Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)

Autor vigen 
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
08. 06. 2015 18:18
Jedu tam tudy ve čtvrtek ,tak pak podám informace.
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
29. 07. 2015 15:00
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (29. 07. 2015 15:01).
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
22. 09. 2015 18:12
Tak som to tohoto roku prešiel.
Trasa ...17:00 hod-Šahy / Budapešť / Mohacs / Osijek /
spánok v aute 22:00-05:00 hod. na Hrvatskej dialnici A5 na plne vybvenom odmorišti IVANDVOR na 69 km diaľnice tesne za Dakovom / ráno pokračovanie smer Zenica / Sarajevo / Mostar / Metkovič / 14:00 hod. Makarska.
Cesty všade dobré, značené, premávka pokojná, pred Sarajevom začína diaľničný prejazd 73 km okolo Sarajeva. Poplatok je za časť Sarajevo sever 6 KM /3€/, potom je 12 km bez poplatku a ďalej pokračuje dialnica Sarajevo západ výjazd Lepenica s poplatkom 2,50 KM /1,25 €/.
Nasleduje jazda v horách, okolo Jablanického jazera a potom popri Neretve.
V Bosanskom Šamaci je asi 15 benzínových čerpacích staníc s jednotnou cenou 1,99 KM/L, čo je necelé 1 €/L benzínu 95.
Jediná nepríjemnosť na trase je, že na hraničnom prechode Doljani z BIH a vstupe do HR pred Metkovičom býva kolona vozidiel cca na 1/2 až 3/4 hodiny.
Výhody : rozdiel v km je zanedbateľný pri porovnaní s klaickou trasou po diaľnici / ak je ciel jazdy pri Makarskej/.
úspora za diaľničné poplatky a poplatky za PHM. Zaujímavá scenéria trasy.
Nevýhody : trasa je náročnejšia časove a na pozornosť pri jazde.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
28. 09. 2015 09:56
Touto trasou jsem projel a nepotkal ani jedno jedoucí auto.Podle plánovače 1h10min. To by byla sebevražda.
[mapy.cz]
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
28. 09. 2015 11:12
Skoro hodinu to normálně trvá jen z Neumu přes Hutovo na odbočku na << Dračevo - Stolac >> (tím myslím na konečně kalou silnici, dodělali ji tuším před 8 roky úplně novou).
Asi nejhorší z toho byl úsek Hutovo - Neum, i když tam od mé poslední návštěvy toho "Zaneumska" prý postavili kus nové silnice a kolem Hutova se taky aspoň polepšili se šířkou, už se tam nemusí zajíždět na šotolinu pokaždé, když potkáš někoho odnaproti: tady je vidět ta silnice šířky na jedno a půl auta
Ale zajímá mě jiná věc: to tě pustili přes hraniční přechod Duži - Imotica? Podle obou stran je totiž IV. třídy, čili stále jen pro malý pohraniční styk, cizince tudy nepouští.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
28. 09. 2015 14:08
Přesně jak píšeš. Najel jsem tam, protože jsem to nevěděl. Už když jsem v Stolacu najížděl jsem si myslel, že je něco špatně.Cedule mezi dva domy. Potom se to zlepšilo na pár km.Zase se to zužilo a já jsem si myslel, že mě to vrátí někde před Neum.Hned za Duží stáli Chorvatské policejní auto a snažili se mi vysvětlit,že to je pouze pro místní. Obrnil jsem se neznalosti jazyka a oni mě pustili.Když jsem odbočil k hranici, vypadolo to, že jsem na pile ne na hranici.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
16. 02. 2016 11:58
Stačí se vrátit z Duži do Neumu, je tam fajn cesta a žádná hranice. Rozhodně tahle "horní" cesta z Mostaru přes Stolac řeší permanentní zácpy mezi Čapljinou a Metkovičem a je jen o chlup delší. Takže na pohodu horem.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
23. 05. 2016 12:28
Ahoj ,prosím ,porádím i někdo kolik stojí dálnice Zenice -Sarajevo????
A jestli se zde dá platit kartou??????
Díky Lukáš
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
23. 05. 2016 20:00
Kolik stojí si už nepamatuji,ale platil jsem kartou.

