Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)

Autor vigen 
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
13. 05. 2014 20:31
tvsat - Vím ,že ses ptal na jinou trasu ,ale já loni jel Bratislava - Budapešť - Bělehrad - Čačak a pak speciálně podle informací z fora právě na tebou zmíněnou E762. A musím říct ,že letos si dám repete. Už ta cesta z Višegradu do Foči je něco úžasnýho. Tech vytesaných tunelů je snat 50. A v MN na E762 až po Pivsko jezero paráda. Už se těším.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
13. 05. 2014 20:34
Nie išli sme tiež tou istou cestou. Vyslovene zlých však bolo možno posledných 10 km na bosenskej strane, kde to nebola ani cesta III. triedy v našom ponímaní, so šírkou len pre jedno auto , Hned za prechodom sa cesta výrazne zlepšila.
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
14. 05. 2014 09:24
Díky je to přesně ono co jsme také jeli.Myslel jsem,že jste jeli nějak jinudy. My jezdíme obytňákem,tak to pro nás už bylo na kraji bezpečnosti,proto jsem se ptal. Někde ani cesta nebyla a omezení na 10km,sem tam hromada kamení,aby řidič viděl,že je na cestě utržená krajnice.Svodidla neznají vůbec.Pak následovala celnice 2 buňky a celník v klidu spal,bylo poledne.Potom most se shnilými pražci na jedno auto a omezení na 5km.Pak už dál v MNE cesta parádní kolem celého jezera.Osobně mohu doporučit jen otrlým řidičům s vyšší světlou výškou,jinak hrozí místy i poškození spodku auta,ale dá se to projet.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (14. 05. 2014 09:26).
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
14. 05. 2014 09:37
Petr70,tak tu cestu také znám,ale z Čačaku lze jet dolů na Podgoricu,kaňony Tara a Morače a pak již dolů k moři.Možno tunelem a nebo přes hory.Cesta je široká,není problém.Jinak je variant více.Podle mne jsou cesty v MNE velice pěkné,na rozdíl někde v BiH.Jel jsem také kolem celého Pivsko jezera a pak novou krásnou cestou až do Žabljaku.To jezero nemá chybu,ta voda je snad ještě taková když se jede od Jajce na Mostar,ale tam není tolik těch tunelů.Snad se i Bosňáci zlepší a začnou postupně cesty spravovat. Jinak ještě mimo toto,pro ty co by uvažovali při pobytu v Ulcinj navštívit Albánii. Tak již je nová luxusní cesta od Vladimíru až do Albánie.Z Ulcinje do Vladimíra trochu horší.Mohu doporučit se tam podívat,nějakým výletem.

MirekŠi
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
18. 05. 2014 14:03
Trasa
Co říkáte ne tuhle trasu do Sarajeva nebo byste poradili něco jiného? A kdo projel jaký jsou tam cesty není to moc rozmlácený? Díky.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
18. 05. 2014 14:21
Část trasy jsem tady popisoval před rokem, tak to je okopíruju a trochu doplním:
Drvenik 0 km, 4.8.2013, 7.00 h.......Kravica 57 km, 1 h........Mostar 101 km, 1.40h.....Jajce 261 km, 4.30 km....nocleh...druhý den přechod Gradiška 387 km, 6.30 h......přechod Barcs 512 km, 8.30 h.....přechod Soproň 772 km, 12 h......Mikulov 912 km, 13.40 h.
Až do Jablanice se jelo celkem svižně, pak skoro k Banja Luce kopečky, horší silnice, začátky omezení rychlosti, občas měření. Z Banja Luky zatím bezplatná dálnice, ale už tam mají připravený budky. V Chorvatsku až do Virovitice samá vesnice a rychlostní omezení, tam to šlo pomalu, pak v pohodě. V Maďarsku silnice 68 trochu zvlněná, koleje, ale samé rovinky, dalo se jet rychle. Kolem Balatonu větší provoz, dál silnice 84 většinou kvalitní, zase několika kilometrové rovinky, jelo se dobře.
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
18. 05. 2014 18:14
Jeli jsme přes Srbsko poprvé a naposledy když jsme dostali devizák a od té doby ne. Žena mi stále tvrdí, že to není bezpečné jako jet Chorvatskem. Jak se cítíte když jedete přes enklávy, kde to vřelo při Balkánském konfliktu? Žádné obavy žádné problémy? Zvažuji to zda to zase nezkusit, ale nevím zda to v rodině projde.
Když jsme jednou jeli po staré na jih (dálnice ještě nebyla) a žena viděla u silnice chlapa se sluchátky na uších a nějakou tyčí v ruce, tak hierčila, že tam jsou miny a že on je hledá. Přitom měl hluchátka a v ruce motorovou kosu a sekal trávu.
To jen pro představu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
20. 05. 2014 09:04
Otazka na Romans

