Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálnice nebo jinudy???

Autor Hony 
Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 19:25
Mam jet do chorvatska Po dálnic nebo někudy jinudy??? po nějaký vedlejší silni přes ty kopce atd ??? ( jedu v utery ) Diky moc za rady smiling smiley
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 20:21
Z pátka na sobotu tam a ze soboty na neděli zpět se dají zácpy předpokládat vždy.(i když bude dálnice otevřená celá včetně tunelů, tak budeš stejně stát u mýtnic a na čáře) V ostatní termíny si troufnu tvrdit nebudeš nikde stát déle jak 20 min.
Neváhej a ber to po dálnici, já jedu 21.8. a vůbec neuvažuji o staré cestě. Je to tam samá omezená rychlost a pokud tě čapnou tak za pokutu dáš dvojnásobek poplatku za dálnici (a to že tě čapnou je dost pravděpodobné)
Dálnice je rychlejší a neporovnatelně bezpečnější.
Caddy
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 20:45
Jestli můžu přidat můj názor, léta jezdím po dálnici jen po Karlovac. Záleží kam jedeš. do splitu je to fajn, ale pak se pouštět po magistrále je dost pomalé, nejde předjíždět a když chytneš před sebou kamion, je problém. Mi cesta ze Splitu na Makarskou trvala před lety 2,5hodiny (80km) Už léta jezdím přes Plitvice a sjíždím v Brele - Na Makarskou ideální cesta, ale letos viz. "chorvatská policie". Jinak Ostrava - Zivogosce (1060km) jezdím přes Maďarsko za 14hodin, rekord 11, ale to už si nerisknu
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 20:51
zkuste mi, prosím, poradit:
Pročítám všechny fóra o dopravě a nejsem rozhodnut.
Vyjíždíme 6.8. (sobota) - ve Splitu potřebuji být v Ne v 7.00 (trajekt mi jede v 8.30).
Vyjedeme asi ráno (od Brna) a přes polední horka to někde "zalomíme" ve stínu (nejlépe u vody).
Je lepší jet po dálnici nebo po "staré"? Nemáte někdo čerstvé zkušenosti s cestováním v sobotu?
Teoreticky by hlavní "proud" aut mohl být už v Chorvatsku.
Prakticky jsem sledoval web kamery minulou sobotu ale zdálo se mi, že dálnice je dost plná.
A tak nevím. Díky.
Alf
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 21:11
Prisiel som tento vikend. Isiel som v sobotu vecer a skusil som po starej zo solidarity k svagrovi, co mal pomalsie auto. Cesta tam a smerom spat z 30-31.08. v pohode, ziadne navaly aut smerom na Zagerb ani na Split a lutoval som, ze som nesiel po dialnici.
Cize volil by som dialnicu, ktora nebude taka prazdna ako cez tyzden, ale take gužvy, ake boli v noci z piatka na sobotu smerom k moru, urcite nebudu.Problematicke je vzdy SLO, ale to sa da obist v pohode za relativne rovnaky cas cez HU a potom na dialnicu az do Splitu.
Rozhodne by som vsak isiel radsej na noc. V nedelu vecer dochadzaju turisti, ktori sa chceli vyhnut nastupu v sobotu, samozrejme kvoli guzvam.
Moj subjektivny nazor: dialnica v HR, cez A, SLO. Predsa len mam rad jazdu konstantnou rychlostou cca 140 km/h bez brzdenia v obci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (01. 08. 2005 21:18).
