Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2

Autor admin 
avatar Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
27. 08. 2012 20:47
U tématu Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? zase zlobí indexy. Takže zakládám nové s odkazem na původní, které uzavírám:

Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?

Michal
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
28. 08. 2012 09:08
Tak dáme příspěvek znova,ve starém vlákně není vidět.
Tak jsme se vrátili 10.8. večer z Sveti Petar na Moru.
Cesta tam ve středu 1.8.,celá absolutně v pohodě.Trasa přes Mikulov,Vídeň do slovinské Rače za známými,zde pobyt asi 2 hod. a pak pokračování do cíle.Příjezd v asi 15 hod.Nikde fronty,cesta prázdná.Ani na přechodu mezi Slovinskem a Chorvatskem.
Zpět 10.8. brzo ráno,o trochu dříve než jsme plánovali z důvodu začínajícího onemocnění syna-jen nachlazení,ale ne na koupání už to nebylo-,po cestě jsem se pomalu bál,byl jsem na ni sám.Před Svetim Rokem pořádný vítr,zpomalení na 80km,ale jelo se.Za ním už pohoda,velice malý provoz.Na hranicích jen odmávnutí na obou stranách.
Opět pobyt u známých spojený s hodně častným obědem.
Příjezd domů o půl šesté večer.
Cesta pohodová,fakt má cestování v týdnu hodně do sebe.Najeto celkem necelých 2000 km,sice to není daleko,ale dost jsme cestovali po okolí.To ale až dám dohromady fotky.
Snad čas dovolí co nejdříve,je teď toho trochu moc.
28. 08. 2012 16:47
tak dodatečně vkládám:Odjezd 27.7 15:30- Plzeň-Regensburg,Passau,Linz,Graz,Maribor,Zagreb-Podgora,na pátek to docela šlo,v Německu je to pokaždé divočina,Rakousko pohoda,akorát hoďka zásek na slovinsko-chorvatské hranici,odpočívadla narvané tak bez spací zastávky příjezd do Podgory v 5hod.
počasí super-ani kapka,pár mraků.
odjezd 16.8 18:30,silný provoz,silný vítr u Svetiho Roku,mokrá silnice ale už nepršelo,mlha v Rakousku(radši jsme dali 3 hodinky spánek),příjezd přes Železnou Rudu do Plzně v 10:30 ,
tam ani zpátek žádná nehoda,kontrola,měření,tak každému kdo se teprve chystá šťastnou cestu a DOBRO DOŠLI!!!

