Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena LPG

Autor ajax 
Re: Cena LPG
26. 09. 2015 00:15
Pro Záhajského,
Je vhodné také vycházet,z toho jaké má kdo možnosti,tedy finanční.Mám Fabii 1.4 od nové.Byl jsem živnostník a později jsem se stal

zaměstnanec,který musí jezdit do práce autem 20km.Na benzin je psaná spotřeba 7,2 l benzínu,na LPG 8,3.Natural stojí asi 31,50,LPG 12,70.Roční revize 200Kč,Emise plus 300 Kčza dva roky.U moderního dieselu je nutné brát v úvahu pořizovací náklady.Do zahraničí sebou rezervu vozím a zbytek kufru nám stačil pro 4 lidi do HR.
Re: Cena LPG
26. 09. 2015 00:15
Pro Záhajského,
Je vhodné také vycházet,z toho jaké má kdo možnosti,tedy finanční.Mám Fabii 1.4 od nové.Byl jsem živnostník a později jsem se stal

zaměstnanec,který musí jezdit do práce autem 20km.Na benzin je psaná spotřeba 7,2 l benzínu,na LPG 8,3.Natural stojí asi 31,50,LPG 12,70.Roční revize 200Kč,Emise plus 300 Kčza dva roky.U moderního dieselu je nutné brát v úvahu pořizovací náklady.Do zahraničí sebou rezervu vozím a zbytek kufru nám stačil pro 4 lidi do HR.
Re: Cena LPG
27. 09. 2015 15:37
Ladda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale KarelS píše.....
> Tak mám letos perfektní srovnání LPG versus
> nafta.
>
> Já mu věřím.
> smileys with beer


Upřímně jsem napsal,jak to bylo a a někdo my věří!To jsou věci,které se poslední dobou tady na foru moc nedějí,takže díky.
Kdybych chtěl poslouchat kecy,tak to dám do"nafty" a to by byl mazec.Tam si všichni tahají trika jak jeli s octávkou za 4,5 L a ještě naftu ukradli!
K vozidlům :Chrysler Grand Voyager 2.4i versus Chrysler Grand Voyager 2.8 CRDi , obojí v automatu.
Ceny PHM:psal jsem průměr,tzn. neřešil jsem,že jsem tankoval LPG v Kolíně za 14 kč a např. ve Slovinsku za tuším 0,76 E,což je od 15 kč vzdálené,stejně nafta doma za 29,80 , Znojmo asi 31,50 a ČH 1,09 E,což je těch průměrových 30 kč.Neřešil jsem pár km,haléřů či dokonce korun,protože ten rozdíl byl tak markantní,že to žádný význam nemělo.

Karel
avatar Re: Cena LPG
27. 09. 2015 15:45
Ty Karle, dobrý, stačilo napsat, co je to za auto, nic víc. Ono většina je zvyklá prostě na "menší stroj" s menší spotřebou. Nic ve zlým to nebylo, snad nemluvím jenom za sebe.
avatar Re: Cena LPG
27. 09. 2015 16:58
Mám Renaulta Laguna II grandtour.1.6
spotřeba podle palubního pc 7.2L skutečná 8.2L LPG
cena LPG u nás 12.90 Kč
natankuji za 418 Kč ujedu 400 Km
Re: Cena LPG
28. 09. 2015 15:45
Ano, to sedí. Pokud se počítá jen cena za litr natankovaného LPG. Ale kde jsou ty ostatní náklady? Na pořízení LPG, revize, každých 10 let nová nádrž, rychleji hnijou výfuky a pod.? Menší kufr, nemožnost vjet do krytých parkingů, se penězi počítat nedá. Ale do negativ se to zahrnout musí.
Reaguji proto, že každý, kdo jezdí na LPG, vidí jen ten rozdíl v ceně za natankovaný litr PHM.
Pconfused smiley. To teď bude mela.
avatar Re: Cena LPG
28. 09. 2015 16:54
"Reaguji proto, že každý, kdo jezdí na LPG, vidí jen ten rozdíl v ceně za natankovaný litr PHM. "

