Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2013 20:40
S Oktávkou TDI plně naloženou 4 dospělými osobami , klimou i s rakví - průměrná spotřeba 5,5 - 5,8l/100km. A to ještě pojížďky na místě 300 - 500 km, které konečnou spotřebu samozřejmě zvyšují. Takže žádný problém se dostat těsně nad 5 litrů.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2013 20:46
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S Oktávkou TDI plně naloženou 4 dospělými osobami
> , klimou i s rakví - průměrná spotřeba 5,5 -
> 5,8l/100km. A to ještě pojížďky na místě 300 - 500
> km, které konečnou spotřebu samozřejmě zvyšují.
> Takže žádný problém se dostat těsně nad 5 litrů.

Karle mám tu samou zkušenostsmiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2013 21:09
Caddyho máme 1.9TDI PD 77kW (služební). Jezdím s ním delší štreky. Například kus za Budapešť. Pod sedm to nejde. V nouzi jezdím s Fabkou 1.4TDI 55kW. Ta si při normální jízdě vezme taky těch 5 - 5.5 litrů na sto. Dá se i pod pět, ale to už se to musí podtáčet a to se nedá dlouhodobě vydržet.
Střídá se nás na tom víc řidičů a dlouhodobá průměrná spotřeba cca odpovídá tomu za co s tím jezdím já.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2013 22:09
A cesta byla jaká?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2013 22:14
Tak i já mám svou 1.letošní návštěvu Jadranu za sebou.Byl jsem jen na prodlouž.víkend od 5.do8.7.
Cesta tam-4.7.ve 20:30 z Přerova přes Otrokovice,Sudoměřice za Kútama nájezd na D2,v Mossoni doprava na 86,Starý Goričan a pak po dálnici do Oštrovice.Cesta vpohodě,provoz skoro žádný,v HU jedna lyška mi přeběhla ale dost před autem,kamiony žádné,takže se nebylo za koho věšet.Goričan vklidu,byl jsem tam sám.86ka je vklidu,jen klasika Zalalovo a kousek za ním,omezení před Szombathely dělají tam cestu=semafor jinak ok.,v HR pozor na Lučku a dodržovat dojezdy k mítnicím!změřili mě tam 87 na 60,naštěstí vklidu,pokecali jsme,řekl jsem ji že nemám peníze(málo)nechali mě jet uff.Jinak chtěli 500Kn,ukazovali mě tabulky,pak už ok,provoz za ZG zhoustl,od Bosiljeva jsem jel skoro sám-všeci jeli Dalmácii.Pak ještě měřili někde za Bosiljevem výjezd z tunelu,to už jsem si ale fest hlídal.V 7:00 už jsem ležel v Bašce na pláži.
Cesta zpět 8.7.v 11:30 z Krku na Krku,hned za mostem zmatky,frézuje se tam cesta,staví obchvat a je tam objížďka při nájezdu/sjezdu na Oštrovici.Vzal jsem to tedy přes Bakarac,Meju a do Oštrovice,pak ok,Demerje sám,ZG ok,Goričan sám,v HU hned za hranicama celníci pokukovali,pak ještě v nějaké dědince před Kormendem měřili,ale všeci blikali,takže pohoda.Na Slovensku taky měřili v Kútech,pak už klid.Příjezd do PR ve 20:00.
Celou cestu zpět teplota 29-31stupňů,takže s klimou furt,spotřeba tam i zpět průměr-5,8L,MB C200CDI-7GTronic a to jsem ho vůbec nešetřil!a pak že to nejde kolem pěti!?
Jinak počasí nicmoc na Jadranu,v Pátek OK,víkend bída,Pondělí OK.Vlny,silný vítr neustále-8-10m/s,nachlastané mraky,pokapávání a moře dost studené,tipuju 21stupňů?

Za 3 týdny jedu znova,do Dalmácie,tak snad se to všechno změní k lepšímu(počasí).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2013 22:33
Dobrý češtin, moc dobrý.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
09. 07. 2013 22:58
smazan



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ježek (15. 07. 2013 19:57).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 01:11
JIRKA Z RI, Kopera - díky, jsem rád že se Vám můj článek líbí smiling smiley A Kopero, díky za přivítání, i když bych byl raději teda na Jihu, než už doma.. ach jo, zase rok čekat sad smiley