Upraveno 1krát. Naposledy upravil centy (28. 08. 2012 19:56).
28. 08. 2012 18:13
Odjezd 16.8., ve čtvrtek,takže cesta celkem v pohodě,malá omezení v Rakousku,v Chorvatsku lilo,že nebylo vidět pořádně na cestu,před sjezdem na starou cestu přestalo a bylo pěkně,sjeli jsme v Ogulinu,nikdy více,nedoporučuji,na Plitvice jsme dojeli skoro za tmy,ubytovali se a druhý den vyrazili na prohlídku Plitvic,chce to vyrazit opravdu ráno,pak kvanta lidí.Ráno 18.8. odjezd do Drveniku,sjeli jsme u Trogiru,tam hořelo,ale stihli jsme to projet,zácpa v Omiši,sjezd nad Brelou zacpaný,na trajekt na Hvar fronta až na hlavní silnici,čekání tři hodiny.Odjezd z Drveniku v sobotu 25.8.v 9.30,přes Ploče a dále po dálnici,teploměr v autě ukazoval venkovní teplotu 44 stupňů,před Sv.Rokem celé stoupání jen popojíždění,nikdo nevěděl proč,před tunelem se to rozjelo,mýtnice otřes,před hranicemi uzavřeli dálnici a čekali,až se to pohne k hranicím,aby auta nestála v tunelu,i přes puštěnou klimatizaci vedro v autě,hranice děs běs,poprvé jsme jeli v sobotu,protože to tak blbě vyšlo,ale už nikdy více,za Vídní začalo pršet a pršelo až domů.Tak asi tak.
28. 08. 2012 18:15
Jo,a nejhorší úsek tradičně Svitavy-Brno,tři hlídky policistů,ale to bylo v pořádku,tím nejhorším myslím ten provoz.
28. 08. 2012 18:26
kvilďák,odjížděli jsme taky v sobotu z Bašky Vody v 8hod.Před Sv.Rokem v tom stoupání byla havárka tří aut,tak asi dozvuky teto havárky,taky jsem tam stál cca 30min.Na Lučku kolem 13hod kolona 5km a Demerje 1km ale tam to odsýpalo za chvilku jsme byli odbaveni a tradá kolem te kolony.Já dále jel směr HU a SK a tam to bylo vpohodě.
28. 08. 2012 20:48
Tak my vyjeli 17.8.od Kopřivnice po 7 hodině ráno, cesta přes Vsetín, Nemšová, po dálnici na Rajku, pak po 86 a šup na 74 , na Starém Goričanu pasy jen z okna a šup na oběd. Po obědě na dálnici, cesta úplně volná, v Karlovacu na starou a v 16 hodin příjezd do Grabovacu na nocleh, tak jsme šli na večeři a nějaké pivko. Ráno v 7.30 odjezd, Knín přestávka s kávičkou na pumpě a pak na Drniš, Sitno s příjezdem ke Splitskému letišti. Už tam začínalo hořet, ale provoz byl dobrý, pak už jen 500 metrů kolona na most v Trogiru směr Čiovo - Slatine, dojezd v 10 hodin zcela bez komplikací.Odpoledne se oheň dostal až k Trogiru a Splitskému letišti. Některé cesty uzavřeli , také i letiště. Tak jsme na pláži odpoledne měli zatmění slunce.
Odjezd 25.8. časně z rána v půl jedné ráno, nájezd na dálnici a jedem, v blízkosti tunelu Svetý rok byl cítit zápach a hned nato snížená rychlost na 100 a svítící cedule Dím, asi 20 km a pak vše bez problémů. Mýtnice prázdné, Starý Goričan jen průlet. Cesta přes Maďarsko bez problému, v 10 hodin jsme byli na Slovensku a pak na Žilinu a Jablunkov. Zastávka na oběd, pak jsme potáhli do Vendryně, kde jsme dceři předali vnučku, kterou jsme měli s vnukem od syna sebou u moře. U dcery kafíčko a pokec, v 15 hodin odjezd domů, tak zbývajících 50 kilometrů a šel jsem se synem na pivo. Celkem najeto 2150 km, spotřeba 6,8 na 100, Dacia Sandero 1.6.. Tuto dovolenou jsme s manželkou věnovali celou vnučce a vnukovi, kteří oslavili své narozeniny u moře, vnučka páté a vnuk čtvrté.
28. 08. 2012 21:27
Taky něco přidám do placu.
Po nekonečném rozhodování jestli se letos kouknem na jih či nikoli,zvítězilo stejně jako loni strašnej absťák po slané vodě a vůbec po tom všem co tady nenajdeme.Rozhodli jsme se pro Istrii,přesněji Fažana i Puli.
Odjezd v pátek 17.8. z jedné vesnice u Žel.Brodu kolem 15hod. naprosto ideální čas pro odjezd.....směr Praha -Čes.Budějovice-D.Dvořište.Tento úsek
naprosto v pohodě,až na malé zdržení u Benešova.Na hranicích půl hod.pauza.
Do Linze příjezd okolo půl 9,dále směr Gratz.Tento ůsek v pohodě až na ty smradlavé tunely a to doslova.Dále jsem měl pocit že Rakušáci v noci nedělaj nic jiného než že vypouští svoje septiky a žumpy.prostě kentus po celé této štrece.Naše tří letá dcera to komentovala táta smrdí.tongue sticking out smiley
Na hranicích se Slovinskem kolem půlnoci-pauza půl hod.a koupě slo.dál.známky.
Dále Lublaň a Koper ješte před tím tří hod.pokus o spánek na dost frekfen.parkovišti ale člověk si přece jenom trochu odpočinul.
Před hranicema Slo-Chorv. kolem půl 8 a asi 1hod.popojíždění.na čáru
Na místě v půl 11.
Bohužel týden pobytu v kempu Pineta utekl jak voda a už jsme se zase chystali domů.
Odjezd 25.ráno s tim že se vyhneme náporu na hranicích, ale takto přemýšlelo dalších 5tis.lidí a to znamenalo téměř dvě hod.čekání v koloně.
V Lublaně ve směru k moři došlo k hromadné nehodě,takže celí obchvat zasekaný.ufff
Maribor-Gratz-fuj tajbl tunely+poplatky 12eur ---po týdnu jsme viděli mraky--pár kapek--tankování u nejdražší pumpy na ceste St.Pankraz 42korun za litr dále Linz-D.Dvořište--pár lehkých děvčat u silnice a v Kaplicích hod.pauza.Doma okolo 19hodiny
To vše autem Ford Escord 16-16V 99'---130byla max.rychlost.Na dálnicích jsem byl asi nejpomalejší ale už nás tam dovezl 4krát a vždy v poho.
Náklady,benzím+poplatky 7560kč---1959km
Dobrodošlismileys with beer
29. 08. 2012 21:10
čau psal jsem z krku, ovšem nepovedlo se...
takže cesta 12.srpna 02:00 na fofr směr Krk. umyslně koupená Slovinská dálnice, cesta na Ljublanu, postojnu, Rijeku.
Směr tam pohoda. V Rijece (resp. z do Rijeky) od moře neustále přibývající kolona v 10hod, kdy neustále přibývala snad až na Krk.
Počasí paráda.
Směr zpět neděle po ránu. Trochu frontu na hr-sl, nicméně na nájezdu na dálnici směr LJub. v protisměru havárka a tak 9-11km kolona, chudáci lidi, nikde žádná pumpa ani sjezd. Jinak cestování až po Brno paráda.