Mela nebude, oni všichni co mají to LPG jsou takoví blbci, že neumí číst a do pěti počítat a nebýt Tebe, tak by o těch "nevýhodách" nevěděli. :-)
Re: Cena LPG
28. 09. 2015 17:01
Zahajdo. Na ty výfuky došels kde?
Re: Cena LPG
28. 09. 2015 17:06
Pavel72. Kolik km. jsi najezdil na LPG? A v kolikati autech jsi ho měl? Já jsu takový DEBIL že na LPG jezdím od roku 1993 a mám ho v 6stém autě.
avatar Re: Cena LPG
28. 09. 2015 17:35
Ajaxovi, přečti si můj příspěvek ještě jednou, vydýchej a pak se zamysli :-)

Nápověda: O2 1,6Mpi LPG Lovato
Re: Cena LPG
28. 09. 2015 18:50
To je debata, tak jednoduše. Cena za montáž lpg je nižší než příplatek za naftový motor. Revize za8 let cca1000+emise cca 1000 kč. Tak, když to spočítám jezdim za 1,20 kč. Výfuk ani láhev nemusím měnit, po 8 letech měním za nové. Jo a ještě jsem zapomněl na výměnu filtru cca 600 kč. To jsou skutečné náklady, ta cena 1,20 kč je včetně trošky benzínu na startování. Takto mám již třetí auto. Momentálně dacii sandero 1.6 Mpi. Každý se rozhodujeme podle svého i při koupi auta.
avatar Re: Cena LPG
30. 09. 2015 02:00
"Co se týká LPG, tak ho na dovolenou nechápu. Vloni jsem četl článek o cestě moraváka přes HU do HR s plynovou octavií. Pamatuju si z toho to že po cestě tam tankoval v česku, na slovensku, 2x v maďarsku ...... no to by mě mohlo"

Taky perla z "Kdo už jste se vrátili". Tam nechci rozvádět OT, tady to aspoň smrdí plynem.

To si pak někdo něco přečte a jsou z toho internetový "fámy", jak ten plyn nahovno (a kolik ty filtry a revize stojí a nádrž k tomu).

Mě přijde, že někteří mají z toho nějaký komplex. Ono to dokáže jezdit i mírně levněji než nafta (a nemusí, já vím), je to jednoznačně (při splnění nájezdu a rozumných podmínek) cenově výhodnější než benzín a přitom zůstávají výhody benzínového auta (což může být i subjektivní).

Je nicméně zajímavé, jak LPGisti víceméně nikomu nic nenutí, přičemž jistá skupina lidí, kteří většinou (ne nutně vždy) ví prd a nemají zkušenosti jim vysvětlují, jak špatně volili... :-)

Je také zajímavé, že nejsou nabádání majitelé jen benzínů (zejména atmosférických), jak draho to vlastně jezdí. Ale do LPG se naveze kde kdo... (i ten, kdo se nevezl)
avatar Re: Cena LPG
30. 09. 2015 10:51
pavel72 thumbs upsmileys with beer
Pavle protože plynaři jsou lidé kterým to pálí....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (30. 09. 2015 10:52).
Re: Cena LPG
01. 10. 2015 22:23
Kolín,už u 2 čerpaček za 11,50 kč.

Karel
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 07:29
Už to tu chvilku sleduji a poněvadž jsem 20 let taky plynařem, tak ještě za tu dobu pár pozitivních poznatků k LPG..motorový olej, fitr, svíčky vydrží mnohem déle než u BE a nafty. A docela se těším až se tu za nějaký čas rozvine diskuze k CNG snad i vodíku či elektro pohonu..ono všechno má své + a - a kdo chce kam, pomůžme mu tam smileys with beer
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 10:27
milošhr napsal(a):
-------------------------------------------------------
...tak ještě za tu dobu pár pozitivních poznatků k LPG..motorový olej, fitr, svíčky vydrží mnohem déle než u BE a nafty.


to se sakra pletete....

_______________________________________________________
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 11:59
Peter1 to se sakra pletete......tak to bychom to tu pomalu mohli začít objektivně vyvracet či obhajovat..nejen z mých dlouholetých zkušeností (naježděno na LPG min 250 tis.), ale i z věrohodných poznatků odborníků autorizovaných servisů na LPG ?
Re: Cena LPG
02. 10. 2015 12:14
Již naposledy k tomuto tématu, ale poptám se: Když je to tak výhodné, proč na to teda všichni nejezdí?
A pro Ajaxe - hlavní produkt hoření LPG je voda. Proto to rychlejší reznutí výfuků, hlavně při jízdách okolo komína. Z dob škodných (Š105-120) to bylo nejmarkantnější, dnešní výfuky jsou z lepšího materiálu, ale zase jak který, tak proto to není tak vidět.
Možná vypadám jako neznalec, ale v rodině jednoho zatvrzelého plynaře máme, takže srovnávat mám s čím.
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 12:30
Když je to tak výhodné, proč na to teda všichni nejezdí?
Protože ještě neprokoukli.

