avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 03. 2016 19:20
tak jsem se dokopal ještě napsat jak probíhala cesta zpět
výjezd z Blata 28.12..8:20hod 13°C s polojasnou oblohou..stavil jsem se v konzumu v Makarske na 2 burky a kámošovi na podravku..zdržení asi 15 minut.. poslední zamávání v průsmyku nad Brelou moři a vjezd do vnitrozemí Dalmácie kde mě čekala nasolená cesta a teplota kolem 0°C..auta před domy měly zamrzlá okna.. od Šestanovace bylo jasno teplota kolem 2-5°C; tankování a poslední odpočinek a snídaňo-oběd na odmorišti Prokljan..vzal jsem benzin přes ovzdušňovák a tím pádem jsem dojel až domů..od této zastávky byla nízká oblačnost sem tam mlha až do 1km pře tunel sv.Rok..po přejezdu tunelu do Gospiče opět jasno s teplotami kolem 0°C..v okolí Žuta Lokva až do tunelu Mala Kapela námraza a mlhavo teplota až -3°C..po přejezdu Tunelu opět jasno a teploty se pohybovaly do Zagrebu až 12°C ..platba kartou na Demerje bez problémů.. tak i platba no cash na naplatě Trakoščan..na cestě od Pohlednik na Draženci se pilně makalo na dálnici A-4..viděl jsem tam cedulu dokončení Draženci-Pohlednik november 2017..objezd SLO dálnice Ptuj-Lenart-Mureck OK..nájezd na dálnici v Gersdorfu ještě před západem slunce které mě svítilo až do Grazu z levé strany..celých asi 70km byla od Gersdorfu až po Gleisdorf IG-L omezena rychlost k vůli emisím na 100km/h. ..průjezd Zobernem OK ..ve Vídni je omezení na A-23 před mosty přes Dunaj..opravuje se..za Vídní na S-2 začala být mlha ..skončila až na konci A-5 ve Shricku.. cesta k R-52 do Pohořelic celkem v pohodě až na 3 autobusy co zdržovali hlavně v městech..ale dalo se.. nájezd na Brněnskou a pak v pohodě až do Přerova..vlastně do Kozlovic o 2km dále..musel jsem zazvonit na domácího vezl jsem mu mandarinky a nějaké laskominy pro děcka od jeho maminky bylo přesně 20:00hod...dojezd domů .. na palubním počítači mě ukazoval dojezd 5km spotřeba 5,5l..za celý pobyt a cestu najeto 2315km se spotřebou 5,4 Emotikona grin...takže toť vše...měl jsem příjemný pobyt krásné počasí teplé moře a hllavně milou paní Ivanku která o mě pečovala jak o vlastního..při každém návratu z etapy mě čekala s rakií..smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (17. 03. 2016 19:23).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 03. 2016 18:34
omlouvám se všem..kabinet mě přes SZ vyčinil proč tu reportáž dávám až v březnu..jak vidíte tak na začátku jsem napsal že jsem se dokopal..a pak je okurková sezona tož nějakej ten pátek nevadí..takže omluva za to zpoždění a jako omluvu přijměte jednu fotku z vánočního koupání při 19°C ve stínu a 17°C moře



a abych se držel tématu tzn aby mě nesmazali tož jedna fotka ze zpáteční cesty z okolí Bašky Vody..na Biokovu to není sníh..to je slunce smoking smiley





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (19. 03. 2016 18:45).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 03. 2016 18:47
Kolisto...přidej i další fotky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 03. 2016 18:51
kdysi tu Valeri taky říkal, že upravuje fotky ..a ostatní po něm chtěli nějaké vidět..on řekl nemám potřebu...já jsem dal aspoň dvě...všechny fotky včetně každodenní reportáže jsou na facebooku ve ForumChorvatsko.cz/sk nebo na mém profilu..tam jsou nahoře ty se najdou lépe..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 03. 2016 19:32
Kolisto, no to je tedy úžasná fotka - to koupání v moři v prosinci s nádherným pozadím hor. Tak za tuhle fotku by ti chorvatští hoteliéři - možná i naše CKVT - "ruce trhali" - jako ukázku, co lze prožít i mimo sezónu - a dokonce na vánoce - na Makarské. Ta oblast od Omiše po Gradac je fakt nádherná. A to foto z cesty je taky takové skoro magické. Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 03. 2016 13:58
před vjezdem do tunelu bylo 4°C ..ale u Brinje dokonce -3°C a námraza




za tunelem sv.Rok jaro a 16°C..cestu odneslo auto..jel jsem asi 600km na soli..takže než jsem dojel na Blato tak na Makarské u Konzumu jsem šmoulinku umyl abych nedělal ostudu na pobřeží smoking smiley



a nyní přídavek pro Rero.za ocenění smileys with beer



a jedna fotečka navíc s Drveniku..byl jsem tam s Teo Brajkovičem pro chobotnice...



