Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2017 08:54
Ahoj,návrat z Hvaru ve čt 10,-.8.,trajektem ze SG v 5:30,Split 7:30,Dugopolje 7:50,dálnice poloprázdná,Demerje 10:40,pauza u Mici na odmor,pumpa Mureck 14:00,odtud déšť až po St.Poelten,potom Krems,Zwettl,Vittis,Schrems,Třeboň pauza na kávu 19-20:00 a doma v Hostouni u Prahy ve 21:45,na tacho 1189 km,asi jedna fotečka v rakousku za Kremsem ve stoupání- úsekovej radar.Cesta letos tam i zpět naprosto bez kolon,dny a čas zvoleny perfektně,všem přeji hezký den,a bezpečný návrat a za rok zase na cestě do CH nashledanou.smileys with beer
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2017 10:33
Tak už též zpět.Cesta tam 31.7 z Loun,D1 docela v pohodě pak trošku pomalejší jízda před napojením na rakouskou dálnici a dál taky v poho.Ve Vídni menší zdržení ale jelo to.Klasika obj Slo dálnice a napojení na s.č.9 ok.Cesta na Macelj pomalejší kvúli stavbě a na hranicích tak 4-5 aut před námi.Lučko tak též a potom cesta na Gradac v pohodě.Cesta zpět v 9.00 odjezd z místa na Lučku 2km kolona něco málo zdrženína hranicích a znovu obj slo dálnices klasickým odbočením na Ptuj,projeto v pohodě.Větší zdržení cca 1h ve Vídnikvůli opravám a dost hustému provozu a šup na Mikulov a D1 a šup na Louny dojezd domů 00.30,ale jen díky častějším přestávkám a nějakému zdržení na cestě.Tak přeju všem co teprve jedou at dorazí štasně tam i zpět a znovu snad příští rok.hot smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
11. 08. 2017 22:21
Odjezd dnes v 7.00 ze Senje, cesta Chorvatskem v pohodě, na Lučku prázdno, tedy prázdno u placení kartou, na hotovost fronty tak minimálně 30 aut, nechápu proč to ty lidi dělají. Macejl trošku zásek, ale pojíždění jen pár minut, v pohodě, Chorvat i Slovinec v budce jen mávli ať jedeme. Vlastně Slovinec nemávl, ten jen pohnul ukazováčkem. smiling smiley
Klasická objížďka přes Slovinsko v pohodě, jen trochu únavná, poměrně hustý provoz, zácpa až před prvním kruháčem v Ptuji, přes most krokem, pak už se to postupně rozjelo.
V Murecku jsem dolil plnou nádrž (1,13 €/N95) a vyrazil na dálnici. Cesta ok, svištělo to bez problémů až do Vídně. Tam totální průser, za Favoriten ucpáno a přískokem vpřed až na výpadovku na Brno, já tu Vídeň jel skoro dvě hodiny, málem mě trefilo, spojku jsem sešlápl nejméně 1000x.. smiling smiley. Páteční odpoledne asi není to pravé pro průjezd hlavním městem našeho jižního souseda.
Za Vídní se to konečně rozjelo, po obchvatu směr Brno jsem měl nutkání dohnat ztracený čas, čili občas jsem se přistihl, že mám na tachometru 150 km/h, musel jsem se krotit, zejména, když se za mnou objevil černý Passat s blikajícím modrým majákem na palubní desce. Byla ve mě malá dušička, zpomalil jsem na 80 a hledal místo kde zastavím a odevzdám všechny zbylé eura z dovolené.. smiling smiley Naštěstí ale nápis STOP svítil na zadní straně auta dálniční policie a tím pádem to odnesl jiný chudák, který jel původně za mnou a kterého policejní Passat předjel. Ufff.. smiling smiley
Následoval pak už jen příšerný Poysdorf s vynalézavým systémem semaforů, jejichž dokonalá synchronizace způsobila kolonu a zácpu už cca tři kilometry před městem. smiling smiley
Cesta do Mikulova pak už v pohodě, jen se to opět ucpalo před prvním mikulovským kruháčem u Billy, začínám si myslet, že kruháče jsou opravdu zlo. V Mikulově jsem pak zastavil na Shellce abych si koupil českou dálniční známku, leč paní u pokladny se na mě udiveně podívala a sdělila, že mají pouze známky rakouské. Na můj dotaz, zda si všimli, že jejich pumpa je v České republice jen cosi zablekotala, a poslala mě na Benzinu o dva kilometry dále do vnitrozemí. smiling smiley
Zbytek už standard, nějaké zácpy kolem Brna, Vyškova i Prostějova, ale nic dramatického, hýbalo se to.
