Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cena LPG

Autor ajax 
avatar Re: Cena LPG
13. 08. 2015 19:18
Já mám naplánováno na dálnici Dravsko Polje Jug [www.mylpg.eu]

Ptuj je jako záloha.

Z KM to mám 465 km, to bych měl v pohodě na nádrž ujet.
avatar Re: Cena LPG
13. 08. 2015 19:30
Na zpáteční cestě, kdy jezdíme po chorvatské dálnici během dopoledne v sobotu je vždy na LPG u ČS fronta aut. Stačí se dívat a je to.

Už se to tady rozebíralo. Dle mých zkušeností na 99,9% v Chorvatsku potřebuješ obsluhu, Ve Slovinsku na 99,9% obsluhu nepotřebuješ a plníš si LPG sám a v Rakousku to já mám na 50%, jednou obsluha doběhla po mém zastavení u pumpy a naplnila, jednou to nechali na mě. Tam ale už čerpat nebudu, celkem draho. Tankoval jsem tam poprvé po namontování LPG, neboť jsem ještě neměl vyzkoušené, kam načerpaný plyn vydrží.Teď už vím, takže letos v Ptuji dotankuji tak 10 dm3 (spíše pro klid duše - nádrž benzinu bude minimálně ze 3/4 plná), a zbytek doberu v HR, neb je tam LPG levnější, skoro bych řekl nejlevnější po cestě na jih.
Re: Cena LPG
14. 08. 2015 18:34
jak jsem výše psal o tankování na Petrolu, mrknul jsem na výpis z banky a cena je 12.92 za litr
Re: Cena LPG
23. 08. 2015 23:11
V pátek jsme se vrátili.Cena LPG byla snad všude 3,68 kn za litr.Tankoval jsem v Břeclavi,potom Starý Goričan,OMV na Hr dálnici a LPG nad Makarskou.Na Starém Goričanu jsem si chtěl natankovat,ale měly tam pistoli nějaký jiný systém,tak jsem šel za obsluhou a ta mi natankovala,přesto že bylo 23 hod.U ostatních pump došla ihned obsluha a měli tam nápisy,že tankuje pouze obsluha.Při zpáteční cestě na St.Goričanu,něco mrmlal,ale zapnul to.Když to dotankovalo,tak jsem to vypnul sám a šel to zaplatit.
avatar Re: Cena LPG
24. 08. 2015 00:38
Tankoval jsem na Dravsko pole jug ve Slovinsku, jednou s obsluhou, jednou sam.

V Biogradu v pátek bylo 3,60 kuna/litr.

Spotřeba mi vyšla na na celou dovolenou přibližně 8,6 litru LPG na sto, 1.6Mpi/O2 kombi, čtyři lidi a plný kufr. Po dálnici, kde to šlo 125 - 135 km/h, část cesty, odhadem 1/3 s klimatizací.

LPG  kilometry ujeté na předchozí tankování
30,7    471				Dravsko pole jug
37,0	   408				Pakoštane,
22,7	   297				Biograd
39,1    386				Dravsko pole, 36 l + 3 litry nad omezovac
38,5	  470				Kroměříž po návratu
Lítá v tom odhadem 8 litrů, které jsem měl v přeplněné nádrži před výjezdem a nejdou z těch tankování vyčíst.
avatar Re: Cena LPG
24. 08. 2015 00:55
Jinak kabinete302, proč benzínová nádrž min. ze 3/4 plná? Jak dlouho ti trvá, než ten benzín vyjedeš? Není to škoda vozit sebou "zátěž" navíc?

