Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 10. 2014 18:19
Tak slíbený návrat: odjezd z Orebiče v pondělí 8. září v 9 hodin, asi po 20 km jsme dojeli kolonu za popeláři, v protisměru pořád něco jelo, tak jsme je předjeli až za Stonem, dále kousek přes Bosnu (na hranicích bez zdržení), od Ploče po dálnici až na sjezd Maslenica (půlhodinka pauza na odpočívadle pod Sv. Jure), po silnici přes Jasenice k výhledu na kaňon řeky Zrmanje (od silnice asi půl km po nepříjemné kamenité cestě) s překrásným výhledem jak na kaňon řeky, tak na pohoří Velebit. Pak kousek zpět za dálnici do Rovanjske, nacházíme ubytování na jednu noc a zbytek dne trávíme na pláži. Původně jsme chtěli jet od kaňonu řeky Zrmanje po silnici až do Slunje, prohlédnou si vodopády v Rastoke a přespat tam, ale v TV ukazovali záplavy, které tam řádily před týdnem, tak jsme to odložili na příště.
Druhý den vyrážíme již v 7 hodin, chceme se vyhnout odpolední dopravní špičce ve Vídni. Před tunelem Sveti rok pohoda polojasno, za tunelem silná mlha s dohledností v některých místech do 60 m, někde více (na tyto "skoky" v počasí jsme zvyklí,v roce 2010 teplotní rozdíl 15 st.), omezená rychlost, nebylo to moc příjemné hledět pořád do "ničeho", některým domácí řidičům to bylo fuk a jeli 130 i více, no kdyby bylo něco na dálnici, třeba kolona, tak jsou bez šance. Naštěstí po výjezdu z tunelu Mala kapela zase polojasno a pohoda, pauza za Zagrebem, dále objížďka slovinské dálnice přes Ptuj, Lenart a Mureck, bohužel na rakouské dálnici před Grazem zdržení v omezení a v něm tlačil řidič porouchané auto, dále směr Vídeň s pauzou na odpočivadle na 105 km,před Vídní bouřka se silným deštěm, po 14 hodině pohodový průjezd Vídní, Břeclav a UH.
Takže cesta zpět až na tu mlhu v pohodě. Trasa při cestě do Chorvatska přes Ilz, Feldbach, Lenart (tip jsem našel zde na fóru) se mi zdá pohodovější, i když asi o 15 minut pomalejší, než přes Mureck na zpáteční cestě. Obě varianty jsem nejel poprvé, přes Feldbach je to po pěkných silnicích s malým provozem a asi o 40 km kratší.
Na sklech auta jsem měl aplikované tekuté stěrače, používám je už asi tři roky. Perfektní věc, při rychlosti nad 70 km/h skutečně fičí kapky po skle nahoru, ocenil jsem to (nejen) při silném dešti před Vídní (stěrač jsem zapnul jen při předjíždění náklaďáků). Cenové náklady minimální - asi 80 Kč za balení a je to tak na čtyři, pět let. Auto Ford C Max 1,6 benzin, spotřeba za celou dovolenou 7,0 l/ha .
O pobytu a výletech v jiné sekci.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 10. 2014 21:48
Mobr - škoda, že jste se nechali odradit od návštěvy Rastoke - my tam spali ze 7. na 8. 9. Jediný pozůstatek povodní byl ten, že koryty obou řek šlo hodně vody, takže i ty vodopády, které jsou v létě jen malými čůrky, byly mohutné a v plné kráse. Všude se dalo pohodlně projít, nikde žádné omezení. A luxusní pstruzi jako bonus yawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
21. 10. 2014 13:35
jerryjerryk a Hill - nejen u Vás, ale i u mě smiling smiley Akorát u mě to dělá někdo na střídačku smiling bouncing smiley thumbs up smiley Přeci jen je lepší, když Vám někdo pití ve 140ti otevře, než když si ho člověk otevírá sám.. thumbs up smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2014 15:25
Ženě kolikrát vadí podat mi byť jen pití....