Suma sumárum, byla to nejdelší návratová jízda z Chorvatska co jsem absolvoval, normálně je to cca necelých 10 hodin, dnes něco přes 12. Budu si muset našetřit na vlastní letadlo. smiling smiley
Šťastnou cestu všem!
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2017 06:22
Kdyby všichni platili kartou tak je to tam taky ucpané a na hotovosti by to bylo prázdné. Já mám ENC a kartu k životu nepotřebuji.U nás v hospodě platím keš bo karty nebere.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 08. 2017 11:13
Tak taktéž hlásím OK návrat. Odjezd včera 11.8. v 9,00hod z Živogošče, dálnice A1 v HR bez problémů, Lučko ucpané 5km na Cash, ENC zdržení 10min. Cesta na Sv.Helenu po A4 a dál na Goričan rovněž na 1*, Maďarsko s přehledem po super silnicích bez zoologické a bez jakéhokoli zdržení, SK s průtrží mračen ale jinak OK, naše slavná D1 plná i o půlnoci a jelo se i v uzavírkách. Přestávky na cestě celkem 2,5hod. Zpět doma v 1,30hod. Alelůjáááá, za rok znovu přes Hungáry - již nikdy jinak
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2017 08:52
Cesta jak tam, tak domu absolutne bez problemu. Musim rict, ze nejdelsi cekani z obou cest pro nas bylo asi na HR / SLO hranicich, kdy jsme stali dohromady zhruba 20 min. jinak vsechny mytnice, pumpy, krom odpocivadel byly vicemene prazdne. Vyjizdeli jsme ve ctvrtek 3.8 na 6.vecer z Plzne pres Dolni Dvoriste, Graz, Maribor, Zagreb, Baska Voda a vraceli v patek 11.8 kolem 9.vecer. po ceste domu byl az k Zahrebu celkem provoz, ale porad to jelo v levym pruhu 130-150 a vpravo 100, tam se to roztrhalo a jeli jsme sami az na par vyjimek co nas nebo my je dojeli az k DE hranicim, kde jsme odbocili na Zeleznou Rudu a dali si na uvitanou doma pohar v cukrarne po sjezdovkou ☺Jinak cestou domu bylo videt strasne popadanych aut v mistech kde byly nejvetsi stoupaky a z 80% koncernovy auta s CZ spz!!...proc proboha musi vsichni podtacet ty motory, hlavne kdyz jedou ve 4 s bagazi a mysli si ze 2 kilometrovej krpal vyfuni okta tdi na 6ku v 90..asi jasne ze to turbina neda a radsi zemre nez aby slouzila takovymu lojzoviaby mohl jezdit za co nejmin, ale ze oddela auto uz nevi.... no, dost bylo vzteku...mimo jine najezd mam 2380km s prum.rychl. 92 km/h, spotreba 4,7 l/100km opel astra H 1.7 cdti, odhadem 500kg nalozeno ( 4 lidi + bagaz) a cas jizdy tam i zpet +- 13 hod i s pauzama na kafe, atd...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ludan (14. 08. 2017 17:33).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2017 09:32
Hlásím návrat. Odjezd 12.8. z Čiova v 6.30 ráno. Natankování LPG Peručič nad Trogirem a nájezd Prgomet na dálnici. Od odbočky na Zadar byly v dáli vidět blesky a déšť. Při vjezdu k Velebitu to začalo, lijáky a vítr, místy snížená rychlost a nad Svetým rokem dokonce na 60km. Na Lučku cca 2 km kolona, ale tu jsme minuli přes ENC. Pak zastávka na čůrání na Petrolu a rychlý dojezd na Starý Goričan cca v 11:20. Tam oběd, káva a natankování LPG na INA. odjezd přes hranice, chorvati jen nakoukli do okna, mrkli na nás, zeptal se domů? OK a my varazili na M 70 a pak 86, 85. Tam jsme projížděli skoro sami. Za Bratislavou na Slovnaftu káva a pokračování na Nemšovou a Vsetín ke Kopřivnici. Domů jsme dorazili v 18:45. Cesta pro nás bez problémů a zdržení, průměr dle navi 96 km, přestávky celkem cca 1:30. Tak a zase za rok.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 08. 2017 11:05
