Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2018 13:57
Ahoj foristi, predem omluva, nejsem schopen se pripojit pres mobil....
nejsem schopen otervit postu soukroma zprava...
takze to nazvu vyhoda starych gosti....
odjezd 23. 8. Kolin 17,30 pres jihlavu nestastnych 5 semaforu a znojmo. Ta nkovani na moll a hura rakousko.
pres viden naprosta pohoda plynuly provoz v klidku na poloprazdne rakouske dalnici
Pouze zastavka pred mariborem, a v noci bych si na objezd dalnice netroufl takze dalnice a na konci prekvapeni protoze jecu jedu cekam sotolinu a ona celnice...
odbaveni bez cekani , ale z autobusu v pul jedne v noci vsichni venku v rade jako husy, i male deti......chudaci to netrvalo kratce
na chorvatske strane celnik mavl rukou a my byli v chorvatsku.
na prvni benzine spanek 1 hodina a sup dale, na lucku par aut a hura na modrus me oblibene odpocivadlo.
tam spanek hluboky az do 7 hod. Vytrestene jsem ziral , ze je svetlo. Po male hygiene a zklamani, ze nebude kava, meli zavreno, tak jizda na svety rok, za tunelem sjeti na maslenicu a hura k zrmanje k pueblu apacu.
pri predjizdeni chorvata ve vesnici ten krouti rukou abych nepredjizdel...zpomaleni a za chvili policie a radar, takze jsem usetril.
na zrmanje je pouze ten vyhled, jinak nic, takze vzpominka trochu fotek a pres obrovac, benkovac na skradin, tam nejaka akce vsude plno aut , ludi, pouze tedy prujezd a hura k dalnici, tam opet policie a mereni, opet klika prede mnou karavan, takte pomalu...
ve splitu kolem poledne od spodniho kruhace ucpano smerem na pristav, litoval jsem ty ostrovany, ja v klidu do mimic,
a v jednu prvni kilometr v neuveritelne teplem mori. Krasne more , teplo, skvela kava, dobre tocene..
a pozor prumerna spotreba 4, 5
To byla cesta tam, pohoda, nikde zacpy, a behem pobytu neuveritelny zazitek...myslel jsem , ze to nikdy nezaziju, hille nebylo to zuljane taky...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 09. 2018 14:49
jirka57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
>... na zrmanje je pouze ten vyhled, jinak nic, takze
> vzpominka trochu fotek a pres obrovac, benkovac ...

Mýlíš se, my jsme si řeku Zrmanja užili. Ze silnice Obrovac - Benkovac je to zajiížďka ani ne 10 km smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 09. 2018 13:01
Citaci
jirka57 napsal(a):
behem pobytu neuveritelny zazitek...myslel jsem, ze to nikdy nezaziju, hille nebylo to zuljane taky...

Jestli myslíš to zemětřesení ve čtvrtek 30.8. ráno, tak to jsem nejspíš zaspal. Přece jen je to na Pelješac už trochu z ruky, tak se to tam neoklepalo tolik. A o ostatních zážitcích jsem psal jinde (doufám, že ve správných sekcích). A o cestě tam i zpět jsem snad tady napsal vše podstatné.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 09. 2018 19:02
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po zhodnocení (nejsevernější části) HU 84 jako
> "houpavé" jsem s napětím očekával zhodnocení úseku
> Lövő - Pamhagen thumbs up smiley
> ... a ono nic. Nemáš slov? grinning smiley

