Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena LPG

Autor ajax 
Re: Cena LPG
24. 09. 2015 18:03
Tak mám letos perfektní srovnání LPG versus nafta.Jedna cesta konec června do Montenegra v lpg,druhá nyní s dieslem.Stejný typ vozu,na stejné místo,stejnou cestou,stejný řidič, + - stejné zatížení a stejný nájezd km + - pár metrů,jen jiná motorizace.Takže na 3.000 km to bylo 390 L lpg, průměr 15 kč/l je 5.850kč.Nafty jsem projel 300 L,průměr 30kč/l,t.j. 9.000,- kč!!!O smradu z nafty ani nemluvím.Jedna upatlaná pistole a na wc jsem to drhnul jak po ebole a stejně jsem to cítil furt.

Karel
eny
24. 09. 2015 18:27
Otázka je co to bylo za traktor,který žere 10l/100km ?? P.S. jinak u pumpy bývají jednorázové rukavice, na co asi...
24. 09. 2015 18:51
10 litrů nafty, to je fakt síla. To jsi jel autobusem?
24. 09. 2015 20:39
Velmi zajímavé... stejný povoz a v LPG za 13l/100km a v naftě za 10l/100km.
... už jenom zbývá, že v benzínu by to bylo za 8l/100km confused smiley
24. 09. 2015 20:50
Ale KarelS píše.....
Tak mám letos perfektní srovnání LPG versus nafta.

Já mu věřím.
smileys with beer
25. 09. 2015 08:20
Ještě ani nenapsal, jaké vozidlo bylo požito. Jen že to stejný typ a jiné motory. Až napíše, můžeme mít připomínky.
Jen si myslím, že LPG za 15 je letos dost drahé.Pro změnu zase naftu píše cenu levnější než je tady u nás běžné.
25. 09. 2015 08:34
kabinet302 napsal: Pro změnu zase naftu píše cenu levnější než je tady u nás běžné.
Nevím, za kolik máš naftu tam u vás, ale já ji tankuji za 27,90 Samozřejmě na dálničních čerpačkách jsou ceny vysoké, ale i na běžné čerpačce cena nafty pod 30 je běžná.
Abyc se držel tématu. Stále nejsem schopen výhody plynu objevit. Argumentovat tím, že mám dvě nádrže, tak jak v jiném vlákně zaznělo atd., je pořád scestné. Furt mám v autě něco navíc. Buď n ádrž LPG, nebo rezervu v kufru, protože mám nádrž místo ní. Revize LPG jsou náklady navíc, pořizovací cena LPG, vyšší spotřeba, malý dojezd na jednu nádrž, to jsou všechno věci, které to u mě prostě nevyváží. Jezdit na LPG není jen o tom, že litr(potažmo dm3), stojí půlku od benzínu.
A tak jak zaznělo v jiném vlákně, že třeba údržba nafťáku oproti benzínu je dražší, je také úsměvné. V čem se dnešní diesel od benzínu liší? Turba mají oba, vstřiky, tj.i vstřikovací čerpadlo také, elektroniku obojí. Takže jen v tom, co se do toho leje a žhavící nebo zapalavovací svíčky?
25. 09. 2015 10:08
Nafta je u nás rozhodně přes 30 Kč,musím to překontrolovat až pojedu kolem. Plyn 14,90 kousek za Znojmem na Shelce (mimo hlavní tah) za 13,90 a benzin 31,40.
Když už se zaplatí nižší cenou pořizovací náklady na LPG, je rozhodně lacinější jezdit na plyn než na benzin.Toť moje "zkušenost"
Je pravda, že syn s Peugeoten 307 SW na naftu má náklady na km srovnatelné s naší Octavií 1,8 SLX..
No a ta rezerva překáží v kufru jen občas. Kdyby naše auto bylo mladší, investoval bych do dojezdové rezervy. K čemu je například na dálnici "opravovací" souprava na defekt, když než zastavíš, tak máš píchlou pneumatiku rozšmelcovanou na kusy a možná poškozený i ráfek. Jak se stalo mému synovci na dálnici v Německu. byl rád, že se tenkrát ještě neprodávali auta bez rezervy.
25. 09. 2015 15:15
Ono ta dojezdová "užovka" je (nejenom) na dálnici také nic moc... Má rychlostní limit (většinou i nižší průměr, profil) a s naloženým autem "radost" ... tudíž stejně u první pumpy nebo na prvním sjezdu řešíš okamžitě plnohodnotný pneuservis.
K ceně nafty: 23.9.2015 Globus Brno 28,60, před tím MOL Lipůvka 28,90
Na D1 to samozřejmě je přes 30CZK smileys with beer
25. 09. 2015 15:33
Zahajskej, netrap se s tím, kdo chce a vychází to pro něj líp, má LPG, kdo nechce nemá.
25. 09. 2015 18:52
Ještě k té užovce (omlouvám se za OT). Mám v O2 rezervu - "normální kolo", ale stejně je na něm nalepený štítek max 80 km/h. A užovka to není. Tak nevím.
25. 09. 2015 19:45
pavel72, kouknul bych na pneumatiku, její rychlostní index (např. T, V) a tím bych se řídil... asi tam nějaký vtipálek jenom nalepil samolepku grinning smiley
Ještě pro kabinet302, předpokládám, že máš OI a klasiku 195/65 R15 s dírami 5x100... "užovku" budeš shánět velmi těžko, neboť standardně se moc nedělala. Mělo jí pár Golfů mk4 a možná pár OI Tour. Mimochodem, pokud nebude sedět obvod kola (při jiné šířce musí být jiný index profilu = procenta šířky), tak může být problém s ABS, ESP a dalšími systémy, které si berou údaje z čidel ABS na kolech...
Konec OT smileys with beer
26. 09. 2015 00:15
Pro Záhajského,
Je vhodné také vycházet,z toho jaké má kdo možnosti,tedy finanční.Mám Fabii 1.4 od nové.Byl jsem živnostník a později jsem se stal

