Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 06. 2014 09:23
Možná by bylo lepší použít výraz nekecal, ne?spinning smiley sticking its tongue out

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 06. 2014 10:12
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 06. 2014 17:54
Takže dá se sjet jak píšou na Exitu 104 jet Smrčná, Hybrálec, Jihlava.
Nebo zase Exit 104 Větrný Jeníkov, Bílý Kámen Staré Hory-Jihlava zde se ocitnete kousek(před) od Jihlavského tunelu na I/38. Je to o kousek delší než první varianta, ale lepší silnice.
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 06. 2014 18:46
Schimi : eeee,přes Staré hory - Jihlava raději přes den ne...hned zkraje,za Boschem je "dočasně" semafor, další je po cca 1 km u Mlékáren...takže ve špičce zasekáno/ nejhorší 14 - 17 hod/...trošku zdržen je tím příjezd k obchvatu...odhad 20 minut,pro stíhače asi nervy.
Druhý dálniční sjezd - Velký Beranov,vracíte se tím zpět do JI - opět ve špičce kolony od Tesca až ke "šmejdyparku" /City park/ s odbočkou na Znojmo...
Takže radím,raději přes den jinudy...je škoda přijet k moooři o půl hodiny později...
================
Ano,po odpolední se provoz nepatrně zvýší,ale nic strašného, jako současná situace s novým sjezdem na Pávově.
Takže noc a mimo špičku je to v normálu.
Ještě se čeká delší uzávěra vlak. mostu u Kronospanu,snad to nějak nezhorší situaci na obchvatu - tím spíš,že bude uzavřen ten dálnič. sjezd.
...případně dodám další info.....všem pohodový průjezd s pevnými nervy Vysočinou



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ježek (03. 06. 2014 19:14).
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 06. 2014 19:02
ježku díky, tak o tom semaforu u mlékáren jsem nevěděl, ale noční jezdci by měli být bez problémů né? Akorát Boscháci a Motorpaláci ve 22:00 po odpolední trochu zvýší provoz a jinak by to mohlo být dobrý né?
Re: Dálnice nebo jinudy???
04. 06. 2014 07:52
Ale noční jezdci nemají důvod se zdržovat cestou mimo D1..... teda pokud tam nejedou z citových důvodů.
Re: Dálnice nebo jinudy???
04. 06. 2014 15:29
Ale noční jezdci co z D1 chtějí z citových důvodů na Hatě to musí nějak vyřešit.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2014 20:31
ahoj

a proč se jednodušše nevrátit po D1 z exitu 119 směr Praha a sjet exit 112 ???
Než projíždět Jihlavou... :-) Bude to 2x7km "navíc" a rychle.
bob
Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2014 20:56
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Alespoň že jsem se dověděl, že Havl.Brod je
> rozkopaný, něž si tady někteří dali vyrtuálně přes
> držkusad smiley
> Mám z domova v podstatě dvě až tři možnosti, jak
> se do A dostat. Buď na R10 do Práglu a pak po D1
> buď na Znojmo nebo přes Mikulov. Zde je problém
> D1, uzavřený sjezd na Jihlavu, tím prodoužení
> utrpení na D1 a jet na Mikulov. Další varianta
> najet u Nymburka na silnici č.38, ale tu blokuje
> rozkopaný Havl.Brod,pak nějaké trable v Jihlavě a
> nechutná, alespoň pro mě, cesta z Jihlavy na Hatě.
> Nebo, jak jsem uvedl již výše, uhnout na Žďár.
> Varianta na Dolní Dvořiště byla taky v úvaze.
> Mělník, Kralupy, Prágl a pak dolů na Strakonice.
> Připadá mi značně zdlouhavá.

