Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 09. 2015 19:49
zdieľam názor dezavy...obchádzať budem ďalej grinning smiley...
až nastane situácia, že cesta po dostavbe a zrušením hranic SLO/HR bude plynulá, tak možno pouvažujem grinning smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 09. 2015 20:16
Pokaždé využiji dálnice a zatím mi to vždy vyšlo bez kolon. Jen loni tam to nějak zahaprovalo.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 09. 2015 20:36
My sme tento rok kúpili mesačnú známku lebo sme boli 8 dní v Baške, takže sme prešli slovinskou diaľnicou od Šentilj po Kozinu...potom len cca 40km a už opäť diaľnica od Rupy. To sa oplatilo, ale platiť Šentilj - Macelj, to je priveľký luxus, za tych 30€ mám jednu noc zadarmo v apartmáne. Dostavba tejto diaľnice pomoze väčšine nemcov, ktorí si platia známku všetci už dávno.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 09. 2015 21:36
Budu objíždět i po dostavbě. Letos jsem objel i velkou část chorvatské dálnice a moc jsem si to užíval. Užíval jsem si to jak se mohu courat, když je ta dovolená.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 08:25
Objíždím cestou dolů - jedu na dovolenou. Domů už si ji koupím. Jinak na objízdné trase potkávám Němců víc než dost, takže tvrdit, že oni jezdí po dálnici, je trochu mimo. I oni šetří, nebo spíše nechtějí platit předraženou dálnici, resp.tolik peněz jen za krátký úsek. Když se k tomu přičte ještě ta drahá okreska do Zagrebu.
Kochačku mimo dálnici i v HR bych taky dal, ale v noci toho moc vidět není a cestou zpět, když jedu přes den, tak to jen hrnu co nejkratší a nejrychlejší cestou.
Objezd SLO dálnice beru i jako takové přetržení dlouhé cesty po dálnici a oddych pro auto.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 12:48
... jen mám obavy v souvislosti s tím co se děje a co se teprve dít bude ( zatím mluvím o průchodnosti hranic ) ... že průjezd přes hranice nechají na hlavních tazích, tzn. dálničních ... s tím, že možná zohlední příhraniční provoz, nikoliv turistický ( kvůli místním ... viz. praxe se " starým Goričanem " ) ...
... a to se v tom případě bude týkat jak Slovinska, tak Maďarska, tak Chorvatska ...
smileys with beer
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 13:04
Jen tak na doplnění,toho co zde napsal Zahajskej je faktem.letos jsem jel po několika letech po staré cestě /Plitvice/ a tolik našich kamarádů "zápaďáků" kteří nejeli po dálnici jsem nikde jinde neviděl.Určitě jejich ukazatelem nebyly Plitvice,ale vyhnout se dálnici a ušetřit tu nějakou kunu.Dále v kempu otevřel Němec na obytce garáž /zadní úložný prostor/ kde by se lehce vešla třeba motorka a ten byl plný pití a proviantu.

MirekŠi
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 13:16
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen tak na doplnění,toho co zde napsal Zahajskej
> je faktem.letos jsem jel po několika letech po
> staré cestě /Plitvice/ a tolik našich kamarádů
> "zápaďáků" kteří nejeli po dálnici jsem nikde
> jinde neviděl.Určitě jejich ukazatelem nebyly
> Plitvice,ale vyhnout se dálnici a ušetřit tu
> nějakou kunu.Dále v kempu otevřel Němec na obytce
> garáž /zadní úložný prostor/ kde by se lehce vešla
> třeba motorka a ten byl plný pití a proviantu.


Myšleno bylo asi objezd Slovinska , Murek atd...nebo i chorv. dálnici .
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 19:16
Taky jsme v neděli při cestě domu viděli počátky zbývajícího kousku dálnice.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 19:56
Tak potom budeme zkoumat nejvhodnější způsob, jak se u Ptuje dostat na tu původní, dnes často ucpanou a proklínanou "devítku" k hraničnímu přechodu. Současný přivaděč od mostu totiž vede už dnes na zatím nezpoplatněný konec dálnice A4, ale to s dostavbou dálnice určitě DARS tak nenechá.
Na starou silnici budeme muset jinudy...
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 20:23
Hille no přece z Ptuja ne?
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 09. 2015 20:45
ak bude prepojená dilnica realita, tak skúsime variantu cez centrum v Ptuji a napojenie v obci Tržec, alebo cez priemyselnú zónu a potom na Cvetlin...