Odjezd 27.7. v 19:20 z Ústí nad Labem. Směr Dolní Dvořiště. Tam dotankování ve 23:00. Průjezd ČR byl celkem v pohodě, nikde žádnej problém. Rakousko přes Alpy a dva placený tunely taky úplně v pohodě a v 2:45 už jsme byli v Murecku. Klasický objezd dálnice ve Slovinsku a na hranicích jsme byli v 3:47. Čekání cca 5 minut. V Chorvatsku taky nikde žádná větší kolona a na Vir jsme dorazili v 9:00 ráno. Samosebou jsme po cestě dělali přestávky (třeba na Marune). Dle kompa v autě průměrná spotřeba 5,3L/100km, 1030km, 12h9min čistá doba jízdy.
Cesta zpět byla 6.8. v 18:00 z Viru. Ale předcházelo jí dobrodružství. Přijdu k autu a nenatočil jsem ho. Baterka. Vím, že už pomalu odcházela do věčných lovišť. Teď už mám novou. Nicméně pan domácí se mi nabídnul, že to přes kabely natočíme, ale co čert nechtěl, jemu auto taky nenaskočilo. Zavolal svýmu známému a ten přijel. Párkrát u něj v autě bouchnul větší tyčí do startéru a auto mu naskočilo. Mě pak přes kabely taky. Takže odjezd v 18:00 z Viru. Dotankování do plné v Islamu Latinském na DC8. Nechtělo se mi ale na dálnici, tak jsem to po DC8 vzal na Maslenickej most, ukázat ho rodince. Líbil se. Na dálnici sem najel až v Maslenici tedy. Pak opět nutná zastávka v Marune a rozloučení s mořem. Na mýtnicích nikde žádný čekání (jízda přes Demerje). HR-SLO hranice dosažena v 23:30. Od Záhřebu až po Graz silně pršelo a tak se stalo, že v Razcep Draženci jsem zapomněl odbočit vpravo na objezd dálnice. V tom dešti a v tuto noční hodinu jsem nechtěl sjíždět někde, kde to neznám a tak sme to riskli. Prdel stáhlá festově teda. Nicméně na nás všichni kašlali a slovinskou dálnici sme projeli zadara. Trošku adrenalin na cestě. cesta dál přes Alpy a placený dva tunely už v pohodě, bez deště. Dokonce sme se chvílema na dálnici báli, jak jsme tam byli sami. V 5:30 dosaženo Dolní Dvořiště. Dotankování a cesta pokračovala až do Vlašimi, kam jsme dorazili v 8:00. Samosebou spousta přestávek po cestě.
Nikde po cestě žádný kolony, žádný nehody, prostě nic, pohoda. Vyplatí se jet uprostřed tejdne.
Tak zas za rok...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 08. 2017 20:46
Cesta tam 30.7. zo Spišskej Novej Vsi smer Košice-Miskolc-obchvat Budapešti a po A7 až na Goričan v pohode, bez komplikácii a plynule. Na Goričanu asi 5 min. fronta. Ďalej do Záhrebu až na Lučko pohodová jazda a min. hustota provozu. Na Lučku bolo celkom rušno hlavne od mora kolóna ďaleko až za Demerje. V Karlovaci zjazd a pokľudným tempom do Slunje prespať.
Ráno 9:00 štart po D1 na výjazd Gornja Ploča. Na A1 provoz hustejší, ale bez zdržania až po Dugopolje, kde sme ďalej pokračovali do Podstrany.

5.8. smer Žuljana po magistrále v kľude. Husto začalo byť pred hranicou BiH, kde sme poskakovali celý ten kúsok aj cez Neum skoro 2 hodiny, proste jeden vláčik celým úzrmím BiH. Do Žuljany už super.