Ahoj Zahajskej.Už asi 16 let jezdím z Jablonce nad Nisou trasu M.Boleslav Havlbrod a dál Jihlava-Hatě. Letos jsem se rozhodl vyrazit směr Linz-Gratz Tučepi.Tak doufám ,že to bude příjemná cesta a až v pátek večer 27.6. dorazím tak dám vědět jak to šlo. Přeji všem šťastnou cestu a doražte ve zdraví.
Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2014 21:05
Vyjížděl jsem z Prahy 30. 5., po D1 jen do Mirošovic, pak na Benešov, Budějice, Dolní Dvořiště, Linz,Graz,Mureck,Ptuj, Dubrava Križovljanska, Varaždin, Zagreb,Ploče,Ston a k domácí přesně 1300 km. Cestu mohu jen doporučit. O den dřív jsem byl v Jihlavě, jedna cesta po D1, kolony, 2 hodiny, druhá přes Havlíčkův Brod, také 2 hodiny. Sám jsem dříve preferoval cestu přes Znojmo, Vídeň, nyní pomalu přehodnocuji..
Re: Dálnice nebo jinudy???
05. 06. 2014 21:37
Jsem rád ,že toto čtu.Už jsem se pro tuto cestu rozhodoval od vánoc.Cesta přez Vídeň mi už připadla po těch letech dost nudná.Utvrdilo mě v tom i to ,že kolem Tábora by to mělo už frčet.Trochu se bojím pátku,ale pokud vyjedu z Jablonce kolem 5-6hodiny tak myslím že průjedz Lincem už by měl být volnější. confused smiley
Re: Dálnice nebo jinudy???
06. 06. 2014 06:59
Ty pátky odpoledne budou na D1 pekelný.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
06. 06. 2014 19:04
Už jsou teď a to ještě nejsou prázdniny. Brno stojí.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (06. 06. 2014 19:09).
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
06. 06. 2014 19:29
... kolem těch 5 sražených aut u Rohlenky a následně dalších 2 jsem popojížděl půl hodiny a to tam teprve najížděli hasiči a policie ...
a to byl zážitek, protože byl obsazen i odstavný pruh, takže kdyby tam bylo něco horšího než plechy a lehčí zranění ... tak by všem těm řidičům co jeli zcela v pravo mohli rodiny účastníku nehod poděkovat ... jestli jsme jeli krokem, tak hasiči a policie se mezi námi procpávali za stálého troubení dvěma kroky ... eye rolling smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
06. 06. 2014 20:44
jj, jel jsem za Slatiny na šestou na BVV a už se na D1 ve směru od Prahy "parkovalo" sjížděl jsem na Bohunice a stálo do ještě dál blíže od Prahy... hustý masakr eye popping smiley Vracel jsem se něco po půl osmé a do Slavkova jsem to vzal raději na Modřice - Sokolnice - Křenovice... a když jsem u Modřic přejížděl most, tak D1 stále parkovala, stála i auta co přijížděla od Vídně a chtěla na D1 směr Olomouc...
Ještě, že i do Chorvatska jezdím raději mimo dálnice grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (06. 06. 2014 20:47).
Re: Dálnice nebo jinudy???
07. 06. 2014 21:04
Linec není Vídeň, ani nevíš že si prosvištěl okolo. Trochu pomalejší provoz je kvůli stavbě dálnice u Freistadtu, pak vidím v sezoně možný zádrhel v sobotu ráno před mýtnicemi u obou placených tunelů. Ale v sobotu ráno by tudy snad forem poučený čech jet nemohl..
Re: Dálnice nebo jinudy???
07. 06. 2014 21:09
tony65 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Linec není Vídeň, ani nevíš že si prosvištěl
> okolo. Trochu pomalejší provoz je kvůli stavbě
> dálnice u Freistadtu, pak vidím v sezoně možný
> zádrhel v sobotu ráno před mýtnicemi u obou
> placených tunelů. Ale v sobotu ráno by tudy snad
> forem poučený čech jet nemohl..