a poslední fotka z cesty domů..za jízdy v Makarska





Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (20. 03. 2016 14:26).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 03. 2016 15:40
Kolisto fotky opravdu supéér, takové se jen tak nevidí..a s tou koupelí musel být doslova očistec thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 03. 2016 20:41
Jen pro zajímavost, pokud by to někoho zajímalo a nedokázal si to zjistit sám, fotky čachtajícího se kolisty jsou z této pláže v Živogošći-Blatu:
43°10'9.3"N, 17°11'14.7"E
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
20. 03. 2016 20:46
myslím že když si členové fora přečetli příspěvky výš tak se tam Blato objevuje 2x..první je jak jsem psal reportáž z cesty zpět..a že jedu z Makarské riviery tož tam je Blato jedno drinking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 03. 2016 09:02
Mě osobně to pomohlo, ať si v poslední době vše komentující kolista píše, co chce :-). Děkuju :-).

Pro kolistu:

Prosím, kde je popis cestou tam (píšete: tak jsem se dokopal ještě napsat jak probíhala cesta zpět)? Nemůžu ho v tomto vlákně najít a rád bych si ho přečetl. Měl jste ubytování zajištěné předem a nebo hledal až na místě? Předem děkuju.



Rubbs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jen pro zajímavost, pokud by to někoho zajímalo a
> nedokázal si to zjistit sám, fotky čachtajícího se
> kolisty jsou z této pláže v Živogošći-Blatu:
> [s
> ize=x-small]43°10'9.3"N, 17°11'14.7"E[/size]


2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 03. 2016 09:50
Pro Gandalfa: Kolista už neodpoví, byl zlikvidovanej. Asi mu někdo závidí ten pobyt na Blatě o Vánocích a to že mohl napsat suprovou reportáž, bohužel poslední.sad smiley

Kolista jezdí do Blata mnoho let, má tam mnoho známých a kamarádů. Takže toliko k jeho ubytování. Jestli popisoval cestu tam - nevím, nevšiml jsem si.

Omlouvám se za příspěvěk mimo téma, napsal jsem ho, aby Gandalf zbytečně nečekal Kolistovu odpověď.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hulča (21. 03. 2016 10:22).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 03. 2016 09:54
Hulčo
Přál byt ti si přečíst pár zpráv co nám moderátorům Kolista zasílal.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 03. 2016 11:51
Hulča: Děkuju, to jsem nevěděl.

