Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO

Autor Hanny 
Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
03. 05. 2014 21:11
Ahoj chtěl bych se zeptat kde se dají v čr. koupit dálniční známky rakouská a slovinská.Kupujete někdo dopředu??Díky moc
avatar Re: Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
03. 05. 2014 21:23
Určitě najdeš odpověď tady: dálniční známky yawning smiley
03. 05. 2014 21:48
Promiň, ale chce to více hledat než zakládat nová témata.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Cerkvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011, 2012, 2014 a 2015
Re: Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
03. 05. 2014 22:09
Moc se omlouvám uplně jsem to přehlédnul.Mužu poprosit o smazaní.Děkuji
03. 05. 2014 22:24
04. 05. 2014 19:21
Třeba tady: [www.tourist-centrum.cz]

Zrovna v pátek jsem v pobočce v Olomouci kupovali rakouskou i slovinskou, pro čtyřdení cestu na Istrii koncem příštího týdne.
05. 05. 2014 10:37
05. 05. 2014 13:38
nebo třeba zde: UAMK
06. 02. 2018 14:31
V UAMK mají SLO známky pořád za 900,- což je trochu zlodějina, vzhledem ke kurzu eura. Trošku jsem zahledal, jestli je slovinci případně rakušáci neprodávaj online a... kupodivu jsem našel. Za poštovný si vezmou 2,4 eura.

Dálniční známky

Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (06. 02. 2018 14:36).
06. 02. 2018 20:34
Rakouskou lze koupit online (viz. samostatné vlákno). Se Slovinskou bych si nedělal starosti. Např. na hraničním přechodu Šentilj se stačí držet vpravo a přijedete rovnou k okénku, kde se známky prodávají. Ani nemusíte vylézt z auta. Platit se dá samozřejmě i kartou. Kousek dál jsem zastavil, plácnul známku na sklo a valil dál. Stejně jsem nakupoval i Maďarskou známku na hraničním přechodu Rusovce/Rajka. Tam jsem ale vylézt musel, protože jsem si nepamatoval registrační značku služebního auta drinking smiley

Jinak mi známky vnucují každý rok v Pelhřimově v turistické kanceláři, když jdu nakoupit chorvatskou měnu. Jen ty ceny, ty mne pokaždé pobaví. Na rakouskou si přihazují tak padesát korun a na slovinskou jsem se raději ani neptal (stejně jsem objížděč).
Mají je ale i na všech čerpacích stanicích od Jihlavy a Jindřichova Hradce na jih.

Já je dopředu nekupuji. Zastavím se v Hornu na čerpací stanici OMV, koupím známku na cestu tam i na cestu zpět a frčím dál. Za celou svou řidičskou historii jsem měl problém s nákupem jenom jednou. Na trase Hrozenkov - Trenčín jí nikde pro čehůna neměli, ale to bylo pár let po rozdělení. Když jsem jí konečně v centru Trenčína na hlavní poště sehnal, tak jsem za městem zjistil, že dálnice je pořád jenom na mapě a až do Žiliny se plazil šedesátkou ve štrůdlu kamionů.
06. 02. 2018 20:41
Na Gralle SLO známku vždy bez problémů, teda pokud jsem jí cestou dolů kupoval a neobjížděl. Mají na pultě vícejazyčnou ceduli včetně češtiny. Stačí ukázat prstem a zacvakat, třeba kartou. Samozřejmě bez jediného centu přirážky. Zpět na Gruškovje, či jak se to píše. Známku A v UAMK, vždy tak o půl éčka dražší.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (06. 02. 2018 20:47).
06. 02. 2018 21:45
Slovinská známka bez problémů na každý Rakouský pumpě u dálnice za 30 Euro ( měsíční). Za těch 900 Kč co to prodávají v ČR to je fakt zlodějina. Rakouskou známku letos poprvé vyzkouším elektronicky objednat a zaplatit na internetu. Vypadá, že to bude jednoduchý = jen nezapomenout provést nákup "jako podnikatel", aby se to nemuselo kupovat 18 dní předem.
07. 02. 2018 13:45
'A' letos uz bude virtualni, ale kupoval jsem obe hned za hranicema Mikulovem na zelene benzine - BP tusim? jak A, tak SLO. loni na me obsluha dokonce mluvila cesky :-D
07. 02. 2018 14:03
Zahájo nevím teda, jestli to bylo vloni, nebo předloni, ale na Gralle mi nechtěli vzít platbu kartou, když jsem chtěl SLO známku, jedině hotovost, docela mě to překvapilo ... a ani neprodají rakouskou známku s pozdějším datem ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogošče Blato, Brist
07. 02. 2018 15:29
Naposledy jsem jí tam kupoval tuším předloni někdy v noci, napruděnej, že jsem celé A jel jak s hnojem - lijáky, spousta omezení, jeden z placených tunelů omezení na 50, tak jsem jí na Gralle šel koupit. Ukázal na ceduli, zacáloval kartou, obsluha se necukala.
07. 02. 2018 19:24
Já nemám rád zbytečný zastávky, koupím 7-denní slovinskou známku v UAMK i za tu cenu na cestu tam a rakouskou u nás ve městě na pumpě v předvečer odjezdu spolu s benzínem. Při cestě zpět se uvidí podle situace, dá se koupit na přechodu Gruškovje
07. 02. 2018 20:32
Zbytečný? Já si v tom Hornu rovnou doběhnu odskočit, abych pak vydržel až za Vídeň. Když si koupím známku, tak alespoň nemám špatné svědomí, že jsem využil toaletu a nedal jim vydělat.
08. 02. 2018 09:08
Zpět to Gruškovje jistí. Teda pokud nepojedu na plaťákusmiling smiley Jen je pro mě nepochopitelné, proč prodávají každou známku zvlášť, SLO známka jeden účet, A druhý. Díky tomu jsou tam pak v exponovaných časech fronty.
10. 04. 2018 10:37
Zatím jsem dálnici ve Slovinsku objížděl, ale letos se mi jaksi nechce. Podle všeho to začíná být dost komplikované a nechce se mi v noci motat s dodávkou po Slovinských okrskách. Ovšem mám problém, že potřebuji známku kategorie 2B a tu u nás nikdo neprodává. Nemá někdo zkušenost kde by se dala sehnat a nebo bude nutné ji zakoupit až na přechodu A/SLO.

