Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice

Autor v2x 
v2x
Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
07. 07. 2013 22:07
Zkoušel jsem najít termín dokončení dálnice A4 na hranice HR. Nikde jsem neuspěl. Máte někdo čerstvé informace?
Staví se tam? Pojedu tudy poprvé.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
07. 07. 2013 22:16
odstraněna zbytečná citace předchozího příspěvku

Nestaví.
A ani není stanoveno, kdy se začne
[www.dars.si]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (30. 10. 2017 19:14).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 07. 2013 21:59
...kde by na to vzali...a ješte k tomu zlehčit provoz do jimi zvlašt milovaneho Chorvatska...ted maji jineho na praci ...musej zachranovat (z narodniho rozpočtu) 90% svych (statnih) bank...a smali se Chorvatum, že pitomci prodali 95% svych bank cizincum...no, (statni) hospodari...
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
08. 07. 2013 22:03
odstraněna zbytečná citace předchozího příspěvku

no jo no, slovinci. tiez ich volaako nemusim....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil duboka (30. 10. 2017 19:16).
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 04:58
Správce slovinských dálnic (DARS) mi na můj dotaz ohledně dostavby A4 v úseku Draženci (Ptuj)-Gruškovje (hranice s Chorvatskem) odpověděl, že zahájení stavebních prací se předpokládá v letech 2014/2015.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 07:25
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...kde by na to vzali...a ješte k tomu zlehčit
> provoz do jimi zvlašt milovaneho Chorvatska...ted
> maji jineho na praci ...musej zachranovat (z
> narodniho rozpočtu) 90% svych (statnih) bank...a
> smali se Chorvatum, že pitomci prodali 95% svych
> bank cizincum...no, (statni) hospodari...
No ale např.strejda Obama sanoval státními penězi (a málo jich nebylo) soukromé banky.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 14:29
To my jsme větší kabrňáci yawning smiley my jsme v devadesátých letech sanovali banky z rozpočtu a výnosů privatizace, abychom je "za hubičku" darovali cizincům.

vlada: díky za dobrou zprávu thumbs upsmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (09. 07. 2013 14:31).
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 14:32
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 20:19
Ať s dostavbou nespěchají. Kudy bych to zase objížděl spinning smiley sticking its tongue out
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 20:38
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ať s dostavbou nespěchají. Kudy bych to zase
> objížděl spinning smiley sticking its tongue out

thumbs up smiley

Umag, Omiš, Biograd n. M., Turanj, Vir, Živogošče - Blato, Sukošan
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 20:40
atnarfus: si zabil grinning smiley Přeeesně, ať to odkládají, jako ti naši blbci :-)
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
09. 07. 2013 22:27
... nedejbože, aby jste všichni začali jezdit přes Maďarsko grinning smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
18. 07. 2013 06:53
To nehrozí, nerad si zvykám na horší . . . grinning smileythumbs up smiley
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 12:43
Dnes jsem dostal informaci od správce slovinských dálnic DARS, že úsek dálnice A4 Ptuj-Gruškovje (hranice HR) bude hotov pravděpodobně koncem roku 2017.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 17:00
Tak to je dobře, že to bude poměrně brzy.
Ale stejně budu za tu jejich cenu dvou týdenních dalničních známek těch 68 km objíždět.thumbs up smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 17:55
tak to je výborné, do té doby už asi bude i HR v Schengenu, tak se z Rakous pojede po dálnici až k moři bez zastávek
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 18:16
No bez zastávek, to je jenom hezká vize. To by museli mít všichni krabičky ENC. Hlavně ti, co jedou "o víkendu". Takové Lučko bude o "víkendech" ucpané vždy,Schengen,Neschengen.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 18:48
co má jaksi dělat Lučko s dostavbou dálnice ve Slovinsku confused smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 18:50
Jde o doslovný překlad o jízdě k moři bez zastávky.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 19:11
no sorry, já myslel tím bez zastávky čekání na hranicich HR-SLO, šlo o dálnice - je fakt, že zastávky třeba na vychcání jsem neuvažoval smoking smiley
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 19:23
Vždy jsem jezdil po dálnici a platil, ale teď při těch cenách co mají za těch pár kilometrů už nedám i když to bude průjezdné. Chápu když někdo jede na Istrii, tam to má smysl.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
14. 01. 2014 22:39
V Schengenu, to si počkáte , jak dlouho je HR v unii a jak dlouho jsme čekali my na Schengen .
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 01. 2014 08:20
J: "tak to je výborné, do té doby už asi bude i HR v Schengenu, tak se z Rakous pojede po dálnici až k moři bez zastávek "


