Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
04. 08. 2015 22:41
Ale zpet k dalnici. Snazil jsem se o preklad toho clanku a melou tam neco o dvou etapach. Prvnich 13km do roku 2018, nebo to bude cele az na hranice?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
04. 08. 2015 22:56
S dálnicí bych byl v klidu. Myslím si že dřív než za cca 10 let nebude... bohužel. Ať už kvůli Koperu nebo výmluvám jako u nás.
A na ty paštiky mi nesahejte je to moje srdeční záležitost. smileys with beer
v2x
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 08. 2015 20:42
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vetsina konzumentu za pastiku povazuje ten ruzovy
> hnus v hlinikovem kelimku, vyrobeny ze separatu,
> kuzi, sadla a odpadnich vnitrnosti.

Sice je to mimo téma, ale ... Už jste někdy paštiku vyráběl? Domácí , dobroučkou?
Kdyby byla jen z libového, bez vnitřností, tak si nikdo nepochutná!
Kůže, sádlo, vnitřnosti - to je základ dobré paštiky. Bez tuku to nejde.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 08. 2015 20:52
Citaci
atnarfus napsal(a):
Ale zpet k dalnici. Snazil jsem se o preklad toho clanku a melou tam neco o dvou etapach. Prvnich 13km do roku 2018, nebo to bude cele az na hranice?

Jakých prvních 13 km? Vždyť to je právě ten celý kus dálnice, který chybí mezi Draženci a chorvatskou dálnicí.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 08. 2015 21:02
To je tak, když je člověk línej si to změřit. Fakt už je to z Ptuje jenom 13km. Text článku jsem chápal tak, že to chtějí dělat na dvě části.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 08. 2015 10:29
Slovincom sa do tej stavby diaľnic smerom k chorvátskym hraniciam veľmi nechce... takisto ako im to strašne dlho trvá dostavať A4 z Ptuj po HR hranice, takisto bola v pláne dostavba Postojna - Rupa, prípadne Kozina - Rupa, tak aj od toho upustili... vraj je nízka intenzita... dalej mala byť diaľnica z Kopera ku hraniciam HR aby sa napojila na istarski ypsilon cez vnútrozemie, no nakoniec asi jediný úsek čo dohľadne bude, tak potiahnu H6 z Kopera popri Portoroži....však pred cca 2 mesiacmi otvorili tunel Markovec, ktorý stavali asi 15 rokov a tým výrazne zrýchlili dopravu Izola - Koper. Obchvat Izoly už nejaký ten rok stojí.... takže veľa roboty tam nemajú, ale kedy bude Ptuj - Macelj to je otázne.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 08. 2015 15:13
Mám takový dojem, že dostavba této dálnice momentálně vázne na dostatečném množství finančních prostředků.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 10:22
A neochotě EU na stavbu přispět, protože SLO odmítají týdenní dál.známku změnit na 10 dní. To byla hrozba od EU v době zavedení dál.známek v SLO.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 10:26
Slovinci by boli asi najradšej, keby žiadny tranzit do HR cez nich nebol, asi aj preto je cena za známku aká je.... nechápem ich, keby ju predlžili na 10 dní, tak by vačšina z nás si známku kúpila a neobchádzali...
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 10:37
jaspa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... nechápem ich, keby ju
> predlžili na 10 dní, tak by vačšina z nás si
> známku kúpila a neobchádzali...