ablemenn - hehe, to jsem rád smiling smiley já vzhledem k tomu, že jen posádka měla přes 330 kg + plně naložený kufr, jsem se spotřebou velmi spokojený smiling smiley a nějak jsem to nehnal, 130-135 km/hod smiling smiley Je to můj italskej, dlouhatej Stilouš smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 07:38
Některým tu spotřebu věřím. Když jsem ještě pracoval v čr tak mne vezl kolega ze zaměstnání a jel s s Fiatem Tipo 70 km/hod. Za náma kolona a bylo mu to jedno. Spotřebu měl ale krásnou. Já jel do Chorvatska ve čtyřech kombík naložený po střechu, tempomat podle navigace na 130km/hod a předjel jsem spoustu českých aut na cestě. Spotřebu jsem měl 8 litrů. Dnes pracuji v Holandsku a do práce jezdíme passatem nebo octávkou v autě jsme 3 jedeme pouze po dálnici a ještě jsme se nedostali pod 7.5 litrů. Bavím se o tom , že jedu opravdu 130 pořád i do kopce, když pojedu na dovolenou po okresce taky se dostanu o 2 litry dolů
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 07:54
Tak spotřebu 7,5 litru s Oktávkou 1,9 TDI bych nedosáhl, ani kdybych ji hnal celou cestu na plný plyn. Dálnice většinou tachometrových 140 a jak jsem psal výše, plně naložené auto s rakví do 5,8 l/100km. A ne jen podle počítače,ten je většinou trochu optimističtější, ale výpočtem.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 08:51
Ako som už napísal, mne vyšla odmeraná spotreba 4,5 l, motor 1,9 JTD, ľahká noha, diaľnice cca 600 km, 1400 cesty, 2 osoby.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 09:33
Já měl nejlepší spotřebu s Chryslerem Voyagerem 2,5. Asi to byl nějaký "nepovedený" vůz, montovaný v Rakousku a průměrná spotřeba byla 5,6 l nafty na 100 km, v autě čtyři dospělí + osobní věci a bez boxu na střeše. Další Voyager už byl montovaný v Itálii má stejný motor a spotřeba nejde pod 8,2 litru nafty. Přátelé, kteří jeli s námi: Škoda Superb se šestiválcovým dieselem měl spotřebu do 6 litrů, u dieselové Škody Oktávie 1,9 byla spotřeba kolem 5 litrů. Takže Jozefem1 a ostatními uváděnou spotřebu beru za reálnou.
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 09:39
Nechci se opakovat, ale musím. Přes 5,8 jsem se nikdy s Ochcávou nedostalsmiling smiley a galaxem 8L s podvalem
[q3.cz]

_______________________________________________________
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 10:34
smazáno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (10. 07. 2013 16:06).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 10:37
Tak kdo už jste se vrátil? Na spotřebu je tu jiné vlákno.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 11:14
smazáno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (10. 07. 2013 16:05).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 14:50
Mě nezajímá, kde je teď momentálně jaká kolona, ale točej mě kecy, že je na fóru chlívek (napadlo mě i jiný slovo, ale zde nepublikovatelné) a je problém cokoliv dohledat. Toť vše.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 15:13
Přesně tak,jak malej hajzl se tu budu hadat jakou spotřebu kdo ma a co ukazuje palubní pc.vy máte starosti to je žrádlo..
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
10. 07. 2013 16:05
smazáno



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (10. 07. 2013 16:38).
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2013 14:54
KaZa: ahoj prosím tě kolik tě to vychází km přes maďarsko? já jsme od Olomouce a jezdím taky bašku,ale rakousko a slovinsko.

jinak letos cesta do croatia z galaxem a kochačka za 5,0 rovných smiling smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
12. 07. 2013 17:24
tak včera k ránu jsme se vrátili po 13 dnech z ostrova Hvár - Stareho Gradu. bylo parádně. cesta tam i zpět naprostá pohodička, plynulá jízda. ubytování 7 dní v hotelu Lavanda a pak jsem si to ještě prodloužili na pár dní v apartmánu u jedný dlouholetý známý. prostě se nechtělo domů. tak příští rok zase
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2013 13:45
My teprve vyjeli, ale uz hodinu jedeme krokem po D1 :-/
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2013 14:21
Hlavně napište jak to na ní vypadá nikde nejsou žádný info a my po ní taky jedem ale až 3.8. díkesthumbs up smiley
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2013 19:36
jj, tj fakt, jak to vypada s D1?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2013 20:25
Pokud se nenajde nějakej blb, který způsobí nehodu, tak se jede, je to trochu pomalejší, ale dá se. V případě nehody se stojí a mnohdy dost dlouho.
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
13. 07. 2013 23:12
VeronikaF. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud se nenajde nějakej blb, který způsobí
> nehodu, tak se jede, je to trochu pomalejší, ale
> dá se. V případě nehody se stojí a mnohdy dost
> dlouho.

Každý kdo způsobí nehodu je blb?
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2013 08:25
Oct.I -81Kw dokázala jezdit do Chorvatska za 4,1L při naloženém kufru a plně obsazeném pov max. rychlostí. Dojelo se tam a zpět na Mikulov. Tam se teprve pro jistotu něco dotankovalo. Zlaté auto....S YETI se tet jezdí okolo 5.5.
Tom
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2013 09:10
Už ty sračky ohledně spotřeby sem nepište.Sice jsem se nevrátil ,teprve jedu omlouvám se za OT.
PS všem škodovkářům přeji ať jim to pořád jezdí jak píší a nejlépe na to, co ráno vyloučí po požití Whiskey...
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2013 09:39
Víš, co jsi? K......t
Závist je strašná věc...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ttomas.n (14. 07. 2013 09:41).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
14. 07. 2013 10:15
Tentokrát to není věc nějaké závisti, ale výraz bezmoci vůči diskusním ignorantům, proto podpořím Toma:
na diskusi o spotřebě jsou tu už nejméně tři jiná, vhodnější, vlákna (ať už o autech obecně nebo o palivech). V tomto tu ty příspěvky trčí dál jen proto, že admin zřejmě už týden nemá čas nebo přístup na internet, jinak už by je dávno promazal.

Sem přece patří popisy cesty, kudy to jak jelo, kudy ne, jak bylo na hranicích, a to pokud možno jak cestou tam, tak zpět. Nic proti uvedení spotřeby v této souvislosti. Ale někteří hned musí komentovat právě jen tu spotřebu, aniž by cokoli užitečného dodali k tématu. A my jsme proti takovému prasení vláken bezmocní.

Ostatně ve více vláknech je vidět, že udržet téma (elementární to diskusní pravidlo) je pro mnohé těžší, než udržet moč.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 162
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.