Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2016 00:30
Gleinalm bych příště asi neobjizdel. Bosruck ale jo. Když není tunel uzavřený, tak je okreska prázdná a není to žádné zdržení. Navíc ty zatáčky jsou fakt super.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2016 00:36
Byl z nich odvařenej i zbytek posádky? smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2016 05:50
Po stovkách zatáček na Hvaru, už si toho snad ani nevšimli. winking smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2016 08:37
Na Rio Pecos jsem byl letos taky :-) ,dýchlo na mně mládí,je to tam fakt nádhera.Jen jsme šli téměř od hlavní cesty pěšky,páč mně vystresoval jeden Němec,co tam v tom horku měnil proraženou gumu.Ta polní cesta tam je fakt na defekt,což by pro mně,co má místo rezervy nádrž na Lpg a v kufru pouze spray na opravu,bylo fakt horší,než mučednický kůl..:-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2016 14:13
Také jsem nechal auto u silnice. Ta cesta je hrozná.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 07. 2016 14:59
Cesta tam (nebo sem - podle toho kdo kde je spinning smiley sticking its tongue out ) :
Výjezd z Prahy včera (úterý 26.7.) před 18.00 hod. a s nesmírným překvapením jízda po D1 do Brna bez jakéhokoliv zdržení, dále směr Mikulov s natankováním u OMV bez zakoupení A známky kvůli její ceně u nás. Bylo mi líno jet na protisměr k Tank ONO pro ještě levnější benzín. To už raději koupím benzín či známku v Hobersdorfu v A. Hladký průjezd Vídní (bylo cca. 22 hod.) a ještě pohodovější jízda po dálnici na sjezd Gersdorf. Objezd SLO dálnice bez komplikací a následné napojení na její konec taktéž. Jízda k hranici o něco rychlejší než nařizovaných 50km/h - jeli jsme tak všichni.... O cestě po Hr dálnici se ani nemusím rozepisovat. Před půl devátou jsem již parkoval kousek od apt. Vzhledem k tomu, že většinou jezdím v exponovanější dny v sezoně, byla tato jízda víceméně relax. Zpět to již taková pohoda asi nebude, ale holt není každý den posvícení.

Jinak se zeptám (asi nevhodně) v tomto tématu - nejel dnes někdo zde z fóra se zlatou Octavií Scout , která má RZ s písmeny RV ráno po šesté hodině ránní směrem k moři před tunelem Sv.Rok ?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 07. 2016 07:19
Hezky den,
zjistil jsem, ze ma hvarka uz presla do konecneho stadia a jinam nez na Hvar uz jezdit asi v lete nebudu. Takze tentokrat celych 14 dni na Hvaru po pate na stejnem miste u stejneho pana domaciho, mam poctit, jako bych tam uz jezdil na chatu. Ja si svou smolnou cestu s 200km/hod burou a snehem v horskych prusmycich uz vybral na velikonoce, takze tentokrat naprosto v pohode. Odjezd ve dve rano 12.7. v utery, prijezd 26.7. v utery vecer a masnacky po dalnici vcetne slovinske bez Plitvicek a me zaverecn zamilovane Bosny (vzpoura posadky, ze musi druhy den do prace).
...
Tentokrat uz jsem nejel veteranem z roku 1992 ale novym jen 13let strarym autem. Takze veci pro mne zatim nezname KLIMATIZACE, TEMPOMAT, XENONY. V noci svetla jak ve dne a jizda stylem rozjedu se, zmacknu tempomat a drzim se volantu skoro celou cestu k mori, mel jsem pocit, ze se vezu ve vlaku a ne ze ridim auto-mozna by to chteloi tlacitko bdelosti. A klimatizace, no vzhledem k tomu, ze mivam stesti na nejteplejsi dny v roce a v Bosne si v kopcich jeste pustel topeni, aby se neprehral motor, tak taky docela rozdil. Ma draha polovicka prohlasila, ze at zapomenu, ze by jsme tam nekdy jeste jeli autem bez klimosky
...