MirekŠi
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
23. 05. 2016 20:12
Zdravím smiling smileyR. [www.jpautoceste.ba]
Vidím tam myslím 5 Euro, kartou se platí. Klikni na tu první tabulku.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
24. 05. 2016 10:00
ahoj Mirku,.díky ,máš to v SZthumbs up
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
24. 05. 2016 10:01
Ahoj Rero,takže 6eur Díky.
Lukášthumbs up
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
08. 06. 2017 10:07
Citaci
ve vláknu Jih proti Severu jsem napsal, (ať tam nejsme OT):
Do jižní Dalmácie totiž stále jezdí převaha těch, kdo si chtějí dopřát tu svobodu nevidět celý den hodiny a řídit se tím, jak moc přesně či napřed jim jde žaludek. To je i náš případ.
Spřátelili jsme se s rodinou domácích, to je jednoznačně těžká váha při rozhodování, kam na dovolenou. Procházka pro čerstvé pečivo k snídani by se dala zařadit mezi rituály, ale obědy či večeře pevný čas nemají, konoba při cestě, známá
či dosud neznámá pizzerka to jistí, nějaké to bistro navštěvujeme aspoň jednou během každé dovolené, někdy si oběd nebo večeři uklohníme, pozvání na nějakou tu domácí specialitku domácích samozřejmě také neodmítáme. Zkrátka patříme mezi ty, komu PP nechybí, natož AI. To bychom se ani nikam dál nemohli vypravit.

Na základní otázku JIH nebo SEVER proto odpovídám: každému podle jeho chuti. U nás jde o srdeční záležitost, komfort až luxus jsou podružné, ba naopak - leckdy až omezující. Jestli někomu vyhovuje hotel sice s veškerými službami, ale s rozvrhem hodin, pak prosím, nebudu mu to hanět jen proto, že zrovna my vyhledáváme relax a svobodu i v absenci zmíněného denního režimu.
Citaci
na to brad reagoval:
...jednoznačně musím souhlasit s odstavcem kurzívou... Svoboda pohybu ,vypnutý mobil a zásadní "nepotřeba" internetu... připadá mi, že kvantum turistů by bez něj umřelo...
Letos snad poprvé vyzkouším Tvoji doporučenou odbočku před Metkovičem na Hutovo...možná kolona nebude - jen tak pro zajímavost.... uvidět moře až v Neumu...

Chraň, Přírodo, že bych tuto odbočku doporučoval na cestu k moři, doporučil bych ji tak na výlet.
No, ale jak chceš. Dobře se tam dá zabloudit, značení nevalné. Napřed jsem vyzkoušel v opačném směru, ale je to spíše na výlet, než na závěr cesty k moři. Dostal jsem se tam na křižovatku úplně bez značení a z ní do dvou slepých konců silnice, kam snad ani pošta nejezdí, až na třetí pokus jsem trefil tu správnou cestu, i když zrovna ta vypadala, že nevede k hlavní, ale někam do lomu či končí v kleči.
Myslím, že to jsem v tomto vláknu už ale popsal předloni i s nějakou tou fotkou.
Navíc je tudy cesta nejméně o hodinu delší, než po D8 přes Klek, na hranici v Metkoviči se čeká také výrazně déle, a pak: moře v Neumu je taková slepá nudle, nic moc.
Jestli to ale není důležité, pak bych radši po chorvatské A1 Dalmatině na čvoru Ploče pokračoval rovně do BiH až do Zvirovičů, odtud na Čapljinu a zatím se rozhodl, zda za Čapljinou pojedu:
- rovně na Stolac a teprve tam odbočím na Hutovo, nebo
- po "mostarské" vpravo směr Ploče a v Dračevu před hranicí teprve odbočím vlevo na Hutovo.

Na té cestě jsou ale místy krásné výhledy, tak koukej jet za světla a dej očím nažrat, ať Ti nechcípnou.
Uvidíš zase něco jiného, co naprostá většina návštěvníků neuvidí.
Tu cestu si užívej, jak umíš.