Tomu nerozumím, co má na práci? Nepodat mi pití, nezastavil bych jí na záchod smiling smiley a celou cestu by byla hlady, protože jsem jídlo v autě zakázal. Už se mi povedlo udělat první zastávku až za chorvatskýma hranicema smiling smiley Bych jí rychle vyléčil z tý arogance



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (22. 10. 2014 15:32).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2014 16:39
Asi manželku musí budit, to je pak jasné, že je nervní.
Já mám "obsluhu" jako v pětihvězdičkovém hotelu (když se jede přes den).
V noci pro případ občerstvení, když drahá polovička spí, mám pití nachystané v PET láhvi u svého sedadla. A abych věděl co a jak, tak mám přes sedadlo přetažené tričko se zašitými rukávy a v levém rukávu je půllitrová láhev s kávou a v pravém rukávu mám litrovku s čajem, minerálkou a podobně. Pro jiné občerstvení mám vedle řadící páky ruličku hroznového cukru,žvýkačky a jiné.
Samozřejmě jsem už po večeři, která probíhá na sympatickém odpočivadle před Gratzem ještě za posledního světla.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2014 17:05
Já právě taky. Ikdyž mě manželka doma někdy bije, tak v autě mám full servis smiling smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2014 18:29
jj, také jsem opečováván... holt jiný řidič na palubě není smoking smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
22. 10. 2014 20:27
Pití , jídlo, prostě cokoli co potřebuji za jízdy mě podá žena či dcera zezadu rychlostí blesku, pokud by řídila ona, má stejná privilegia a rád jí posloužím.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 11. 2014 07:32
Dusicky v Chorvatsku na ostrove Krk. Odjezd v utery a navrat v nedeli. Cesta tam pres Bratislavu, Rakousko, Slovinsko a po x letech jsem si projel prusmykem Karavanky, na vrcholcich uz lezel snih. Za 140 km za Vidni maji stacionar s kadibudkou se dvema oranzovymi objektivy, dalsi jsem zaregistroval pred Klagenfurtem a ten na mne i oranzove mrkl, takze je asi funkcni (cca 100km/hod na 80kovem omezeni-(. Slovinci jsou slusnejsi, pred radarem maji cedul, ze se bude merit, takze fotku dostane opravdu jen ten, kdo o to stoji. Navic se na slovinskych dalnicich jede svizneji, takze cestou zpet jsem projel Mariborem a az na Lenti po dalnici a pak Madarskem, Duvodem bylo i to, ze jsem nestihl prezout na zimni.
...
Pocasi v utery v noci severak-zima, ve stredu vemes zatazeno-polojasno a pak uz se to jen zlepsovalo, V nedeli bylo teplo uz i rano. Do vody jsme sice vlezli, ale na koupani to nebylo. Na kolo idealni, smolkove modro-slunecno.
...
Chorvati jsou magori a postavili obrovsky ropny terminal Omisalj-Rijeka. Uz drive tam byla velka rafinerka v Omisalji (vesnice za mostem), ale ta byla schovana v udoli bokem stran zraku turistu. Kdezto ty obrovske a evidentne nove ropne zasobniky na ostrove Krk jsou umisteny tak, aby byly videt ze vsech stran. Vypada to jak v Saudsko Arabii na ropnem poli. To maji majitele apartmanu urcite radost-pochybuji, ze tam bude nekdo jezdit s vyhledem na ropny prumysl. Jinak zacina tam ropovod Adria
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
04. 11. 2014 20:03
Sám si peru,sám si vařím,to je bohužel realita života,tak jako je realita,že se sám i za jízdy obsluhuju,myšleno v noci,jak již zde bylo nadneseno-
Pet flašku s čajem mám po ruce,nikoho nebudím,nikoho neruším.První zastávku dělám pod Vídní,no zase si nevzpomenu na název,zkrátka benzinka Schell a restaurací v podobě hradu což reprezentuje ujetých 420 km.No a pak už jen trocha zvýšené pozornosti na křižování na úrovni Gratzu,trocha vzruchu na objížďce dálnice v SLO.Pak už zbývá vyhlídnout přijatelnou benzinku v HR,natankovat a dopřát si po 900 km chvíle ticha.Každý to řeší jinak,mě stačí opřená hlava o B sloupek.Stejně za chvíli svítá,kuřák nejsem ke spokojenosti si s radostí dám veliké preso.Za chvíli se blíží Sv.Rok,začíná jiný svět.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 11. 2014 06:28
