Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Rady na cestu k Jadranu.

Autor Děda 
Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 18:53
Jen pro informaci, přestože je v EU obecně pohyb osob a zboží volný, v praxi to tak úplně není, např. pro přepravu zboží se spotřební daní mezi členskými státy EU platí limity, namátkou.:
- minerální oleje k pohonu motoru (benzín, nafta) = nádrž vozidla + 20 litrů (pozor neplatí to na doma dodělávané přídavné nádrže v karavanech a pod., to často kontrolují Němci), lehký topný olej (červená nafta) = limit 0 litrů, za to, že by byl navíc v nádrži, je tučná pokuta
- cigarety = 800 kusů, tabák = 1 kg
- pivo - Češi můžou jásat = 110 litrů smileys with beer
- víno - Moravani můžou jásat = 90 litrů tichého, 60 litrů šumivého
- lihoviny - Slezani můžou jásat = 10 litrů
Pro příležitostné alkoholiky, kterými jsme všichni smiling smiley nebo na to, abychom přivezli svým domácím nějaký tekutý dárek v množství, které neurazí, jsou limity dostatečné.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 19:50
... mám na Goričanu vykládat, že mám v kufru nafukovací člun i s motorem ?
smileys with beer
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 21:21
Ahojtesmiling smileyR.

Bessy, když vykoukneš na hranicích takhle z okýnka auta...nikdo nebude pochybovat o tom, že vezeš v autě člun s motorem..
.smiling smileysmiling smileysmiling smiley