Na fórum chodím už pár let....bohužel letos máme pobyt od soboty 28.6.- v hotelu, kam jedeme mají nástupy pouze v sobotu. D1 jsem zavrhla, chceme jet přes Dvořiště na Linz a dolů na Istrii....chtěli jsme vyjet v sobotu tak kolem 3h ráno z Kladna...poraďte mi teda někdo, kudy by to bylo s minimem zdržení...prosíííím
Re: Dálnice nebo jinudy???
07. 06. 2014 22:28
V tomle termínu bych raději zůstal doma, bude na cestě půlka Evropy. Co vyjet třeba už v pátek ráno a někde cestou přespat?
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 05:40
Tak naprosto s Michalem souhlasím.
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 06:03
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V tomle termínu bych raději zůstal doma, bude na
> cestě půlka Evropy. Co vyjet třeba už v pátek ráno
> a někde cestou přespat?


To bohuzel nejde,delam ve skole a v patek mame vysvedceni.Jsem trochu pocitala s tim,ze vetsina odjede patek na noc,takze nad ranem by to mohlo byt volnejsi :-(
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 12:35
Tak tady je již každá rada drahá. Vzít to po okreskách - nevím. Prostě hop nebo trop. Vyjde - nevyjde. A s tím se smířit.
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 13:20
Díky...prostě to riskneme, pojedeme tak kolem 3h ráno a budeme doufat,že to klapne. Jedeme do Umagu, trasu jsem naplánovala přes Dvořiště, Linz,Graz. Tak uvidíme. Díky Hanka
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 15:21
Vel Mez je prý taky rozkopaný .. Jirko , když pojedu od Žďáru a budu chtít ve Velmezu odbočit na Třebíč - čeká mě nějaké překvapení ? smiling smiley Jedu teda až 9.8.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 21:01
hanka72: Nenech se vystrašit. Pokud pojedete v sobotu 28.6.ve tři ráno pře Linz, tak to zas taková tragédie nebude. V SRN nemá prázdniny ani jedna spolková země. Jediný co může smrdět zdržením, je hraniční přechod SLO x HR.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 21:28
Isekon napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vel Mez je prý taky rozkopaný .. Jirko , když
> pojedu od Žďáru a budu chtít ve Velmezu odbočit na
> Třebíč - čeká mě nějaké překvapení ? smiling smiley Jedu teda
> až 9.8

Tak to projet na Třebíč to půjde ale dál na Brno to nejde a do podzimu nepůjde ( objížďka je po dálnici je bez poplatku)
Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 21:35
Tohle vám snad pomůže
[mapa.dopravniinfo.cz]
zadejte si od kud kam a uvidíte kdy tam bude problém.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
08. 06. 2014 23:27
hanka72 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky...prostě to riskneme, pojedeme tak kolem 3h
> ráno a budeme doufat,že to klapne. Jedeme do
> Umagu, trasu jsem naplánovala přes Dvořiště,
> Linz,Graz. Tak uvidíme. Díky Hanka


Hanko,
Západní i jížní čechy (a hlavně Budejice) jedou přes Dvořiště. Nevím odkud jsi, ale jedeš li od Tábora, ve Veselí bych uhnul na Třeboň, přechod Halámky nebo České Velenice, Zwettl, Krems, St,Polten a před Vídní uhnout na Graz - (od St,Poltenu jsi už na linecké dálnici) Z Halámek můžeš na Vídeň, super nová silnice a u Stockerau najíždíš na dálnici a hurá přes Vídeň. Protože ale jedeš v pátek, osobně bych se Vídni vyhnul a za přechodem bych sjel okreskou na Zwettl. těch 20 km na dobrých okresních rakouských silnicích se dá vydržet. Ale jak je několikrát zmíněno - pátek večer je docela hukot. Já osobně jsem jel za posledních 15 let v pátek večer jen 2x a Vídeň jsem projel o půlnoci docela slušně, zasekl jsem se akorát v Mariboru nebo na Chorvatské celnici.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2014 07:30
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2014 09:47
Hanko, my jsme kdysi jezdívali na Istrii přes Dvořiště, Linz, pak na A9 a pak přes vesničku Trieben na Klagenfurt, přes Loibl Pass, pak na Tržič, Ljubljanu, Postojnu, Koper.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
09. 06. 2014 12:50
hanka72/Kudu..já jezdil takhle Na Istrii
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.