houpavý úsek na 84 byl možná mezi Šoproní a Lövö, už to přesně nepamatuji, ještě jsem koukal na záznamy z palubní kamery, ale první a druhý den cesty jsem nestáhl, takže se přemazal. Nebyly to žádné výmoly a díry, ale sedlý podloží a když se jelo 90 km/h, tak to pěkně houpalo smiling smiley
Na placený úseky v HU mě to zatím nepřesune.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 09. 2018 22:01
Tak už mám dovolenou taky za sebou. Pokusím se popsat jaká byla cesta. Odjezd 31.8. v 9:00 z Olomouce. Cesta do Brna mě osobně překvapila jak rychle a bez problémů jsme ji zvládli. Dotankoval jsem benzín na OMV na konci Brna a hurá směr Mikulov. Po informacích, které jsem dostal jsem to vzal přes vodní nádrž a zdržení bylo asi dvě minuty. Přes Vídeň kolem poledne snad nikdo nejezdí, protože jsem projel aniž bych se nějak zdržel a musel omezit rychlost. Skrátka 80 na tempomat huré přes celou Vídeň. Pokračování po A2, sjezd na A9 a objezd Slovinska přes Mureck Lenart a Ptuj. Cesta krásně spravená a objížďka pěkně značená. Nájezd u Podlehniku a dojezd na hranice. Kolona asi dva kilometry. Docela to šlo rychle, jenom kdyby se někteří uspěchánci pořát někde necpali. Trocha zdržení nás čekalo na Lůčku, tam jsme poskakovali zhruba hodinu (17:00 – 17:50). Na Lučku zastávka, byl jsem si koupit Smart kartu. Koupě proběhla hladce. Výjezd z parkoviště byl tak trochu zážitek, protože aby vás někdo pustil vyjet z parkoviště, to ne. A když už se našel jeden dobrák, další čtyři troubili a máchali rukama, no prostě inteligenti z Německa. Po A1 až na NP Karamatiči bez problémů, vše hladký průběh, po cestě nějaké odpočinutí, kafe a spánek a v devět příjezd do Gradacu.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 09. 2018 23:44
ahoj,před hodinou jsem se vrátil,start dnes ráno ve Splitu z trajektu ze Stari Gradu v 7:25,Dugopolje v 7:50,dálnice až po Demerje skoro prázdná,na Demerje sám v 10:50,na Lučku asi 50 aut ,na mýtnici Trakoščan ve 12:00,žádná kolona v dohledu,ani ve zprávách,ale stejně jsme tam 35 minut poskakovali,Macelj 12:05,Gruškovje 12:40,koupil jsem SLO známku za 15+AUT za 9 Euro,sjezd na Draženci a pauza na oběd v Ptuji v hospodě Beli Vitaz, útrata 25 E ve třech,napojení na dálnici na nájezdu Draženci ve 14:00,Šentilj ve 14:20,minimální provoz,100km před Vídní začalo silně pršet,max rychlost 120,poté, Aland+Baden na A21,lijavec až po Krems,minimální provoz,za Kremsem frézovačka vozovky + 2x kombajn s traktorem,jinak pohoda,Zwettl v 18:00,Třeboň 19:00,večeře v restauraci Pod Kopcem-útrata 550kč,pokračování ve 20:00,silnice 24 prázdná,D3 taky,ale po konci dálnice u Miličína povídal Waze nehybná kolona a radil uhnout vpravo na Záhoří,zajížďka 4km,jel jsem potom až po Benešov sám,proti 10km kolonaeye popping smiley,potom už to byla pohodička,ze Splitu do Hostouně za 14 hodin i s pauzama,jdu se osprchovat a zdřímnout,pozítří bych jel znovasmiling smiley,tak pokud Andělé dovolí,tak za rok znovayawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
16. 09. 2018 13:45
Zdravím.Dnes půl hodky po půlnoci jsme se vrátili z Rogoznice.Každý rok ji dáváme ještě jednou v září.Pokaždé nás zasekne na hranicích se slovinskem od mítnice kolona ale letos po dlouhé době žádná..mile překvapeni.Celá cesta byla po dálnici přes Brno.Tam pohodová jízda ,domů trošku spěch...no nedalo se nic dělat,tlačil čas.Takže ujeto 1120km,čas 9:20min,průměrná rychlost 120km,Spotřeba 7,9l OCTAVIA 3 ,1.4benzín.Jinak žádný problém,zářiové Chorvatsko je super,vřele doporučuji...za rok zase.Těm kdo ještě pojede nebo tam je přeji velkou pohodu...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 09. 2018 19:44
Takže to shrnu:
Odjezd z HK jako obvykle v neděli večer cca kolem 21:15 ( tentokrát pro změnu 2.9.) klasicky přes Svitavy a Brno na Mikulov. Cestou pár omezení - oprava I/35 hned za HK, pak I/34 ve Svitavách a následně 2 omezení na I/43 (první ve sjezdu do Březové nad Svitavou a druhé v Černé Hoře). Dotankování u pumpy za Pohořelicemi, na Nových Mlýnech svítila zelená takže bez zdržení, ale pak se začaly na obzoru ukazovat blesky. Někde za Poysdorfem jsme potkali přišernou bouřku s lijákem a tak jsem jel kolem 100 km/hod. Ale to jsme ještě nevědel, co nás čeká za Mariborem. Před Vídní déšť přestal, takže v pohodě po A2 ke Grazu, kde jsme klasicky pokračovali po A9 na Maribor. Letos poprvé jsme měli slovinsko známku a díky bohu za ni. Za Mariborem se znovu objevily na obzoru blesky a někde před Ptují jsme vjeli do doslova prutrže mračen, že to stěrače opravdu nebraly a rychlost klesla tak na 70-80 km/hod. Tohle bych fakt na objížďce potkat nechtěl.... Před hranicemi už jen lehce cmrndalo a v Chorvatsku úplně přestalo. Pak pršelo ještě na výjezdu z jednoho tunelu za Malou Kapelu, ale to byly naštěstí během cesty poslední kapky.... A po průjezdu Svatim Rokem už sluníčko a jasná obloha....
Cestou zpátky odjezd v sobotu 15. 9. z Primoštenu kolem 19:00 opět stejnou trasou. Mýtnice i hranice bez problémů - pouze Chorvati kontrolovali nějaké Němce a Slovinci důkladně brali nějaký Poláky. U nás pár minut zdržení na Nových Mlýnech a pak hlavně těsně před HK, kde to stále ještě nebylo hotový....
Ta slovinská dálnice je sice drahá jak domácí chlupatý miláček, ale s manželkou jsme se shodli, že příště ji znovu využijeme.
Jinak auto Octavia II 1.8 TSI, spotřeba cca mezi 6.5 a 7.0 litru, na dálnicích obvykle povolená max. rychlost, u nás jsem to za Brnem trošku hnal a tak doufám, že nepřijde nějaká složenka..... Celkem najeto cca 2100 km.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 09. 2018 18:24
Už se vraťte k tématu, jinak bude smazáno. Díky
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 10. 2018 22:04
Zdravím příznivce cestování,k Jadranu zvláště.
Vrátili jsme se včera.
Cesta tam v pátek 12ého,přes Sk v poklidu,jen pokuta před Rajkou 50eeye popping smiley
Hu,směr Lendava,Čakovec,Varaždin potom A4 a následně na Lučku nákup smart kartice.
To musím trošku rozepsat:Zaparkoval jsem před mýtnicí v pravo na parkovišti,vidím že se ke mně blíží člověk ve výstražné vestě,tak jsem stihl jen stáhnou okénko a oslovit ho.Dobar dan,molim ne znate gdje kupiti smart karticu?On mě téměř šokoval odpovědí.Čau jsem Petr pojď za mnou,jdu tam reklamovat enc.To ostatní ohledně nákupu bylo jíž po předchozím nasměrování jednoduché.Petr na mě čekal až nakoupím a rozloučili jsme se podáním ruky a jeho poslední info znělo že jede ze Splitu (je to řidič kamiónu) a je tam příjemných 27st.
Potom jsme pokračovali do Ogulinu,kde jsme mněli rezervováno ubytováni na noc pro dva za 30e.Následně dopoledne jsme dojeli na Makarskou okolo14té.
To co mi vadilo na cestě na jih byl prujezd Čakovcem a Varaždinem.Tam jsme zbytečně ztratili čas v poměrně přehuštěném provozu,tak jsem si v duchu naplánoval cestu zpět přes starý dobrý Goričan.
Cesta na zpátek probíhala dobře,jen musím podotknout že Chorvaté začali opravovat horší povrchy silnic na obchvatu Zagrebu a následně A4 až k hranicím k Hu,ale jen po částech.
Takže až po st.Goričan solidní,průjezd přechodem jen s podáním dokladu(neskenovali)a potom na M 70 směr Torniyszentmiklós,což byla největší chyba celé cesty a ztráta cca. půl hodiny při poskakováni před semaforem(asi 1.5km) pak následný útěk na prvním sjezdu na místní (Murarátka,Csornyefold a szent Mikuláš)
Zbytek cesty bez dalších zajímavostí,jen teplotní propad (Hu a Sk 18 stupňů)doma jen 8
Přesto vše jsem vypozoroval že i v říjnu jezdí k Jadranu dost turistů(důchodci D,GB,NL,S atd,hotel v říjnu plný)bez ohledu na počasí,které se v té době kdy jsme tam byli vydařilo překrásně.
Jeli jsme oktávii 1.4 110kw dsg,na dálnici v Hr tempomat132....spotřeba dle pc 5.8 dle propočtu tankování 5.74