A ještě maličkost: stupeň zvědavosti, zvídavosti, chuti pustit se do nějakého Neznáma, případně i dobrodružství, jsou záležitosti stejně individuální, jako je individuální imunita vůči absenci internetu či denního řádu. Každý to přežije jinak dlouho, z této stránky to tedy asi nemá ani smysl dál řešit.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
08. 06. 2017 10:29
Jak je popsáno v příspěvku výše, uvedená cesta je spíše na kochačku, je o dost pomalejši.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
08. 06. 2017 11:06
...grinning smiley.... to vše vím - právě kdysi jsme tu situaci probírali,i ty fotky mám někde stažené...
To byla reakce,že jsem poskakoval v tříhodinové koloně od Višiči / a jednou i zpět směr Banja Luka /- a nějak se mi nechtělo vracet nahoru na Čapljinu na tam někam na Grm...to by se také protáhlo - přes Neum přejíždím na Pelješac - Takže tím "prvně vidět moře" jsem myslel dřív než v Duboce..nebo tam někde..
No,to bude záležet právě na tom,jestli v Metkoviči bude zácpa...ač bude úterý
A je možnost se vyhnout dvěma "prijelazam"
Na Hutovo mi to pan Google ukazuje v pohodě - i navi se v přiblížení vyhne těm odbočkám - ikdyž jsem tam musel udělat jednu úpravu - asi to chtěl vzít horším/kratším/ úsekem- přesně jako na mapě nad Mosevici grinning smiley.....už tehdy jsi upozornil,že jsou tam úseky na jedno auto - a počítám s tím...
Chci to právě brát jako takovou únikovou trasu před kolonou. /Lépe hodinu po cestičce,než tři hodiny v zácpě -dodatek pro Duboku /
Předloni se mi musely ve frontě 5x dobíjet baterie....Bylo tam cca 40 C grinning smiley grinning smiley
Jezdím jedině za světla - a ještě k tomu Bosnou - jinak bych si tu cestu vůbec neužil - ta patří k mému koloritu dovolené...
Vždyť jen průjezd pod BL mi trvá o cca hodinu déle...když stávám u Vrbasu skoro "na každom kilometri " spinning smiley sticking its tongue out
Kolem Metkoviče bývám zpravidla kolem čtvrté - v šest "u tunelu"
Ano,právě se toulám tudy,kam se většina nepustí při cestě k moři.Jo - a správně - dávám vždy očím "nažrat"...jen pak po dojezdu domů příjde vždy trošku zklamání - foťák nikdy nedokáže zachytit tu nádheru...Takže nezbývá...než vyrazit opět ...
A na Pelješcu neznámá místa - nad Kunou u kaple sv Nikolase...rozhledy na Bosnu,pobřeží,vnitrozemské vinohrady...i ty zatrápené "větrníky"...ikdyž odpředloni ohořelé yawning smiley

...omluva za vstup do nepravého tématu...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil brad (08. 06. 2017 11:16).
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
08. 06. 2017 20:04
Citaci
brad napsal(a):
...omluva za vstup do nepravého tématu...

Omluva zbytečná, ono se to tam tak nějak nabízelo. Ale poradili jsme si.
K tomu focení taky mám co dodat, tak, ať řeč nestojí, jsem zase přeskočil do vlákna, kam to (snad) patří.