Cesta späť 13.8. výjazd zo Žuljany na trajekt do Trpanje ( mali sme to len tak,tak, pár aut za nami a uzavreli nájazd na trajekt, takže sme sa vošli ).
Z Ploče po magistrále do Splitu a nájazd na A1 slušným tempom až na výjazd Donja Zdenčina ( hlásili 4 km kolónu na Lučku ).
V Klinča Sela už tradičý neskorý obed v reštaurácii NEC.
Pokračovanie na Macelj v pohode, platba kartou na Trakosčanu sám, takže som si urobil náskok. Macelj kontrola od HR super, SLO trochu zdržanie, ale žiadny horor.
V Ptuji odbočka na obchádzku na Lenart-Mureck. Ďalej Rakúsko bez dažďa a plynule. U Passau kontrola na dialnici v dvoch pruhoch spomalenie a ozbrojená kontrola. V Deggendorfu zjazd smer Plzeň.

Krásnych 14 dní na juhu, najazdených 3300 km.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (17. 08. 2017 13:16).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
17. 08. 2017 11:51
Včerejší cesta zpět (středa 16.8.). Výjezd z Brely v 5:30, po nájezdu v Šestanovci nasazeno rychlejší tempo - provoz slabý, Demerje prázdné, na Lučku byly vidět mini fronty tak po 20 autech, dle kamer HAKu relativní prázdo na Macelju, tak jsem jel přes něj, celkové zdržení na hranicích cca. 20 minut (čas průjezdu po okolo 10 hodiny). Přemýšlel jsem o použití SLO dálnice, ale nakonec jsem jel po objezdu. Před prvním kruháčem v Ptuji trochu fronta, ale pomalu to jelo. Potom už klasika, Vídeň bez problémů - kolona žádná,pouze hustý provoz (bylo asi něco okolo 13:30 hod), tam operativně změněn směr na Znojmo - jet přes Brno a pak po D1 jsem si netroufal. U Stonařova zdržení tak do 5 minut. Nejhorší to bylo za H. Brodem (po 18 hod ) mezi Čáslaví K.Horou - popojíždění v kolonách skoro půl hodiny. Holt se zřetelně projevilo několik nehod na D1 + její úplné uzavření a s tím související odklonový provoz - a to v obou směrech. Od Kolína už v pohodě. Ve 20 hodin příjezd do Ž.Brodu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
19. 08. 2017 15:56
Zatím jenom cesta k moři. Odjezd ve středu 14:40 kousek od UH, za dvě hoďky v klidu ve Vídni, zdržení asi 1-2 minuty, a to mě teda mile překvapilo. Zato v protisměru kolona minimálně 10 km. U Zöbernu lehký déšť na asi 20 minut = mírné zpomalení. Kolem 19.hodiny zastávka 20 minut na OMV před Bad Radkersburg, dotankování a káva, ve 20 hod přejezd hranic do HR na přechodu Ormož-Otok Virje bez kolon a zdržení, kontrola počtu cestujících a mávačka. Mýtince Varaždin bez zdržení a ve 20:43 jsme byli ve Var.Toplicích, kde jsme měli nocleh. Druhý den v 7 hodin odjezd, dálnice A4 v pohodě, větší provoz kolem Záhřebu, ale obě mýtince (Sv.Helena i Lučko) na ENC bez zdržení. Na A1 hustější provoz, rychlost do limitu, za Karlovcem i 150-160, neb jsem se snažil dojet druhé auto z naší výpravy. Nedostihl jsem ho, zbaběle zastavil. Před devátou 15 min zastávka na Brinje, kde jsme se dali dohromady. Na Janjče jsme dali kafe a v 11:26 jsme sjížděli v Dugopolje. Split zasekaný, poslední 2 km k trajektu jsme jeli 25 minut. Ve 12:15 jsem vypnul motor, byli jsme asi 15. v řadě. Lodní lístek zakoupen, následovala krátká procházka po Dioklecianově paláci v pekelném vedru. Přeplněný trajekt vyplul s 15 min zpožděním, nicméně po rychlém nákupu ve Stari Gradu jsme úspěšně v 17:49 dorazili do ID a hurá do vody se zchladit.
smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2017 15:20
Tak už je to také za námi - letos Zaostrog, vůz Dacia Lodgy 1.6, posádka 5 lidí, prům. spotřeba cca 6 l, najeto celkem 2.448 km.