Vysvětlení pro Jelimana, aby pochopil, když to nedomyslel.
Lučko s dostavbou chorvatské dálnice nemá společného vůbec nic.
Ovlivňuje však cestování směrem na jih a zpět tím, že většinou tam v pá,so,a neděli stojí auta při placení, přebírání lístku na mýto skoro stejně dlouho jak na hranicích, někdy i déle.
Samozřejmě Jeliho se fronty netýkájí, platí ENC a kartou. Bude stavět jen "na chcaní". A to dost často. Prostata je svinstvo. Jak jsem teda slyšel.
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 01. 2014 11:12
Samozřejmě Jeliho se fronty netýkájí, platí ENC a kartou. Bude stavět jen "na chcaní". A to dost často. Prostata je svinstvo. Jak jsem teda slyšel.

Jeliho chc-ní ...divná slova ....
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
15. 01. 2014 22:46
dobrota napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Schengenu, to si počkáte , jak dlouho je HR v
> unii a jak dlouho jsme čekali my na Schengen .
My jsme čekali jen 3,5 roku.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 01. 2014 08:24
Není se co divit, že jim to tak dlouho trvá, než dálnici dostaví. EU jim típla peníze kvůli předražené známce, my co objíždíme, jim do kasičky taky nepřispějeme. A Schengen? Bude mi chybět ta trocha adrenalinu při průjezdu hranicemi.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 01. 2014 20:20
...jo jo...vdycky po nečem toužime...čekame...tešime se...(to tešeni je zvlašt bezva...)...a pak...po nejake dobe:..."jo to byly predtim jinači časy..."...ale asi to tak ma byti...Schengen zde planuji již od 1.7.2015...
avatar Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 01. 2014 20:46
Tak mě tedy čekání na celnicích chybět nebude, konečně si při jízdě přes Evropu připadám jako člověk. Takže už aby to bylo.
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 01. 2014 20:51
Já jsem v poslední době přejížděl v Ormoži nabo Murskom Središči, takže jsem nikdy nečekal a málokdy si vzal celník pasy vůbec do ruky...
Re: Dostavba A4 Ptuj - Chorvatské hranice
16. 01. 2014 23:56
Tady je zákres vedení trasy dálnice Draženci–Gruškovje do mapy. Zajímavé je, že dálnice je vedena (snad až na krátký úsek před chorvatskými hranicemi) přesně v trase původní silnice č. 9. V této souvislosti by mne zajímalo, zda se uvažuje o nějaké souběžné silnici…
Zdroj: www.dars.si


Zpráva Slovinské tiskové agentury z 19.12.2013 hovořící o přidělení prostředků na projekt:
"Brusel na projekt dálnice Draženci-Gruškovje přidělil 1,1 mil. eur
Ljubljana, 19. prosinec (STA) - Evropská komise DARSu na vypracování projektu na výstavbu 13,03 km dlouhého úseku dálnice mezi Draženci a hraničním přechodem Gruškovje přidělila 1,1 milionů eur. Podle prognóz má stavební část stát 206,8 mil. eur. Hlavní stavební práce by měly být zahájeny na konci roku 2014, celý úsek by měl být dokončen na jaře 2018.
"


Letecký průlet nad projektovaným úsekem Draženci–Gruškovje:



První "statický" obrázek je řešení mimoúrovňového křížení u obce Tržec, druhý obrázek je tunel Maceljčica před hraničním přechodem Macelj. Vlastní průlet pak začíná pod Ptují a směřuje na jih.


Studie variantního řešení tunelu Maceljčica.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rubbs (17. 01. 2014 01:13).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.