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
23. 09. 2015 08:31
A proč přes centrum? Na kruháči za novým mostem to vemeš doprava, na dalším doleva a jseš na Zagrebačske cestě. Už jsem tudy taky jel. Jinak i současná devítka má souběžnou silnici až na hranice. Takže pokud by devítku vygumovali ze světa, je stále ještě pořád další cesta na SLO hranice. Pokud teda nevygumují spíše tu.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
23. 09. 2015 21:21
Kvalitní mapu jsem nikde nenašel, ale podle této s bezplatným napojením na Ptuj pamatují.

Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 02. 2016 01:00
Jen doplním, stránka věnující se tématu na DARS s předchozí mapkou a další situací v PDF, včetně průletového videa.

Z videa je zřejmé, že silnice okolo dálnice zůstane, v některých místech bude dokonce oboustranně, na mnoha místech v upravené/zrekonstruované podobě, někde ve zcela novém profilu, ale hlavně s množstvím kruhových objezdů (KO).

"Objetí" dálnice od Ptuje by tedy mělo vypadat následovně:

– při příjezdu od Draženci (po nové spojce): 1. KO (u Lancove Vsi; rovně) - 2. KO (rovně) - Tržec - 3. KO (rovně) - křižovatka (rovně) - křižovatka (rovně) - 4. KO (rovně) - nadjezd přes dálnici - 5. KO (rovně) - křižovatka (rovně) - kolem odmorište s ČS Petrol - 6. KO (rovně) - 7. KO (rovně) - 8. KO (rovně) - 9. KO (rovně) - křižovatka (rovně) - podjezd pod dálnicí - GP Gruškovje (zde asi doprava nadjezdem zpět přes dálnici a sjezd k GP)

– nebo při příjezdu od Pobrežje s napojením přímo na 2. KO (tady doleva) a dále stejně jako od Draženci (tedy celkově o 1 KO méně)

Domnívám se, že místo naprosté většiny KO (možná všech) mohly být vzhledem k očekávané (nízké) hustotě provozu ponechány úrovňové křižovatky. Je tedy otázkou, zda jejich vybudováním nechtěl státní aparát znepříjemnit plynulý průjezd případným objížděčům… 9 KO na 13 km extravilánu je opravdu dost.