zaměstnanec,který musí jezdit do práce autem 20km.Na benzin je psaná spotřeba 7,2 l benzínu,na LPG 8,3.Natural stojí asi 31,50,LPG 12,70.Roční revize 200Kč,Emise plus 300 Kčza dva roky.U moderního dieselu je nutné brát v úvahu pořizovací náklady.Do zahraničí sebou rezervu vozím a zbytek kufru nám stačil pro 4 lidi do HR.
26. 09. 2015 00:15
Pro Záhajského,
Je vhodné také vycházet,z toho jaké má kdo možnosti,tedy finanční.Mám Fabii 1.4 od nové.Byl jsem živnostník a později jsem se stal

zaměstnanec,který musí jezdit do práce autem 20km.Na benzin je psaná spotřeba 7,2 l benzínu,na LPG 8,3.Natural stojí asi 31,50,LPG 12,70.Roční revize 200Kč,Emise plus 300 Kčza dva roky.U moderního dieselu je nutné brát v úvahu pořizovací náklady.Do zahraničí sebou rezervu vozím a zbytek kufru nám stačil pro 4 lidi do HR.
26. 09. 2015 00:20
pavel72 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě k té užovce (omlouvám se za OT). Mám v O2
> rezervu - "normální kolo", ale stejně je na něm
> nalepený štítek max 80 km/h. A užovka to není. Tak
> nevím.

No ono se ti to nejspíše pouze jeví jako normální kolo. Nejspíše to sice bude normální kolo, ale s jiným profilovým číslem s dodržením délky po obvodu. Takto se to často dělá, a pak je tam ta nálepka na 80km/h. Takže ho vyndej, prohlédni a asi zjistíš, že nemá úplně shodné parametry s tím co máš na nápravách.
27. 09. 2015 15:37
Ladda napsal(a):
> Ale KarelS píše.....
> Tak mám letos perfektní srovnání LPG versus
> nafta.
>
> Já mu věřím.
> smileys with beer

Upřímně jsem napsal,jak to bylo a a někdo my věří!To jsou věci,které se poslední dobou tady na foru moc nedějí,takže díky.
Kdybych chtěl poslouchat kecy,tak to dám do"nafty" a to by byl mazec.Tam si všichni tahají trika jak jeli s octávkou za 4,5 L a ještě naftu ukradli!
K vozidlům :Chrysler Grand Voyager 2.4i versus Chrysler Grand Voyager 2.8 CRDi , obojí v automatu.
Ceny PHM:psal jsem průměr,tzn. neřešil jsem,že jsem tankoval LPG v Kolíně za 14 kč a např. ve Slovinsku za tuším 0,76 E,což je od 15 kč vzdálené,stejně nafta doma za 29,80 , Znojmo asi 31,50 a ČH 1,09 E,což je těch průměrových 30 kč.Neřešil jsem pár km,haléřů či dokonce korun,protože ten rozdíl byl tak markantní,že to žádný význam nemělo.