Rikaji to vsichni, takze se pridam, nejet o vikendu ale ve vsedni den. Prijela za nami dcerka autobosem do Splitu (to je za par kacek) a pak trajektem do Stari Gradu (pro damu v sateckach s kufrickem prakticky zadarmo-47kun) a jela v sobotu-autobus mel pres 3 hodiny zpozdeni, ale nastesti to neni jak na Lastovo, jeden trajekt za den, takze si prohlidla Split. Ja jezdim Drvenik-Sucuraj a dostal jsem se hned na prvni trajekt. Loni jsem prejizdel v sobotu a fronta v Drveniku stala az na magistralu. Mimochodem zrusili trajekt Drvenik-Korcula.
...
Pri ceste zpet pred Zadarem foukalo, coz je pri jizde s kolama na strese neprijemne, tam asi fuci vzdycky a samozrejme i vyjezd k tunelu je klasicky vetrny. Rakouska dalnice nic moc, dlouhy usek 80km/hod oprava a pak spoustu kilometru okolo Gratzu stazena rychlost na 100km/hod. Na to pozor, to nema nic spolecneho s dopravni situaci, to je ekologicek opatreni kvuli hluku, takze se to meri a pokuty maji jiny sazebnik, samozrejme vyssi, protoze to neni dopravni prestupek ale ekoteroristicky utok na usi rakusaku, ale aspon tak mi to bylo vysvetleno po navratu domu. No a Viden nic moc, nastesti jeden prujezd betonovymi tobogany nad ranem a druhy vecer, takze zadne stau.
...
Takze preji vsem prijemnou dovolenou, ja asi az za rok, draha polovicka nema dovolenou, i kdyz zkousim prosadit vanoce, potkali jsem tam slovenku a ta tam loni na vanoce byla a pry super, pravda nevlezal do vody cela jako exkomunikovany vasnivy kolista ale jen po kolena, ale pry nadherne proslunene vanoce na Hvaru :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 08. 2016 06:42
Tak moja letná dovolenka pri mori v Rabaci je už za mnou. Cesta tam 22.7. v noci z piatka na sobotu. Dosť hustá premávka, ale všetko išlo bez problémov. Cesta išlaz BA cez Eisenstadt, Graz, Maribor, Ľubľana a Rjeka do Rabacu. Podľa zapisovača trasy sme stali každých 130km grinning smiley
Nebol som moc v pohode, tak 2x som si hodil dvacet. Do Rabacu na Istrii sme prisli okolo desiatej rano. Mali sme šťastie a apartmán sne mali už pripravený tak sme len vyložili veci a hurá na plaz smiling smiley
V sobotu pred odchodom domov sme sa este vyclapkali v mori a odchod sme naplánovali o dvanástej poobede. Cesta naspat bola rovnaká, boli male obavy ohľadom Putinovej uzávierky diaľnice. Ale všetko bez problémov. Pri Ľubľane bola dost velka kolona, ale stali sme asi 5 minut inak stale v pohybe, zdrzanie do max 30 minut. Tento krát sme na ceste domov zastavovali len raz, lebo ženská osadka vrzúkala o cik pauzu. V Rakúskych horách prietrž, lialo ze az, znížená rychlost na 80km/h ale v pohode. Príchod do BA bol o 19tej
Už sa teším na ďalšie leto a dovcu v HR , tento rok už len Tatry v auguste smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 08. 2016 21:31
Tak zatim cesta jenom tam z pondělí na úterý (1.8.-2.8.) a cesta naprostá pohodička. Jel jsem přes noc (Znojmo-Vídeň-Graz-Maribor-Záhřeb-Makarská) a absolutně bez problémů. Na hranicích tak 5minut na SLO a 5 na HR, na Lučku asi 10 aut.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 08:28