Vašek hezky výstižné napsané, ať se dále daří thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
05. 11. 2014 13:54
Miloši díky.Letos to u mě začalo nějak divně brzo, čučím na net,přehrabuju se v těch několika velice krásných a přínosných příspěvcích navíc působících jako balzám na duši,každou chvíli úvahy nad rozloženou mapou a horko těžko sehnanou potřebnou literaturou,nad zápisky s postřehy z cest minulých.Paměť je ošidná,raději se po každé výpravě svěřuji papíru,proč,nač.Kdy a kde,dojmy nejsou pojmy.Takže si připomenu,kde si dát vynikající pljeskavici,kolik stojí a jaké bylo ražniči v Baščaršiji ,zda majitel penzionu v Sarajevu dodrží slib a příště mi dá opět slevu na ubytování
a v řadě neposlední, licitace-má dáti, dal. Rovněž výroky potomků vyhrožujících,že mi cesty autem po světě už zarazí,ale i o tom je život.Že oni
po 300km za volantem kolabují,to je jejich problém,ne můj.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 11. 2014 06:14
Vašek čtu, že jezdíš přes BiH, což mi oživilo vzpomínky, jezdívali jsme tudy podél Neretvy - Vrbasu - Uny asi tak před 20ti léty taky..pomalé, ale nádherná kochačka smileys with beer
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 11. 2014 08:49
Minulý rok jsem jel přes BiH po 25 letech.
Byla to fakt kochací jízda za ,kterou jsem byl pochválen.
Příští rok to vezmu přes Sarajevo.
Hezký den
thumbs up
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
06. 11. 2014 08:51
Miloši,pravdu díš.Nevím,co bude a jak bude v roce příštím,jaká bude konstalace myšlení osazenkyně na sedačce vedle, v tomto mi nechává volnou ruku,ale jeden neví.Letos z kochání se, byla nadšená,takže lze jen doufat.Rád bych.Musím z literatury a vláken vyhrabat další pamětihodnosti,
zajímavosti,snad se zadaří.Z dávnověku znám,jak jsou výborné vesnické hospody a jejich jalovniky nebo jen ústní nabídky.Těšit se a doufat. !
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 12. 2014 11:23
takto to vypadá ted na dálnici Zagreb-Rijeka
[www.jutarnji.hr]
u bráchy napadlo během cca 12 hodin 30-40 cm sněhu.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
29. 12. 2014 13:11
Za chvíli se začne jezdit na lyže i do HR grinning smiley
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 04. 2015 11:04
Tak sme to tento rok odpalili o nieco skor, len tak skusobne a uz teraz viem ze buduci rok si to zopakujeme. Ale k ceste: roky jazdime tu istu trasu po 86 cez madarsko Csorna-Szombathely - Sl Lendava - HR Varazdin a potom dialnica.Tento rok treba pocitat s Madarsku matricou kedze spoplatnili ten kusok od SK hranic po Mosonmagyarovar alebo to obist cez Rajku, co vyde casovo skoro na rovnako. 86tka ako taka hlavne v okoli Zala.... je po zime dost " traslava" dokonca v niektorých usekoch aj ten "UJ" koberec sa im uz pekne vlni, no nie je to nic hrozného.Ten kusok od Szeleste do Szombathely to maju oznacene ako cestu pre motorove vozidla, bez doplnkových znaciek (matrica, vignette) podla netu je to spoplatnene len pre nakladaky,tak uvidim ci mi nepride nejaky liebesbrif od HU policie smiling smiley , inak smerom od Szombathely naspat je na dialkovych návestiach nieco prelepene tak je mozne ze od juna tam nastane zmena. Neviem co stavaju ale v okoli celej cesty hlavne okolo Csorny je culy stavebny ruch, pri vjazde do Csorny stavaju kruhak (zrejme pre obchvat) a tam bol aj jeden semafor ale zdrzanie ziadne, ... Inak ked sa druhy krat narodim idem vyrabat v madarsku dopravne znacky, daco neskutocne v niektorých novych usekoch by hadam najradsej prikazali spiatockuconfused smiley nacapana znacka na znacke ze clovek ani nestiha spracovat co vsetko ma dodrziavat..... Tak ale z pohody nam to neubrlo a uz sa tesim ze si to za cca 3 mesiace zasa zopakujeme.