Jinak jsem zde uváděl v minulém vlákně, že SLo hodlám ještě použít.
A pro všechny kdo už jsou hodně naštvaní:

navrhuji : v lednu 2013 přestat kupovat naše vinety, a prostě celý systém utopených miliard za známky bojkotovat, zní to najivně, ale když nás bude více jak 1/3 v kase se to už pozná budou s tím muset něco dělat a každej policajt pokud denně zastaví na 100 aut bez známky, bude muset uznat, že je na naší straně.
Takže od ledna bez dálniční známky.
)ps pro rejpaly, dálnici užívám denně...
29. 08. 2012 21:52
f

Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:52).
30. 08. 2012 06:02
Já jsem známku naposledy koupil předloni a od té doby jezdím po okreskách. Nebude ale dlouho trvat s bude se platit na každé okresce. Když projistotu nezavedou rovnou silniční daň.
Fantazii na nové poplatky evidentně mají
[aktualne.centrum.cz]
30. 08. 2012 07:24
L.K. - nevím jak ty, ale já už jsem z pár takových situací vybruslil a s každým policajtem se dá mluvit, tohle je nejpichlavější.
nezaplatil bych tomu věř a ostatní taky ne. Je to jen o "vlně nespokojenosti". Jsme národ telat, co tlachají na forech a v hospodách, ale tím to končí.
30. 08. 2012 07:40
f

Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 20:52).
avatar Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2
30. 08. 2012 08:03
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------

> nezaplatil bych tomu věř a ostatní taky ne.

Tak tomu nevěřím...

> Jsme národ telat, co tlachají na forech
> a v hospodách, ale tím to končí.

Tak tomu věřím. To, co jsi tady vypustil, je typické české tlachání ...