Navíc asi ne všude jde bez problémů LPG namontovat. V malých autech LPG přece jenom zabírá nějaký prostor. Někteří mají strach jen co uslyší "plyn" (asi jim vzpomínky zůstaly z vojny). Některým se to na popojždění "kolem komína" nevyplatí a někteří si vždycky důvod najdou "proč ne". Tak asi tak.
Já jsem s LPG už čtvrtý rok velmi spokojen, jelikož zamontovaný LPG už druhý rok "šetří" moje korunky a na rozdíl od naftových motorů i ovzduší (jak jsme se minulý týden dozvěděli a nejde jen o VW). Teď ještě budete muset žalovat tyto firmy, že vás podvedly.
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 16:01
Pár poznámek:

1. SVÍČKY zaručeně vydrží nejdéle v dieselu, doživotně*.

2. Proč nemají všichni naftu?













------------
*vtip (pro jistotu)
Re: Cena LPG
02. 10. 2015 16:41
Taky se přidám ...na plín to jede mnohem víc , automechanici to " milují " ,(plyn ) no a proč nemají fšichni naftu ???

No , nejsou u ...zdroje ... bud za půl a nebo úplně .
smileys with beer
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 17:20
pavel72 i ty žhavící ? smoking smiley
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 18:26
Jak to neháže jiskru, néni to svíčka... smileys with beer
avatar Re: Cena LPG
02. 10. 2015 20:12
Omyl, bez knotu a vosku to není svíčka smileys with beer
Re: Cena LPG
03. 10. 2015 06:24
Tato diskuse zdá se mi poněkud vzláštní. To je pouze jedna paní povídala. Ještě se zde nenašel bývalí majitel LPG který přešel na naftu a řekl by že LPG již nikdy více. Zahajdo chceš mě říci že když budu jezdit pouze na benzín tak mě s výfuku nepujde žádná voda? Jinak cena u nás 12.50 Kč



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ajaxovi (03. 10. 2015 06:26).
avatar Re: Cena LPG
03. 10. 2015 07:07
Nejvíce se mi tu líbí takový ten akademický přístup "k věci" jinde by se to už dávno hádalo ne-li rovnou řezalo, stalo obludáriem smileys with beer




Upraveno 1krát. Naposledy upravil milošhr (03. 10. 2015 08:10).
avatar Re: Cena LPG
04. 10. 2015 11:32
Dnes ve Znojmě Příměticích - 13,10 Kč/dm3.
Někde je i lacinější. Ale tato "naše" cena je nejnižší za dobu kdy mám LPG (4 roky)
avatar Re: Cena LPG
04. 10. 2015 13:58
Zdravím,