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (21. 10. 2018 22:12).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2018 19:15
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jen pokuta před Rajkou 50eeye popping smiley

Rychlost?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2018 19:24
Ano,za rychlost,bylo tam zpomalení na 40.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2018 19:32
... Ty divochu ... na kolik a z kolika jsi to ubrzdil ...

smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2018 19:43
máš to v sz....raději

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 10. 2018 18:12
Petr dělá ,že to neví ,ale já jsem to na srazu vykecal grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 10. 2018 20:08
[www.youtube.com] A to si furt na něco stěžujem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 10. 2018 15:46
Odjezd za úplňku v noci ze středy na čtvrtek do Brsece na Istrii, návrat přes den včera v úterý se zastávkou v Skocjanske jame, což jsou jeskyně ala Pan prstenů, což bylo umocněno ještě lokální povodní a rozbouřenou podzemní řekou, podle mne lepší než Postojna, aneb Macocha je krtinec, úžasný.
....
Jak to hnusný počasí Norové naplánovali 14 dní dopředu, tak opravdu bylo tak příšerně a možná ještě hůř. Ve středu zima a slunečno a bezvětří ale za svitu měsíce jsem do moře vlezl, pak už bylo teplo, vesměs zataženo, vichr a casto déšť. A v úterý při odjezdu se udělalo hezky. Ale v noci na úterý byla příšerná vichřice s lijakem, prý v celém Chorvatsku nejezdily lodě.
....
Ve středu jsme se pokusili vyjet na kole na Vojak, ale kvůli náročnému terénu jsme vrchol jen objeli a i tak jsme zatměli. Pak jsme si udělali výlet na Brijuny-zchatrale Titovo sídlo, navštívili jsme festival kaštanů a radioaktivní Istarske Toplice, ty mají těžce po sezoně, to je tak na zbourání. Zkusili jsme výlet na Cres ale k supům do Beli jsme kvůli vichru nedojeli a otočili se na křižovatce na hřebeni. A na závěr jsme na kole zkusili ještě mys Kamenjak, ale ani tam jsme kvůli vichřici nedojeli na konec. No a objeli autem různá místa a zátoky a místa cca 400km po poloostrově a přes 100 km na kole. Já bych do ty vody klidně ještě vlezl, ale rozbouřené moře opravdu budilo respekt
...
Bude-li zájem, mohu stejně jako loni postnout pár fotek
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 10. 2018 21:07
vrgada,rád bych prohlédl nějaké obrázky,které nabízíš.
Myslím že nejsem jediný kdo by rád viděl podzimní Istrii
My jsme se vrátili cca.před 12ti dny z Dalmácie a počasí nám vyšlo velmi dobřesmoking smiley
ps:fotky bych vložil jen do jiného vlákna,pokud se netýkají dopravygrinning smiley

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (31. 10. 2018 21:12).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 10. 2018 22:01
Ja to tu nebudu moc plevelit, jen dam odkaz na uschovnu jako loni, je tam 30 stazeni, kdyby to chtelo penize, je free odkaz vycerpany, kdyz tak to pri vetsim zajmu hodim na net jeste jednou ci dvakrat. Jsou to jen krajinky bez ucastniku zajezdu.

[www.uschovna.cz]

Ze bylo pekne do te doby, nez jsme odjeli, samozrejme vim i u nas v republice bylo babi leto :-(, ja si bohuzel nemohu termin moc vybirat a navic cca 10 krat jsem mel na pocasi mimo sezonu opravdu stesti, ale tento rok mi neklaply ani velikonoce ani dusicky. Loni jsme touto dobou byli taky na Istrii a prvni den se dalo lezet na plazi a koupat se v relativne teple vode. Letos byla voda ledova i prvni slunecni den. Pak bylo sice kolem 20 stupnu ale pod mrakem, vitr a obcas dest. Ale i tak to stalo za to. Jen jsem se tesil, ze me starecke kosti prohreje pred zimou slunicko. Jeste vecer pred odjezdem jsme kvuli priserne predpovedi pocasi zvazovali, zda to letos nezrusime, nastesti jsme nakonec preci jen odjeli. Ja nemam Hvarku, ja mam tezky abstak po vonave Chorvatske krajine a nevim jak to do jara vydrzim, zkousim zlomit drahou polovicku, ze vanoce ci silvestr na Makarske ma urcite puvab, pamatuji si na fotky koupajiciho se vasniveho kolisty o vanocich na Makarske riviere a rad bych ho napodobil:-)