atnarfus: Z "prospektu" na výše odkazované stránce DARS je patrné, že celá akce je skutečně rozdělena na dvě etapy (staničení 0.000-7.200 km a 7.200-13.000 km)
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 02. 2016 09:15
Takže s kruhákama v Ptuji jich bude 15. Ještě že je těch nových devět pořád rovně. Bylo by to na ........ a dokud nezemřěli, kroužili by tam doteďgrinning smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 02. 2016 21:26
Bude to místní komunikace pro traktory, tak čemu se divíte. Tranzitní bude dálnice.
Podívejte se teď jak to vypadá v sezoně na E59 od Ptuje na hranice. Traktorista nemá šanci tu silnici napříč přejet. Loni jsem na E59 najížděl u obce Tržec. Bylo to v neděli a i tak jsem se tam musel vyloženě narvat.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 02. 2016 21:58
Proto je lepší najížděť u Ptuj-Draženci na konci dálnice, plynule a bez zpomalování nebo zastavování.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 02. 2016 10:41
Kašlu jim na dálnice. Dříve jsem trhal rekordy a dojížděl nevyspalý a navzdory supersedačkám zmlácený, dnes se cestou kochám, přespím někde v půlce, kde se mi to líbí a pak svěží dojedu do cíle u velké vody. Kdyby se raději investovalo do zrychlených jedniček objezdy sídel (jako v Rakousku), až na pár střelců by byli spokojeni všichni jak jedoucí, tak jim cestou sloužící.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 02. 2016 14:28
Taky to dělám podobně, přespím v půlce a svěží dojedu k moři. Ale já zásadně používám dálnice. Jsou bezpečnější a pohodlnější. Takže každý kilometr dálnice navíc je za mě velké plus. Neřeším, že se mi doprava prodraží, jedu tam 1 až 2 x za rok, to mě nepoloží. V okruhu mých známých je taky plno takových, co se vyhýbají dálnicím a cestou, že se kochají. Nic proti. Každého věc. Ale nakonec z nich na místě vyleze - mámo jdeme na pivo ušetřili jsme 30 Eur za slov. dálnici. grinning smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 02. 2016 19:44
Kdo byste chtěli do konce června 2016 (a možná i později, ten termín je jen plánovaný) jet přes Tržec po silnici R3-690, upozorňuji na to, že v úseku Tržec - Lancova Vas je tato silnice kvůli výstavbě dálnice zcela uzavřená.
Objížďka je vedená po G1-9 nebo místních cestách.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 02. 2016 08:51
Musím to sem napsat. Těch několik euro za slovinskou dálnici jednou nebo dvakrát ročně by mě taky nepoložilo, jak tu někteří téměř s opovržením píší, ale já (a myslím si, že nejsem sám) ji nekupuji z principu – nesouhlasím s účelovou týdenní známkou (když je zřejmé, že převážná většina turnusů je týdenních). Jak psal přede mnou už Zahajskej, na chvíli dám odpočinout sobě i motoru od dálnice, osvěží mě to a probere. A jako bonus ušetřím i něco peněz. Těch 30 minut v tomto případě rád obětuju.
Kdyby se takto zachovala většina, Slovinci by se nad platností týdenní známky velice rychle zamysleli. Takto ti, kteří jim "rádi zaplatí, protože je to nezruinuje", tento stav jen konzervují. Můj názor.

Edit: čtu to po sobě a napsal jsem to nejednoznačně: týdenní známka … 7 dnů, týdenní turnus … 10 dnů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rubbs (20. 02. 2016 20:40).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 02. 2016 10:18
Ahoj,
presne tak. Taky me stve slovinský pristup k turistum. Radsi ty penize projim s rodinou, ale letos mam docela obavy jak bude vypadat objizdna trasa kvuli imigrantům. Rakusaci omezili prostupnost hranicemi a tak se nekde musi vrstvit...
Pak holt dalnice bude mozne reseni, tu ohlidaji.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
19. 02. 2016 10:41
Ještě má nekupování slovinské dálniční známky a nepoužívání slovinské dálnice další argument a to ten, že během dopravní špičky je tahle "hlavní" trasa po dálnici přes Maribor, Ptuj a dál do HR přes Macelj nepoužitelná z důvodu extrémního provozu a dlouhých kolon. Pokud jedu v dobu, kdy na této trase není moc velký provoz tak nákup známky zvažuji, cestou zpět se někdy rozhoduji na poslední chvíli. Obvykle cestou tam objížídme přes Ilz, Bad Radkersburg, Ormož, Varaždin, cestou zpět obvykle koupíme dálniční známku a jedeme klasiku Zagreb, Macelj, Ptuj, Maribor, po SLO dálnici.

Tento problém "hlavní" trasy přes Graz, Maribor po dálnici nevyřeší ani dostavba dálnice na HR hranice, protože během dopravní špičky se doprava zasekne na hranici SLO/HR a pokud náhodou ještě bude dál fungovat Schengen a HR do něj někdy vstoupí tak se to sekne v jednotubusových tunelech hned na začátku HR.

Takže myslím, že objížďky této "hlavní" trasy během dopravních špiček budou ještě hodně dlouho aktuální.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 02. 2016 01:56
Souhlasím s Martinem. Pokud bych jel ve špičce, tak nevidím jediný důvod investovat 15€ za pár kilometrů dálnice, na které strávím spoustu času v kolonách a budu popojíždět. To je stejné, jako bych ty peníze rovnou vyhodil z okna. To bych to také raději objel.