radek24 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na Rio Pecos jsem byl letos taky :-) ,dýchlo na
> mně mládí,je to tam fakt nádhera.Jen jsme šli
> téměř od hlavní cesty pěšky,páč mně vystresoval
> jeden Němec,co tam v tom horku měnil proraženou
> gumu.Ta polní cesta tam je fakt na defekt,což by
> pro mně,co má místo rezervy nádrž na Lpg a v kufru
> pouze spray na opravu,bylo fakt horší,než
> mučednický kůl..:-)

A kde konkrétně jsi tedy parkoval? :-)
Můžeš, prosím, poslat třeba odkaz na místo na mapě? :-)
Díky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 08:54
30.7. v podvečer odjezd. Cesta bez nějakých problémů objezd Vídne. Děkuji za tip na skvělou trasu okolo. Jinak dálnice v A bez velkého provozu, okolo Grazu byl jedny problém a to byla bouřka jinak provoz dobrý . Na Lucku průjezd ENC okolo 23.30 hod sám. Dálnice po Vodice bez problémů provoz běžný.Cesta s pauzama cca 14 hod.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 12:55
Já se omlouvám, ale kde je Rio Pecos? Nemohl byste mi to Radku zpřesnit?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 13:11
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 13:17
v eL eJ

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 17:33
Aleš 80-Dojet se dá až nahoru,já to jen neriskoval k vůli absenci rezervního kola v autě..Jinak jsem to nechal asi 50m od hlavní cesty.Z hlavní se vjíždí na takovou polňačku plnou šutrů,postavil jsem to na okraj,když jsem před tím udělal vizuálku místa,kde chci jet,páč jsou tam ty šutry téměř všude.Jinak kousek dál je taková zříceninka nevím čeho a u ní je celkem pěkný plácek,kde taky dvě auta stála..Příští rok zajedu až do Obrovace,kde prý se dají sehnat domorodci,co mají čluny a za bakšiš tam turisty rádi odvetou po Zrmanji..
P.S.Omlouvám se adminovi za off topic..yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 20:07
Na "Rio Pecos" jsem byl před 2 roky a fakt nádhera ale už asi 3 roky se chystám na Mali Alan ale odrazuje mě 18 km cesta po šotolině s naloženým autem cestou na dovolenou.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 08. 2016 21:21
Já jsem auto nechal tady [mapy.cz] Kousek jsem to zkusil, ale když jsem slyšel jak pneu pokvikávají po kamenech, zaparkoval jsem auto na prvním rozšířeném místě a šel pěšky. Ze silnice už auto není vidět, a ten kousek se dá dojít. Dokonce se tam dá i obrátit.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2016 09:02
U "Puebla" na plácku nad řekou bacha, je to tam samej hřebík z těch dřevěných staveb. Lepší je nechat auto u nástěnky s fotkama a na hranu plošiny dojít pěšmo.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2016 11:06
Pardon za OT:
Chápu to správně, že je to vlastně po rovince, takže v poklidu dojdu "pár set" metrů a jsem na okraji "kaňonu"?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2016 11:43
Je to téměř rovina, malinko do kopce.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 08. 2016 21:57
Tak Pueblo bylo taky letos ,naštěstí hřebíky jsme žádné nesesbírali. Radku 24 díky za info. moc hezká vyhlídka. Jen mě se sekla nějak karta ve foťáku a nemám poslední dva dny dovolené v obraze. Přišla jsem na to až doma.
