Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 01. 2006 08:17
Já mám letos v plánu jet po dálnici na Gracac a tam sjet na Knin a pokračovat po staré, neboť se mi ta část cesty moc líbí. Nevíte někdo,kolik stojí dálnice ZG - Gracac? Kde se sjíždí - Sveti Rok? Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (28. 01. 2006 08:22).
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 01. 2006 11:31
[www.chorvatsko.cz] zde máte poplatky na dálnici.Rozvažte se podle toho kam pojedete,cesta přes vnitrozemí stačí jen jednou a když je dálnice tak já osobně bych o jiné variantě neuvažoval.Peníze navíc v rozpočtu na dovolenou nejsou všechno,ale bezpečnost a pohoda Chrvatské dálnice je pro mne rozhodující.Přeji pěknou dovolenou.

MirekŠi
Peťas
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 01. 2006 13:16
Taky vám všem doporučuji dálnici - čím víc vás po ní pojede, tím líp. Aspoň budu mít klidnější cestu po staré cestě.... :-) :-)
avatar
XXX
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 01. 2006 20:26
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:18).
Peťas
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 01. 2006 23:18
XXX napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale to už si tu jednou psal.Ti co neumí
> jezdit,pojedou po dálnici,a ti co to umí pojedou
> po staré.


Ono to ale bylo napsané v jisté souvislosti a v reakci na jeden příspěvek. A proč jako vytahuješ něco, co jsem teď vůbec nezmínil! Právě naopak, teď už podporuju ty co chtějí jet po dálnici......
lepší je na výjezdu z dálnice pokračovat vnitrozemím a na magistrálu sjet až v Omiši
Re: Dálnice nebo jinudy???
29. 01. 2006 01:28
Rychlá trasa do splitu po dalnici.ZAGREB-KARLOVAC-PRED .TUNELEM SVETI ROK NA GOSPIČ -KNIN-SINJ-MAKARSKA. celková trasa 870 km z Brna.Doba jízdy lepší než po dálnici.Je katastrofálně ucpaný Split!!!!!!!!!!!!!a cesta do Omiše!!!!!
Re: Dálnice nebo jinudy???
30. 01. 2006 09:38
Přesně tuhle trasu myslím, jel jsem přes Knin asi 6x a dle mého názoru je to nejkrásnější část celé trasy. U toho sjezdu je cedule Gospič nebo i Knin? Jede se pře Gračac? Mám mapu ještě bez dálnice a novou koupím, až se mi definitivně potvrdí dovča.
Pavka
Re: Dálnice nebo jinudy???
30. 01. 2006 10:57
Je to přímo exit Sveti rok a jede se přes Gracač.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 02. 2006 08:32
Může mi prosím někdo říct, do které kategorie placení mýtného na dálnicích v Chorvatsku bych patřil, když mám Renault Scénik 1,6 .Je to I nebo II.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil (13. 02. 2006 23:42).
jirkau
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 02. 2006 13:24
Dobrý den.
Z vlastní zkušenosti - osobní automobil.Šťastnou cestu.
Jirka
xxxxx
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 02. 2006 14:29
Vsetky minivany a vany (nie vo verzii dodavka) platia ako osobne auto (napr. Renault Scenic, r. espace, vw sharan, citroen c8, Ford Galaxy, seat alhambra, honda shuttle, chrysler voyager a pod.).

avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 02. 2006 18:15
Scenic plati cenu v skupine I, ale sharan, C8, a voyager maju nad prednou napravou asi viac ako 130 cm a teda budu platit ako skupina II........
podle standartních malůvek a popisu [www.hak.hr]
bych si myslel že větší MPV a SUV budou kat.II
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 02. 2006 14:37
To Cifral: Tiez som si to myslel, ale nakoniec som bol prijemne prekvapeny, platil som cenu v kategorii I. (VW Sharan)
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 03. 2014 20:32
Proto aby se nezakládala stále dokola nová vlákna obnovuji toto pavučinami omšelé vlákno avšak s novou otázkou:
Jsem ze severu Čech-Českolipsko,vyrážím v polovině června přes Hatě a tak je má otázka na snadě: je lepší použít D1 nebo ji objet např. Mladá Boleslav-Nymburk-Kolín-K.Hora-Havbrod-Jihlava???