jtp
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 21:13
Ja jsem to minulou sobotu jel (ve Splitu jsme byli na trajekt ve 21.00) a nejdesivejsim zazitkem byl "prujezd" Mariborem. Nesmyslne prepinane semafory, ktere davaji prednost kazdym dvema, trem autum z vedlejsi, dokazou dokonale zablokovat cele mesto. Plouzili jsme se pres nej nejmin 2 hodiny. Mala Kapela jela normalne. Pak uz jen chvile cekani (cca 20 minut) pred Svetim Rokem. Jinak celkem bez problemu. Dokonce ani na hranicich. Jen ty zacpy v protismeru nas donutily jet zpatky az v nedeli odpoledne. To bylo jen trochu husteji mezi mistem, kde se pripojuje dalnice z Rijeky, a Zahrebem. Mytnice pred Zahrebem byly otevrene vsechny, takze cekani tak 5-10 minut. A pak byl mensi problem na prechodu v Macelji, ktery jsme objizdeli pres sousedni prechod (kam nas nekompromisne navedli chorvatsti policiste). Maribor zcela v pohode. Az na tu jejich klasickou cervenou vlnu... Uz aby postavili obchvat mesta. Dalnici doporucuju, krome mensi kolony pred druhym tunelem cestou tam byla v podstate poloprazdna.
avatar Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 21:22
V sobotu přes den je to vražda. Tenhle týden tam opět stály kolony. Většina osobáků valí právě z pátka na sobotu a v sobotu přes den tam. Já osobně vyjíždím v sobotu v 19.00 a počítám že pohodovou jízdou budu ráno okolo 7-mé na Makarské u Živogošče. Ale mě nevadí že se případně cestou někde zdržím. Pokud musíš stíhat trajekt tak to bude chtít vyrazit o něco dříve.
Re: Dálnice nebo jinudy???
01. 08. 2005 21:48
OK.. jedu po dálnici.. smiling smiley dikas moc za šecky rady grinning smileywinking smileycool smiley už se tam těšim strašně
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 12:10
Ja jedu do Podgory.. myslim ze to je nekde pod Splitem.. tak si tu dalnici aspon uziju celou smiling smiley
Veronika.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 12:58
Taky jedem do Podgory :-) Po staré to bylo z Olomouce za 12-13 hod., tak doufám, že letos po dálnici budeme za 10-11 hodin vyhazovat kufry v app.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 13:09
Kdypak tam jedeš???
Veronika.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 13:28
Odjezd máme večer 10.8. - už se nemůžu dočkat. Co Ty?
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 13:49
No my jedem 9.8. rano.. Pojedem a někde se na 4 hodky zastavime a poradne se vyspime smiling smiley
Tyjo.. jedu tam poprvi, tak sem na to zvedavej smiling smiley
Veronika.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 14:02
Nám se tam moc líbilo a hlavně máme skvělýho domácího. Pokud nebudete bydlet někde na straně hotelů a nemusíte mít nad hlavou promenádu s občerstveními, tak doporučuju pláž směrem na Tučepi. Je to tam malinko klidnější.
Krásnou dovolenou :-)
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 14:40
A asi tam sou všude šutry co? sad smiley asi si budu muset vzit nějaký botky co ?