Tak jsem taky napíšu svůj názor na LPG.Jezdil jsem 120L od 1998 do 2000 cca 70tis.Dále pak auto užíval otec do r.2007.
Já pak od roku 2000 šel do Feliny a namontil opět plyn(Lovato) do roku 2007 najel 180tis. na LPG.Pak předal opět otci,který jí jezdí dodnes.Už má 220tis na LPG.Z toho jednou výměna nádrže a jednou membrány a oprava přepínače.Jinak nic.Takže náklady mini prdi nic.Kamarád mi vždycky říkal(měl taky Fildu),že když spolu někam jedem,tak já to mám vždycky o polovinu blíž...(cena plynu).Filda byla předělána v 55tis.a spolehlivě teda jak jsem psal jezdí dodnes.Udělala 3x Chorvatsko(2001,2002,2003)Nikdy žádný problém.Snad se na ten plyn trošku více hřála,ale nikdy nezkolabovala.
No a pak přišla Octávka,kterou jsem taky chtěl dát na plyn,ale cena přestavby v r.2007 nebyla moc lákavá(Landi za 34tis)Nechal jsem to být a jezdil na BA.V roce 2012 mě to přestávalo bavit při cenách 40kč/l a namontil jsem konverzi na E85.Cena litru v r.2012 23.50l(ONO)-paráda.
Po prvotních menších problémech začalo vše fungovat k obrazu svému a já si užíval lepší akceleraci na "špiritus".To trvalo cca 2 roky po kterých
přestala být cena éčka zajímavá vůči benzínu a hlavně-pořídil jsem manželce Corsu na LPG.Bylo to loni v červnu a najednou jsem pochopil,že
díky výletům a Corse se dá i někam podívat za pár šupů za PHM.Corsa brala 7l LPG a cena loni v létě byla kolem 16,50l.
Na podzim jsem se začal tedy pachtit po cenách přestavby Octávky.Nechtěl jsem nic drahého,protože auto má už něco za sebou a hlavně nic náročného na servis.Protože vím,že není mechnik LPG jako mechanik LPG.Což se mi i potvrdilo.Takže abych to jen tady nechváli-ano jsou určité problémy(někdy i dosti zásadní)o kterých při provozu jako řidiči skoro vůbec nevíte.Já už nějaké zkušenosti z dřívějška měl,ale ty se moc se vstřikováním LPG srovnávat nedají(i když něco jo).
No nic auto se předělalo v hodnotě 19tis.do Lovtec Magic 2.S tím že byly použity italské vstřikovače OMVL a ne české MAGIC JET.
První dojmy super.Auto si jezdilo za 8.2l a pohoda.Po pár týdnech začal být problém u ranního startu na BA.Kolísání otáček-nepravidelný chod.Teplé v pohodě.LPG bez problémů.Následovalo seřízení.Nic moc-pořád stejné.Několikrát seřízení(vždy jen na dílně-o ničem)

Diagnostiku VAG COM profi doma mám řekl jsem si.Změřil jsem si tedy za provozu bohatost paliv.Rozdíl jako prase.LPG Chudé o 15%(kontrolka Check engine)
Koupě kabelu k LPG a stažení programu.Několikadenní ladění za provozu i na volnoběh.Úspěch se dostavil a auto doted jezdí jak má.
Takže své problémy LPG určitě má a hodně záleží na koho při přestavbě narazíte a jaké budete mít štěstí v odladěnosti.Ono to kolikrát totiž opravdu nijak nepoznáte,protože chudá směs(do 15%)jede kolikrát líp ,jak ta optimální.To se pak pozná po pár desítkách tisíc podpálenými ventily.Za to ovšem LPG nemůže.Může za to Váš mechanik,který tvrdí "máte to odladěný pane",nebo "ta svítící kontrolka motoru je v pohodě,to tak dělá".A Vy tak jo mějte se.Prošel jsem si tím a určo nejsem sám.

No ale každopádně jsem byl díky LPG v HR letos 2x,protože na benzin bych to cenově asi nedal(nebo dal,ale bylo by mi líto...eye rolling smiley)
Třetinová letošní cena v HR byla víc jak suprová oproti benzínu a rodinný rozpočet se pak ubíral příjemnějším směrem.
Takže za mě LPG JOOOOthumbs up

Najeto za necelý rok od přestavby(11/2014) 23tis.Takže již 4tis.jezdím podstatně levněji.

NÁKLADY-

-Přestavba 18950kč
-kabel k LPG(pro seřizování)1000kč
-filtr plyn fáze 150kč(po 20tis)
-teď bude revize cca 300kč.
-emise + 350 k benzínu při STK.
-svíčky Denso 4ks-350kč

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (04. 10. 2015 14:00).
avatar Re: Cena LPG
06. 10. 2015 10:51
[jpeg.cz]

_______________________________________________________
avatar Re: Cena LPG
06. 10. 2015 14:04
Peter1

Ano,tohle se stát může,ale úplně stejně se to může stát i u benzínu,který má plastovou nádrž a její proražení při nehodě není takový problém.
Horký výfuk vede většinou nedaleko ní a požár je otázkou štěstí.U LPG se po zhasnutí zapalování zavírá automaticky přívod plynu od multiventilu
(na nádrži) k motoru,takže únik plynu je omezen na zbytkový,který zůstal v trubkách.Vše má svá rizika a přiložené video je jedno z rizik,které je možné,ale stejně tak je možné i u ostatních paliv.Je to otázka názoru.No a při pohledu na video,které označuje tento náraz za slušnou šlupku při
vzplanuti,tak se nikomu nic zdravotně nestalo.To je prioritní ne?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 86
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.