Cesta do HR - 5.8.2017, start Železnice (Jičín), cíl Zaostrog
- start v cca 15.00, příjezd v cca 9.00 (ale v HR jsme se courali a dělali přestávky),
- na základě zvyklostí a tradice jízda v ČR přes Kolín, Havl. Brod a Znojmo - pár semaforů, víceméně bez problémů, fronty malé,
- dálnice v Rakousku až na jedno omezení pod Vídní v klidu,
- objížďka SLO dálnice jako již v minulosti zvolena se sjezdem u Gleisdorfu a dále po 68 na Feldbach, Gornja Radgona, Ljutomer, Ormož, Varaždin - vše pěkný průjezd po dobré silnici,
- přechod mezi SLO a HR v Ormoži - byli jsme sami, pasy kontrolovali SLO a HR celníci,
- tankováno v Ilzu a na Petrolu před Šestanovačem - Natural 95, palivo bez problémů, platba kartou.

Cesta domů - 18.8.2017, start Zaostrog, cíl Železnice (Jičín)
- start v cca 7.30, příjezd v cca 24.00,
- zpět přes tunel Sv. Ilija, nájezd v Zagvozdu a opět až do Varaždinu po dálnici,
- za Sv. Rokem zdržení 1 hodina - nevím příčinu kolony, prostě jsem stáli a pak se to rozjelo,
- cesta z Varaždinu jako cesta tam, tzn. Ormož - Ljutomer - G. Radgona - Feldbach a dále po 68 na Gleisdorf - vše v pořádku,
- dále již klasika přes Vídeň na Znojmo, Jihlavu, HB, Kolín, Jičín - vše bez jakýchkoliv zásadních problémů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2017 20:49
Zírám na tu dobrou spotřebu v obsazení 5-ti osobami. Že já si vůl vždycky koupím auto s mizernou spotřebou, nyní Picasso 1,6 diesel, Chorvatsko ve dvou lidech také za 6 litrů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2017 21:42
to hanah:
To je jen tím, že mám rád pohodovou, poklidnou jízdu - cestou tam na dálnici tempomat na 106-110, cestou zpátky na 116-120, pak se to projeví na spotřebě - a díky kufru o objemu 827 l bez boxu na střeše (najeto 2.448 km na 148,96 l).
Xsaru Picasso jsem měl 8 let, na podzim jsem ji prodal, měl jsem 1.6 benzín a v roce 2014 jsem by taky v Zaostrogu a s boxem na střeše se spotřebou 6,97 l (2.626 km, 183,07 litrů). Ale podobný styl jízdy.
Ale zase letos bylo jiné kilogramové složení posádky, synátoři jdou do puberty, takže zatímco v roce 2014 auto vezlo 110 + 60 + 50 + 30 + 10 kg,
letos už to bylo 110 + 60 + 80 + 50 + 16 kg. Ale to už je na jinou stránku fóra, ať to tu "neplevelíme"...