Já teda beru maximálně do půlky a ještě Vervu 100 - nemá mít žádný biosložky.
Re: Cena LPG
24. 08. 2015 06:55
Já přidávám do benzinu aditivum VIF a mám vypínač na benzinové čerpadlo,aby zbytečně nejelo,doporučuje se min třetina nádrže,aby se čerpadlo chladilo.Znám,ale několik,co jezdí pouze na benzín, lidí jejichž auto půl nádrže nemělo.Čerpadlo jsem měnil asi po150000km,Z toho 110000 pouze benzín.Prý ojedinělá závada u Fabia 1.4 , Před dovolenou jsem benzín úplně vyjel a natankoval půlku nového,zejména z obavy,že bych nenatankoval LPG.
avatar Re: Cena LPG
24. 08. 2015 08:30
1/3 chápu, ale ty 3/4 mi přijdou zbytečný, to musí "zvodnatět".
avatar Re: Cena LPG
24. 08. 2015 11:08
Abych pravdu řekl, motor si sám nějak asi přisává nebo při startování studený má větší spotřebu než přepne na LPG, takže 10 litrů benzinu za 2 měsíce vyjedu. Takže já se té 3/4 nádrže nebojím, aspoň se to chladí.
Vodu z benzinu "odstraňuji" přidáním Velfobinu. Teď zkusím i to vámi doporučované aditivum VIF, jestli ho tady seženu.
Čerpadlo jsem zatím neměnil, nebylo proč, jen na benzin najeto 160 tis.km, teď 35 tis. na plyn.
Problémy pouze jednou (asi tomu i přispělo načerpání méně kvalitního benzinu), nechal jsem vyměnit palivový filtr a problémy (cukání při jízdě na benzin po nastartování) zmizely.
Re: Cena LPG
24. 08. 2015 13:44
VIF jsem kupoval v oleje.cz,kde si jezdím pro sudový motorový olej,cena u polosyntetiky asi poloviční.Tento produkt mi doporučil známý místr od automechaniků,protože se mě stávalo,že motor,když byl takový ještě polostudený než přepl na plyn,tak jel tak nějak neklidně.Aplikoval jsem to a zdá se mi to lepší.Tuším,že je toho 400ML a stojí to něco přes dvě stovky.Dávkuje se to 1:1000.Čerpadlo jsem měnil,protože se asi dvakrát nerozjelo,na radu jsem mu domluvil poklepem a na potřetí nucený start na plyn a nutná výměna.VIF byl kladně hodnocen v testech a měl by i snižovat spotřebu o 5-7%,což,pro nás není zásadní.
avatar Re: Cena LPG
24. 08. 2015 14:07
Počtení k vifu:
[www.dfens-cz.com]
Re: Cena LPG
24. 08. 2015 14:23
Nejsem odborník,ale nevím na co ten pán,autor článku jezdí.Já jsem nechal čistit klapku a to hrdlo asi po 165000 najetých km a bylo to jen trochu mastné a on tam měl 3mm nějakých usazenin nevím po kolika km a po 3000 mu zčernal olej,tak,že to okem poznal.No každý by jsme měli být odborníkem hlavně ve svém oboru.
Re: Cena LPG
25. 08. 2015 21:01
Po návratu z HR jsem si sečetl tankování a cesta do HR na LPG a zpět + místní popojíždění a dále včetně 2x 10t denních A známek a cca 80 kn za mýtné byla 3.720,- Kč na 2.556 km. Hlavně to udělala cena LPG v HR, kde byla v průměru po přepočtu 13,- Kč. Nejdražší 15,90 na Znojemsku. Při cestě zpět jsem zapoměl na dálnci za Záhřebem natankovat LPG a tak jsem se od hranic ze Slo vzacel zpět a u Zaboku jsem na Lukoilu natankoval.
Re: Cena LPG
26. 08. 2015 20:46
Ahoj plynaři,
jaké jsou aktuální ceny LPG v Chorvatsku? Díky Mirek.
Re: Cena LPG
26. 08. 2015 21:37
mjlh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj plynaři,
> jaké jsou aktuální ceny LPG v Chorvatsku? Díky
> Mirek.


Strit to snad napsal jasně. Co bys ještě chtěl?
Re: Cena LPG
26. 08. 2015 22:27
--



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ka.S (27. 08. 2015 17:54).
Re: Cena LPG
27. 08. 2015 07:19
Pardon, tu "13" jsem přehlédl, to se občas stane každému.
Ka.S - jsi nějak chytlavej. Právě takové příspěvky jaký jsi tu napsal ty, zasírají vlákna. Tak se prober.
Ahoj Mirek
avatar Re: Cena LPG
20. 09. 2015 12:26
Cena LPG - minulý týden při cestě tam na dálnici 2x CRODUX na dálnici 3,94 K před Karlovacem, 4,04 K za Zadarem za "litr"
Zpátky včera na dálnici Petrol 3,91 K a v Lopreisdorfu jen jistotu za 10 Euro - 0,749 E za "litr".
V Rakousku samoobsluha. V Chorvatsku na stojanech samoobsluha zakázaná, pro obsluhu jsem musel dojít k pokladně. Vypadalo to ale, že by jim vůbec nevadilo, kdybych se obsloužil sám. Na opačné straně pumpy přifrčeli Poláci, sami připojili hadici a začali čepovat. Obsluha jim nic neřekla. Možná proto, že měla na prsou ceduli, že je brigádnice". No člověk nikdy neví......
Re: Cena LPG
24. 09. 2015 18:03
Tak mám letos perfektní srovnání LPG versus nafta.Jedna cesta konec června do Montenegra v lpg,druhá nyní s dieslem.Stejný typ vozu,na stejné místo,stejnou cestou,stejný řidič, + - stejné zatížení a stejný nájezd km + - pár metrů,jen jiná motorizace.Takže na 3.000 km to bylo 390 L lpg, průměr 15 kč/l je 5.850kč.Nafty jsem projel 300 L,průměr 30kč/l,t.j. 9.000,- kč!!!O smradu z nafty ani nemluvím.Jedna upatlaná pistole a na wc jsem to drhnul jak po ebole a stejně jsem to cítil furt.

