Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta na Krk

Autor Vojta11 
avatar Re: Cesta na Krk
24. 06. 2012 19:20
Ahojte. 16.6.2012...[i.imgur.com] [novine.novilist.hr]
Myslíte todle? Foto z dneška: [img99.imageshack.us] Píšou: nekoliko dana ....a taky: tje-dana će bit Zdraví R.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (24. 06. 2012 19:25).
Re: Cesta na Krk
25. 06. 2012 20:37
Globíku, proč ten podrážděný tón? Co je na tom špatného se zeptat? Že to nevíš Ty, neznamená, že to neví někdo jiný. Takže klídek a hezkou cestu bez objížděk.
Re: Cesta na Krk
26. 06. 2012 09:55
rrn
Re: Cesta na Krk
29. 06. 2012 09:11
Teď návrat - spánek - a večer odjezd s dalšími 8mi lidičkami do Malinske a Vrbnika.

Cesta v poho, pár omezení v A...jnak klidno. Výjezd z Krku v 21:00 - Mikulov průjezd v 6:30.

WV Transporter 8+1...zapůjčeno
Re: Cesta na Krk
29. 06. 2012 11:18
Exit Oštrovica je otevřen přes tento víkend, do 2.7.2012 do 11 hodin.

cit.: Na autocesti A6 Rijeka-Zagreb privremeno je do 02. srpnja do 11 sati otvoren izlaz Oštrovica, u smjeru Rijeke za osobna vozila i ostala vozila s teretom do maksimalne širine 3,25 m. Za ostala vozila u smjeru Krka i Crikvenica obilazak je preko čvorova Delnice ili Vrata.
Re: Cesta na Krk
03. 07. 2012 17:23
Pohádky ovčí babičky. V neděli 1/7 v 10.00 byl ještě zavřený a všechno to jezdilo přes Rijeku.
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 07:49
Asi stojí za zvážení trasa přes Slovinsko.
Po slovinské dálnici od Rakouska po A1 až na odbočku Kozina, dále po E61/7, dálnice Rijeka, Krk.
Výhody:
- vyhne se uzavřenému úseku v Chorvatsku
- vyhne se přecpanému přechodu Macelj
- odpadnou poplatky za chorvatskou dálnici
- slovinská známka se už vyplatí (nejede se po ní jen krátký úsek 45km k Ptuji), ale 230 km od hranice s Rakouskem až po odbočku Kozina
- ve Slovinsku je možno jet i přes Ilirskou Bystricu, ale je to klikaté a pomalé.
avatar Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 09:09
Vlada ...souhlas ............ Dál.poplatky v H.r. 42+69x2=222 Kn. x 3.6 Kč= 799Kč starý ceník
Slovinská 7d. známka 15E x2 =30E x 24Kč = 720Kč Ano je to delší trasa proti trase v H.r. A pokud by někdo jel jenom na 7 dní tak -7 E.ale to asi málokdo .Za propočty neručim ,........pokud někdo sežene E. pod 24Kč ..tak neni co řešit ....není jiné cesty na Krk .
A čtvrteční výjezd na noc ............tak ten asi nebude mít chybu to bude..... pohodička a kolonám nazdar.
Slovinec se asi na příští rok zastydí nebo zamyslý a zvedne svoje známky ..........přece H.r. zvedlo mýtné...tak nenechá je v tom zdražování samotné.
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 19:03
...dneska večer daji do provozu ten uzel Oštrovica...sjezd k mostu na ostrov Krk...
avatar Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 19:19
... Jiří, díky ... aktuality z Vašeho kraje potřebuje vědět spoustu lidí, co jedou na Krk ... thumbs up
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 20:55
Kluci,držte nám pěsti,vyrážíme v noci ve 2h.Ale ten uzel Oštrovica bude opravdu otevřený?Četla jsem na webu 5.7. 23.h ale nejsem si jistá,zda do nebo od.Čekám,že Jirka podá vysvětlení.smiling smiley
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 21:44
..na www.arz.hr...vpravo niže...STANJE NA CESTAMA: Večeras (dnes-večer) je čvor (uzel) Oštrovica DO 23 h ZATVOREN (uzavren - zavren) u smjeru Rijeky...(takže od 23 h bude OTEVREN...) ...od 23 h zatvoren jen pro vozidla širši nežli 3,25 m...ve smeru Zahrebu je (byl) uzel porad v poho...ale mohli taky napsat kratce: od 23 h je otevreno...na web kamere je videt porad ten jerab co prekaži, ale do 23 hodiny to daji pryč...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (05. 07. 2012 21:46).
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 22:29
Re: Cesta na Krk
05. 07. 2012 22:49
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi stojí za zvážení trasa přes Slovinsko.
> - vyhne se přecpanému přechodu Macelj
Vlada, a jak to vypadá s přecpanosti přechodu Pasjak na této trase? Třeba srpnové soboty odpo? Díky...
Re: Cesta na Krk
07. 07. 2012 15:10
Oleg,
V sobotu je plno všude, ale Macelj je asi nejhorší.
rrn
Re: Cesta na Krk
18. 07. 2012 14:08
K sjezdu z dálnice od Zagrebu na krk:

Opravy a omezení by měly podle vyjádření "Autocesta Rijeka-Zagreb d.d. trvat nadále. Sjednán konec na 08/2012, ale může být dříve.

