Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
01. 11. 2017 21:42
Vnitrozemi Istrii mam projete pred par lety na velikonoce. Lanyze (turffle) jsou jejich specialitkou a pry chovaji cvicene psy, ktere je maji hledat misto prasat. A nabizeji je samozrejme v restauracich, ale i jako suvenyry v lahvickach. Levnejsi je to samozrejme koupit v normalnim obchode nez v obchodech pro turisty. Ty mestecka na kopcich jsou naprosto kouzelna a takova, jako by se tam uplne zastavil cas. Ta Parenzana je fajn MTB trasa, protoze trasa pro vlak nemuze mit velke stoupani
...
[kolo.cz]
...
Ale civilizuje se to, po te co pridali zabradli, tak ted uz jsou i svetla v tunelech, za chvili tam bude misto sotoliny i asfalt, tak ja to maji na sve casti Slovinci. Rekl bych, ze je nejvyssi cas si to projet. Jsou tam i radioaktivni termaly Istarske Toplice, ale voda se mi zdala studena, s radioaktivitu moc neprozivam a prislo mi to krapet zanedbane, dokonce jsem mel pocit, zda na tom strope misty neni cerna plisen, ale treba se mi to jen zdalo.
...
V Rabacu jsem byl ted poprve a prijemne mne prekvapil, nemel jsem o Istrii valne mineni, clovek zpravidla projede panelakovou Rijekou (dnes uz ji objede dalnici), dole pod ni maji Chorvati svuj petrochemicky prumysl zasahujici az na ostrov Krk, jednou jsem v sezone se cestou z Cresu stavil v Moscenicka Draga a tam byla hlava na hlave, ze nebylo kam si polozit rucnik-jak na koupalisti, jednou jsem na Isrii dojel ze Slovinska na kole a po naprosto silene dlouhe jizde z Postojne a tam na mne cekaly jen oslizle kamenne plotny. A zazrak, Rabac-pristav Labinu je opravdu pekny i dle mych meritek a koncem rijna jsou tam opravdu jen ti Nemci.
...
Fakt je, ze ten novy Winetoo stal za prd, ale ta zrusena zeleznice je uzasna
[www.labin.com]
a je to dost dobrej lunapark
[www.biowin.at]
03. 11. 2017 12:12
na uschovne byl vycerpan pocet stazeni a misto, aby to slusne upozornilo, tak to chce prachy, nic neplatte, ja to tam dam z domu vecer jeste jednou
03. 11. 2017 17:15
fotky z Rabacu jeste jednou, je to omezeno 30 stazenim, pak to zakerne chce penize
[uschovna.cz]
03. 11. 2017 18:51
Tak zkusime nabourat nemeckou hegemonii, je tam pekne, jezdete tam na podzim, nemusi tam byt jen Nemci,podle mne to stoji za to. Tyhle fotky jsou pro zmenu z konce zari z ostrova Krk-Baska, bohuzel bylo velmi vetrno
...
[uschovna.cz]
...
opet 30 stazeni a pak nesmyslna hlaska o penize
03. 11. 2017 23:40
takze zajem je vetsi nez jsem cekal, takze jeste jednou a naposledy konec rijna Istrije Rabac
[uschovna.cz]
konec zari Krk
[uschovna.cz]
...
a kdyz se vam tak styska po mori tak i letosni velikonocni Pag, ovecky syr, ale jinak mam samozrejme hvarku, v lete jedine Hvar a tam jezdim uz 6 let na stejne misto:-)
[uschovna.cz]
...
Je to pres 10 let, kdy jsem obchazel cestovni kancelare a chtel na podzim do Chorvatska, Ale pane, tam se presi jezdi v lete ... a ja na to, to vim ale je ja to chci videt mimo sezonu, tenkrat mne zachranil slovinsky Relax a bylo to naprosto uzasne, dnes v dobe internetu je to mnohem jednodussi. Zalezi, co od dovolene cekate... My i v lete bereme do Chorvatska kola, mam za sebou i dva vyjezdy k vysilaci nad Makarskou, ci prejezd Hvaru tam a zpet z Drveniku na kole. Je jasne, ze pocasi vyjit mimo hlavni sezonu nemusi. Ale za mne je nejvetsi jistota Peljesac, ty rozpalene skaly jizniho pobrezi hreji pri trose stesti i pozde na podzim, bohuzel to uz je opravdu daleko.
PS neplati mne zadna CK, ja jen ze tu krajinu tam miluji a nesnasim davy lidi. Zbyva jet daleko-ostrovy, anebo mimo sezonu. Ovsem vyobcovaneho Vasniveh kolistu koupajiciho se o vanocich na Makarske zatim netrumfnu. Ja bych tam klidne jel, ale draha polovicka zatim vzdoruje
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 25
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.