Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
17. 04. 2017 21:13
Přesunul jsem něco z A je to tady - cestovatelská sezóna 2017 a dopravní novinky

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Dálnice nebo jinudy???
31. 07. 2017 10:34
Cesta po "staré" - informace pro ty co by se chtěli stavit cestou v Karlovaci v Kauflandu - je tam nad Kauflandem parkoviště pod střechou, pozor - mají tam "zajímavý" systém jak na turistech vydělat! Jde o to, že je třeba si nechat při placení u pokladny nechat dát na parkovací kartičku razítko, jinak při výjezdu zaplatíte 14 kun. Mají tam informaci, že hodina parkování je zdarma, ale ta vychytávka s razítkem zřejmá není (možná to tam mají v chorvatštině napsaný ale kdo by to při vjezdu podrobně studoval). Na výjezdu je budka s obsluhou a pokud nemáte razítko, máte smůlu, hned se za vámi vytvoří fronta takže i kdybyste chtěli se vrátit a znovu si skočit něco koupit, nejde to.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
13. 01. 2018 17:14
... tak se dívám na plánovanou výstavbu klíčových dálnic v ČR ... a D52 z Brna do Mikulova asi klíčová nebude ...
ještě že Rakušané s jejich A5 budou brzo pod Mikulovským zámkem ...

[zpravy.aktualne.cz]

eye rolling smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
13. 01. 2018 20:33
Kdyby nebyli ekoteroristi a stát se nebál (prý demokracie, každý do věcí i když se ho netýkají, může kecat, jak chce) už by dávno dálnice Brno Mikulov byla hotová.Toť můj názor.
Ještě že aspoň v Rakousku to někdy" jde". Asi tam mají lepší "zákony".I když i tam, například kolem Gratzu, to s tou rychlostí aut nějak nevychytali.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
07. 02. 2018 11:35
Pohrávám si s myšlenkou projet se po 10 letech po SLO dálnici. Vím, že to je proti mýmu přesvědčení, ale opět asi povezu malou holku, tak bych jí zkrátil "utrpení" v autě. A abych vnitřně věděl, že objíždění má smysl, potřebuju srovnání. Už teď ale vím, že platit SLO dálnici nemá smysl v sobotu, až se budu vracet, takže by šlo jen o cestu k moři. Pravděpodobně. Jedu v termínu, ve kterém jsem nikdy předtím nejel. K mému rozhodnutí trošku přispěly i ceny benzínu v A a SLO. Ten rozdíl se zmenšuje, takže itinerář už se nemusí přizpůsobovat tankování v A. První přestávku bych tak dal namísto v Murecku až ve Slovinsku, na dálničním odpočívadle v tom oblouku východně od Mariboru. Na Googlu je to dobře hodnocené. Určitě nebudou mít pro turisty otevřený pouze kadibudky jako v Murecku a Temmelu v Rakousku.
Re: Dálnice nebo jinudy???
07. 02. 2018 13:40
hoj, jezdim jen po dalnici pres SLO, minuly rok konecne otevreli to odpocivadlo u Mariboru - velke nove s McDonaldem . toalety jsou za poplatek, ktery pak uplatnis pri nakupu.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
07. 02. 2018 13:46
My chceme letos uz nekdy zjara vyrazit na Istrii, takze to vememe asi taky pres SLO dalnici.

Btw: cena paliva: Kdyz jsi objizdel, tak jsi asi predpokladam tankoval v A tam nekde kolem Murecku, to jsou ale mimodalnicni ceny --> tj. kdyz pojedes celou cestu jen po dalnici, tak budes taknovat trochu draz..
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
19. 02. 2018 22:09
My jezdíme stále po dálnici, kde teda netankuji, ale cca 5 km před Grazem na 169km sjedu 300m na Shellku a tam natankuju a odpočinu za solidní cenu a úplně v klidu.


[mapy.cz]