To si opravdu myslíš, že většina tranzitu do HR objíždí SLO dálnici?
... že by příjem od "objížděčů" byl vyšší než za nutné dvě známky od dálničních jezdců?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 10:53
no jasné, že takí nemci či rakušáci neobchádzajú, ale vačšina Slovákov, čechov a poliakov obchádzajú... určite by im stúpol predaj známok, keby to predlžili na 10 dní. Lebo veľa ľudí chodí sobota-sobota a tá ich porazená nálepka nato nestačí...
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 11:49
A koukal ses někdy na objízdné trase po značkách? Je sice pravda, že CZ, SK, PL jsou v převaze, ale D, A, NL jsou také v hojném počtu.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 12:01
Dostavba dálnice A4 na hranice HR stejně v součané době nic moc neřeší. Zatím není HR v Schengenu, takže se to na hranicích v hustém provozu stejně sekne. A některé tunely na A2 na začátku HR jsou stejně jednotubusové, tak se to sekne tam.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 12:47
Souhlasím. Co nezdrží závora, ať už pohraniční nebo mýtná, to se ucpe u semaforů před tunely.
Podle mne dokončení slovinské A4 žádný výrazný efekt nepřinese. Když to napoprvé neuspoří čas (když v rádiu budou místo 13 km ucpané dálnice hlásit 25 km, protože se bude parkovat i v těch 13 km nových dvou pruhů, místo nichž je dnes zatím jen jeden na stávající G1-9, o níž v souvislosti s dálnicí nebývá v hlášení řeč), příští sezónu opět počet prodaných známek klesne.
Dokud nebude vůle po odstranění všech úzkých hrdel na trase mít nějaké konkrétní výsledky, je dálnice až k hranicím nic moc neřešící investicí, zvlášť, když sílí snahy o přitvrzení pohraničních kontrol i mezi zeměni Schengenu.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 15:05
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A koukal ses někdy na objízdné trase po značkách?
> Je sice pravda, že CZ, SK, PL jsou v převaze, ale
> D, A, NL jsou také v hojném počtu.

Počty lidí na objízdné trase jsou vzorkem počtu národností na pobřeží. Nemyslím si, že by některé národnosti víc objížděli dálnici než ostatní. Dálnice se stává parkovištěm dřív než objezd z objezdu lze vyhnout Macejlu. Fakt je že známka na 8 nebo 10 dní by byla férová a někoho by na tu dálnici navíc poslala a nakonec by jich prodali víc.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (12. 08. 2015 15:07).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 15:14
já osobně dálnici neobjíždím a známku kupuju a těch co po ni jedou semnou jespousta i čechu slováku a poláku je dost co si za to zaplatí.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 16:00
Racetiger napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Fakt je že známka na
> 8 nebo 10 dní by byla férová a někoho by na tu
> dálnici navíc poslala a nakonec by jich prodali
> víc.

To je právě otázka, neboť i "účastníci týdenních turnusů" si teď museli koupit dvě známky (nebo měsíční za totéž).
Těch "týdenních objížděčů" asi nebude více jak "týdenních dálničářů", tudíž i pokud by všichni jeli po dálnici, tak by to byl ve finále menší zisk... smoking smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
12. 08. 2015 17:08
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Racetiger napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ... Fakt je že známka na
> > 8 nebo 10 dní by byla férová a někoho by na tu
> > dálnici navíc poslala a nakonec by jich prodali
> > víc.
>
> To je právě otázka, neboť i "účastníci týdenních
> turnusů" si teď museli koupit dvě známky (nebo
> měsíční za totéž).
> Těch "týdenních objížděčů" asi nebude více jak
> "týdenních dálničářů", tudíž i pokud by všichni
> jeli po dálnici, tak by to byl ve finále menší
> zisk... smoking smiley


A nakonec, kdyby opravdu jelo daleko víc lidí dálnici, tak by byla ještě větší parkoviště, než někdy je.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 09. 2015 14:39
Zaslechl jsem na Radiožurnálu, že Chorvati uvažují o zrušení mýtnic a zavedení známek, prý je to ekonomicky výhodnější. Slovinci taky původně měli mýtnice.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
11. 09. 2015 19:46
To už se řeší například v tomto vláknu nebo také v tomto.
Netahejme to prosím ještě i sem, když se tu má informovat o dostavbě slovinské dálnice a jejího navázání na chorvatskou AZM.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 09. 2015 05:21
Takže ledy se hnuly a dostavba dálnice A4 Ptuj-hranice se rozjela a zdá se, že na plný plyn. Kolem silnice A9 je několik rozestavěných úseků, vytyčená trasa, probíhá odstranění porostů a skrývka. Staví se už i nadjezd. Takže doufejme, že jim to vydrží.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 09. 2015 09:22
tak to boli tie vysekané kusy v poli po oboch stranách smer k Ptuji confused smiley
a ostane cesta č.9 súbežná z dialnicou, alebo zmizne?