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
23. 08. 2017 22:32
Kazdej to ma jinak. Kdyz jsme nedavno tady v CR jeli na nakup, zkusil jsem ject na pohodu jak se ma. Volant na trictvrte na 3, rychlost 90 km/h. Po 5 km mi manzelka rekla at ze sebe nedelam debila (to doslova) a jedu normalne. Normalne je tak + 40 km/h. Nechlubim se, jen chci rict ze takhle pomala jizda na pekny chorvatsky dalnici musi byt utrpeni
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
24. 08. 2017 05:51
Akorát tak na spaní.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
25. 08. 2017 10:37
úplný súhlas s Valeri, 110 ísť po diaľnici,to by bolo pre mňa utrpenie, ja som šiel 140 a tých 30km naviac za 10 hodín jazdy urobí 300km, ktoré by som potom išiel ešte dalšie 3 hodiny. Spotreba bola 7.2L, motor mám 1.2 55kw, pri silnejšom motore by bola spotreba nižšia ale radšej 1L na 100km viacej dám benzínu, akoby som sa mal vliecť.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 08. 2017 20:44
Jel jsem letos min polovinu cesty max. 120 , páč pršelo až chlejstalo, a v pohodě , neusnul jsem a ani se nezbláznil grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
26. 08. 2017 21:45
V dešti se máš čím, bavit..... Třeba můžeš počítat kapky. grinning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 08. 2017 18:45
Cesta tam:
odjezd v pátek 18.8. v cca 10:30 z Vysočiny. Zastávka 1,5 hod. Olympia Brno, poté Bratislava, Janosmorja, u Csorny na dálnici M85/M86, Szombathely a dolů po rekonstruované 86, Slovinsko, Mursko-Sredisče, Čakovec, na dálnci u Varaždinu, Neum (BiH), u APT na Pelješaci v 0:30 v sobotu. Hladký průjezd, vč, problémových míst. V protisměru trochu zácpy na Lučku a hranicích v Neumu. ENC a dál. známky HUN z domova, CZE a SLO až cestou (pro případ, že bude kolaps na D1 a přijde na řadu alternativa přes Rakousko). Žádný vítr nebo bouřka.
Cesta zpět:
odjezd v pátek 25. 8. v cca 18: hod. z Pelješace, cestou nákupy a tak, mírné zdržení 5 min. na hranicích v BiH, nájezd na dálnici ve 20 hod., Demerje, poté A4 - až na Goričan (starý, dobrý, nostalgie), poté M70, Lenti a raději po 75 ž do Rédicse (trochu zajížďka, ale lepší cesta), nahoru po 86 do Szombathely a po dálnici M86 a M85, tentokrát až na konec M85 (téměř okraj Gyoru), tam na M1, dále M15 a Bratislava, Brno, příjezd na Vysočinu v sobotu v 8:00 hod. Hladký průjezd všude, bez deště a větru. V Maďarsku nad ránem v protisměru na 86 poměrně hustý provoz a "vláčky". Zřejmě se Maďarská trasa po M85/M86 a po rekonstruované 86 stále více popularizuje.
Celkově jedna z nejméně komplikovaných cest za 7 let.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 08. 2017 23:10
Zdravim, po delši dobe jeden prispevek od mne: vratil jsem se z Chorvatska v pondeli 21.7 (odjezd byl 8h ze Splitu).
Na dalnici mezi Pirovcem a Benkovcem dym až bura ten ohen nahnala až po kere pri same dalnici.. To zpusobilo chaos, ridiči tam stali, ale když plamene už šahali temer na cestu, se nekolik aut vratane nas rozhodlo otočit a v protismeru se pres odstavny pruh s blikačkami pomaly vratit na nejbližši vyjezd Pirovac ktery byl mezitim už poradne ucpaty. Zabili jsme tam minimalne hodinu, možno i 2 když počitam objiždku pres magistralu na vjezd spet na dalnici Zadar2. Ovšem tam problemy nekončili: pri Jastrebarskom byla hormadna havarie kde se vznitil jeden Ford a tam sme zabili dalši hodinku, hodinku a pul... Potom moje klasika: vyjezd Varaždin, prejezd Mursko Središče pres Lendava-Dolga Vas-Redics na Szombathely a odtial M86/85 a M1. Dokopy 12h kvuli pruserum v Chorvatsku... Aby toho nebylo dost, z cesty jsem jel primo do prace na nočni službu kde jsem kvuli problemum meškal, tak jsem trošku našlapl pres M85/M86 v Madarsku a Rendorszeg ma pravdepodobne namerali (stali na nadjezdu ja fičal asi 150, omezeni 110)..takže to bude hodne draha cesta a do te prace jsem tak či tak prijel pozde thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Damir (27. 08. 2017 23:10).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 08. 2017 13:09
Opět jsem se vrátil do Žuljany, už tradičně s objezdem Vídně spodem a vynecháním Stonařova a dalších lahůdek na Znojmo. Naši silničáři nám místo toho připravili jiné pastičky: chybějící most v Odřepsích u Poděbrad, semafory před Jičínem a skrz celé Kopidlno... nakonec ještě Třešť s objížďkou přes Novou Říši... no, začalo to pěkně. Proto jsem hned za hranicí v Rakousku konstatoval, že nejhorší kus cesty máme za sebou, zbývá jen asi tisíc kiláků, to už půjde. A šlo. Jen u Mici bylo dost plno a nestíhali, tak jsme tam tentokrát byli přes hodinu, ale za tu slaninkovou pizzu jim to rád odpustím. A pak Cvetlin a Đurmanec, tu cestu mám rád, i když zrovna neřeším dopravní problém na Maclju.
