Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
Re: Jeden řidič
13. 03. 2012 18:38
Bessy, na okresce a valíš ho 130 !!!! Hanba Ti nehodný člověče. Takhle třeba příklad pro mladé řidiče ? To néééééééééé?thumbs up smiley
Re: Jeden řidič
14. 03. 2012 00:09
Zahajskej - ano súhlasím.Keď je ticho v aute,tak je to fajn.Ideš podľa seba bez rušivých momentov.Ale.......nesmie prísť toľko spomínaná únava,potom je to o hubu.Vtedy som radšej keď sa možem s manželkou baviť,alebo aspoň nech rozpráva ona.
No a tentokrát pri ceste na Jadran budem radšej keď manželka bude bdelá somnou a pomože mi pri navigácii na ceste.pozn.moja prvá cesta do Chorvatskasmiling smiley
Re: Jeden řidič
14. 03. 2012 09:35
My letos řešíme dilema. Jedeme s 4-letými kloučky a 8-letou slečnou. Je lepší noc nebo den? Děsí mě představa,že děcka budou ráno odpočatá a my dva hotovka, Fakt nevíme. Nyní nás švára ještě navrtal,že je lepší z Prahy to vzít přes Maďarsko než Rakousko. (my dříve jezdili jen přes A) Co myslíte?
avatar Re: Jeden řidič
14. 03. 2012 09:56
Nepovím zda je lepší cesta přez Maďarsko ,jezdím na Č.Budějovice D.Dvořiště Graz na noc odjezd Kladno cca 17-18 hod děti 8 a 4 roky se probudějí jen na čůrání a když mají žízeň při cestě žena 3/4 cesty je vzhůru pak většinou utuhne na 1-2 hodiny to jsem rád když s námi jede neteř 17 letá kdy kecáme o fyzice vesmíru chemii a mě se v kryzi nechce spát poněvatž musím odpovídat a debatovat. Jel jsem to již také přez Wien (Vídeň ) cestou zpět zdálo se mě to trochu rychlejší akorád cesta Hatě na D1 krize za svítání pak mě probudí D1 tam neusnešyawning smiley
Zpět jsem taky jel přez den odjezd cca 12 hod Baška Voda a dalo se to s dětmi je fakt ,že věta kdy už tam budem zní již při odjezdu smiling smiley,ale většinou na nějakou část cesty usnou tak je to ok . Vozím DVD přehrávače pouštím např.Shrek Pod jezevčí skálou ,Jak vytrhnout velrybě stoličku ? Šmouly, a zasměju se tomu občas sám když je tam dobrá hláška . Přiznávám ,že jsem to sám celé nejel v kuse na posledních 100-200 km mě střídá žena cestou tam a cestou zpět pak v Rakousku na dálnici . Když jsem jel přez den zpět tak bych to ujel sám celé je to méně únavné ,ale proč nenechat Lucii řídit spinning smiley sticking its tongue out je fakt ,že neusnu ani když sedim jako spolujezdec vnímám stejně cestu i když mám zavřené oči Martin
Re: Jeden řidič
14. 03. 2012 10:11
Hradečák: len nech všetci spia, aspoň je kľud yawning smiley thumbs up
Mára: tak to máš úplnú pravdu, ja som s deťmi zatiaľ robil tak 250 km maximálne, ale už boli otravné. V Chorvátsku som zatiaľ s deťmi nebol.

Ináč, s tými mojimi dcérami je to hrozné, správajú sa úplne ako malé deti... confused smiley

To bude asi tým, že majú 3,5 a 2 roky. A tie 2. narodeniny má malá DNES ! :-)

Ešte Hradečák: ad "viera vo vodiča". Ja nemám dôveru k žiadnemu vodičovi. Vždy, keď som spolujazdec, mám problém sa udržať, aby som mu nebrblal "teraz si mohol pridať", "čo sa vlečieš", "ten bol ešte ďaleko", "hentoho predbehni", "teraz brzdiii !". Mám kamaráta, ktorý jazdí tak, že 200 m pred križovatkou kričí na kľudne na križovatku prichádzajúce auto "STOOOJ !" a keď pri ňom šoférujem ja a v 100 kmh na rovnej, širokej a suchej okreske prebieham druhé auto, ide nohami prekopnúť podlahu na mieste, kde má vodič brzdy...

Holt, ako Najlepší Vodič Na Svete to mám psychicky ťažké...
yawning smiley yawning smiley yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MildeSorte4 (14. 03. 2012 10:48).
Re: Jeden řidič
14. 03. 2012 12:07
Tak jsem koukal na zprávy a jsem z toho v ... . Autobus plný dětí a náraz do zdi, to je hrůza!!! Tak až se vydáme v létě k moři, tak hlavně opatrně sad smiley
Re: Jeden řidič
14. 03. 2012 14:54
Ve dne nebo v noci - hlavně v klidu a opatrně! A hlavně s trochu štěstí a nepřepínat se.
Smutné je na tom to, že když budeš mít smůlu, tak se do maléru dostaneš a kolikrát to ani neovlivníš.
Ve dne je větší provoz, větší šance nehody jak ukazují statistiky, v noci, pokud usneš za volantem nebo do tebe bouchne spící řidič jsou zas následky o to tragičtější.