Ako a kde tráviš noc, hlavne v Bosne? Mám obavu nechať naložené auto cez noc pred hotelom. Preto plánujem prespať v aute na nejakom väčšom
parkovisku v oblasti Šamac - Zenica. Konečne chcem zase prejsť touto kedysi klasickou trasou zo Slovenska, lenže teraz sú tam obrovské záplavy, tak neviem či to bude začiatkom júla prejazdné.
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
20. 05. 2014 09:19
Ahojtesmiling smileyR.

My jsme spali minulý rok v Konjic /BiH/...a bylo super. Stát se může po pravdě všude něco - i doma u baráku...ale tam jsem se cítila naprosto bezpečně...

Stav cest po povodních v BiH můžeš sledovat tady...
[www.aamkbih.ba]
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
20. 05. 2014 11:03
To Rero:
Výborná stránka, pozeral som to za pomoci pfekladača GOOGLE, je tam dosť neprejazných úsekov. Zavretý je aj prechod Šamac.
Doporučujem si to pozrieť pred cestou a Ďakujem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jafurak (20. 05. 2014 11:05).
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
20. 05. 2014 19:29
Jafurak
Měl jsem tip na ubytování v soukromí v Jajcích (moc pěkné místo), ale bylo tam obsazeno. Tak jsme přespali v motelu u Plivského jezera. Hned vedle je ještě hotel. V motelu to vyšlo pro tři lidi se snídaní asi na 1200 Kč. Auto jsem měl pod okny pokoje motelu. Nemyslím si, že je tam větší kriminalita než u nás.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Romans (21. 05. 2014 07:00).
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
21. 05. 2014 09:25
Ahojtesmiling smileyR.

Tak nevím, ale asi bych letos trasu přes BiH vynechala... Nejen, že jsou záplavy mimořádných rozměrů...prakticky Balkánská katastrofa... [balkans.aljazeera.net] [balkans.aljazeera.net] , ale taky se uvolnily svahy - a tudíž se daly do pohybu i dosud nevyčištěná minová pole...a taky následné možné infekce - a to neříkám,že i při vyčištěné cestě - asi pohled na okolí nebude příjemný...
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
21. 05. 2014 18:26
Doufám,že do srpna by mohlo být vše v pořádku - přijít o průjezd Bosnou,to by byla velká ztráta....sad smileysad smiley
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
22. 05. 2014 09:48
Myslím že to bude spíš trvat roky než měsíce, než se to upraví tak aby se tam dalo bezpečně cestovat. Jako u nás.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
03. 06. 2014 08:59
Tak mám po radosti, lebo už asi tri roky sa chystám na túto trasu, mám natrénovanú pomalú pasáž Metkovič - Mostar, kde si chodím každý rok prejsť bazárovú uličku, sadnúť si na dobrú večerou s výbornou kávou a výhľadom na Old Bridge.
Dnes som pozeral prejazdnosť ciest a ešte stále presmerovávajú premávku v oblasti Doboj Maglaj a pri Tuzle.
Tento rok som už bol pevne rozhodnutý na trasu cez Sarajevo, ale počkám s tým asi na budúci rok.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
03. 06. 2014 15:09
..i já sleduji situaci....snad trasa Gradiška - Banja Luka -Jajce - Mostar bude v pořádku. O "sjezd do kopce" kolem Vrbasu nechceme přijít...Je ještě problém někde nahoře nad Laktaši - není to snad na trase - takže jen jim držet pěsti,aby bylo brzy vše lepší...
[bihamk.ba]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ježek (03. 06. 2014 15:10).
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
03. 06. 2014 17:36
Ježek pěkný odkaz díky thumbs up Já to sleduji tady
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
04. 06. 2014 13:05
Nevím,asi nebudou všichni souhlasit,ale vzhledem ke stavu nebo nestavu naší D 1 vynechávám Bratislavu a určitým nadhledem aplikuju
Jihlavu,Znojmo,Vídeň,Budapešť,Pécs,Harkany,Slav.a Bos.Brod,Doboj,Zenica,Sarajevo.Je to něco nad 1000 Km. HU po dálnici naprosto bez problémů,BIH úroveň silnic srovnatelná s našima,úseky v rovinách se dají jet dost svižně,horské jsou takové jaké jsou.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
04. 06. 2014 13:33
Vašek : nevím,kdy vyrážíte...ale v současnosti jsou ještě v BiH problémy právě na Vaší trase Doboj - Zenica - Sarajevo.
Viz. naše mapky o BiH
Práce na silnici a pravděpodobně sesuvy na vozovku/padající kameny/...to je vlastně normální i po běžných deštích - není zvláštností kupa kamení na silnici - a občas se vyskytující človíček s kolečkem a lopatou při odklízení - a vesnice nebo město v nedohlednu...
...opomenul jsem dodat : většina silnic v Bosně není srovnatelná s našimi.....kvalitativně tam jsou o dost lepší,píšu o hlavních průjezdních tazích