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 09. 2015 09:49
Někde jsem četl, že musí zůstat alternativa k dálnici k hraničnímu přechodu, takže asi zůstane. Můsí být volba mezi zpoplatněnou či nezpoplatněnou cestou.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 09. 2015 10:32
Zahájo..ak by to tak bolo, tak je to dobrá správa, akurát by som musel zmeniť smer prejazdu v Ptuji smiling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 09. 2015 11:27
Citaci
Zahajskej napsal(a):
Někde jsem četl, že musí zůstat alternativa k dálnici k hraničnímu přechodu, takže asi zůstane. Musí být volba mezi zpoplatněnou či nezpoplatněnou cestou.

Taky jsem to kdysi četl, u nás to snad mělo být i v nějaké příloze k zákonu, tehdy o tom prý psali někdy kolem roku 1985 ve Světě motorů, ale nikdy jsem to neviděl. Asi se to nehodilo, tak to v tichosti zapadlo, ale nějak podivně: zatímco D5 má jako alternativu starou silnici 605 po celé délce, tak R35 má alternativní trasu 635 jen z Mohelnice do Olomouce. V úsek Turnov - Liberec je pouze placený, neplacenou alternativu 635 nemá. Motej se po kotárech po silničkách několika nezapamatovatelných pětimístných čísel, která se nepíšou na směrové tabule, jen na mosty... ale to je ti na nic, když jsou nezapamatovatelná. Podobné je to i s karlovarskou silnicí na Cheb - původní šestka, která by dostala číslo 606, už po většině trasy není, stala se součástí D6... a to není všechno. Omlouvám se za poněkud OT...
Zkrátka máme borce, kteří zpoplatní dálnici, i když je jí jen kousek a dál nic, stejně, jako Slovinci, jenže ti ji mají aspoň lepší. Co když se v tom českém přístupu budou inspirovat?
Nebo tu informaci máš přímo ze slovinských zdrojů?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 09. 2015 18:51
Ahoj,

tak včera odpoledne jsem se už při odbočování před Ptujem motal mezi "buldozerama", slovinci staví na plné pecky...
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 09. 2015 21:34
Na youtube je videoprezentace nové dálnice a souběžná silnice je v celé délce až k hraničnímu přechodu.
[www.youtube.com]
Jestli se příští léto bude stavět naplno, tak to určitě přinese nějaká omezení na současné A9. To bude o víkendech masakr.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 09. 2015 09:43
Jardo, někde ta zmínka byla, tuším že tady na fóru. I s tou devítkou, která se nějak klikatila souběžně s dálnicí. Tak jak to je v tom videjku, co dal atnarfus. Teď jen, aby se toho Slovinci drželi. I když, jiných přechodů poblíž je dost, tak se není čeho obávat. Stejně, jak zde bylo již mnohokráte prezentováno, mnoho lidí po dostavění dálnice přestane objíždět. Ale pokud zůstane mýto v HR, stejně se budou muset zastavit pro lístek na tu zpoplatněnou okresku do Zagrebu. Jo a taky musí být v té době i HR v Schengenu, aby to mělo vůbec smysl.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 09. 2015 19:12
Otázka je, jestli opravdu to mnoho těch, co aktuálně objíždějí, to poženou poté po dálnici?!
Já např. objíždím proto, že 900 Kč za 63 km, resp. 126km dávat nehodlám a myslím, že mě neobměkčí ani těch dalších 13 km dálnice navíc.
Větší smysl mi to bude dávat v případě, že HR přejde na známky a taky se zruší kontroly na hranicích. Pak bych asi uvažoval, že to těm vyžírkám zaplatím a pojedu jen po dálnici grinning smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 09. 2015 19:21
Já se přiznám Protože to objíždím nevím ani kolik to stojí €.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.