Další podrobnosti, časy, spotřeby, průměrné rychlosti, to vše je zde:

Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2017 07:42
Pro cesty v ČR doporučuji sledovat www.dopravniinfo.cz Jsou tam vidět aktuální uzavírky a omezení. Dá se tedy předem naplánovat cesta a nebýt překvapen.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2017 09:45
Dobrý deň.

Nie je jednoduchšie vyhnúť sa prekvapeniam a pozrieť si trasu pred samotnou cestou v niektorých online mapách: WAZE, Google, mapy.cz ?

tento rok som absolvoval okruh po Čechách a bol som v šoku koľko ciest sa opravuje, ale všetky boli zaznamenané vo WAZE, tak som prešiel ako žeravý nôž maslom !

Jediný raz som sa cítil neisto, keď sme sa chceli dostať z Adršpachu do Dvúr Králové ( a stihnúť SAFARI vlastným autom). Nechytal som sa tam s dátovým pripojením, tak som sa vracal po tej istej ceste , až kým sme na nejakom kopci na polceste nechytili "data". Safari sme nestihli o 17 minút, ale vďaka tomu som si ako šofér auta oddýchol na nočnom safari v autobuse (vrele doporučujem !!! máte to s výkladom sprievodcu, čo v osobnom aute nemáte) .
Ale napäť k veci, tá cesta sama o sebe nie je vôbec zložitá, len sa nesmie opravovať cesta v Trutnove smiling smiley . Tam bola vyznačená obchádzka 30 km cez malebné horské cestičky a vesničky. Bez navi je tam človek stratený, alebo sa potom musí držať len tej vyznačenej obchádzky.

Za celú cestu si pamätám len obmedzenie medzi Jaromeři a Hradcem Kralové, kde WAZE povedal, že aj tak je to najrýchlejšia cesta a o ostatných obmedzeniach som ani nevedel. O tom obmedzení v Trutnove som sa dozvedel, až keď sme dorazily do Adršpachu, lebo WAZE nás pretiahol po ceste tam popri nádrži Rozkoš, Červenom Kostelci a malé dedinky.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2017 13:46
Citaci
MartinR napsal(a):
Pro cesty v ČR doporučuji sledovat www.dopravniinfo.cz Jsou tam vidět aktuální uzavírky a omezení. Dá se tedy předem naplánovat cesta a nebýt překvapen.

Martine, ani na to není spolehnutí: situaci, se kterou jsem se setkal v neděli, doplnili až v pondělí. Sleduji Dopravniinfo a moje chyba byla, že mě otrávil server Tudyne.cz strašlivě dlouhou dobou, než se něco zobrazí, tak na něj moc nechodím. Asi jsem měl, tam prý to bylo už týden, kdy jsem ještě v pondělí přes ten most jel. A podle současného stavu na Dopravniinfo měl být už v pondělí od rána zavřený. Nebyl.
Objížďky mi nevadí, zvlášt ne v místech, kudy jezdím často až pravidelně, takže si umím najít alternativní cesty sám. Ale pozdní značení, abych do uzavírky vůbec nevjel a nemusel se vracet, to ano. Zpět totiž byla objížďka značená podstatně lépe. Ovšem to za silničáře ani internet nevyřeší.
Na navigaci jsem si ještě nezvykl, i když ji v několika služebácích máme, obvykle ji vypínám. Na některých cestách Evropou mi připadá, že jsem rychleji na místě, než bych do navigace nacpal průjezdní body. Proto jsem si ji nepořídil ani soukromě.