A tady se může pokračovat o cestách přes Banja Luku či Sarajevo a Neum. Na to, jak málo silnic těmi horami prochází, zbývá variant cesty ještě několik. A zajímavostí na nich asi ještě pár objevíme.
Cesta přes Bosnu
20. 06. 2017 02:26
Nevím, jestli úplně každý hledá tu nejlevnější, nejrychlejší nebo nejkratší cestu, jen aby ušetřil pár desítek minut a pár stovek korun.
Pro milovníky cestování, tedy ty, pro které je i cesta cíl vřele doporučuji cestovat do střední a jižní Dalmácie přes Bosnu a Hercegovinu. Cesta je sice pomalejší, zato nabízí v různých variantách nádherné kaňony či horské prémie v úžasné přírodě a s krásnými výhledy.Hlavní silnice v Bosně a Hecegovině jsou vesměs nové a kvalitní, při kterých je v osídlenějších částech až přespříliš benzínových pump, autoservisů, motorestů,penzionů atd. Lze tedy cestou bez problémů přenocovat ve slušném standartu, dobře se najíst a vše za ceny téměř poloviční než v Chorvatsku. O bezpečnost ( krom zbytků minových polí daleko od hlavních tras) nemusíte mít obavu. Lidé jsou ať v muslimskochorvatské části, tak i srbské vesměs přátelští a během několika cest jsem nezaznamenal jediný problém.
K bosenským hranicím se lze nejlépe dostat přes Budapest a dále novou luxusní a de facto zcela prázdnou dálnicí M6 do Mohácse u chorvatských hranic, dále přes Osijek do Sarajeva ( cesty přes Doboj nebo Tuzlu jsou srovnatelné) , dále Mostar, Metkovič a pobřeží.
Lze alternovat cestu přes Zagreb, nebo Balaton a Daruvar ( s početnou českou menšinou a "češko pivem"winking smiley, dále na Banja Luku, kaňonem Vrbasu přes historické Jajce, dále buď na Livno nebo Jablanicu a Mostar. Velmi krásná cesta vede rovněž do Dubrovniku přes Sarajevo nebo Zvornik a Goražde a dále Foču a Trebinje přes " Sutjesku". Z Foči lze alternovat cestu i do Černé hory kaňonem Pivy ( zde je ale z popsaných tras jediný úsek s velmi špatným povrchem vozovky v délce cca 30 km). Do Černé hory lze alternovat trasu Budapest - Beograd ( dálnice) a dále přes Užice, překrásný Zlatibor, dále kaňonem Morači do Podgorice a k pobřeží. ( na této trase je však značný provoz, na rozdíl od bosenských tras). Jediné co nedoporučuji - užít k návratu ke konci víkendu dálniční přechod Horgoš na dálnici Beograd- Budapest, zde se pravidelně tvoří kolony kvůli maďarským celníkům na vstupu do " Unie". V opačném směru není problém.
Zdravím a přeji krásné cestovatelské zážitky.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Cesta přes Bosnu
20. 06. 2017 05:36
Nevím, proč zakládáš nové vlákno na téma, které jsi tu sám založil v roce 2012, a stále je živé.
Stačilo by pokračovat v něm.
avatar Re: Cesta přes Bosnu
20. 06. 2017 11:42
Sloučeno s již stávajícím vláknem.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
16. 07. 2017 17:01
Takže oživují toto téma,pro mne naprosto super trasa,je samozřejmě časové delší Brno-Drvenik 16 hodin. Ale je to komplet včetně přestávek a 1/2 hod stau před Budapešti a krátkým bloudění před Sarajevem,protože jsem nechtěl najet na dálnici a tam to udělali jak na Olomouc,tj. původní cestu sežrala dálnice bez nahrady a pro místní zůstala jen hrůzná okrska a zde zpestřeno smečkami toulavých balkánských psisek útočících na bloudící auto.
K trase. Brno-Bratislava-Budapest-Petikosteli-Sarajevo-Metkovic-Drvenik,16hod. Do Bosny za soumraku,z Bosny za svítání a akorát první trajekt na Hvar. Dálnice v Maďarsku za Budapešti prázdná a má i 4 tunely. Přechod z Maďarska je ten s ziletkovym plotem a projíždí se ocelovou branou, kterou nechtěli pustit ty syrské inženýry. Údolí Bosny je téměř celé osvětlené pouličními lampami a za Sarajevem už jsem tam byl sám,na hranicích nikdo kromě mne nebyl. Nejel jsem Vrbas ale řeku Bosnu a tam je skoro furt 70km/hod. Ale naprosto pohodová neunavujici jízda. Rychlost jsem tempomatove dodržoval přesně,policajtů i v noci mraky. Osobně jsem nadšen a jinak už jezdit na Hvar nebudu akorát to vezmu o jeden přechod víc do Bosny abych jel celé údolí řeky Bosna a ještě se vyhnu příště i Sarajevu vedlejším údolím,za sebe doporučuji.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vrgada (16. 07. 2017 17:04).
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
25. 09. 2017 10:33
Zdravím, měl bych na místní znalce trasy přes BiH dotaz.
Jen tak zatím fabuluji a přemýšlím o netradiční dovolené. Jakou byste doporučili trasu ze srbského Novi Sad někam "co nejblíže"smiling bouncing smiley k chorvatskému pobřeží, ale přes Bosnu, ne to hned střihnout na HR dálnici u Bajakovo. Tedy výchozí bod Novi Sad, pak asi Šabac. A kam pak ? Důležitá poznámka: vůz typu "břichoplaz", tedy s ohledem na povrch silnic. Samozřejmě s přihlédnutím k tomuto vláknu - moc rádi bychom viděli něco z tamní přírody, zajímavostí. A vlastně pak na pobřeží HR(BiH Neum ?) kam ?

