Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
JITA.K
Re: Dálnice nebo jinudy???
07. 08. 2005 20:38
JELI JSME KOUSEK PO DALNICI A DAL PLITVICKA ATD.BYLO TO V POHODE.MIN AUT ,TAM JSME JELI V SOBOTU A TO PRED TUNELAMA BYLO PREJ ASI 20 KM KOLONA....:-((((( tak to je hnus .zlata stara cesta.....cauky
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 08. 2005 05:36
folba napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ....Nevíš, kde na netu najdu solidní a trochu
> aktuální mapu na cestu? Nejsem si moc jistej.

Mapy si můžeš stáhnout třeba tady [www.kacha.cz]




** Petr **
Bonika
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 08. 2005 11:18
jéé, my taky jedem 10.8. vecer. náhodicka
Bonika
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 08. 2005 11:23
Tady se nekdo ptal na benzin. O benzinu nic nevim, ale nafta je pry levnejsi v Rakousku jak v Chorvatsku. Mam dobry zrdroje - kolegu v praci. :-)
Veronika.
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 08. 2005 11:55
My taky 10.8. po 20,00 (ale jako vždy to bude tak před 22,00) - doufám, že nevytvoříme na cestě kolonu :-)
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 08. 2005 13:18
hm.. my jedeme 9.8. zejtra.. uz se tesim.. nevite jaky ma byt v pristich dnech pocasi ???
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 08. 2005 13:21
odsek pocasie, najdes oblast a je tohot smiley
Alf
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 08. 2005 13:48
Predpoved na 10 days.A hajde k teme "Dálnice nebo jinudy???"

10-Day Business Travel Forecast for
Split, Croatia

Forecast Conditions High/Low °C Precip.
Chance High TemperaturesLow TemperaturesPrecipitationWind Speed
Today
Aug 8 AM Rain
22°/11° 90%
22 °C

Tue
Aug 9 Sunny
25°/13° 10%
25 °C

Wed
Aug 10 Sunny
28°/12° 10%
28 °C

Thu
Aug 11 Partly Cloudy
28°/15° 20%
28 °C

Fri
Aug 12 Sunny
29°/17° 10%
29 °C

Sat
Aug 13 Sunny
29°/16° 10%
29 °C

Sun
Aug 14 Sunny
28°/16° 10%
28 °C

Mon
Aug 15 Scattered Showers
28°/16° 40%
28 °C

Tue
Aug 16 T-Storms
31°/19° 60%
31 °C

Wed
Aug 17 Mostly Sunny
32°/22° 20%
32 °C


avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 08. 2005 03:37
Bonika napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady se nekdo ptal na benzin. O benzinu nic nevim,
> ale nafta je pry levnejsi v Rakousku jak v
> Chorvatsku. Mam dobry zrdroje - kolegu v praci.
> :-)
>

No nyní o víkendu jsem se vrátil a za naftu jsem platil toto:

V Černé Hoře stála nafta všude 0,93 EUR
V Chorvatsku stála nafta všude 7,14 KUN
V Rakousku na dálnici u Shell jsem platil 1,08 EUR



** Petr **
Pokud budou zprovozněny tunely v chorvatsku a udělána nová dálnice od slovinských hranic, nemá to chybu. Jedině po dálnici.
lenik
Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 08. 2005 18:28
Do Chorvatska jsme jeli v uterý večer a na dálnici jsme byli místama sami, nazpet jsme jeli v ponděli večer a to samé. Dálnice je super,nemenila bych, ikdyz poplatky nejsou zrovna nejlevnější. Je jasné že o víkendu není dálnice zrovna nejlepší způsob, ale kdo jede v týdnu, rozhodně doporučuji dálnici!
Dálnice, dálnice, dálnice:-)
Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 08. 2005 12:27
Jak se do lesa volá ...

Jinudy, jinudy, jinudy, ...

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
humr
Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 08. 2005 13:30
benzín Eurosuper ve Slovinsku u OMV v Mariboru , litr za 226,80 SIT, platba kartou - litr vyšel na 28,81 Kč.
Re: Dálnice nebo jinudy???
13. 08. 2005 18:05
Zdravím všetkých. Dnes ráno som sa vrátil z Primoštenu. Cesta tam v noci z nedele na pondelok po diaľnici v pohode, pomerne rýchlo a bezpečne. Z Primoštenu som odchádzal v piatok asi o 14.hod po diaľnici zo Šibeniku. Moji známi sa koli kolónam na ceste ponáhľali a odchádzali z Primoštenu už asi o 11.30 hod. Na chorvatskom rádiu hlásili kolony 10 až 12 km pred tunelom Sveti Rok, tak som za Zadarom odbočil na Obrovac a po starej ceste cez Plitvické jazera v pohode až do Karlovacu. V kolóne na diaľnici stáli moji známi asi 2,5 hodiny (12km v kolóne do hôr). Neskor už neriskovali a odbočili z dialnice na Korenicu. Keď som prichádzal do Zagrebu, oni prichádzali iba do Karlovacu. Išiel som podľa predpisov po starej ceste a predbehol som ich asi o 3 hodiny, a neplatil som ani toľko za dialnice. Takže doporučujem počuvať rádio, sledovať aj informačné tabule na dialnici a ak nie je veľa aut, lepšia je dialnica, ak sa však začnú robiť kolóny, treba isť po starej. Chodim zasadne cez HU-Redič a SLO. Tankujem vždy plnú v Slovinsku asi 2km pred Chorv.hranicou (Super 95 po 37,50SKK na Kartu) V chorvátsku stojí 7,85KN (asi 42,0 SKK).
ben
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 00:27
Pozdravujem vsetkych