Já jsem to pochopil tak, že by tu ten popis měl (mohl) být, aspoň mi to tak přišlo podle věty: "tak jsem se dokopal ještě napsat jak probíhala cesta zpět". Do HR jezdím jen v létě a docela mě to láká se tam někdy v zimě podívat a chtěl jsem si počíst jeho případné informace o počasí apod.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 03. 2016 17:47
Tradicni velikonoce v Chorvatsku, tentokrat az na Peljesaci v Orebici. Cesta tam byla jedna z nejhorsich vubec, co jsem kdy jel. Kola na strese jak plachetnice, dalnice na Sveti rok zavrena asi kvuli vetru, takze objizdka pres nejake sedlo, snehova brecka na silnici (snehove pluhy bohuzel jely opacnym smerem) a bora. Za Zadarem jsem znovu zkusil najet na dalnici, ale kvuli kymacejicimu se autu jsem se vratil dalsim vyjezdem na magistralu. Kdyz jsem si chtel vyfotit duhu a vodni trist nad morem, tak mi vitr malem vyrval dvere auta z pantu, pri otevreni zadnich dveri kombiku vzletla do oblak deka prikryvajici naklad. Okolo Splitu se vitr trochu utisil, ale na Makarske riviere se opet vratila boure s vetrnymi poryvy. Dest byl spinavy hnedy, pry v tom byl nejaky pisek z Arabie. Delal jsem lokomotivu vlacku, ktery jsem poustel kazdou chvili pred sebe. V Ploce jsem kajicne pockal dve hodiny na posledni trajekt do Trpanje, protoze uz jsem nemel silu jet Peljesac (celkem hezkych 23 hodin na ceste).
...
Pocasi 2 dny azuro, 3 dny rekneme neprselo, v apartmanu priserna zima. Ale jinak kladicka jarni nadhera, Peljesac i Korcula bez lidi. Okoli Trsteniku je hodne zasazeno pozarem-mrtva spalena krajina, mam neprijemny pocit, ze za pozar mohou Cesi. V Kune u klastera chybeli oslici, vsude premnozene kocky misto turistu. Mandarinky, citrony na stromech a domaci si pry tento rok trikrat pritopila elektrikou, takze asi byla tuha zima :-)
...
Cesta zpet komplet po dalnici bezproblemova (najel jsem na rychlostni komunikaci uz v Ploci) s vyjimkou popojizdeni v tunelu Sveti Rok. Nebyl velky provoz, ale kvuli udrzbe bylo zuzeni do jednoho pruhu a to staci k dvoukilometrove zacpe. Napisy na tabulich nad dalnici zrychlete. Mechanismus vzniku zacp nechapu. Pri vjezdu do Rakouska zpomaleni do jednoho pruhu a baba s hnedym umelohmotovym samopalem hlidajici vstup do Shengenu. Mohutne se stavi ve Slovinsku dalnice k hranicim, jestli jsem to pochopil z cedule dobre tak november 2017 je dokonceni.
...
LPG, po x letech jsem neobjizdel dalnici, takze pro mne prekvapeni, nejezdi se pres Maribor, ale bokem a je tam plynovka, coz je pro mne velke plus, od Zagrebu na Maribor nic nebyvalo a ja mam malou nadrz. Taky jsem videl jeste jednu na rakouske strane, pred Lopesdorgem, ta tam taky asi nebyvala. LPG je okolo 4 kun litr. Jo a jeste jsem si vzpomnel, zdalo se mi ze na Peljesacke strane uz je vybetonovany jeden pilir mostu.
...
Uz se tesim na leto - Hvar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 03. 2016 18:02