Více sledujte ZDE: [www.arz.hr]

Foto uzávěru

Pokud jedete od Zagrebu, tak doporučuji až do Rijeky, kde dojedete na viadukt Orehovica a sledujte cestu č: E65

..a pak klasicky na Bakar.

zdržení nevalné, jen pod UFem (jak říkají děcka předělu nad Bakarem) je křižovatka dost zalepená kvůli světlům (cca 15-30min ve špičce) nad ránem a v noci by neměl být problém.
Re: Cesta na Krk
21. 07. 2012 22:08
Dnes ráno v 5 hodin,z Krku přes uzel Oštrovica v pohoděsmiling smiley
Re: Cesta na Krk
15. 07. 2016 11:32
Pro cestovatele ze ZÁPADNÍCH ČECH Zdravím, jezdíváme na jih a tentokráte jsme se rozhodli jet na Krk.Protože nemám tušení jak vypadá cesta (stav ,provoz,odpočívadla-jsouli tam nějaká ) tímto směrem měl bych dva dotazy.Jedu z Plzně ,chtěl bych vyrazit směrem Cham a po B20 až do Salzburgu.Jaká je ta 20 dá se tam jet slušně nebo je tam časté rychlostní omezení.Dle mapy povětšinou jsou obchvaty obcí tak by to mohlo být dobré.V Salzburgu sjet z 20 na 155 a tam se napojit před tunelem na A1?Nebo sjet z 20 až v Pidingu na 8 a pokračovat A1 na A11 a dále už pak na Villach?Ještě jedna věc není tam náhodou na těch odbočkách rovnou ukazatel Villachu?
Re: Cesta na Krk
15. 07. 2016 22:16
Tedy tímto směrem jsem ještě nejel, ale už 17 let se tudy pravidelně vracím z Chorvatska a Itálie.Trasu právě z Krku mi tenkrát poradili dva profíci kamioňáci. Už tehdy to byla rychlá a pohodová cesta a stále ji vylepšují. Ale naposledy tj. 6/7/16 byla 20 v Laufenu uzavřená. Objížďka vedla po rakouské 156 do Braunau, kousek po 12 a zpět na 20. Nic hrozného, spíš malé zpestření na cestě domů. Ale jel jsem to odpoledne, v noci by to asi bylo horší.
Jinak doporučuji ve Freilassingu sjet z 20 na 155 na Salzburg a tam se napojit na A1. Jet dolů na A8 je zbytečná zajížďka. Tedy jestli tě tam nepožene další objížďka, protože na křižovatce 20x155 i 155xA1 probíhaly velké úpravy.
Jinak přeji šťastnou cestu a pěknou dovču.
Re: Cesta na Krk
16. 07. 2016 11:45
honzo děkuji,koukal jsem na webky v Solnohradu a snad to bude bez objíždky 20x155 i 155xA1 je tam zúžení bez celkové uzavírky.Co se týče Laufenu na "D" stránkách jsem nic nenašel.
Děkuji a snad si to užijem v klidu.
Re: Cesta na Krk
27. 07. 2016 22:11
Tak mám nový námět na diskuzi zde v tomto vlákně. Právě se mi vrátil kamarád z Krku (byl tam poprvé). Nicméně překvapil mne volbou trasy. Ač se mne vyptával (a moje rada byla: slo známka se vyplatí, pokud jedeš Maribor, Ljublana, Postojna, Rupa, Krk).
On si vybral trasu přes Zagřeb, plus k tomu platil za známku slovinskou na ten kousek dálnice. A zpět jel zase na zagřeb a pak dalnici objížděl přes Maribor. Sice jsem pochopil jeho cestovatelské vlohy, ale při dotazu na ekonomiku cesty jsme došli k rozdílným názorům.
Viamichelin i google volí cestu W-GR-M-Zagřeb.... Krk, ovšem přes tu Ljubl+postojnou to není nijak delší ani pomalejší. Zdají se mi obě trasy obdobné na km a čas.
Kterou by jste volili a proč? Osobně jsem jel obě, ale v logice vidím když už slovinskou známku, tak využít co nejvíce dalniční sítě slovinců a celkem se dá takto slovinsko projet za krátkou dobu...
Re: Cesta na Krk
27. 07. 2016 23:48
Podpořím názor, že logika velí přes Slovinsko.
PRO je ekonomická stránka věci, když mám slo známku už neplatím dálnici a dojedu až k hranici Jelšane/Rupa.
Po Chorvatsku za navazující úsek Rupa - Krčský most -vše po dálnici- se platí mýtné 8 Kn.
Další výhodná věc, nestojíte na dvojích mýtnicích kolem ZG.
Nevýhoda je jen jedna, a to je jízda po obyč cestě od dálničního výjezdu Postojna do Rupy.
Je to asi 75 km, silnice je dobrá, ale projíždí se obcemi a dá se ujet cca za 1:15 hod. Po cestě jsou asi dvě odpočivadla,
Mala Pristava a ještě jedno. Kolem Ilirské Bystrice od letoška 2016 je obchvat.
Shrnu to asi takto.
Měla jsem reakci od lidí s velkým autem, kteří nemuseli hledět na peníze, že jim byla obyčejná cesta nepohodlná.
Ti co nechtějí zbytečně utrácet variantu přes Slovinsko ocenili.
Na cestě je ještě jedno úskalí a to v Ljubljaně, kde se dálnice dělí a značení je: vlevo HR, vpravo Itálie, Koper.
Tak v tomto místě je třeba zvolit směr Itálie, Koper, po pár kilometrech se objeví značení Postojna a Rijeka.
Re: Cesta na Krk
28. 07. 2016 08:22
no my sme už 2x išli cez Slovinsko - rok 2012 do Umagu, takže sme prešli od Šentilj až do Koperu komplet po diaľnici a potom pár kilometrov do Chorvátska po obyčajnej ceste. V roku 2015 sme tak urobili druhý krát a to sme išli na Krk - cez Lublanu sme prešli južným obchvatom podľa značenia a nevidel som tam žiadny zádrhel - ako píše iva2709 je možné to prejsť aj severným obchvatom smer Taliansko, ale ja osobne v tom nevidím zmysel. Nešli sme však dole z diaľnice na Postojnu ale až neskôr - Kozina. Cesta je tam kratšia smer Rupa a nie sú tam žiadne kamióny, ale toto som tu už niekde písal...