Já naštěstí jezdím mimo sezonu a mimo špičku. Hranice A/SLO překračujeme kolem půlnoci a to v pracovní den, kdy je všude téměř pusto prázdno. A tady zase souhlasím s tím co napsal Rubbs. Předraženou slovinskou známku nekupuji už z principu, nikoliv proto, že by mě to nějak zruinovalo. Na dovolenou jednu jednou za rok a cena za tu známku by mě rozhodně nepoložila. V Rakousku dám prakticky to samé za tunely a nijak nad tím nepřemýšlím, jestli je to drahé nebo není. Prostě je to pro mě výhodná, rychlá a pohodlná trasa, tak proč bych si to měl zbytečně komplikovat nějakou objížďkou. Slovinsko je jiné, tam objezd dálnice nepovažuji za žádnou komplikaci. Jezdím přes Mureck-Lenart-Ptuj a touto trasou projedu Slovinsko v klidu a pohodě za nějakých cca 60minut. Já i auto si odpočineme od dálnice, prostě taková příjemná relaxační změna. Kolik by mě to trvalo po dálnici, o 30 minut bych tam byl rychleji? To mě prostě za 15€ nestojí. Jsem na dovolené a proto si dovoluji nespěchat, je mě úplně jedno jestli přijedu na místo o hodinu nebo třeba tři hodiny dříve a nebo později.

Letos budu kupovat slovinskou známku poprvé a sice na zpáteční cestě. Při zpáteční cestě budeme pobývat ještě tři dny u Bledského jezera, takže jednak tu známku využiji na cca 180km slovinské dálnice a jednak je to pro mě samozřejmě výhodné, protože nějaké objíždění je v tomhle případě nesmysl. Tady pak u mě cena známky nehraje žádnou roli a rád ji zaplatím.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (21. 02. 2016 01:58).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
21. 02. 2016 07:07
PetrK.."Jezdím přes Mureck-Lenart-Ptuj a touto trasou projedu Slovinsko v klidu a pohodě za nějakých cca 60minut. Já i auto si odpočineme od dálnice, prostě taková příjemná relaxační změna. Kolik by mě to trvalo po dálnici, o 30 minut bych tam byl rychleji? To mě prostě za 15€ nestojí. Jsem na dovolené a proto si dovoluji nespěchat, je mě úplně jedno jestli přijedu na místo o hodinu nebo třeba tři hodiny dříve a nebo později." thumbs up
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 02. 2016 18:27
Presne tak milošhr. 100% suhlas s tebou.thumbs up
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 02. 2016 19:58
Jazdím diaľnicu už sa chystám tretí krát obchádzať no vždy idem po diaľnici. Obchádzať som chcel iba preto aby som vedel zhodnotiť pre a proti. Jazdím v noci a vždy sa obávam pri obchádzke zvery jám či chodca. Princíp je jasne proti známke ale vždy si poviem aj tak miniem niekde inde.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
22. 02. 2016 21:33
Musím napsat, že Slovinsko objíždíme vždy večer mezi 21 až 23 hodinou. A ještě jsem neviděl v této době na silnici Mureck - Lenart - Ptuj - Macejl ani králíka ( v červnu, v srpnu, v září). Díry na objezdu též nejsou , jen drobné nerovnosti a chodci skoro taky ne. I aut bývá minimum. Myš tam ale na nějakém svém přechodu přebíhala. Netrefil jsem. A za ušetřený peníz za slovinskou známku nakoupím např. plnou nádrž LPG na 600km cesty.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
23. 02. 2016 15:05
Jazdim takto 9 rokov, ani raz zvierata, auta akurat co sa vracaju, alebo idu na dovolenku. Tiez cca o 22 hod. Naspet cez den- obed v Radehovej po lavej strane ( denne menu) porcia problem zjest. Posledne si kocka dala len polievku a ja hlavne. Napr. aj za tie usetrene peniaze smiling smiley. Tak, ze nech nam to ubieha, aby sme vlete znova obchadzali dialnicu- DOVOLENKAAA.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 151
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.