P.S. Ještě jsem se nevrátila. smiling smiley

Upraveno 1krát. Naposledy upravil učitelka (30. 08. 2012 08:33).
30. 08. 2012 16:11
Taky jsem se večer vrátil ze Žuljany. Cesta klasicky přes Kolín (objížďka do Kutné Hory), Jihlavu (v Brtnici zrovna zelená, průjezd povolen), Znojmo, Wien, Ilz, Bad Radkersburg, G.Radgona, Lenart, Ptuj, Macelj a odtud po dálnici až do Vrgorce, přes Prology do Čeveljuše a dál přes Neum a Ston do Žuljany. Pravda, pražilo šíleně, že přestávaly hromadně fungovat i klimatizace v autech (vlastně jsem o mnoho nepřišel tím, že ji nemám vůbec). Tak všichni zastavovali častěji.
Zpět jen s tou změnou, že na Maclju hlásili asi 40 minut kolonu, tak jsem sjel už v Đurmanci a vyzkoušel silnici 508 přes dvorac Trakoščan a Cvetlin.
Tuto trasu bych mohl doporučit v případě, že je před hranicemi nebo před mýtnicí Trakoščan na A2 fronta na hodinu a víc: skutečně je poměrně pomalá: samá zatáčka a horizont, i když silnice tradičně kvalitní, což se nedá už říci o slovinské straně. Teprve ve Spodnjim Leskovcu u Videmu je nový povrch, jinak to připomíná naše okresky po zimě, jen na nich není tolik ostrých vraceček a strmých padáků. Ovšem zase to bylo zpestření, kolik hodin předtím jsem si tím kolečkem před sebou pořádně nezatočil, kolik dní jsem nejel lesem, nehledě k tomu, že závory byly obě trvale zvednuté, chorvatský celník z okénka odpověděl na pozdrav a mávnul, o nějaké 2 km dál na slovinské straně aspoň nakoukl do pasů, ale z budky taky nevylezl...
Zklamala mě hospůdka ve Cvetlinu proti odbočce na hraniční přechod - je to jen sací bar, k jídlu tam nedostat nic, podobně celou cestu od Đurmance jsem nepotkal hospodu (asi to chtělo napřed od mýtnice doprava do vesnice místo doleva a pak se vrátit), prý se dá najíst nejblíž jen v hotelu za zámkem Trakoščan. Tak útrata za oběd i dýško zůstaly až ve Slovinsku...
Největší brzdu, které by se dalo říkat gužva, jsme chytili přes A23 ve Vídni, ale i tam to zvolna jelo, takže průjezd až ke sjezdu na A22 za Dunaj trval asi o půlhodinu až třičtvrtě déle, než obvykle. A ty menší brzdy? Ve Slovinsku a Štýrsku jsme postupně chytli dva traktory a čtyři důchodkyně, které jely asi tak stejně pomalu, v místech, kde se několik kilometrů nedalo předjet. Ale to patří ke koloritu dnů, kdy nikdo zrovna není v kostele nebo na sobotní grilovačce.
Tady je přehled cesty.
Trochu mě zarazilo už po cestě tam, že bych měl mít najeto asi o 70-80 km víc (porovnáním s několika routeplanery), a objevil jsem, že na gumách u nás předepsaných (což jsou jen dva rozměry z těch osmi povolených v okolních zemích) mi podle kilometrovníků na dálnici tachometr napočítal jen 191km, ačkoli podle tabulek na svodidlech to mělo být 200km. Tak buď silničáři vykazují o téměř 5% kratší kilometry dálnice, aby jich měli víc, nebo mám o těch 5% větší skutečně ujetou vzdálenost, tedy i nižší průměrnou spotřebu a o 5% vyšší průměrnou rychlost, což je podobnější pravdě.
Asi by to mělo patřit do jiného vlákna, ale dávám to sem právě kvůli těm tabulkám, aby se někdo nedivil, že podle v nich napsaných kilometrů už měl být třeba ve Stonu, ale teprve platí za dálnici ve Vrgorcu...

Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (30. 08. 2012 18:42).
31. 08. 2012 15:58
Hill napsal:"Taky jsem se večer vrátil ze Žuljany. Cesta klasicky přes Kolín (objížďka do Kutné Hory)"

Taky jsem se nechal nachytat objížďkou v Kolíně , že jsem vyjel až v Čáslavi, následně jsem zjistil, že se to nechá v pohodě objet přes Starý Kolín a časová ztráta je cca 7 minut
02. 09. 2012 11:45
OD 1.9.-31.5. NEFUNGUJE STARY PRECHOD GORICAN, LEN NOVY PO DIALNICI.STARY FUNGUJE LEN PRE OBYVATELOV MADARSKA A CHORVATSKA.Vcera som tam bol o 19:00 a som sa musel vratit na dialnicu, kde boli zapchy
02. 09. 2012 12:03
Vrátil jsem se v pátek z Trpanju.Tři týdny Žigošče a Trpanj.Kemp Dolle mě zklamal velké zhoršení.Přibylo asi 2x chatek dost těsno.Už tam nepojedu.Počasí OK. Po cestě spousta radaru 40.let starých.Na prvním cca po20.km jem zaplatil 300kuna.Potom jsem se umravnil a sezul si boty.Cesta jinak v pohodě, tradičně po staré do Karlovace a přes Lendavu po 86.
02. 09. 2012 13:24
Zdravím
Vrátili jsme se 31.8.2012 z ostrova Rab.
Cesta tam v pátek 17.8. ve 14.00 z Pardubic proběhla až nečekaně klidně. Jel jsem alternativu přes Poštornou a potom celé Slovinsko přes Kozinu-Hrpelje, Rijeku, Stinicu. Když už jsem měl SLO dálniční známku na měsíc, tak jsem ji chtěl využít. V HR jsem platil pouze 8kn za 17km dálnice Rupa-Rijeka. Jediné zpomalení bylo na mýtných branách ve SLO, ale průjezd pruhem Viněta byl vždy bezproblémový. Známky kontrolovali borci s dalekohledem. Celnice SLO-HR jsme projížděli v Pasjaku okolo půlnoci, průjezd bez zájmu celníků.
Rijeka je jedna velká hrůza. několik obřích viaduktů s velkolepým půlkruhem ve výšce asi 200metrů nad zemí, Liška v navigaci se hodně nadřel. Je to samá objížďka, ale projet se to dalo. Jen se nesmíte divit, že jedete několikrát v protisměru. Z Rijeky do Senje klasika - jadranská magistrála. Zajímvé dopravní značení: značka zatáčka vlevo, za ní následuje ostrá neznačená zatáčka vpravo s kamennou zdí a obvykle stoupáním.
Toto byl horor v jednu v noci projíždět. Nakonec nový ferry trajekt Stinica(místo Jablanacu): velké prázdné parkoviště, místo pro 3 trajekty. Byl jsem tady v 1:00, první trajekt jel v 4:00. Za hodinu se parkoviště zcela naplnilo asi 40ti auty. V 5:00 jsme byli na místě v Rabu za absolutní tmy.