Opravil bych VIGENa - srbský Horgoš nebrat ani v opačném směru, rozhodně ne v době prázdnin. Německé Turecko se stěhuje domů na léto. Ani Bački Vinogradi nás moc nezachránily (ale jo, kecám, 1 a čtvrt hodiny oproti třem)
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
25. 09. 2017 15:42
Ze Šabac do BiH na Sarajevo si užiješ hor až až. Osobákem vpohodě,ale pokud se dělá posádce ze serpentín zle,tak jed jinudy.Relativně rovina je Doboj,Zenica,Sarajevo,Mostar. Nebo to vem až přes MNE.Rozhodně to nebude žádná rychlá jízda.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
25. 09. 2017 22:18
Díky, t152, za nástřel. Už trasu studuji. Jen, kde přejet hranici do BiH ze Srbska ze směru od Šabacu ? Jaké další městečko na trase do Doboj ? Pouze MNE zavrhuji. To už mohu dojet rovnou do Řecka.thumbs up smiley
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
25. 09. 2017 23:12
Mozna by bylo dobry se podivat na mapu. Ono totiz pokud uz nekdo dojede do Sabace, je more nejbliz prave v MNE. A veci k videni je dost.

Pred par lety jsme jeli Szeged-Novi Sad-Sabac-Valjevo-Uzice-Pljevlja-Zabljak. On je to totiz straf cesty. Ne, kilometrove, casem a to jak v BiH, tak v MNE.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
26. 09. 2017 10:50
Ono záleží odkud vyjíždíš a kam přesně chceš jet?Z ČR přes Bosnu nebo bydlíš v Novym Sadu v Srbsku? Chceš jet přes hory nebo po rovině? Mrkni na google mapy a ono ti to cestu ukáže. V MNE jsou taky pěkné hory a je pěkná i cesta kolem Pivské přehrady s snad 50-60 tunely. Durmitor,Boka Kotorská a Kotor s výhledem z vrchu z pevnosti?
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
27. 09. 2017 18:06
: t152
thumbs up smiley Tak ne, opravdu v Novim Sadu nebydlíme...I když.
Jak jsem psal, přemýšlím o netradiční dovolené - pár dnů v Srbsku, z N.S. pár výletů po okolí a pak přejet Bosnu,
uvidět vodopád Kravice a víkend u moře, nejspíše Ploče, které vypadá nejblíže. Takže sympatická mi byla tebou doporučovaná trasa přes Doboj, Sarajevo, Mostar. Jen ten začátek - kde přejet hranici BiH a kudy dál na Doboj. Přejezdy horských hřebenů, jak jsi uváděl nějaké klikaté serpentiny, to asi opravdu ne. Mám strach, aby autíčko to zvládlo. Ale zas něco vidět bychom chtěli. Já vím, moc si vymýšlím. Prostě, aby to nebyla trasa jak po Srbsku od Subotice do Niš, placka uprostřed kukuřice a slunečnic. Ale to asi v BiH nehrozí, ne ?
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
27. 09. 2017 19:53
Ja by som šiel predsa len na tú A3 do HR, ale potom z nej hneď dolu na Šamac - Doboj - Zenica - bosanská A1 - Jablanica - Mostar...
Vzhľadom aj na auto s nižším podvozkom ako si písal.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
27. 09. 2017 20:15
: Eifel
Díky moc ! Ale přesně tomu jsem se chtěl vyhnout, několikrát překračovat hranice...Když občas koukám na RTS1 a vidím ve zprávách tento dálniční přechod, ty kolony kamionů, představuji si podobnou situaci s osobáky. ..."Ulaz" do EU... Vybavují se mi také hrůzy Horgoše. Není to časově vražda ? I když bych nejel přímo v sobotu. Jestli by tedy pátek nebyl ještě horší.drinking smiley
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
27. 09. 2017 20:19
Jel jsem letos z Mostaru na Kravické vodopády a pak do delty Neretvy. Nechtělo se mi čekat frontu v Metkovici, nebo na dálničním hraničním přechodu, tak jsem to zkusil z Žabaru směrem na Prud. Pěkná silnice, moderní hraniční přechod a hlavně nikde nikdo.
[mapy.cz]
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
27. 09. 2017 20:29
: atnarfus
thumbs upthumbs upthumbs up
cosi takového ?
[www.google.cz]

Ono blbé je, že Bosna nemá území pokryté Google View, tak vůbec netuším, v jakém stavu jsou vozovky. Samozřejmě, člověk by si stejně neprohlédl cca 450 km, ale aspoň trochu představu by měl.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil ircavoj (27. 09. 2017 20:41).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.