Karel
27. 09. 2015 15:45
Ty Karle, dobrý, stačilo napsat, co je to za auto, nic víc. Ono většina je zvyklá prostě na "menší stroj" s menší spotřebou. Nic ve zlým to nebylo, snad nemluvím jenom za sebe.
27. 09. 2015 16:58
Mám Renaulta Laguna II grandtour.1.6
spotřeba podle palubního pc 7.2L skutečná 8.2L LPG
cena LPG u nás 12.90 Kč
natankuji za 418 Kč ujedu 400 Km
28. 09. 2015 15:45
Ano, to sedí. Pokud se počítá jen cena za litr natankovaného LPG. Ale kde jsou ty ostatní náklady? Na pořízení LPG, revize, každých 10 let nová nádrž, rychleji hnijou výfuky a pod.? Menší kufr, nemožnost vjet do krytých parkingů, se penězi počítat nedá. Ale do negativ se to zahrnout musí.
Reaguji proto, že každý, kdo jezdí na LPG, vidí jen ten rozdíl v ceně za natankovaný litr PHM.
Pconfused smiley. To teď bude mela.
28. 09. 2015 16:54
"Reaguji proto, že každý, kdo jezdí na LPG, vidí jen ten rozdíl v ceně za natankovaný litr PHM. "

Mela nebude, oni všichni co mají to LPG jsou takoví blbci, že neumí číst a do pěti počítat a nebýt Tebe, tak by o těch "nevýhodách" nevěděli. :-)
28. 09. 2015 17:01
Zahajdo. Na ty výfuky došels kde?
28. 09. 2015 17:06
Pavel72. Kolik km. jsi najezdil na LPG? A v kolikati autech jsi ho měl? Já jsu takový DEBIL že na LPG jezdím od roku 1993 a mám ho v 6stém autě.
28. 09. 2015 17:35
Ajaxovi, přečti si můj příspěvek ještě jednou, vydýchej a pak se zamysli :-)

Nápověda: O2 1,6Mpi LPG Lovato
28. 09. 2015 18:50
To je debata, tak jednoduše. Cena za montáž lpg je nižší než příplatek za naftový motor. Revize za8 let cca1000+emise cca 1000 kč. Tak, když to spočítám jezdim za 1,20 kč. Výfuk ani láhev nemusím měnit, po 8 letech měním za nové. Jo a ještě jsem zapomněl na výměnu filtru cca 600 kč. To jsou skutečné náklady, ta cena 1,20 kč je včetně trošky benzínu na startování. Takto mám již třetí auto. Momentálně dacii sandero 1.6 Mpi. Každý se rozhodujeme podle svého i při koupi auta.
30. 09. 2015 02:00
"Co se týká LPG, tak ho na dovolenou nechápu. Vloni jsem četl článek o cestě moraváka přes HU do HR s plynovou octavií. Pamatuju si z toho to že po cestě tam tankoval v česku, na slovensku, 2x v maďarsku ...... no to by mě mohlo"

Taky perla z "Kdo už jste se vrátili". Tam nechci rozvádět OT, tady to aspoň smrdí plynem.

To si pak někdo něco přečte a jsou z toho internetový "fámy", jak ten plyn nahovno (a kolik ty filtry a revize stojí a nádrž k tomu).

Mě přijde, že někteří mají z toho nějaký komplex. Ono to dokáže jezdit i mírně levněji než nafta (a nemusí, já vím), je to jednoznačně (při splnění nájezdu a rozumných podmínek) cenově výhodnější než benzín a přitom zůstávají výhody benzínového auta (což může být i subjektivní).

Je nicméně zajímavé, jak LPGisti víceméně nikomu nic nenutí, přičemž jistá skupina lidí, kteří většinou (ne nutně vždy) ví prd a nemají zkušenosti jim vysvětlují, jak špatně volili... :-)

Je také zajímavé, že nejsou nabádání majitelé jen benzínů (zejména atmosférických), jak draho to vlastně jezdí. Ale do LPG se naveze kde kdo... (i ten, kdo se nevezl)
30. 09. 2015 10:51
pavel72 thumbs upsmileys with beer
Pavle protože plynaři jsou lidé kterým to pálí....

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (30. 09. 2015 10:52).
01. 10. 2015 22:23
Kolín,už u 2 čerpaček za 11,50 kč.

Karel
02. 10. 2015 07:29
Už to tu chvilku sleduji a poněvadž jsem 20 let taky plynařem, tak ještě za tu dobu pár pozitivních poznatků k LPG..motorový olej, fitr, svíčky vydrží mnohem déle než u BE a nafty. A docela se těším až se tu za nějaký čas rozvine diskuze k CNG snad i vodíku či elektro pohonu..ono všechno má své + a - a kdo chce kam, pomůžme mu tam smileys with beer
02. 10. 2015 10:27
milošhr napsal(a):
...tak ještě za tu dobu pár pozitivních poznatků k LPG..motorový olej, fitr, svíčky vydrží mnohem déle než u BE a nafty.

to se sakra pletete....

02. 10. 2015 11:59
Peter1 to se sakra pletete......tak to bychom to tu pomalu mohli začít objektivně vyvracet či obhajovat..nejen z mých dlouholetých zkušeností (naježděno na LPG min 250 tis.), ale i z věrohodných poznatků odborníků autorizovaných servisů na LPG ?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 85
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.