cesta

misto rekreantu kocky

reklama a realita

pohled na Orebic
...
nevim, co delam pri vkladani fotek spatne, ale linky po kliknuti funguji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (29. 03. 2016 18:05).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 03. 2016 18:39
... vrgada ... krásné fotky, čím jsi jel letos ?
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 03. 2016 20:18
porad stejnym veteranem z roku 1992 s neznamym poctem najetych kilometru (nefunguje pocitadlo), pripadal jsem si na cestach opravdu uz jako exot, podobna auta uz jsou jen na ostrovech, ale s tema se jezdi uz jen do vinohradu a nemaji znacky. Poslu ti pak jeste nejaky fotky na sz, az se trochu vzpamatuji z cesty.
...
Samozrejme jsem pred cestou jeste prezul na letni a zadni nahon, takze ten snih v horach jsem si opravdu uzil. Cesta zpet uz byla v pohode za 14 hodin (motor 12hod15min), coz je temer ve shode s planovacem trasy. Dokonce jsem ani neuvazl ve Vidni ve vecerni spicce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 07:27
Jeste jsem si vzpopmnel na chorvatskou kobru 11. Rovná téměř opuštěná dálnice v horách, jel jsem predpisove 130 a předjela mne 3 tmavá asi cerna auta tipuji tak 170-180, nic az tak neobvykleho, zaujalo mne na tom, jen, ze mela pomerne maly odstup od sebe. Za minutu v dalce diskoteka a uz je brali ven na vyjezd. Policejni byla audina myslim, ze A4ka s peknymi litymi koly (zadne plechace, jak se traduje), jedno z aut bylo to velke pseudoterenni volvo se slovinskou znackou, to treti auto jsem nezaregistroval. Ale dokazali je zastavit obe, teda pokud to nebyla dve auta plicejni a jedno ulovene. Po pravde, nemam-li kola na strese a jedu v tech mistech (daleko za Splitem), jezdivam tam taky rychleji, nez se ma, protoz je to tam nekonecna nuda a provoz tam byva maly, takze priste asi nee, vybiraji tam. Nebavim se o te zatackovitejsi casti, ale o te nekonecne temer rovince. Nevim, jestli jest posilaji za rychlost do vezeni, ale pokuty za rychlost konci myslim na 15 000 kunach (dle brozurky). V lete pojedu radeji jako kazdy rok klasicky po stare
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 10:14
Také letos velikonoční Pelješac, ale ne tak dramatický jak píše Vrgrada. Z PM jsem odjížděl ve čtvrtek 24.3. v 10:30 dopoledne. Trasou přes Folmavu do N a pak dále po dálnici okolo Pasova přes A, SLO až do Ploče v HR. Cesta na dálnici v N naprosto OK, minimální provoz, žádné zdržování pomalými kamiony. V N hustý provoz, ale velice plynulý. Jak v N tak i v A přerušeny veškeré práce na dálnicích a otevřeny všechny pruhy. Známky A a SLO koupeny na hranicích N/A s malou pauzou na kávu a svačinu. Hustý a plynulý provoz byl až na hranice SLO/HR. Průjezd všemi hranicemi naprosto OK téměř bez zastavení. V HR na dálnici střední provoz, počasí bez větru a deště. Dvoje přejezdy hranic BiH také bez zastavení. Dojezd na Pelješac do Potomje ve 23:00 hodin. Zpět jsem zvolil odjezd v pondělí ráno v 6:00h. Evidentně jsme jeli před hlavní vlnou vracejících se chorvatů z návštěv zpět do Evropy. Opět cesta rychlá, bez jakýchkoliv dopravních a i povětrnostních problémů. Na hranicích HR/SLO sice již byla fronta, ale byli připraveni a otevřeli 4 průjezdy (zdržení cca do 5-ti minut). Hranice SLO/A, tam otevřeny 2 pruhy pro průjezd přechodem a jak zde již bylo psáno rakušáci se samopaly pouze za jízdy nakukovali do pomalu projíždějících aut. To samé se konalo na hranicích A/N - tam ale měli samopaly němci. Příjezd do PM v 8:30 hodin. Po čmoudech na hranicích SLO/A ani vidu ani slechu. Ještě info k mýtnici Lučko. Klasika. Fronty na placení hotově a naprosto volno u bran pro placení kartou, nebo ENC.
Počasí na Pelješaci super, v apartmánu teplo (zapnuli jsme si instalované el. přímotopy). Škoda pouze toho, že jsme v ústí řeky Neretvy projížděli tam i zpět v blbou dobu a nešlo si koupit pytel čerstvých výborných mandarinek a ani brambor, které mají z jejich půdy úplně jinou chuť. Jinak samozřejmě pelješackého červeného vína bylo plno.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 10:28
vrgada - takový atlas mám taky - kde přesně to je?
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 11:55
než se sjede na Pelješaci do Trstenika. Ten poloostrov patří chorvatskýmu američanovi, který byl požárem nejvíce zasažen.
Jinak příroda má ohromnou sílu a v létě již téměř nebude poznat, že tam nějaký požár byl.
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 12:20
Tento poloostrov?
[goo.gl]
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 14:56
mdr řekl bych že ten vpravo co vyčuhuje
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 14:57
mdr. i když asi by to mohl být on. ale podstatné je to, že je to u Trsteniku na Pelješaci
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 03. 2016 18:36
Pro srovnání - tento odkaz jsem tu už loni dával, ale nemůžu ho najít, tak znovu:

Vlnolam vpravo míří přímo k tomu poloostrovu s Grgićovým vinařstvím.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 03. 2016 11:14
Tak je to opravdu Trstenik, jak zacina cesta na Zuljanu. Ta fotka na automape popsana neni, ale kdyz jsem si automapu koupil, tak jsem si rikal, to znam, to vim kde je :-)
...
Podminky z me cesty uz jsou na youtube. Jednalo se o boru behem dne 23.3.2016 a podle amaterskych lovicu bouri dosahovaly poryvy vetru 200km/hod a to i na pobrezi, zkusim dat primo odkaz na video, takhel jsem to videl ja pres sterace a to cast cesty jeste hnedy dest
video: [www.youtube.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 03. 2016 11:16
a takhle pry vypadaly trajekty, ale vecer z Ploce uz se to uklidnilo
video: [www.youtube.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 03. 2016 14:06
video: [www.youtube.com]
snizek, ja mel souvislou vrstvu brecky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 03. 2016 14:07
video: [www.youtube.com]
vsimnete si znacky na dalnici, krome osobaku nic a ten prevraceny prives taky ujde
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 04. 2016 14:38
Škoda, že byly tento rok Velikonoce již koncem března a tedy počasí ještě žádný zázrak. Příští rok mají být koncem dubna, to už by mohlo být lepší.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.