mam prosbu. Planujeme odchod do Chorvatska 21.8. v nedelu alebo v pondelok vecer na Peljesac. Isiel niekto v nedelu vecer? Aka bola premavka? A kamiony? A dalsia otazka: dialnica alebo stara cesta . Jazdievali sme po starej ceste a neboli nejake problemy s policajtami, aj ked sa obcas nejaka pokuta usla. Je naozaj pravda o zvysenej aktivite chor. policajtov na starej ceste?
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 07:42
Odjížděl jsem na Pelješac z Přerova v neděli 31.7.2005 v 03.00 hod ráno přes Maďarsko.

Cesta byla úplně v pohodě, policajty jsem ani neviděl.
Ve Slovinské Lendavě benzin, který je tam levnější.
Tam jsem jel po staré, nazpět po dálnici.
Dá se to ujet za cca 15 hodin. Já jsem si cestu tam rozdělil, stavil jsm se před Slunjem v Ráztoce, kde jsem se podíval na vodní mlýny, okoupal v řece, přespal v soukromí za 10 euro na os. a brzy ráno jsme pokračovali dál.

Zpátky jsem jel v kuse v pátek po dálnici. Výjezd brzy ráno, ze Splitu jsem jel po dálnici v mém směru sám, provoz byl velmi mírný. Před Krka je otevřené nové odpočívadlo s restaurací a pěkným výhledem. Skoro celou cestu po dálnici mi pršelo, musel jsem dodržovat sníženou rychlost 100 km/hod. Jediný problém byl na naší dálnici u Vyškova, kde se tvořila kolona.
Nejezdi trajektem z Ploče je to zbytečné, cesty po Pelješaci jsou pěkné a časově neušetříš.
Na Pelješaci je velice hezky / Ston, Borak, Orebič, dobré červené víno/, stojí za to výlet do Mostaru, Dubrovníku.
Ke konci srpna /chorv. kolovoza/ tam bude již volněji a i ceny budou nižší/

Pokud chceš bližší info /víno, ceny, ryby, škeble/ozvi se na e-mail

Sretan put Pavel
Guru
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 09:39
Chudáci Chorvati. Při odjezdu tento pátek schválně Slovinci blokovali průjezdnost HR-SLO hranice (kontrola pasů) a na SLO-A hranici dělali totéž Rakušáci. Takže se můžou Chorvati třeba přetrhnout, aby byli turisti spokojení, ale mně už v této části Evropy neuvidí. Na dovču jsem jel v pondělí - to byla pohoda, po čtrnácti dnech jsem zpět vyjel o den dřív - v pátek - v obavě před sobotními zácpami. Bylo to na nic. Cesta do CZ 24 hodin ( s hodinovým odpočinkem). Slovinci a Rakušáci to dělají schválně, Chorvati mají smůlu. Jo a doporučuji jet po dálnici, co to jde, něco to stojí, ale za tu pohodu si rád zaplatím, jsou to pašáci, letos už mají nahrubo dálnici až na Macelj, horší je to s tou návaznou okresní cestou ve Slovinsku, která se pak na tu dálnici napojuje. Bude to čím dál horší. V HR pohoda, Slovinsko se stane špuntem. Chorvati, dokud nebude u vás i ve Slo Schengen, tak adieu. A všem, kdo vyrážíte, přeji šťastnou cestu bez zácpy. Dobro došli!
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 11:29
Guru, jestli tam už nepojedeš, uděláš přesně to, o co Slovincům a Rakušákům jde - udělat Chorvatům, kteří za to nemůžou a de fakto dělají co nejvíc, velké problémy a finanční ztráty. Jeďte lidi přes Maďary - je to pohoda a nedělají problémy.
Slovinci a Chorvati se asi nemají moc rádi. Příklad - můj domácí v Pisaku (Chorvat) měl inzerováno, že slovinsky nerozumí - přitom je to podobnější, než čeština a slovenština.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 12:36
čerstvé zkušenosti - odjezd na Hvar v pátek 29.7. v cca 11.00 dopoledne. Hranice Uherské Hradiště, Kúty, Bratislava, Maďary, 20 km Slovinsko a Chorvatsko po nové dálnici až do Splitu v přístavišti trajektů v 01,00. Na Hvar trajektem v cca 7,30. První trajekt bral nákladní auta, hrozná organizace, ale jede to. Na místě na Hvaru v cca 9,30 v klidu. Žádné kolony, žádní policajti, jen těsně po přejetí Rajky měřili MaĎaři. Cesta zpět v sobotu 13.8. odjezd z Hvaru trajektem ze Sučuraje v 8.,00 hodin , hustý provoz po pobřeží, malá fronta na nájezd směrem od pobřeží na Cista Provo. Dopravu na větších křižovatkách řídili policajti. Cesta po staré absolutně bez problémů, na směru na Zagreb plynulá, ve směru k moři byl provoz hustší a určitě byly větší fronty na křižovatkách. Zastávka na vodopádech ve Slunji a opět přes Maďary domů. Příjezd domů v 2,30. Po celé cestě zpět, kromě řízení dopravy nebyl vidět policajt, Maďarsko minimální provoz, Bratislava mírně rozkopaná a na Žilinu objížďky .
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 17:44
S těmi Rakušáky co píše Guru mohu potvrdit. Jel jsem v pátek 5.8. domu a to samé, nejdříve zdržení 40min. na cestarině v Mariboru ale hlavně, poslední 4km úsek dálnice na přechod Šentilj SLO/A jsme jeli 2 hodiny! Počítám že za námi se musela udělat kolona snad přes celé Slovinsko. No a na hraničním přechodu mě právě značně překvapilo to, když jsem zjistil že slovinští celníci tam vůbec nebyli ale vše úmyslně zdržovali rakušáci.