PS. Jinak auta celní správy mohou asi zastavit kdekoliv na cestě. Nám se to stalo 50 km před Prahou...Bylo to 1. února...kontrola dálniční známky...vše ok.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 21:25
Jasně dálniční známky padají pod jejich gesci. K těm limitům cigaret a chlastu tak mám pocit, že normální člověk to nemůže obsáhnout a překročit.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 22:11
K těm cigaretám - 800 kusů je maximum co můžeš převážet,ale už nad 200 kusů platíš clo + dph a spotřební daň. U tvrdého alkoholu je to nad 1 litr.Takže bez problémů i normální člověk může překročit.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 22:24
No jasně, vozím léta dva kartony cigaret sebou a nikdy za ně nikdo nechtěl žádné clo a ani DPH.
Když budu mít naloženou dodávku chlastem ke stropu tak to bude asi jiné.
Nestrašte ty co jedou poprvé. Jsme v Evropě, ne na dálném východu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 22:31
Karton je na osobu. Kdybys jel sám a náhodou tě chytli tak si piš že ti to pěkně dodaní.
Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 22:45
...nekdo zaostalej začne...a pak už deset pokrokovych ma co delat, aby se škoda napravila...petr70 thumbs up...na HR čare policajti až do Šengenu... do 31.12.2015...nikdo se te na nic nepta...každemu tretimu kouknou do občanky....avšak ano, na "odmorištich" si (pravda velmi, velmi zridka) mužeš všimnout kombiku s modrym nadpisem CARINA (celni sprava)....oni se te (teoreticky) mužou jen tak zeptat...nemohl by ste nam na vterinku otevrit kufr?...všechno jako v ČR...podle meho nazoru a zkušenosti, jedine co se mi v ČR porad nechce libit...na zdejši pomery, (pres)moc policejnich hlidek na chodnicich a silnicich...v RI potkat pešiho policistu v centru mesta...chod od rana do večera...nepotkaš ani jednoho...natož dva...mužeš leda zavolat...prijedou na misto...ale po 16 hodine hlidka prijede jen když jde "vo držku"...jinak musiš klusat ty k nim...obchazet v noci kavarny nebo kluby, a ptat se mladistvych po občance nebo koukat co kdo pije...zde nemyslitelne...jedine bacha na ty co stoji s radarem...toleruji 10-15 km nad predpis...a motorkari na helmy...zdejši holky na skutrech jedina vyjimka...helma pres ruku, vlasy vlaji.. a policajt na motorce podel...jen pohrozi prstikem...rozjet se ve verejnosti za holkou...co by si o nem mysleli...takže trošičku pohody by českym policajtum neškodilo...i když...jednou me u Rychnova (nad Kn.)...pred tim mi z prostismeru blikali...a ja vedel, že jsem ridičak nevzal se stolu...nezastavim a neotočim...risknu to...za zatačkou ouvej...fakt me stavi...pruser...akorat, že neco reknu...a chlapik mrke na značku a: Chorvatsko?...ja: DA...on salutuje a Nashledanou...ja s vdekem: Dovideniii...takže letos napechovat auto všim možnym, bez obav (nahravate tim ale mistnim a zdejšimu sniženi cen - vždyt menši poptavka - nižši ceny..)...vždyt si jako turista mužu vzit jidla, piti, odevu a jinych zasob a podob. na celou dovolenou...tolik by se toho do auta ani nevešlo...jen ty cigarety a alkohol jde kontrolovat podle EU predpisu...ale pivo?...pivo tady neni alkohol, nybrž potravina...vino už ne...takže, plechovkama mužeš napechovat auto až po krk...nikdo nic...vždyt pro sebe...
Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 23:08
petr70: všechny limity co jsem psal, platí při přepravě mezi členskými státy, limit 200 kusů cigaret a 1 litr lihovin platí na vstupu do EU.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 23:12
frenki111 - tak se koukni na tohle limity
Re: Rady na cestu k Jadranu.
28. 05. 2014 23:59
petr70: koukám na to a je to na odkazu chorvatsko.cz bohužel nesprávně napsané a zřejmě to vzniklo chybným překladem stránek carina.hr. Pro správné informace je potřeba se podívat na správné a pravdivé stránky. Je potřeba rozlišit, jestli jde o dovoz do EU ze třetí země, kde platí nižší limity nebo o přepravu v rámci členských států EU, kde platí vyšší limity (za předpokladu, že spotřební daň u zboží byla uhrazena v jiném členském státě EU).Prakticky to znamená možnost vézt max. 800 ks cigaret s kolkem jakékoliv členské země EU, nikoliv 800 ks cigaret v krabičce s azbukou a kolkem bývalých států SSSR smiling smiley
Viz informace z oficiálních zdrojů: zdroj EU, MZV ČR, případně Celní správa HR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil frenki111 (29. 05. 2014 00:07).
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 07:30
frenki111: vypadá to že máš recht bylo mě divný proč maj jiný limity než Rakousko a Německo ,ale přikládal jsem to Šengenu.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 08:36
.... Plha se hlásí ... JirkozRI ...
pokud vezu člun i s motorem, ale je to v kufru ... mám se o tom celníkům zmiňovat ... ?
... mám s tím jet letos po prvé, tak se ptám ... Rero mi sice poradila, abych to řešil přes kapitánskou čepici, ale to asi není standartní řešení ...
buď jo ... ábr nééé ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (29. 05. 2014 08:47).
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 08:49
Ahojtesmiling smileyR.

Teď se mi vybavilo, že jsem minulý rok psala dotaz ohledně tohoto problému na Českou ambasádu v Zagrebu a Chorvatskou v Praze
.
Já tedy tomuto rozumím - nevím jestli dobře - takto: V rámci EU: Věci je možno přivézt.../foťák...atd./, potraviny, alkohol, cigarety...pro prokázanou osobní potřebu a spotřebu - viz. ten odkaz č.1 /200 cigaret atd./. Jako zboží věci z odkazu č. 2/800 cigaret atd. / ano, ale bezcelně celkově jen do výše 300 Euro na osobu. u dětí 150 Euro na osobu/zde není možný alkohol atd./. Ovšem do tohoto limitu se pak celkově započítavají/alkohol atd..../ i produkty z balíčku "osobní spotřeba a potřeba".

Ptala jsem se na základě tohoto článku z 2013...
[zpravy.kurzy.cz]

Odpověď z ambasády:

Zagreb: ,

Informace, uvedeny na Vámi uvedených stránkách Internetu jsou pravdivé, alespoň ta část prvního odkazu, týkající se dovozu zboží. Tyto údaje si můžete ověřit i na internetových stránkách chorvatské Celní správy: [www.carina.hr], [www.carina.hr]

Do Chorvatska bude po 1.7.2013 vstup možný i s občanským průkazem, a platí to i pro občany mladší 15 let.