Jinak řeka Krupa /přítok Zrmanje/ je taky moc hezká.ale to patří jinam.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 14:54
Takže cesta zatím pouze do Srimy- Vodice. Včera výjezd v půl pátý odpo,Jindřichův Hradec, začalo pršet. Slavonice- Vídeň- Graz- Zagreb- Vodice. Celou cestu neskutečně lilo, provoz v pohodě, celkem jeli všichni pomalu, nebylo skoro vidět na silnici.Vídeň kolem osmé zcela bez kolon. Objezd Slo. dálnice na pohodu. Sjezd v Ptuji až na Macelj volný. Na Lučku 6 aut v řadě a až k Maslenici volný průjezd. Maslenice kolem čtvrté ráno otevřena kvůli větru pouze pro osobní auta. Poryvy s náma pěkně mávali. Dojezd do Srimy v půl šesté. Nebýt lijáku celou cestu, tak zatím pro mně nejlepší cesta.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Race.m (14. 08. 2016 16:18).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 19:57
V neděli 31. 7. cesta k moři přes Německo, Rakousko - celou cestu po dálnici přívaly deště a vítr. Chvílemi jsme museli úplně zastavit, nebylo vidět na krok. Jinak žádné kolony, ani čekání. Objeli jsme SLO dálnici pres Mureck, Lenart, Ptuj. Lučko v 8 hodin večer bez aut a čekání. Přenocovali jsme za Karlovacem v Tušilovič a v pondělí ráno jsme pokračovali dál k moři kolem Plitvic a pak na dálnici. Tam opět přívaly deště až k tunelu Sv. Rok. Po výjezdu z tunelu jsme si konečně mysleli, že už je léto, ale od Splitu až k Šestanovaci jsme znovu jeli v bouřce s deštěm. Až na Makarské nás přivítalo sluníčko. Do Drveniku jsme dorazili po jedné hodině odpoledne a pak nastalo to pravé peklo. Fronta na trajekt až na magistrálu. Trajekty jezdily dle jizdního řádu a my čekali ve 40 stupňovém vedru téměř 6 hodin. Do místa pobytu jsme dorazili v devět večer totálně vyřízení. Vzpamatovávali jsme se z toho celý následující den. A to jsme si cíleně naplánovali cestu mimo víkend, že nebudou fronty na trajekt. Prý jsou trajekty vytížené každý den. eye rolling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 20:46
Keď to čítam, tak ma z toho tepla mrazí. Prečo preboha do HR v tých najhorších termínoch? Ano chodíme aj do Chorvátska alebo Slovinska, ale teraz už zač. septembra. Inak lietadlom LM napr. za 99E s All Inc. Hodinu na letisko, na let. tiež hodinu, 2,5 hod. let, pol hodiny do hotelu a hneď odpočinutí do mora. 100% počasie vždy, nikdy žiadna "strata" kvôli napr. dažďu. Za tie roky už tak nejak tie gužvy nemusíme.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 20:58
Asi to nepochopíš.....
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 21:03
Práveže som to už dávnejšie pochopil. Jadran to ano, ale v pohodičke.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 21:34
Souhlasím pouze s tím, že srpen je nejhorší termín na pobyt v Chorvatsku. Také bych jela raději začátkem září. Ale moje práce je taková, že jinak dovolenou čerpat nemůžu. Ale zato můžeme u moře pobývat více jak tři týdny a opravdu si od práce odpočinout. Nepotřebujeme hotelové komplexy a narvané pláže, ani večerní ruch města. Trávíme dovolenou úplně jinak v přírodě bez civilizace. Ale to do tohoto vlákna nepatří, tak se rozepisovat nebudu. Tu chvíli nepohodlí při cestě si při pobytu vynahradíme něčím jiným. Ale každý to máme jinak, tak nikoho nekritizuji. Pouze jsem chtěla popsat cestu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 22:14
To áno, každé plus má svoje mínus. Alebo naopak. Je ale fakt, že nás zatial, chvalabohu, žiadne termíny neobmedzujú. Ale tiež sme to "trápenie na ceste" v minulosti zažili.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 23:13
Prosím dále příspěvky k tématu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 08. 2016 23:24
vrátil jsem se včera. cesta tam v pátek 22.7. ve 2.45h z domova bez problémů, rychlá bez zdržení, ve 13h na místě.
zpět včera ráno ve 2.50h od vodic, před 7h už jsem tankoval v rakousku za slovinskou hranicí. potom zádrhel mezi grazem a linzem, tunel gleinalm uzavřen, objížďka, na objížďce nehoda a uzavírka, zdržení 2h. doma v 15.30h.
k cestě po rakousku dávám uznání za rychlostní silnici od linze k dvořišti, za freystadtem jsme byli hned. tunel gleinalm mi zůstal předplacen na další rok, snad s tím nebudu mít problém.
v česku v pátek otevřeli obchvat vodňan, takže také zrychlení oproti předchozímu objíždění. takže zase za rok, nejspíš stejný termín a destinace.

sretan put všem. drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.