[www.mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (27. 03. 2014 20:39).
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 03. 2014 20:41
Bude dost záležet na tom kdy pojedeš jestli v noci, ve dne a když ve dne tak který den pracovní, víkend...
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 03. 2014 20:42
Ráďo, asi bude také záležet, ve kterou hodinu a den v týdnu pojedeš. Ty uzavírky na D1 v týdnu asi nic moc. Jinak já radši jezdím po dálnici, když je to možné. Ale ze Tvého směru nejedu, mám to z jižní Moravy trošku blíž.

Edit: Ttom byl trošku rychlejší.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bomiňo (27. 03. 2014 20:46).
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 03. 2014 20:45
Jezdím z Liberce a jezdím zásadně po dálnici. Na dovolenou jezdím ale v neděli a to ráno je krásně volno. Bohužel po D1 musím služebně jezdit ve všední dny a to je horší. Ale na dovolenou je to jednodušší.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 03. 2014 20:49
Ahoj Ráďo, jeli jsme touto trasou zpáteční cestu - loni v polovině září a v sobotu - silnice skvělá, provoz tak nějak normální a bylo to rychlejší než po D1. Pokud pojedeš v noci bude to ještě klidnější. Vím, že Sjna jinou trasou nejezdí a vždy říká, že je nejrychlejší. smiling smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 03. 2014 20:49
Jel jsem tuto "objízdou" trasu po 38-čce do HR již třikrát zasebou, najíždím na ní před Nymburkem a pokaždé říkám, že už tudy nepojedu. Mezi vesnicema se to dá mydlit rychle, jsou dlouhé roviny. Nymburk, Kolín a Čáslav mají obchvaty, takže oproti minulosti je objezd těchto měst rychlý. Nejhorší je vždy část od Čáslavi do Havl.Brodu. S naloženým autem kamion v kopci nepředjedu a když jich jede pár za sebou, je to nekonečné šourání. Úplně deprimující je pro mě část od Jihlavy na Hatě, tu přímo nesnáším. Ta mě připadá nekonečná. Jenže pak se na dálnici aspoň těším. Pokud jedu po R10 na Prahu a pak D1, jedu většinou přes Mikulov, tak mám už dálnice plné zuby, než dojedu na A hranice. Letos jsem se už zařekl, že tudy nepojedu, že to vemu zase po dálnici, ale nakonec točím volantem jinak a zase tu trasu asi pojedu, už kvůli těm blbincům s uzávěrama na D1.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 03. 2014 08:01
My jezdíme už jen po osmatřicítce. Sice je tam na výběr, jestli projet Kolínem a najet na ni až za ním nebo kousek po D11 na obchvat a Kolín objet, když už, co se dá dělat, tu známku mám, ale většinou se nějak zapomenu a odbočím přes Velký Osek na Veltruby a projedu městem. On takhle napříč není Kolín zase tak velký a časově to vyjde nastejno. Protože vyrážíme obvykle ve čtyři ráno, býváme ještě před Havlbrodem na silnici skoro sami.
Jen jednou jsme se vraceli přes Pohořelice a dál po Hopsastrasse D1, bylo to o 45 km delší a o 20 minut pomalejší, a ještě rádi jsme z ní u Jihlavy vypadli na osmatřicítku, protože to po D1 vůbec nejelo.
A z Jičína do Znojma i zpět mi vychází průměr kolem 70 km/h při předpisových rychlostech, nanejvýše na tolerované hranici.
Když tak koukám na těch skoro 80 km navíc po R10 a D1 (Mikulov) a 90 km navíc po R10, D1, D2 (Břeclav) proti osmatřicítce (Hatě), nějak mi význam slova "rychlostní" mizí v mlze už v Mladé Boleslavi...
Tím ovšem nikoho nehodlám přesvědčovat, aby jezdil stejnou cestou a ve stejnou dobu, jako my... když nic jiného, aspoň nás na osmatřicítce nebude tolik, ono stačilo, když nás jela skupina 5 aut společně...
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 03. 2014 10:14
Dnes odpoledne, vím že je to zrovna nejblbější doba, jedu do toho velkýho odpočívadla u D1 - Brna, takže to asi vemu zase na třicetosmičku, kvůli opravám na D1. Možná to ještě trochu více "rozvejletím" a vemu to na Chotěboř, Žďár nad Sázavou a u Velké Bíteše najedu na D1.
Jardo, vím, že je to přes Mikulov a vše po dálnici asi o 80km delší, ale v Brně umím být touto trasou za 2,5 hodiny a do Mikulova je to už kousek. Teda takhle rychle to šlo v době, než začaly opravy na D1. Po třicetosmičce to na Hatě pod 3,5 hodiny neudělám, lépe řečeno se mi to ještě nepovedlo.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 03. 2014 13:17
Ono to není jen o vzdálenosti a rychlosti. Já preferuji dálnice protože jsem potom podstatně méně unavený. Tím nechci říct, že kostitřes neunaví, ale už jsem se naučil jezdit sice proti předpisům, ale nejsem v tom sám v levém pruhu a jakmile se přiblíží auto tak uhnu. Posledně z Brna na Prahu jsme takhle jeli hezky v řadě tři cizí auta a celou cestu až k Jihlavě jsem se drželi tohoto pravidla, nikdo nejel rychleji než 135 a jak uhnul první vzadu tak i ta další dvě šup na stranu a zase zpět do rychlého pruhu. A jelo se perfektně.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 03. 2014 17:43
Když jsem ještě bydlel na severu (do r.2007), tak jsme do Chorvatska vyjížděli vždy z Rousínova, tedy Svor->N.Bor->Č-Lípa atd.... Jinak než po třicetosmičce jsme nejezdili, je to nejkratší a řekl bych že i nejrychlejší. Jezdit přes Prahu a po tankodromu D1 se mě nikdy nechtělo, navíc by to pravděpodobně i časově bylo delší.