-----=====[#]<HONY>[#]=====-----
Veronika.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 15:38
Když jsem tam jeli poprvé, tak jsme poslechli rady a boty do vody koupili. Jednou jsme si je vzali na pláž, kde zůstali v tašce a pak až do konce pobytu leželi pod postelí. Na plážích jsou větší oblázky, které pouze pálí, ale nijak nepíchají. V moři jsou ježci až někde u skal, což je dost daleko. Takže my na pláži a do vody bosi.
Re: Dálnice nebo jinudy???
02. 08. 2005 16:18
Super smiling smiley ale stejnak si je radši vemu smiling smiley Neni tam někde nějaka písečná pláž ???

-----=====[#]<HONY>[#]=====-----
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 09:52
Čo si mýslite, je lepšie ísť cez HR /diaľnica/ v noci, alebo doobeda, alebo poobede? Ide o cestu z piatku /5.8/ na sobotu 6.8? Dík
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 09:57
Pokud jde o pátek - tak jedině v noci.
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 11:11
Karlos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jde o pátek - tak jedině v noci.

Jo v noci-ale ne vyjet z Cech v noci !
Vyjet rano nebo dopoledne, tak aby v podvecer uz na te dalnici byl.
rad
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 15:02
Vyjíždím zítra - tzn. v pátek cca kolem 17 hod. ze Vsetína. Vím, že to není ideální, ale nejde to jinak. Pořád ještě nejsem rozhodnut, jestli mám ze Zagrebu, kde budu hádám mezi 23 - 24. hod. pokračovat po staré cestě přes Plitvice, nebo po dálnici. Jestli máte někdo s cestováním v tuto dobu zkušenosti, napište.
Hulča
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 15:14
to rad:
Pokud vyjíždíš zítra, jak píšeš, tak to je čtvrtek a pak je to v pohodě. Jedeš.li ale opravdu v pátek, pak si troufám tvrdit, že u Zágrebu o půlnoci nebudeš. Počítej se zdržením ve Slovinsku tak min. 3-4 hod. Já osobně bych potom pokračoval po dálnici. Sice budou kolony u tunelů, ale i tak je to dle mého soudu pohodlnější a méně únavné, než se mrcasit po staré. Ale je to každého věc. Je fakt, že ta dálnice něco stojí.
Booboo
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 15:15
To: Rad
Ahoj, Vsetín zdraví Vsetín:-) My jedem sice později, ale taky v pátek a taky kolem páté - šesté odpoledne. Takže doufám, že po návratu se podělíš s ostatníma, jaká byla cesta.
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 15:47
Vidim, ze je to tu samy vsetinak. Tak ja se pridavam tongue sticking out smiley
Hulca: Kdyz Rad pojede pres madary, tak by o pulnoci mohl byt v Zagrebu. Ale musel by ficet...Jinak se pridavam k nazoru ze bych volil dalnici. Nejvetsi zacpy tam byvaji od soboty rano...
Alf
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 16:54
Ak pojde Rad zo Vsetina, v Zagrebe bude cca 24-01:00.Zrejme pojdes nie cez BA, ale na Nove Zamky a Komarno. Cez SLO ist nemusi-je zbytocne ist cez Rédics-Lendava.

Inak na hranici A-SLO sa to este da Ak pojdes pojdes cez HU, nevyhnes sa Lucku, ibaze by si klickoval v Zahrebe na Jasterbarsko, avsak Karlovac Ta naminie.Ibaze by si obisiel tento usek uplne mimo dialnice a potom po starej.

Skusenost kamarata som tu uz popisal-isiel v piatok o 22:00. Ked presiel Zagreb, tak bolo vsetko v pohode, az na 1 hod. frontu pri Svetom Roku.

Asi by som sa vyzbrojil trpezlivostou a hajde na dialnicu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf (03. 08. 2005 16:59).
Rad
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 20:06
Omlouvám se, jsem myšlenkama trochu napřed, ale samozřejmě jedu v pátek a ne zítra. Asi zvolím dálnici - ještě jsem po ní nejel, tak to zkusím. Dopředu jsem připraven na zácpy, tak z toho snad nebudu na prášky. Po návratu napíšu více.
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 21:03



Prosím o radu.Jedeme do Brely a nechceme jet přes Split.Můžete nam napsat Vaše zkušenosti s jízdou mimo magistrálu Split-Makarská ?

Díky
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 21:15
jo to můžu ! Máš k tomu nějakej mimořádnej důvod ? Protože jestli ne, tak zapoměn na Split a z dálnice jedˇ na Dubrovník, tudíž vnitrozemím. Na pobřeží spadneš z hor přímo do Brely. Cesta ze Splitu je na makovici, protože to je jedna dlouhá nekončící vesnice. OPRAVA !!! blbě sem čet, tvoje volba je správná .
No tak ještě jednou : je to cesta okresního charakteru, od dálnice do Brely je cca 55 km. Dost vesnic, ale jinak pohodová cesta, pokud nechytneš nějakýho vola brzdícího provoz. Předjíždět se tam moc nedá. To je asi celý.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirkaK (03. 08. 2005 21:21).
Re: Dálnice nebo jinudy???
03. 08. 2005 22:10
Čerstvé poznatky - včera jsem se vrátil- Lokva- 10km pod Omiší.Prázdná dálnice,zejména proto, že pro náklaďáky je drahá - TIRáci jezdí po staré. Teletext TV HR - v sobotu a neděli projelo do HR víc jak 400 tis. turistů.Mimochodem,z Dugopolje - to je poslední dostavěný bod je pro výstabu na Bisko nejkratší cesta na Dubrovník uzavřena- je tam objížďka
po okreskách - jel jsem je loni -dost bída- opět inho z teletextu TV HR1. Proto doporučuji sjet do Splitu a po Jadranské magistrále přes Omiš - tady jako obvykle zácpa - dál.
Vídeň - tam OK, zpět jel zeťák dřív, ve Vídni byl cca v 9 ráno - pomalu, ale plynule.Ještě poznámka - pokud jedete přes ČB a ne na Vilach, ale na Vídeň a Maribor, dá se Vídni úplně vyhnout - D - myslím 62- na St.Pöllten, pak Baden a jsem pod Vídní ( jdi na jakýkoliv Router Planer - najde ti to.)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (03. 08. 2005 22:42).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.