Karel
eny
Re: Cena LPG
24. 09. 2015 18:27
Otázka je co to bylo za traktor,který žere 10l/100km ?? P.S. jinak u pumpy bývají jednorázové rukavice, na co asi...
avatar Re: Cena LPG
24. 09. 2015 18:51
10 litrů nafty, to je fakt síla. To jsi jel autobusem?
avatar Re: Cena LPG
24. 09. 2015 20:39
Velmi zajímavé... stejný povoz a v LPG za 13l/100km a v naftě za 10l/100km.
... už jenom zbývá, že v benzínu by to bylo za 8l/100km confused smiley
Re: Cena LPG
24. 09. 2015 20:50
Ale KarelS píše.....
Tak mám letos perfektní srovnání LPG versus nafta.

Já mu věřím.
smileys with beer
avatar Re: Cena LPG
25. 09. 2015 08:20
Ještě ani nenapsal, jaké vozidlo bylo požito. Jen že to stejný typ a jiné motory. Až napíše, můžeme mít připomínky.
Jen si myslím, že LPG za 15 je letos dost drahé.Pro změnu zase naftu píše cenu levnější než je tady u nás běžné.
Re: Cena LPG
25. 09. 2015 08:34
kabinet302 napsal: Pro změnu zase naftu píše cenu levnější než je tady u nás běžné.
Nevím, za kolik máš naftu tam u vás, ale já ji tankuji za 27,90 Samozřejmě na dálničních čerpačkách jsou ceny vysoké, ale i na běžné čerpačce cena nafty pod 30 je běžná.
Abyc se držel tématu. Stále nejsem schopen výhody plynu objevit. Argumentovat tím, že mám dvě nádrže, tak jak v jiném vlákně zaznělo atd., je pořád scestné. Furt mám v autě něco navíc. Buď n ádrž LPG, nebo rezervu v kufru, protože mám nádrž místo ní. Revize LPG jsou náklady navíc, pořizovací cena LPG, vyšší spotřeba, malý dojezd na jednu nádrž, to jsou všechno věci, které to u mě prostě nevyváží. Jezdit na LPG není jen o tom, že litr(potažmo dm3), stojí půlku od benzínu.
A tak jak zaznělo v jiném vlákně, že třeba údržba nafťáku oproti benzínu je dražší, je také úsměvné. V čem se dnešní diesel od benzínu liší? Turba mají oba, vstřiky, tj.i vstřikovací čerpadlo také, elektroniku obojí. Takže jen v tom, co se do toho leje a žhavící nebo zapalavovací svíčky?
avatar Re: Cena LPG
25. 09. 2015 10:08
Nafta je u nás rozhodně přes 30 Kč,musím to překontrolovat až pojedu kolem. Plyn 14,90 kousek za Znojmem na Shelce (mimo hlavní tah) za 13,90 a benzin 31,40.
Když už se zaplatí nižší cenou pořizovací náklady na LPG, je rozhodně lacinější jezdit na plyn než na benzin.Toť moje "zkušenost"
Je pravda, že syn s Peugeoten 307 SW na naftu má náklady na km srovnatelné s naší Octavií 1,8 SLX..
No a ta rezerva překáží v kufru jen občas. Kdyby naše auto bylo mladší, investoval bych do dojezdové rezervy. K čemu je například na dálnici "opravovací" souprava na defekt, když než zastavíš, tak máš píchlou pneumatiku rozšmelcovanou na kusy a možná poškozený i ráfek. Jak se stalo mému synovci na dálnici v Německu. byl rád, že se tenkrát ještě neprodávali auta bez rezervy.
avatar Re: Cena LPG
25. 09. 2015 15:15
Ono ta dojezdová "užovka" je (nejenom) na dálnici také nic moc... Má rychlostní limit (většinou i nižší průměr, profil) a s naloženým autem "radost" ... tudíž stejně u první pumpy nebo na prvním sjezdu řešíš okamžitě plnohodnotný pneuservis.
K ceně nafty: 23.9.2015 Globus Brno 28,60, před tím MOL Lipůvka 28,90
Na D1 to samozřejmě je přes 30CZK smileys with beer
avatar Re: Cena LPG
25. 09. 2015 15:33
Zahajskej, netrap se s tím, kdo chce a vychází to pro něj líp, má LPG, kdo nechce nemá.
avatar Re: Cena LPG
25. 09. 2015 18:52
Ještě k té užovce (omlouvám se za OT). Mám v O2 rezervu - "normální kolo", ale stejně je na něm nalepený štítek max 80 km/h. A užovka to není. Tak nevím.
avatar Re: Cena LPG
25. 09. 2015 19:45
pavel72, kouknul bych na pneumatiku, její rychlostní index (např. T, V) a tím bych se řídil... asi tam nějaký vtipálek jenom nalepil samolepku grinning smiley
Ještě pro kabinet302, předpokládám, že máš OI a klasiku 195/65 R15 s dírami 5x100... "užovku" budeš shánět velmi těžko, neboť standardně se moc nedělala. Mělo jí pár Golfů mk4 a možná pár OI Tour. Mimochodem, pokud nebude sedět obvod kola (při jiné šířce musí být jiný index profilu = procenta šířky), tak může být problém s ABS, ESP a dalšími systémy, které si berou údaje z čidel ABS na kolech...
Konec OT smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.