Zdeněk
10. 04. 2018 10:48
Na Gralle v A ji koupíš, platba kartou. Nemusíš umět kváknout po jejich, na pultě mají několikajazyčnou ceduli včetně češtiny, jen ukážeš. Ale s dodávkou bych je asi nesponzoroval a nasměroval to z Ptuje na Ormož, Varaždin.....
10. 04. 2018 11:09
Panďák

Pokud se ti jí nechce kupovat cestou, můžeš po internetu zde. Je za to poplatek 2,40 €.
18. 04. 2018 07:19
jaký poplatek
18. 04. 2018 09:49
Slovinskou známku kupuji již několik let zásadně na hraničním přechodu do Slovinska -pravá strana přechodu. Platím kartou. Kdo nechce vylézat z auta je vlevo budka s obsluhou a platebním terminálem, vpravo pak nějaký bufet nebo restaurace, tam jsem nikdy nezavítal. Je to opravdu nejednodušší metoda a někde na fóru je to i nafoceno.
18. 04. 2018 09:56
čihadlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jaký poplatek

Poštovný
12. 06. 2018 13:05
Valeri mohu poprosit o návod jak objednat slovinskou známku. Potřebuji 2B měsíční a nevím jak to objednat.
Děkuji.

Zdeněk
12. 06. 2018 15:08
Odkaz na nákup SLO známky online dával Valeri a je to: [www.tolltickets.com]
12. 06. 2018 15:29
Panďák
Teď jsem si ten postup prošel až téměř do konce a zjistil jsem nemilou věc. Oni deklarujou dodání 4-7 dní, ale v mým případě mi to ukázalo 6-9 dní. Takže to trochu ztrácí smysl, když ti známka přijde v tom horším případě až za 9 dní, ale platnost je od data odeslání. Nevím, proč jí nemůžou proštípnout dopředu na konkrétní datum.

Takže být tebou, koupil bych na pumpě
12. 06. 2018 18:54
Já vůbec neřeším kde známku u nás koupit, ač je pro Rakousko prodávají 30m od baráku. Proč dávat 30 - 40 kč navíc, když můžu u jakékoliv benzínky v Rakousku na prodavače vybalit 20 let stejnou frázi:

Já: "KRIS KOT!" (pozor, ne Karl Gott, ale Grüß Gott! ...... a těším se, že děvče vyděsím šílenou tržbou)
prodavačka : KRIS GOT! (Grüß Gott! a v očích je vidět očekávání, cože si ten roztržitý milionář od třeboňských rybníků koupí. Půl benzíny, ....... nebo celou?)

Já: AUTOBÁNVINĚTE CENTÁÁG (Autobahnvignette, zehn Tage - ..... a šahám do šrajtofle pro zelený plast)
Ona, spatříc zelený plast (v Rakousku je většina "zelených" a tudíž tato barva má větší hodnotu jak kreditka zlatá) zprvu oněmí úžasen a po chvilce se zmůže jen na mé známé "HOJTE?" načež jí vletím do doznívajícího éééé a tvrdě atakuji slovem JA!
Slečinka zamumlá něco jako neum, nojn či nujn, ale protože vidím na displeji kasy devítku, pohybem ruky pokrového hráče ometu displej u kasy a jen sleduji, jak totálně rozhozená prodavačka držíce v třepající se ruce kleštičky, dělá 2 dírky do mé vytoužené dálniční známky s platností deset dní..

Takže pánové, zopakujme si základní slovíčka pro nákup dálniční známky:
KRISKOT
AUTOBÁNVINĚTECENTÁÁGHOJTE
a pokud zaplatíte kartou, je to bez poplatku a lepší jak výměna za euro.
thumbs up smileygrinning smileythumbs up smiley hot smiley

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (12. 06. 2018 18:57).
12. 06. 2018 19:01
Bejt tou prodavačkou, asi bych se do tebe zamilovalgrinning smiley
12. 06. 2018 19:03
zahajskej - Božínkueye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 12
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.