Napsal jsem to ale spíše jako povzdech nad tím, že u nás je už od toho fyzického počátku prvního kopnutí do silnice něco špatně. Tolik uzavírek na metr silnice snad nenajdete nikde jinde v Evropě.
Každopádně mě fascinuje těch posledních 1000 km, kdy jsme sice míjeli sem tam nějaké "práce na silnici", které se nekonaly ("technologická přestávka"winking smiley, protože neděle se na jih od nás světí (u nás mi to připadá, že se na silnicích světí vše mimo dopolední směny pondělí až pátek, pokud tedy není doba oběda či svátek, které se pochopitelně musí světit také), nicméně, Rakouskem počínaje, po zbytek cesty vidím, že práce jsou ukončené tak, aby nebyla úplná uzavírka nutná, a zůstal zachovaný průjezd.
To my u nas nemamo.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2017 08:58
Nevím jaké máte zkušenosti s WAZE, ale od té doby co mě přesvědčila, že mám jet cestou, kde značky psaly, že za 13 km je slepá ulice a WAZE tvrdošíně radila abych tam je, což jsem já blbec udělal, a nakonec přijel k mostu, který tam nebyl a celých 13 km se vracel, tak od té doby ji nevěřím ani pozdrav. A bylo to v Česku. Takže za mě WAZE už nikdy. A z Chorvatska jsem se vrátil již před měsícem, několik stránek nahoru - aby to bylo k tématu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2017 09:38
WAZE je komunitná navigácia,

tvorí ju komunita, teda každý sa môže stať editorom.

Logicky je tam priestor aj na takéto veci

ak uvedieš aj miesto, kde je takýto problém, nie je nič ľahšie zaslať to českej komunite WAZE povedzme na Facebooku a niekto to opraví.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
31. 08. 2017 22:11
Kdyby jsi to nahlásil, už by to tam nikoho nehnalo. Hustota chyb v mapách má Waze tak desetinovou, proti HERE. V každé mapě jsou chyby a stále se najdou jedinci co někam vjedou podle navigace zcela ignorujíc místní úpravu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 09. 2017 15:17
nedela 27.8. 04:00hod start sme Nove Mesto n/v -> D1 ->Bratislava-> M15 -> M1 -> csorna -> M86 -> szombathely -> lenti ->M70->stary gorican -> crikvenica prichod 11:15. mali sme len 1 zastavku okolo 08:00hod na starom goricane (kafe,ranajky,cikpauza)
spat opat rovnakou trasou odchod 09:50 prichod 17:30 s 3 pauzami.
cesta tam bez problemov a ziadneho zdrzania, cesta spat to iste, akurat v horach medzi benkovacom a vrbovskom dazd a znizena rychlost, na demerje zdrzanie max 5 minut a prietrz mracien pred Piestanmi.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
03. 09. 2017 16:01
Já už se také vrátil, cestu tam jsem částečně komentoval, cesta zpět, docela náročná, celu HR pršelo, až lilo, samé omezení 80-100 i míň, ale to nikdo nedodržoval, taky si tam jeden domácí trouba rozstřeli SX 4 o kamion, někde před Kapelou. Skoro všici jezdí jak prasata v dešti, přitom to pěkně klouzalo, byl jsem docela rád, že u Bosiljeva sjíždím z dálnice. Ve slovinsku nádherně , svítilo sluníčko, akorát nevím, proč se každou chvíli musí brzdit na 60 a projet bránou. Navíc maďaři kamioňáci, co se vzájemně předjíždí půl hodiny ... V A už zase pršelo až chlejstalo , omezení 80-100 a v té tmě se ani víc jet nedalo, úmorná cesta, navíc mě (už i cestou tam) šíleně bolela kyčel pravé nohy, po 1,5 hodinách jsem musel stavět, nedalo se to vydržet. Navíc jsem si blbě natavil navigaci a bloudil po ČR , ze Znojma jsem jel najednou na Hustopeče a Brno, což jsem nechtěl, na 1. křižovatce jsem navigaci neposlechl a ta nás pak protáhla kozíma stezkama jižní Moravy grinning smiley a jako šlehačka na dortu, když už byla Třebíč na dohled, tak nás přepadla zde oblíbená objížďka grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.