Cesta zpět byla horší : v pátek 31.8. jsme vyjeli v 10:00. Původní odjezd měl být v sobotu okolo 10té ráno,ale patrně se všichni dívali na chorvatské zprávy o počasí, protože už sjezd k trajektu Mišňjak trval 1,5h. Trajek nás nakonec převezl a frr na magistrálu. Cestou několikrát zácpa, celkem asi 2h zdržení - na kruháku u sjezdu na Krk byl převrácený HR vojenský náklaďák. Před Rupou nenápadná odbočka Pasjak, v jejíž úrovni již stála 3pruhová zácpa na celnici v Rupě (ca 3km). Na Pasjak nás odbočilo jen několik, hurá bude volno. 2km před Pasjakem už jsem stáli opět v koloně, zdržení asi 1h. Celníci opět nezájem a frr na Hrpelje a dálnici. Na dálnici několikrát xkm zácpa, v pátek přeci níkdo na opravě dálnic nepracuje. Do toho strašný liják, kdy to chvílemi nechtěly brát ani stěrače, a hlavně brzdiči. Před každou značkou první auto v kilometrové šňůře šlápne na brzdu a za ním se to posouvá dozadu. SLO dálnice: na 2-3místech byla značka Měření rychlosti. Vždy se tam zpomalilo na 80km z rozjetých 130kmh, ač tam žádné omezení značkou nebylo. Nakonec jsme zvládli i rakouské Alpy za strašného lijavce, který ustal až před Vídní. Vídeň průjez směr Favoriten , posléze se objevila Praha, Brno a OK. V Grosskrutu sjezd na Reitall, Poštorná, Břeclav, D2,D1,Bíteš a domů. Cesta zpět trvala díky zácpám neskutečných 16hodin.
Ceny paliva jsou všude stejné, EU diesel HR 10,60kn, SLO 1,385EU. V HR u pump mají jen stojan s nabídkou druhů paliva ale bez ceny. Tu jsem viděl až na stojanu při odběru. Chorvatsko ceny potravin obvyklé,chleba krug okolo 10kn, mléko 2.8proc. 9kn, zmrzlina 5-6kn, pivo 9kn. Všude za každé parkování na koupání všude chtějí 20kun, samozřejmě bez računa(účtenky). V Rabu je několik parkovišť za 10Kn/h i více , a vedle neznačené "státní" za 7kn/h s automatem. Rab je stále nádherné město, jen trh se změnil na standartní "vietnam" nabídku.
Dovolená první týden tropy i na Chorvaty 40/26stp. , druhý týden po páteční bouři standartní teploty 30/25stp.(den/moře).
Moře nádherně modré a čisté.
Za rok uvidíme.
02. 09. 2012 13:43
Ahoj tak jsme zase doma ,vyjezd z Makarske 1.9. v 8hod,od Zadaru dest az po Graz.Dalnice v HR zacpana sjezd na Donja Zdencina nesel jim terminal na karty tak z nas dostali hotovost,pak zas najezd za Lučkem a dal po dalnici,ta uz byla preplnena a v dali bylo videt jak se to stosuje tak vyjezd ZACRETJE a smer hranice DURMANEC tam prvni,smer Ptuj a na Murek,Rakousko,Brno,Praha.Cela cesta nam trvala 18hod.
02. 09. 2012 18:03
Zdravím, vracel jsem se včera 1.9.2012 okolo 15.00 zacpaná dálnice u Krapiny (nehoda) fronta asi 50 km a dále na výjezdu dálnice Trakoščan taky 5 km. Po poslechu zpráv v HR 2, jsem se rozhodl jet na hraniční přechod Zavrč - Lovrečan, a už to nikdy neudělám. V dešti( co dešti, přímo lijáku) se jelo velmi špatně(i za pomoci navigace jsem bloudil) a nakonec mě to dovedlo na nějakej přechod jen pro místní pohraniční styk. Naštěstí mi slovinský Policista nechal projet (nechtělo se mu vysvětlovat mi cestu) a vyjel jsem kousek od Zavrče. Další cesta proběhla v pohodě. Doporučuji na zpáteční cestě návštěvu nákupního centra West Gate, dobře jsem tam s rodinou pojedl a utratil poslední Kuny. thumbs up smiley
02. 09. 2012 18:08
PEALPE
To jsme se museli určitě potkat, vyjížděl jsem v 7:40 z Gradacu. Jel jsem přes Demerje, na Lůčku 5 km fronta, takže jsem chvíli popojížděl po dálnici, než jsem mohl odbočit. Před mýtnicí a celnicí na Macelji kolony, zdržení 3 hodiny.Protože mi cestou k moři shořela navigace a byl jsem i bez mapy, nešel jsem do žádnejch objížděk a zůstal na dálnici.Slovinsko projeto přes Ptuj na Mureck. Domů (kousek za Č. Budějivice) jsem po 1037 km dojel ve 22:30, tj po 15 hodinách.
02. 09. 2012 18:36
Valeri
Možná jsme se na cestě minuly my dva. Dával jsem si kafe na Voralpekreuz okolo 21.15. pak jsem pokračoval dál na Pasov a doma jsem byl ve 23.15. Cesta mi trvala taky 15 hodin, ale já jsem se zdržel 2 hodiny v tom nákupku u Zaprešiče. yawning smiley
02. 09. 2012 21:41
Liborm
Podle času jsi byl kousek přede mnou. Zastavoval jsem na odpočívadle Allhaming asi 12 km před Linzem. Hned po mě přijelo asi 5 aut s českou SPZ, vesměs pražáci a jedno Brno, ale asi nikdo odsud z fora. Z Linze to mám ještě 130 km, necelý 2 hodiny jízdy
04. 09. 2012 17:17
Taky znova přispěju..