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
20. 02. 2018 08:59
Zatím potřebuji čerpat hlavně LPG. A to tam nejspíš nemají. A i kdyby měli, tak je to navíc od Znojma zhruba jen tak 350 km. Takže my dotankováváme LPG nejdříve v Ptuji na Ormožské cestě nebo podle nálady až za mýtnicí Lučko. Mám 60 litrovou nádrž, což by mělo vydržet na 600 km, ale ještě jsem to nezkoušel vyjet až "do dna".
První větší odpočinek máme před sjezdem z rakouské dálnice na odpočivadle [www.google.cz] Sjezd na odpočívadlo z dálnice 225. Je tam klid, světlo, voda, chromové záchody a i možnost sprchy.A v době, kdy tam jsme my, tak tam bývá tak maximálně 5 aut.
A na sjezdu 226 odbočíme na Mureck.
Re: Dálnice nebo jinudy???
20. 02. 2018 09:28
Tohle odpočívadlo je již tradicí. Je po rekonstrukci, nové lavičky, záchody. Kamiony stojí na vrchním place, blíže k dálnici, osobáky dole. Hlavně zde stávám proto, že po dlouhé jízdě po dálnici, mi pak nedělá problém jet po okresce stovkou, teda pokud cestou dolů objíždím. Pokud jsem ho vynechal, nějak jsem měl problém pak uhlídat rychlost.
Celkově, zda jet více po dálnici, či okreskách, přizpůsobuji momentální i mé mentální situaci. Před pár lety jsem si dal nostalgia tour a v Karlovaci hupsnul na starou, myšleno silnici, abych trochu zavzpomínal. Tma , slejvák s bouřkou, plazící se náklaďáky, co nešly předjet, za rozbřesku mlha jak z Rákosníčka. Hned jsem to uhnul zpět na dálnici.
Kdosi tu psal, že dálnice je bezpečná. Nesouhlasím s ním. Ten kdo na dovolenou spěchá, a je jich dost, ke všemu v pátek unavený po šichtě skočí do auta a hrrrr co nejrychleji k vodě, jede po dálnici. Těch se bojím. Pokud se něco semele, je to ve vyšší rychlostech, než na okresce a následky jsou o to fatálnější
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
20. 02. 2018 11:46
Letos si chci taky dát "nostalgia tour", jak starou cestu pojmenoval Zahajskej.
Bude to mimo sezonu, na zpáteční cestě z dovolené. Z Lokvy Rogoznice budeme vyjíždět po obědě, přece jim ho v hoteli Sagitta nenecháme. Vrátíme se pár km zpátky do Gornje Brely a dále pojedeme klasiku přes Šestanovac, Cista Provo, dále kolem Peručka.
Za Peručkem se stávíme na pramenech Cetiny. No a v Gračacu, se rozhodnu. Jestli nostalgie budu mít dost, sjedu přibližně těch 20 km na dálnici. Nebo budu pokračovat se zastávkou ve Slunji směrem na Karlovac.
Cesta do Slunji by měla trvat přibližně 5 hodin, nějaký čas strávíme na pramenech Cetiny, tak mám obavy, aby v polovině září už náhodou nebyla tma, to by z vodopádů ve Slunji" nic moc nebylo vidět". Samozřejmě záleží taky na počasí, v dešti se tam nikde promenádovat nebudeme.
No uvidíme, takový je výhledový plán.
Plánuji, plánuji, nachlazení a hlavně kašel je svinstvo.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
20. 02. 2018 16:54
Mě by se nostalgia tour taky líbila, ale ty 2h navíc? Nevím, nevím, jestli bych do toho šel dobrovolně. Teď u PC si to člověk plánuje, jaká to bude romantika a vzpomínání, ale až budu v autě, je mi jasný že dám přednost rychlejší cestě, tzn dálnici. A asi by mi to stejně neprošlo ikdybych chtěl. Manželku už ta cesta sere i tak, nemůžu jí ještě šponovat prodlužováním jízdy. Taky by si mohla příští rok postavit hlavu, že bylo Chorvatska dost.
Takže mi nejspíš musí stačit google street view grinning smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
20. 02. 2018 17:17
No pojedu teprve po 21tý a vždy po starý pak Knin, Sinj za Triljem najedu na dálnici kde na odmorišti Mosor schrupnem a v Šestanovci sjedu abych projel "myší díru" nad Brelou. Asi 3x jsem na zpáteční cestě jel celou dálnici ale mě to hrozně unavuje a mejm 3 hrnkům to taky moc nešmakuje. Mám širokou rakev a tak jedu max 110 kochám se nejsem na závodech.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
20. 02. 2018 20:33
Přesně jak píše Karel z HK, jet "po staré" by mně asi posádka auta ukamenovala, vzhledem k tomu, že míříme až dolů na Pelješac, už tak dlouhou cestu si natáhnout přes Plitvice .... to bych nepřežil, já teda jo :-) ale ty kecy v autě asi ne ... Jedině někde kolem Plitvic přespat, večer se dobře najíst, hodit na to 2-3 Karlovačka a ráno tradá dál ... tomu bych rozuměl.
Re: Dálnice nebo jinudy???
20. 02. 2018 22:29
Přesně, jedině s noclehem a mít naplánované zastávky na zajímavých místech. Proč si neprodloužit dovolenou?
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 02. 2018 09:39
Také se přidám. Již třetí rok na konci srpna jezdíme ve čtvrtek na noc. V Karlovacu sjedu na "starou" silnici a v cca 11,00 v pátek jsme ve Slunji. Zde máme rezervované ubytování přes Booking (cena vždy pro 2 okolo 45-50eur). Zajdeme v klidu na jídlo a pivko a přespíme. V sobotu po snídani okolo 8,30 vyrážíme dále po "staré" směr Plitvice (kde jsou již velké fronty na vstup) dále Gračac, Knin, Drniš podjedu dálnici a konečná cesta Kaštel Stafilič. Musím říci že až po Gračac je trochu větší provoz ale potom už to upadá a za Kninem jedeme skoro sami. Cesta zpět v pátek večer v 19,30 po dálnici ale na klid. Žádný spěch. V sobotu v 9,30 doma v České Lípě. Když jezdíme v květnu tak cesta tam i zpět po dálnici. Nikde nikdo.
Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 02. 2018 10:28
Zajímavé, že posádka určuje, kudy se pojede. Já řídím, takže v autě velím. Řidiči by mělo být podřízeno vše, aby to pro něj bylo na pohodu. V případně nejasností nechat posádku zkontrolovat brzdová světlasmiling smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 02. 2018 10:43
"Zajímavé, že posádka určuje, kudy se pojede" - Na tom snad nic zajímavého není, je normální, že rodina by se měla domluvit a respektovat i "potřebu" toho druhého.
Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 02. 2018 12:10
Pokud spolujezdec ovládá točit kolečkem tak at se rozhodne sám. Pokud spolujezdec celou cestu spí (moje žena) tak nemá právo do toho co mluvit.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 02. 2018 12:39
Ajaxi - myslíš, že všichni spolujezdci spí? Bavíme se snad obecně, ne? Spícímu to logicky asi bude opravdu jedno.