Este pikoska (teda aspon pre mna) vidiet v HR na ceste znacky...pouzi snehove retaze , pozor namraza a na dialnici napadany snech?? no srandagrinning smiley
avatar
mdr
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
07. 04. 2015 18:20
jusil, a použil si snehové reťaze?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 06. 2015 21:27
30. 5. ráno před Velebitem a pak ještě za Splitem teplota na dálnici 3°..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 06. 2015 07:21
Včera návrat z Makarský,cesta klidná,neni provoz tak nikde fronty,jen na začatku A dálnice kontrola známek.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 06. 2015 18:11
Ve čtvrtek 11.odpoledne odjezd přes Prahu, Dolní Dvořiště na Linec. Za Lincem zavřená dálnice, značená objíždka, která navedla k nájezdu zpět na dálnici, kde ale svítila na semaforu červená. Během chvíle přivaděč zablokován, hlavně kamiony. Než to začal někdo organizovat a postupně všichni vycouvávat, byla hodina fuč. Do toho začalo lejt. Celkově celá objíždka navíc dvě hodiny. Lilo až ke Grazu. Objezd SLO dálnice, na ceduli v Ptuji opravdu škrtáno, ale jen jedno město ze tří, Zagreb ne. Na Lučku koupena ENC. Dále hrozná mlha, stále omezení rychlosti na 80 až ke Splitu. Sjezd Zagvozd, tunelem na magistrálu a do Drveniku, kde nám ujel první trajekt i s Ajaxem smiling smiley Nová silnice před Jelsou je super, je i nový asfalt až k tunelu Pitve.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2015 14:18
Takže cesta tam nic moc
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2015 15:56
Odjezd 18h 14.6.2015 z Poděbrad směr Znojmo, Vídeň, Ilz, Lenart, Ptuj, Macelj, Karlovac, Slunj, Sinj, Šestanovac, Podaca.
Ve Stonařově na semaforu bez kolony, v A na dálnici několik omezení ale bez kolony, Ilz - Mureck - Ptuj bez problému, nápis na ceduli stále přelepený, Macelj bez čekání, Lučko bez čekání, stará cesta přes Plitvice až do Šestanovace bez problému - čas jízdy 14,5 hodiny.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil uzungura (15. 06. 2015 16:21).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2015 19:56
Nová a zajimavá informace z 12. 6. 2015
[autozurnal.ta3.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2015 21:06
Na rozdiel od iných pseudoinformácií tento človek vie o čom píše...momentálne zvažujem, že si pripomeniem 86
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2015 21:15
Zdarec,takže cesta Brno- Živogošče Blato.Odjezd ve 3hod.ráno,vše v pohodě,objíždka slovinska přes Mureck,Ptuj na pohodu (cedule v Ptuji opravdu přelepeny) při nájezdu na konec dálnice od Mariboru kontrola policie(dalekohled asi ohledně známek).Celnice Macejl v poho i na občanku(pas mám bohužel propadlej),Lučko v sobotu v 8hod.zatím dobrý ,info na tabuli že mě čeká zdržení nelhalo(nějaká havárka před Karlovačem -bohužel nějakej čech) zdržení cca.30min,dál až do Šestanovače na pohodu.Přijezd ve 13,20.....jedu domů 23.6. tak dám info co a jak.Všem přeji pohodovou cestu tam i zpětyawning smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2015 21:36
mofra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nová a zajimavá informace z 12. 6. 2015
> [autozurnal.ta3.com]
> -cast-prva-trasa-cez-madarsko


Druhá část zde
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
15. 06. 2015 21:37
A pokracovanie....


[autozurnal.ta3.com]
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
18. 06. 2015 13:27
V.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (27. 09. 2015 05:15).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.