Ja se Istrii dlouhodobe vyhybal, protoze Chorvatsko zacina preci az pod Splitem a olezle kamenne plotny s rasami a davy lidi opravdu nemusim, ale na strane Cresu jsou nekde oblazky jak na Makarske riviere a Ucka sice neni Biokovo, ale scenerii dela taky peknou. Jinak miluji stred Motovun, Buzet, zrusenou trat Porecanku, ale na tuto cast opravdu nebyly podminky. Kazde rano jsem koukal na Nory, v ktere casti Istrie by ten den mohlo byl o chlup lepsi pocasi a najezdil tak za tech par dni autem 400km-zpravidla marne, protoze pokud se strujci pocasi spletli tak jen k horsimu. Napriklad na Brijuni v dobe nasi navstevy melo svitit slunko a bylo zatazeno a obcas i prselo. Na druhou stranu v Italii to bylo jeste mnohem horsi. Takze vlastne super.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vrgada (31. 10. 2018 22:11).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2018 19:01
dalsich 30 stazeni fotky bez ucastniku zajezdu Istrie, Brijuni, Cres a jeskyne
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2018 19:52
Díky za tu druhou várku,tu první jsem nestihl,ale je pravda že jsi zveřejnil velmi pěkné fotky.Nemýlim li se,blackberry ti dobře slouží thumbs up

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2018 07:03
Offtopic
Focení je můj koníček od detstvi s vývojem klasika, digit kompakty, pentax zrcadlovka,foveony Sigma,xtransy Fuji a teď už jen mobilem,ten lepší není,ale jako zápisník vyhoví dobre. Nejvíc mne na mobilu ale fascinují GPS mapy-scifi. Kdyby mi někdo v detstvi řekl, že bude destička s mapami třeba celého světa, která ti ukáže, kde jsi, natočí se podle svetovych stran a můžeš si prsty měnit měřítko, bude to i hlasem navigovat a dokáže to i zaznamenat trasu... Ale na telefonování mám starý tlacitkac

BBpriv byl ve výprodeji za 1/3, má optickou stabilizací, ale manželčina nestab. Xperia xz Compact, dnes uz taky výprodej foti lip a nesmudla se jí čočka. Asi si ale ještě koupím foťák, mým favoritem je chystaný Ricoh gr3 anebo pak ve výprodeji dvojku
Pravda, na vše se mobil nehodí, pokus nafilmovat mobilem kroužícího supa na Cresu úplně nedopadl. Manželka ho komentovala, krouží nad náma, protože cítí, že už to nebude dlouho trvat :-)
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2018 16:47
tak jeste jednu davku uplakaneho a vetrneho Jadranu
[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
02. 11. 2018 21:37
vidim, ze se vam po mori styska, tak jeste jednou :-)

[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 11. 2018 17:25
no a snad staci, uz se tesim na velikonoce:-)