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ježek (04. 06. 2014 13:37).
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
08. 06. 2014 16:04
Díky Ježku,já o těch problémech vím,jedeme až v polovině srpna,v Sarajevu se zdržíme dva dny a počítám s tím,že se od místních dozvím,jak vypadá situace právě v inkriminovaných úsecích.V otázce kvalit silnic máš naprostou pravdu,já to tu jen nechtěl rozebírat.
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
18. 06. 2014 11:43
Informace z cesty - Slavonski Brod - Doboj - Sarajevo. Zdržení zde cca 1,5 hodinky utržená silnice, pouští to kyvadlově jinak cesta bez problémů.
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
11. 08. 2014 12:27
Zdravím,
jen se chci zeptat, jestli se dálnice před Sarajevem dá platit kartou?

Dík
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
11. 08. 2014 18:18
Loni se nedala pouze hotově.
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
11. 08. 2014 23:02
Tak tedy nevím,ale jel jsem tudy v roce 2012 a kartou se platil,bez problémů.

MirekŠi
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
12. 08. 2014 07:14
Taky jsem na tp sloléhal,že zaplatím kartou. Byl jsem tam v sobotu,byla tam menší kolona a když jsem mu podal kartu řekl,že pouze cash. Naštěstí jsem měl požadovanou sumu v drobných € . Možná nešel terminál,nebo byl líný nebo chtěl něco vydělat když by mě vracel ty jejich.Nevím,ale už radši počítám s platbou i cash. Měl bych tam tudy v září projíždět tak pak dám opět vědět jak to vypadalo.
Určitě tudy letos někdo jel tak napíše jak to bylo.
avatar
mdr
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
12. 08. 2014 08:07
My jsme jeli po dálnici do Sarajeva loni 2. září odpoledne a bez problému jsme platili kartou.
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
12. 08. 2014 10:46
Proč naštěstí? Na mě to zkoušeli takhle už párkrát. Dávám kartu, nemám hotovost a starej se. A najednou to funguje. Počítají, že na tom vydělají. Nikdo neví kolik mají vrátit.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
12. 08. 2014 13:23
Pokud jsou na cestarině symboly karet tak bych mu hotovost nedal.Jednou chtěli se mnou vyj... bat za Neunem na benzince,dal jsem kartu a oni,že nejde,tak jsem vzal druhou od jiné společnosti, a když viděl,že mám více karet tak hned to šlo.Prostě zkouší,i malá domů je dobrá.

MirekŠi
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
15. 08. 2014 07:15
Tak 12.8. jsme trasu úspěšně zvládli. Všem děkuji za užitečné rady a informace. Dálnici před Sarajevem jsme platili normálně kartou - na mýtnici jsou vyobrazené - bohužel jsem nestihl vyfotit. Je tam těsně před otevřením další úsek dálnice - pro ty co pojedou v září už možná bude v provozu.
Zdravím z Hvaru
Re: Trasa Praha-Budapest-Sarajevo-Mostar-Dubrovnik ( Pelješac)
08. 06. 2015 17:19
Je tu rok 2015.
Vlani som plánoval cestu touto trasou, ale pre poškodenie ciest záplavami som šiel klasikou po diaľnici.
Ak máte niekto aktuálnejšie info, ako sú tie posledné, dajte vedieť.
Tohto roku som rozhodnutý pre cestu touto trasou, ale štartujem až 23.08.2015.
Potom dám podrobné info o trase.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.