Podle mne je v sezoně jediné řešení, cestovat přes Slovinsko tam i zpět ve který-koliv jiný den kromě pátku a soboty. A nebo tedy přes to Maďarsko, při cestě tam jsem přes Maďary jel a na Goričanu bylo zdržení pouhých cca 5 minut.

** Petr **
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 21:14




Upraveno 1krát. Naposledy upravil dolac (14. 08. 2005 21:15).
ben
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 23:18
To Pavel:

ďakujem za užitočné informácie,ešte uvidím,či pôjdem po diaľnici. Trochu ma odrádza ten bočný vietor, čo tu mnohí spomínajú. Mám Picasso a hore ešte box, tak neviem, nechcem sa kdesi vykotiť.Takže nedeľa bude lepšia ako pondelok.
millan
Re: Dálnice nebo jinudy???
14. 08. 2005 23:26
letadlo...trochu zdrzenlive,s ohledem na tu tragedii v Recku!Je to des.
PP
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 12. 2005 22:33
na www.hac.hr,jsou hned na první stránce ke stažení PDF s podrobnostmi ohledně HR dálnic,včetně úseku Split-Ploče.
tak sosejte...winking smiley
Ahoj cestovatelé,
byla bych vděčná za vaši radu. Jedem do chorvatka v červenci. Nastupujem na ubytování v pondělí, takže vyrazíme směr Slovensko, Maďarsko, Slovinsko už v neděli. Tuhle trasu přes Maďarsko už jsme jeli, známe ji a je fakt dobrá. Protože jsme byli u moře naposledy v době, kdy dálnice ještě nebyla, chci se zeptat? Pokračovat ve výše uvedené trase po staré trase přes Plitvice, Knin a Slunj, nebo raději volit dálnici ze Zagrebu až do Splitu a pak pokračovat podél moře až na Makarskou?
Díky moc za radu a zkušenosti a zdravím všechny!!!
Hulča
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 01. 2006 11:10
sluníčko:
Já volím jednoznačně dálnici, zvlášť jedete-li v pondělí. Sice to něco stojí, ale dálnice nemá chybu. Jel jsem po ní loni a pojedu zas.
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 01. 2006 12:15
Doporučuji dálnici.

Nejenže ušetříte čas (hodně času) a nervy, ale je to i mnohem BEZPEČNĚJŠÍ. Jenom poslouchejte radio jestli není kvůli větru uzavřen most Maslenica. Stává se to poměrně často, i když v létě míň. Pak Vás odvedou na Gračac a už je lepší pokračovat Sinj, Cista Velika, Šestanovac, Makarska, atd.

Co neušetříte, bohužel, jsou peníze. ZG-ST 157,- HRK.

MK
Jednoznačně dálnice. A věř, že je tam taky co vidět a nemá cenu to hnát . Starou cestu přes Plitvice jsem jel 5x tam a zpět,novou 2x tam a zpět a ta nemá chybu. Musíš ovšem jet ve správnou dobu. Těch cca 320 čumprlíků tam a zpět v celkových nákladech je pakatel.
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 01. 2006 21:21
Souhlasím, jedině po dálnici, ve všední den je poloprázdná, úplně pohoda. Tunely jsou super!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.