[www.uschovna.cz]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 11. 2018 08:17
Ahojky cestovatelé,
stejně jako vloni, „stezkou“ přes Maďary, tam 1.9. přes den. Odjezd 5:08 z Pe po D1- D2- Blava- Györ -M85/M86 - Szombathely-Körmed-zkratkou po č.7416 na Lenti (potvrzuji na části nový povrch-móóóc pěkné) - starý Goričan – ZG - A1 Ploče-Ston-Drače 18:30. Krátce shrnuto, paráda. Provoz na M1 v HU sice hustý, mnoho kamionů, ale dalo sa, pak až po ZG velmi slabý, pohoda. Počasí nic moc až po Sv. Rok, u nás poprchalo, od Brna až moc, ale to nic nebylo proti úseku na M 85/86 u Sárváru, kde se nedalo jet víc jak 50 a hodně aut raději stálo. Další lijavec byl za Malou Kapelou, kde jsme raději zastavili na odmorišti a čtvrt hoďky počkali, než to trochu přešlo. Od Sv. Roku už počasí dovolenkové.
Provoz od Lučka (12:05) po Bosiljevo II (13:00) obvyklý středně hustý, pak po Zadar mírný a dál jen slabý. Zato proti mazec. Až po odbočení na Rijeku téměř souvislá pomalu jedoucí kolona, pak střídavé úseky jedoucí a stojící kolony různé délky. Rekord byl za tunelem Grič (asi 14:30) – stojící kolona 12 km. Dali jsme pauzu na odmorišti Janjče hned za tunelem, nebyl to hezký pohled, nechtěl bych tam stát. Pod Sv. Rokem klasicky též kolona až dolu pod kopec, též pěkné. Holt byl konec prázdnin, výletníci chrněli do 9 a pak si to užívali.
Měření rychlosti pomahači v HU na trase mezi Lenti a Tornyiszentmiklósem na konci vesnice Lovászi. Před vjezdem do JZD měli trojnožku, auto měli schované za budkou autobusové zastávky. Je tam ještě vesnice => limit 50 km/h. Asi jsem byl lehce přes (55??-> zatím nevím). Další měření asi 1 km před mýtnicí Sv. Helena. Měl „kukr“ postavený pod nadjezdem přes dálnici, bylo tam omezení na 100 km/h kvůli opravám. Výtečníky haltovali těsně před mýtnicí vlevo, já byl v limitu. Byli tam i cestou zpět, asi je to oblíbený flek (nebo že by tam měli hnízdo?).
Pelješac se opět vyznamenal, počasí i místní ovoce obého skupenství výtečné. Tím si u nás spravil reputaci po loňských deseti deštivých dnech. Má kliku, pro příště jej vezmeme na milost.
Zpět 12.9. v 5:00 v pohodě a na pohodu, stejnou stezkou, bez zádrhelů, doma v 19:30, 1170km.
Tankování v Lenti 2x a v Neumu, dám do vlákna „Cena paliv…“.
ENC krabka (zakoupena 2013) pracovala bezchybně i na Demerje – pravý fast ENC.
Toš tak. Calada
P.S. Prosím omluvte lehké zpoždění, nějak nestíhám. Ale snad nevadí, nemám žádné převratné informace.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
08. 11. 2018 11:00
Jel jsem přes Maďarsko na Chorvaty ve stejnou dobu. Ten radar v omezení na 100 jsem taky viděl. Kousek za ním mne málem smetl Chorvat s dodávkou. Měl jsem na tempomatu něco přes 100 a on se ke mně pořád přibližoval, jel v levém pruhu a viděl jsem ho v zrcátkách. Taky jsem si říkal co blbne, když za ním jedou celou dobu policajti. Když dojel na mou úroveň prudce na mne najel. Stihl jsem to strhnout a přidat. Naštěstí jsem ujel. Probral se skoro u svodidel. Policie si ho stáhla na příštím sjezdu. Tož taký máme letos zážitek.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 01. 2019 16:51
Kolega se vrátil a říkal ,že cesta byla v pohodě při cestě zpět potkal v Rakousku 13 sypačů a během cesty v Čr na dálnici ani jeden . od Svetýho roku bylo 18 stupňů teplo a o Silvestra vlezl do vody jen po kolena grinning smiley Nejlepší den 27,12 slunečno a paráda .Slovinsko až před Vídeň sníh ,ale silnice prosolené a mokré .Chorvatsko dálnice bez sněhu . ČR hrůza . Ještě zjistím zítra v práci jak to vypadá na hranici HR-Slo dálnice .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 01. 2019 12:52
... uvidím v květnu, to bude aktuálnější ve vztahu k sezóně ... po tak dlouhé době, kdy jsem jezdil přes Maďary (přes 10 roků) to tentokrát bude přes SLO/HR ... má nás jet parta na týdenní kurs na plachetnici a tudíž budeme mít i řidiče ... aspoň mi to napoví, jak vypadá slovinská dálnice, pokud pojedu v létě na Hvar ...
smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 01. 2019 13:00
Slovinskou dálnicí směrem na jih budeš nadšen...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.