Cesta tam - Odjezd 20.8. v 19:30 z Ostravy, směr Pakoštane, s Fiat Stilo Multi Wagon 1.6

Česko - bez problému projeto za 2 hodinky, aut minimum, až moc velký klid, na Shell před hranicema zakoupen benzín, hranice kolem půl 10té

Slovensko - stejně jako CZ, klid, málo aut, na hranicích s HU zakoupena 10ti denní Vignetta, hranice kolem půl 11té

Maďarsko - těšil jsem se na jejich policejní akci..a ono nic, jedny policajty v akci jsem viděl na M1čce, jak někoho brali bokem, jinak vůůůůůůůůůůůůůůůbec nic, od Budapeště M1 v jednu chvíli, hafo, moře moc aut v kolonách, min. 5 km, asi stěhování národů.., Budapešť jsem míjel po půlnoci, M7čka chvílemi provoz, jinak klid, na hranicích jsem byl po 2hé hodině ráno

Chorvatsko - hranice, popojíždění asi 10 min, první celník nakoukl do pasu a občanek, podíval se do auta na spící posádku, vrátil a dobre, druhý celník (mladý kluk, tak 25 let mohl mít), taky nakoukl, dal mi razítko do pasu, zeptal se kde jedu a popřál šťastnou cestu. A4ka jako vždy pomalu bez provozu, občas něco. Lučko kolem čtvrt na 4 ráno, prázdno, natankováno na OMV za Lučkem a hurá, směr pod Zadar, A1čka také plynulá, aut minimum, chvíli jsem si hrál na "honěnou" s 2mi Ostraváky pak odbočili, ale směr Senj mám pocit, celou cestu ve vnitrozemí do 15°C, po projetí Tunelu Sveti Rok, 22°C, nezklamal smiling smiley Před 7mou hodinou příjezd do Pakoštane a hledání ubytování.

Celkově dle palubního pc najeto 1150 km, čistý čas jízdy 10 hodin, celkově 11 a půl hodiny, průměr rychlosti 106 km/hod, průměrná spotřeba 7,3 l/100 km.

Cesta zpět - Odjezd 27.8. v 18:30 z Pakoštane, směr Ostrava, s Fiat Stilo Multi Wagon 1.6

Chorvatsko - provoz hustší, vesměs ale Chorvati, občas nějaký Čech, či Němec. Až po Sveti Rok 27°C, za kolem 17-19°C, Lučko před půl 10tou, prázdno, max 1-2 auta, po rozdělení na směr Slovinsko a HU, kolona, omezení posléze do 1ho pruhu, kamion asi zaspal, či Bůh ví co..a prorazil betony na mostě, co jsou dané, vyproštoval jej jeřáb, zdržení kolem 10ti min., A4ka úplně mrtvá, potkat auto byl zázrak. Hranice před 23tí hodinou, zdržení kolem 5ti min, celník jen jeden a to žena, v budce. Bylo 12°C, takže ji stačilo nakouknout a jed.

