Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2014 16:15
Grizzly napsal(a):

> Hanko,
> Západní i jížní čechy (a hlavně Budejice) jedou
> přes Dvořiště. Nevím odkud jsi, ale jedeš li od
> Tábora, ve Veselí bych uhnul na Třeboň, přechod
> Halámky nebo České Velenice, Zwettl, Krems,
> St,Polten a před Vídní uhnout na Graz - (od
> St,Poltenu jsi už na linecké dálnici) Z Halámek
> můžeš na Vídeň, super nová silnice a u Stockerau
> najíždíš na dálnici a hurá přes Vídeň. Protože ale
> jedeš v pátek, osobně bych se Vídni vyhnul a za
> přechodem bych sjel okreskou na Zwettl. těch 20 km
> na dobrých okresních rakouských silnicích se dá
> vydržet. Ale jak je několikrát zmíněno - pátek
> večer je docela hukot. Já osobně jsem jel za
> posledních 15 let v pátek večer jen 2x a Vídeň
> jsem projel o půlnoci docela slušně, zasekl jsem
> se akorát v Mariboru nebo na Chorvatské celnici.

Moc děkuju, jsem z Kladna...vždy jsme jezdili v týdnu,bohužel letos máme nástup v sobotu, jiný termín není. Vaši alternativu si taky uložím a nějak zakomponuju do itirenáře :-)
Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2014 16:18
Kudu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hanko, my jsme kdysi jezdívali na Istrii přes
> Dvořiště, Linz, pak na A9 a pak přes vesničku
> Trieben na Klagenfurt, přes Loibl Pass, pak na
> Tržič, Ljubljanu, Postojnu, Koper.

Jooo, tuhle trasu mám zatím jako hlavní verzi s tím, že ještě koketuju jet z Dvořiště k Vídni, ale v sobotu ráno je to asi nesmysl, co...byli bysme tam tak kolem 7-8h
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2014 17:31
Myslím si, že je blbost jezdit na Vídeň, je to zbytečná zajížďka, když míříte na Istrii.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2014 22:37
Tak sem to v patek risknul a vzal to po D1 na Mikulov a kmemu velkemu prekvapeni to jelo jak po masle a to i v mistech uzavirek, celkove me prisla cesta do Splitu velice rychla, dalnice v A, SLO a HR uplne bez problemu a kolon, zdrzeni na hranici SLO a HR cca 20 vterin, ve Splitu v pristavu krapanek mumraj ale stastne se nam podarilo dostat na nas trajek a za 2,5h uz nas privital Vis smiling smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 08:25
Ani to tu neříkej, čím více se bude lidí bát na D1, tím lépe se nám pojede.smiling smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 08:37
Jako zastánce jízdy po D1 bych přece jen varoval před pátečníma špičkama o prázdninách.
1) provoz bude ještě o stupínek hustší
2) významně přibude těch, co zúžením ještě nejeli a budou zmatkovat
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 08:42
Dobře to děláš. Také si myslím, že to je lepší objet někudy jinudy. smileys with beer

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 12:59
jj, stačí jeden exot v levém pruhu, který má problém předjet kamion, ale do pravého neuhne hot smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 18:41
hanka72 napsal(a):
-------------------------------------
> Moc děkuju, jsem z Kladna...vždy jsme jezdili v
> týdnu,bohužel letos máme nástup v sobotu, jiný
> termín není. Vaši alternativu si taky uložím a
> nějak zakomponuju do itirenáře :-)
-----
Trasa podrobněji:
z České Sibiře až do Veselí nad Lužnicí je dálnice. Za koncem dálnice cca 1 km odbočka doprava na nadjezd, který tě stočí doleva směr Třeboň. Před vjezdem do Třeboně po levé straně benzina PETRA, poslední možnost u nás natankovat LPG. Dále stále po hlavní která tě pod nadjezdem stočí doleva na čtyřproudovku na J.Hradec. Po 2km odbočka doprava nahoru na Halámky, Suchdol, Víděň. Vše dobře značeno. Od této chvíle stále po hlavní až do Rakouska (přechod Halámky). Suchdol nad Lužnicí BENZINA, předposlední benzina u nás. Poslední TANK je na konci Halámek.
Za přechodem stále rovně po hlavní cca 10km do Schremsu. (Na České Velenice a Gmund jak někteří doporučují nejezdi, zbytečná zajížďka a Gmund je rozkopanej).
V Schremsu máš na výběr 2 možnosti:
1.) chci přes Vídeň. Pojedeš stále dál po hlavní na Vitis, Horn a u Stockerau před Vídní najedeš na dálnici. Silnice je skoro celá nová, ale pojedeš středem Vídně po 4 - 5 proudovce.
2.) nechci přes Vídeň. Za Schremsem odbočíš na okresku na Zwettl (asi 20 km jako naše silnice I.třídy), nebo až za Vitisem na Zwettl. Z Zwettlu na Krems super silnice až do Kremsu. Cestou z kopce do města za semaforama na mostě najedeš rovnou na dálnici (NE NA VÍDEŇ nebo tě to stočí na Stockerau) a drž směr St.Polten. Až v Poltenu uhneš na Vídeň a Graz (to je ta linecká dálnice). a zase, nesleduj Vídeň, ale Graz. V jednu chvíli se dálnice rozdvojí a ty musíš uhnout na Graz. Vídeň pak při jízdě z kopce uvídíš vlevo. Tuhle cestu již asi znáš. Pokud se ti to zdá složité, věz že je vše suprově značeno.
Výhody trasy 1.) Výborná silnice od přechodu až na dálnici v Stockerau (asi 120km)
výhody trasy 2.) vyhneš se Vídni, na dálnici jsi už po 80 km. Nevýhodou je 20 km po okresce (ale nové a těch pár vesnic tě určitě nerozhodí, naopak. člověk ocení tu čistotu), a asi o 20 km delší trasa (ale časove stejná, možná i rychlejší než přes Vídeň).
Já vyrážím za 9 dní několikrát osvědčenou trasou č.2. A slovinské dálnici se vyhýbám loni objevenou cestou přes Ilz, Ljutomer a Varaždín. Ušetřím za SLO i HR dálnici (varaždínská je levnější ja Sentij - Záhřeb + další úspora 21% za ENC co jsem koupil loni o půlnoci ve Varaždínu.
Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 19:49
Grizzly, mockrát děkuju, tohle je přesně to, co jsem potřebovala thumbs upsmiling smiley pojedeme variantu 2, protože přes Vídeň v sobotu ráno to bude asi masakr.
Ještě jednou díky, Hanka
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 20:43
Nevíte někdo jak vypadá oprava A4 Goričan-Záhřeb?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 20:53
sice aktuání stav nevím, ale loni se opravovalo několik úseků. přeci jenom je znát že tato část je oproti ostatním trochu starší
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
10. 06. 2014 21:33
Bravo Grizzly, bývalý spoluobčane !smoking smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 06. 2014 13:50
Radomíre, včera jsem tuto trasu projel, sice jen z nájezdu Čakovec, ale pokud si vzpomínám tak tam bylo snad jen jedno zúžení a jinak nic.
Zdraví Mirek
Re: Dálnice nebo jinudy???
21. 06. 2014 22:28
v pohodičce po dálnicích až do splitu. žádný motání se po okreskách. jedu tím směrem na dovču jednou za rok ne? proč si nějak komplikovat. ale podotýkám pro případné námitky a další komentáře - je to čistě můj názor a moje věc. smiling smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
22. 06. 2014 01:42
moje řeč,jedu na dovču a ne se někde trmácet po okreskách.
Re: Dálnice nebo jinudy???
22. 06. 2014 08:15
Jasně, ale třeba trasa Ilz, Ormož, atd. je velice pohodová trasa, jeden se kolem zajímavého hradu, je se na co dívat, proti dálnici docela klid a pohoda, hodně možností na oběd v příjemných hospůdkách.