a je tu značná finančná úspora, nakoľko stačí kúpiť iba Slovinskú známku a v Chorvátsku zaplatiť tých 8 kuna tam, 8 kuna späť, všetko ostatné ako prejazd cez Rijeku až po krčki most je zadarmo.... neviem načo platiť celú A6 ZG-RI a späť, motať sa po lučku alebo demerje a potom ešte predražená A2 od ZG do Slovinska.....
Re: Cesta na Krk
28. 07. 2016 09:20
Díky za názory. Oba mi píšete ze srdce smiling smiley thumbs up
Re: Cesta na Krk
28. 07. 2016 16:10
jel sem na krk 8x z toho 7 po eko trase Wien Graz Ljublana Postojna Rijeka a bez problému. jednou a to letos jsem jel cestu kabriem takže jsem vynechal uplně všechny dálnici a jel po okreskách a kochal se přírodou smiling smiley
Re: Cesta na Krk
01. 08. 2016 10:41
Ja som sa z Krku - Baška vrátil v sobotu,ale nie cez Slovinsko ale z BA po 86 na Letenye a cez Záhreb na Rjeku a cez most ma Krk.
Re: Cesta na Krk
01. 08. 2016 12:29
A neplati se nahodou za prejeti Krckeho mostu 20 kn ?
Re: Cesta na Krk
01. 08. 2016 13:20
Re: Cesta na Krk
01. 08. 2016 14:18
paráda,za přejetí mostu o délce cca 500 m zaplatíte tolik co za 50 km dálnice.Nechci domyslet kolik bude stát přejezd mostu na Pelješac,pokud ho tedy někdy postaví
Re: Cesta na Krk
01. 08. 2016 15:09
Darko, dotaz zněl jinak. Vzhledem k tomu, že obě trasy (či více) končí u mostu smiling smiley, tak je jeho cena úplně jedno - když tam jedeš.
Co se týká Pejlešacu, pokud tam most postaví, stejně většina z nás pojede přes Ston, a zbytek ostrova, aby si prohlédlo jeho krásy.

Ivan00... já jsem v mé otázce nepočítal se "slovenskou alternativou" smiling smiley, to mi přijde jako jediná rozumná "výmluva" na to, proč jet přes chorvatsko smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.