Jestli točí kolečkem nebo netočí není až tak rozhodující. Jsou i jiné faktory.
Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 02. 2018 19:51
Samozřejmě to beru jako nadsázku.
Re: Dálnice nebo jinudy???
22. 02. 2018 10:31
Mio806- při výjezdu ze Slunj směrem dolů je po levé straně restoran Feniks,doporučuji se pozastavit,vynikající mňamky
za slušnou cenu včetně kávy jako bonus (někdy).A scenerie vycházejícího slunce nad horama trochu doleji Gračac,Drniš,Knin,také není k zahození
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
22. 02. 2018 19:09
Vašek-děkuji za doporučení. Určitě se stavíme.
Re: Dálnice nebo jinudy???
25. 02. 2018 13:58
Já letos zkusím celou trasu mimo dálnici,ale beru to jako součást dovolené.Je to spíše poznávačka po městech a zajímavých místech než vyloženě ležení na pláži.Kroměříž-Bratislava-Szombathely-Varaždin-Karlovac-Plitvice s prohlídkou a přespáním v Bihači-Štrbački buk-Zadar-Trogir-Neum-Dubrovník-Sarajevo-balaton-domů. Je to tak na 8-9dní.
Mimo dálnici se dá ušetřit jak na poplatcích,tak na palivu,ale je to vyloženě o každém jedinci co preferuje.Cena vs. čas.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 07. 2019 10:54
Nechci zakládat nové vlákno, tak snad bude pro vyjíždějící informace k nalezení i zde.
Požár u Šibeniku - omezení jízdy po dálnici
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 07. 2019 12:05
Pohled na kamery z Šibeniku jistě aktuálně dělá radost hasičům a menší radost rekreantům yawning smiley .

Ovšem dálnice je teď zacpaná od Zadaru k tunelu Sv. Rok, předpokládám omezení kvůli větru a dešti.
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 07. 2019 21:16
Ano hasici meli dost napilno dnes jsme potkavali i nekolik tymu dal za zadarem kteri nejspis mirily dolu na pomoc ...
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 04. 2021 18:11
... jestli dálnice nebo jiná cesta ... ? ... starým vlkům není třeba radit ... a navíc, zatím je to ještě jedno ...
tak co tak zatím podívat na cesty a cestičky a stezky a stezičky ... stačí zvětšovat a zvětšovat a zvětš... drinking smiley

[geoportal.hac.hr]

... vlevo dole na mapě ... přepínání na katastrálku, nebo leteckou ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 04. 2021 18:17).
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 04. 2021 12:40
Super mapasmileys with beer
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 06. 2021 07:35
Bessyho mapa mne zaujala, jsem zarputilým uživatelem dálnice, leč po shlédnutí kamer z pátku na sobotu jsem opět lehce zapochyboval, a tedy se ptám zda někdo z vás loni použil trasu sjezd Podlehnik - Rogatec - Durmanec? Kdysi před léty jsem tudy jel když byla fronta od Ptuje až na hranice a pamatuji si úzkou, dosti rozbitou silnici a na druhou stranu velkou úlevu, když jsme dojeli na prázdný přechod a celník na nás jen zamával...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 47
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.