Dálnice je fajn, ale jen tehdy pokud se to nesekne třeba na konci dálnice u Ptuje nebo na Macelju nebo v obousměrných tunelech za Maceljem...
Re: Dálnice nebo jinudy???
22. 06. 2014 09:45
Dálnice A4 jedno zůžení ale v pohodě - žádné kolony ani nic jiného :-)
Re: Dálnice nebo jinudy???
22. 06. 2014 09:46
.V pátek večer odjezd Vsetín přes Břeclav, Wien, S31, Szombathely (nedal jsem si říct :-)) Varaždin, Karlovač, Plitvice pak na dálnici na Zadar a po magistrále Trogir a Čiovo. Na trase Szombatheli - Lendava opravovy cest cca 7 míst na světla (některé úseky byli dlouhé) a zdržení na světlech celkem cca 10 minut a spoždění kvůli pomalé jízdě 20 minut. Opravu za Korenicou jsem zkusil projet a neobjíždět ale neměl jsem to dělat - je to opravdu KALAMITA. Takže doporučuju objet. Jinak na magistrále za Vodicema bylo zdržení ale nevím co protože jsem to objížděl.
MJ
Re: Dálnice nebo jinudy???
26. 06. 2014 09:45
Ahoj, mám skromný dotaz: k čemu jsou ve Slovinsku mýtnice, když musím mít dálniční známku? To se jen projedou? Díky
Re: Dálnice nebo jinudy???
26. 06. 2014 09:57
Osobní auta je jen projedou, autobusy a náklaďáky platí mýto.
MJ
Re: Dálnice nebo jinudy???
26. 06. 2014 10:02
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
26. 06. 2014 10:30
Snad by se slušelo dodat, že mýtnice jsou pozůstatkem z dob ne až tak dávno minulých, kdy nebyly ve Slovinsku dálniční známky a i osobní auta platila mýto podle ujetých kilometrů. smiling smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 06. 2014 13:30
.... a dálnice byla jen od mýtnice k mýtnici ....
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 06. 2014 14:43
Jj, ale i tam fungovala krabička za sklemsmiling smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 06. 2014 18:49
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 06. 2014 22:13
Tak vážení ,čerstvé poznatky.Cecta Jablonec nad Nisou dnes 6,00 praha české budějovice linez graz a dále objížďka slov.mureck ptuj tučepi.Příjezd v 18.30-cesta super bez problému.Kdo jede od směru Liberec vřele doporučuju,jedinej problém-musíte zaplatit celkem 13euronů za průjezd A9.ale fakt pěkná cesta.
MJ
Re: Dálnice nebo jinudy???
27. 06. 2014 22:46
Na ČT24 se píše:
"Kamenem úrazu je Bosrucký a především jednotubusový Gleinalmský tunel, před kterým se tvoří zácpy. Navíc je dálnice A9 u obce Klaus rozkopaná a zůstane tak až do konce srpna. Průjezdný je v každém směru pouze jeden pruh. Další omezení provozu a zdržení může nastat u Štýrského Hradce."
Jak to tam na těchto kritických místech vypadá?

Díky
Re: Dálnice nebo jinudy???
28. 06. 2014 07:24
No je pravda,že ten tunel má jen jeden tubus,ale včera a to byl páte,k tak ten provoz byl volný bez zdržení až na bouračku u Gratzu jenže to člověk neovlivní.Nevím jak to tam bude až se daj prázdninové smečky do pohybu a hlavně až začnou prázdniny v Německu.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 07. 2014 12:24
Další komplikace D1 D1
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.