Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO

Autor Hanny 
Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
03. 05. 2014 21:11
Ahoj chtěl bych se zeptat kde se dají v čr. koupit dálniční známky rakouská a slovinská.Kupujete někdo dopředu??Díky moc
avatar Re: Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
03. 05. 2014 21:23
Určitě najdeš odpověď tady: dálniční známky yawning smiley
03. 05. 2014 21:48
Promiň, ale chce to více hledat než zakládat nová témata.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Cerkvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011, 2012, 2014 a 2015
Re: Kde koupit v čr. dál.známky RA,SLO
03. 05. 2014 22:09
Moc se omlouvám uplně jsem to přehlédnul.Mužu poprosit o smazaní.Děkuji
03. 05. 2014 22:24
04. 05. 2014 19:21
Třeba tady: [www.tourist-centrum.cz]

Zrovna v pátek jsem v pobočce v Olomouci kupovali rakouskou i slovinskou, pro čtyřdení cestu na Istrii koncem příštího týdne.
05. 05. 2014 10:37
05. 05. 2014 13:38
nebo třeba zde: UAMK
06. 02. 2018 14:31
V UAMK mají SLO známky pořád za 900,- což je trochu zlodějina, vzhledem ke kurzu eura. Trošku jsem zahledal, jestli je slovinci případně rakušáci neprodávaj online a... kupodivu jsem našel. Za poštovný si vezmou 2,4 eura.

Dálniční známky

Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (06. 02. 2018 14:36).
06. 02. 2018 20:34
Rakouskou lze koupit online (viz. samostatné vlákno). Se Slovinskou bych si nedělal starosti. Např. na hraničním přechodu Šentilj se stačí držet vpravo a přijedete rovnou k okénku, kde se známky prodávají. Ani nemusíte vylézt z auta. Platit se dá samozřejmě i kartou. Kousek dál jsem zastavil, plácnul známku na sklo a valil dál. Stejně jsem nakupoval i Maďarskou známku na hraničním přechodu Rusovce/Rajka. Tam jsem ale vylézt musel, protože jsem si nepamatoval registrační značku služebního auta drinking smiley

Jinak mi známky vnucují každý rok v Pelhřimově v turistické kanceláři, když jdu nakoupit chorvatskou měnu. Jen ty ceny, ty mne pokaždé pobaví. Na rakouskou si přihazují tak padesát korun a na slovinskou jsem se raději ani neptal (stejně jsem objížděč).
Mají je ale i na všech čerpacích stanicích od Jihlavy a Jindřichova Hradce na jih.

Já je dopředu nekupuji. Zastavím se v Hornu na čerpací stanici OMV, koupím známku na cestu tam i na cestu zpět a frčím dál. Za celou svou řidičskou historii jsem měl problém s nákupem jenom jednou. Na trase Hrozenkov - Trenčín jí nikde pro čehůna neměli, ale to bylo pár let po rozdělení. Když jsem jí konečně v centru Trenčína na hlavní poště sehnal, tak jsem za městem zjistil, že dálnice je pořád jenom na mapě a až do Žiliny se plazil šedesátkou ve štrůdlu kamionů.
06. 02. 2018 20:41
Na Gralle SLO známku vždy bez problémů, teda pokud jsem jí cestou dolů kupoval a neobjížděl. Mají na pultě vícejazyčnou ceduli včetně češtiny. Stačí ukázat prstem a zacvakat, třeba kartou. Samozřejmě bez jediného centu přirážky. Zpět na Gruškovje, či jak se to píše. Známku A v UAMK, vždy tak o půl éčka dražší.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (06. 02. 2018 20:47).
06. 02. 2018 21:45
Slovinská známka bez problémů na každý Rakouský pumpě u dálnice za 30 Euro ( měsíční). Za těch 900 Kč co to prodávají v ČR to je fakt zlodějina. Rakouskou známku letos poprvé vyzkouším elektronicky objednat a zaplatit na internetu. Vypadá, že to bude jednoduchý = jen nezapomenout provést nákup "jako podnikatel", aby se to nemuselo kupovat 18 dní předem.
07. 02. 2018 13:45
'A' letos uz bude virtualni, ale kupoval jsem obe hned za hranicema Mikulovem na zelene benzine - BP tusim? jak A, tak SLO. loni na me obsluha dokonce mluvila cesky :-D
07. 02. 2018 14:03
Zahájo nevím teda, jestli to bylo vloni, nebo předloni, ale na Gralle mi nechtěli vzít platbu kartou, když jsem chtěl SLO známku, jedině hotovost, docela mě to překvapilo ... a ani neprodají rakouskou známku s pozdějším datem ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogošče Blato, Brist
07. 02. 2018 15:29
Naposledy jsem jí tam kupoval tuším předloni někdy v noci, napruděnej, že jsem celé A jel jak s hnojem - lijáky, spousta omezení, jeden z placených tunelů omezení na 50, tak jsem jí na Gralle šel koupit. Ukázal na ceduli, zacáloval kartou, obsluha se necukala.
07. 02. 2018 19:24
Já nemám rád zbytečný zastávky, koupím 7-denní slovinskou známku v UAMK i za tu cenu na cestu tam a rakouskou u nás ve městě na pumpě v předvečer odjezdu spolu s benzínem. Při cestě zpět se uvidí podle situace, dá se koupit na přechodu Gruškovje
07. 02. 2018 20:32
Zbytečný? Já si v tom Hornu rovnou doběhnu odskočit, abych pak vydržel až za Vídeň. Když si koupím známku, tak alespoň nemám špatné svědomí, že jsem využil toaletu a nedal jim vydělat.
08. 02. 2018 09:08
Zpět to Gruškovje jistí. Teda pokud nepojedu na plaťákusmiling smiley Jen je pro mě nepochopitelné, proč prodávají každou známku zvlášť, SLO známka jeden účet, A druhý. Díky tomu jsou tam pak v exponovaných časech fronty.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 38
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.