Maďarsko - na M7čce směrem od moře, min. provoz, k moři trošku větší, Budapešť jsem míjel po půl jedné ráno, na M7čce viděni jedni policajti opět, jinak klid, M1čka trošku hustší provoz, ale to jen ze začátku, posléze za Gyorem již klid.

Slovensko - na Slovensko jsme vstupoval kolem 2hé hodiny ráno, na hranicích policajti stáli, aby se jakože neřeklo, opřeni o auto..a kecali, Bratislava pár aut, spočítal bych na prstech jedné, možná 2 ruk.

Česko - České hranice projety po 3tí hodině ráno, až do Brna, pár kamionů, aut minimum, za Brnem taktéž. Před Ostravou a sjezd na Ostravu, hustá mlha, viděl jsem, že jsem neviděl nic. Domů jsem přijel něco před půl šestou ráno a udělal jsem, jak jsem slíbil - vzbudil jsem rodiče do práce.. smiling smiley thumbs up smiley

Celkově najeto 1152 km, čistý čas jízdy opět 10 hodin, celkově 11 hodin, průměr rychlosti 109 km/hod, průměrná spotřeba 7,6 l/100 km.

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
04. 09. 2012 18:01
Hrvat Mishell
Proč jsi jezdil přes slováky a maďary? Na Brno - Vídeň bys to měl o cca 200 km kratší.. Jinak solidní rychlostní průměr, to jsi asi fiátka provětral...
Já se nedostal nikdy v životě nad 100 km/hod, vždy okolo 90 km/hod. Ale to je daný tím, že na nejbližší dálnici to mám přes 100 km a skoro totéž pak od Šestanovace do Gradacu v Chorvatsku
04. 09. 2012 20:20
valeri - Rakousko a Slovinsko jednou, od té doby raději Slovensko a Maďarsko smiling smiley Přes Rakousko a Slovinsko jezdí každý, dálnice maj nic moc, věčně omezení a živit Slovince, kvůli kousku dálnice, mi za to nestojí smiling smiley Je to sice kratší, ale časově jsme si rovni.. smiling smiley Navíc, není mi to nějak líto, že je to cca 150 km více, je to dovča smiling smiley a tak, každého vkus smiling smiley

Jinak, při cestě tam do tachometrových 135 km/hod..a na zpět, trošku rychleji, no smiling smiley Hold 1110 km po dálnicích jen, bez různých extra omezení apod. ten průměr udělaj krásně smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
05. 09. 2012 14:48
Tento rok super cesta 17.8. po 86, M70 na starý Goričan do Pakoštane, iba jedna líška za Zalabaksou. 830km za 9 hodín, ešte stále neviem kde som ušetril 45 km oproti vlaňajšku, naspäť 29.8. bolo tiež super len s menšími nevoľnosťami 2 a pol ročnej dcérkysmiling smiley Ak niečo nevymyslia, resp. to nespoplatnia na rok zase tadiaľto.

Makarska, Tučepi, Podgora, Baška Voda, Zaton, Krk, Crikvenica,Biograd, Pirovac, Pakoštane 5x
05. 09. 2012 19:16
Hrvat Mishell

No já to možná nepočítám správně, ale 1150/106 mi vychází ca 10,85 hod, takže mi není jasné, jak jsi přišel na těch 10 h čisté jízdy (obdobné je to i u cesty nazpět). A časově to přes HU zcela určitě stejné není - [alf60.cz]

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (21. 03. 2016 17:50).
05. 09. 2012 23:32
Alf60 - ale je smiling smiley Nikdy nejsou tak super podmínky v A a SLO, aby jsi to udělal za nějaký dobrý, popřípadě Google čas smiling smiley Počítej si co chceš, info jsem si opsal z palubního pc smiling smiley

Hrvat Mishell

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (05. 09. 2012 23:32).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 23
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.