Problematika cestování v Bosně a Hercegovině je popsaná na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR: [www.mzv.cz]

S pozdravem a přáním hezké dovolené,

Kristyna V.Lajko
Konzularni odjel Veleposlanstva Republike Češke u Zagrebu

Praha:

V Chorvatsku budou od 1.7. platit stejná pravidla jako i v ostatních členských zemích EU – dovoz zboží do 300 EUR pozemní cestou, letecký a námořní cestou do 430 EUR, děti do 15 let do 150 EUR.

Konzulární oddělení
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 09:22
bessy....na care se nikdo na veci nepta...jen na lidi...takze muzes vest vse pro vlastni potrebu...clun....3 kola...no proste vsechno...,
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 09:26
Petře, nestahuj kalhoty tak daleko před brodemgrinning smiley. Kocábku nikomu hlásit nemusíš. Jen pokud by se uniforma zeptala při případné kontrole kufru auta, tak mu ukážeš od brodici papíry, že je tvoje. Nic víc s tím neudělá.
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 09:43
Hmm, co že to předloží, pokud má člun bez registrace na SPS s motorem do 5PS? grinning smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 10:37
...moh by mu leda ukazat obcanku...a poslat ho nekam...
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 10:45
... kurde ... hot smiley
Slavkov .... jakých 5 kobyl ... ? ... poctivých honďáckých 15 ... pravda, víc už bych do kufru nenadusal, už tak je ve předu 140 ...

a pokud jde o dotaz, já se držím přísloví ... líná huba, holý neštěstí ... a radši se zeptám tady ...
Michale, Tobě se omlouvám, dotaz jsem mohl zavolat ...
smileys with beer
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 13:32
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> K těm cigaretám - 800 kusů je maximum co můžeš
> převážet,ale už nad 200 kusů platíš clo + dph a
> spotřební daň. U tvrdého alkoholu je to nad 1
> litr.Takže bez problémů i normální člověk může
> překročit.

petr70
proč by platil spotřební daň ?
dovoz EU
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 14:34
úsměvné: " Do Chorvatska bude po 1.7.2013 vstup možný i s občanským průkazem, a platí to i pro občany mladší 15 let." ... myslím, že moc lidí do 15 let občanku nemá thumbs up smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 14:45
Rosmarine
co se divíš ..... OP mít může....
OP
Lub
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 14:50
Třeba je to pro Rosmarine usměvné protože to nevísmiling smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 15:02
Jasný ale někdo takový být může tak proto to tam píšou ...cool smiley
Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 17:41
Nechápu, co je divného na tom, že dítě má občanku. Stojí 50 Kč (tedy méně než pas) a platí v celé EU (Švýcarsko, Norsko,...) Člověk ji může mít stále v peněžence a nemusí si pamatovat na to, aby při každé cestě do blízkého příhraničí bral dítěti pas. Holt u některých lidí přehnaně funguje setrvačnost a konzervatismus eye rolling smiley
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 17:56
Také jsem dceři když jsem jí dělal pas, nechal udělat občanku v 8. letech. Je to pohodlnější. Než tahat na cestách pas.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 18:17
Tak starej a tak hloupej..tedy . Přiznávám se, že o té občance pro dítě jsem neměl ani tušení eye popping smiley
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
29. 05. 2014 19:27
No jo, kde jsou ty doby, kdy občanka znamenalo pomalu přípravu na vstup do života a znamenala poloviční plnoletost. Dneska ale skutečně slouží, respektive by měla sloužit jako osobní ID a to bez ohledu na věk.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Rady na cestu k Jadranu.
30. 05. 2014 12:48
dceři jsme občanku udělali když měla 4 měsíce smiling smiley , bez toho by jsme vlastně nemohli nikam za hranice a dohadovat se s někým, že moje dítě je opravdu moje mi za to nestojí
avatar Re: Rady na cestu k Jadranu.
30. 05. 2014 14:11
Jojo, pořád se člověk musí učit ... fakt jsem neměla ani ponětí, že OP může mít i človíček mladší 15 let - tak děkuji za info smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.