Je ale zajímavé a nepřišel jsem na to proč, ale stejně jako Zahajskému tak i mě se úsek od Jihlavy po Hatě zdál vždycky takový nekonečný.

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (28. 03. 2014 17:46).
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
29. 03. 2014 07:27
Já to vím. Protože jste už chtěli fičet 140 km/hod po rakouské dálnici a hlavně po nové chorvatské.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
29. 03. 2014 10:51
To je jeden z důvodů. Druhý tkví v tom, že jde o pěknou silnici, od obchvatu Kolína po Jihlavu na 85 km cesty jen 8 nebo 9 rychlostních omezení, z toho, jestli dobře počítám, včetně Havlíčkova Brodu a Jihlavy jen 7 průjezdů obcí, a místy zdvojené stoupací pruhy. Dá se to jet i zhruba za hodinu.
Z Jihlavy na Hatě je také 85 km silnice s dlouhými přímými úseky, v nichž by se dalo jet o dost rychleji, než do povoleného limitu což navozuje dojem, že "jedu jak svázanej", a navíc je na té cestě 25 rychlostních omezení, z toho 22 průtahů skrz obec, mnohdy se zbytečně daleko předsazenou tabulí (i 500 m před prvním domem nebo odbočkou, tuším ve směru od Znojma v Hladově). A nějaká sedmdesátka na vjezdu od Kasáren do Znojma už to nezachrání. Pod hodinu a čtvrt se mi to ještě nepovedlo.
Že by byla škoda zemědělské půdy na obchvaty vesnic, když té půdy nebyla škoda na solární panely? Přece jen ta Jižní Morava je úrodnější, než Vysočina ... Pardon, jen řečnická otázka, odpověď na ni nečekám.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
29. 03. 2014 16:20
My ze Znojma ten problém silnice Jihlava -Hatě nemáme. Zase to máme daleko například do Marianských Lázní nebo Děčína.
A přes Brno do Chorvatska nepojedu, to je jasné. Cesta Hatě- Vídeň mě maximálně vyhovuje. Jsou tam snad jen 2 "...dorfy" a pak už silnice,kde jedeš stovkou a plynule navazuješ na rakouskou dálnici. Škoda jen, že "poměrně daleko" před Vídní je rychlostní omezení, klidně by se tam dalo jet o i 20 víc. Však někteří Rakušáci to tam pěkně "mastí". Asi mají protekci. Já na pokuty nemám.
Re: Dálnice nebo jinudy???
29. 03. 2014 18:58
Ve Znojmě si vždycky po třech a půl hodinách jízdy říkám, jakou máte proti nám - severovýchodočechům výhodu.
Re: Dálnice nebo jinudy???
29. 03. 2014 19:22
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
Však někteří Rakušáci to tam pěkně
> "mastí". Asi mají protekci. Já na pokuty nemám.
Myslíš, že každý, kdo jezdí nad limit, má protekci? smiling smiley
Prostě tam spousta lidí riskuje jako všude jinde (kolik lidí jezdí u nás na dálnici třeba 170!) a navíc v Rakousku jsou v poměru k platům víceméně směšné pokuty za rychlou jízdu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 130
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.