To co se dnes stalo ve Švýcarsku je hrozná tragedie, nevím co bych dělal, kdyby mi děti odjeli na lyžák a zněj už se nevrátili...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (14. 03. 2012 14:57).
Re: Jeden řidič
14. 03. 2012 19:46
Ve dne nebo v noci - hlavně v klidu a opatrně! A hlavně s trochu štěstí a nepřepínat se.
Smutné je na tom to, že když budeš mít smůlu, tak se do maléru dostaneš a kolikrát to ani neovlivníš.

Máro, Ty mi mluvíš z duše.
Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 06:54
Hoši, ale myslím, že tohle je noční můra všech řidičů a řidičů autobusu zvlášť: Autobus. Píšou, že jel rychle... Pokud ano, tak se akorát následky zvětšily. Spíš to vypadá na spánek... A nebo prasklé pneu či jinou závadu... V každém případě je to šílené...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (15. 03. 2012 06:55).
Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 08:09
Včera na ČT1 říkali,že se to stalo ve 21hodin, krátce po té co bus vyjel a řidiči
byli odpočatí(poslední jízdu jeli v pondělí a tato hrozná věc se stala v úterý ve 21hod)
Bus byl téměř nový a vysokou rychlostí podle tachografu nejel.
Taky to mohl být třeba infarkt...:-(
avatar Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 11:36
... infarkt není vyloučen ... do srdce nikdo dopředu nevidí ...
Pán Bůh chraň a opatruj ...


Anonymní uživatel
Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 12:18
Bessy tak to máš naprostou pravdu. Měl jsem 2 infarkty, vždy to přišlo naprosto nečekaně, bez varování a v klidu., ne po námaze. Naštěstí vždy jsem díky dětem dostal okamžitou pomoc a přežil. Dnes mám za sebou 4 angioplastiky stentem, důchod mi dát nechcou, prý jsem na tom stále dobře!!!!!!! angry smiley . A příčina? STRESS-největší zabiják.
10 let jsem podnikal, vydělal slušný love, ale taky to bylo 20 hodin denně a 7 dní v týdnu, 360 dní v roce. Dnes už si jen hraju a dělám co mne baví a co chcu. POUČENÍ-SRÁT NA LOVE, ALE JAK TO DĚLAT , KDYŽ BEZ NICH TO NEJDE?
avatar Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 12:32
tonasumik: Tak to ses na pomery v CR vyjimka, protoze podle toho co jsem tam loni videl a slysel tak tam chce mit kazdej dovolenou aspon 14 dni nejlepe tri tydny v lete a aspon tyden nebo dva v zime, delat tak 40 hodin tydne, 50 uz je k nevydrzeni a vydelavat miliony rocne....eye popping smiley
...to se divim ze uz sem nekdo nenapsal ze se nedrzite tematu...smiling bouncing smiley
avatar Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 13:32
Zajímavé, že ve Švýcarsku to jde. Mají 5 týdnů dovolené a vydělávají všichni dost slušně. Tak by to mělo jít i u nás. A bylo by to , kdyby se vše nerozkradlo.....Nebo je to tím,že jsme v EU? A USA, kapitola sama pro sebe, největší dluhy ze všech, ale "jsme mistry světa" ve všem....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (15. 03. 2012 13:34).
Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 15:03
Fl.89 jsi mimo téma.
avatar Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 18:34
... Florido ... mně nevadí, že jsi na blbém vláknu .... ale to, že už zase nevíš, jak ti narostl zobák,
oprava ... pač se jedná o písemný příspěvek, tak už jsi zapomněl jak ti narostlo pé ... no prostě ... nevíš, jak se píše s háčky ... yawning smiley
avatar Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 20:10
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zajímavé, že ve Švýcarsku to jde. Mají 5 týdnů
> dovolené a vydělávají všichni dost slušně. Tak by
> to mělo jít i u nás. A bylo by to , kdyby se vše
> nerozkradlo.....Nebo je to tím,že jsme v EU? A
> USA, kapitola sama pro sebe, největší dluhy ze
> všech, ale "jsme mistry světa" ve všem....

a nepovídej ty zdejší politruku....
tohle je týden staré....
[www.novinky.cz]
by mně zajímalo, jak by to referendum u dopadlo u nás, asi tam v historii neměli politruky...smoking smiley
Re: Jeden řidič
15. 03. 2012 20:16
inak k tomu autobusu vo Švajčiarsku...podľa najnovších zistení vodič šteloval DVD prehrávač a nevenoval sa riadeniu..čo u profesionála nieje dobrá vizitka,veď v tom autobuse boli dvajasad smiley
avatar Re: Jeden řidič
16. 03. 2012 11:03
Bessy: No to zalezi na tom odkud pisu...Ted napriklad z domu ze sve pracovny kde mam SONY VAIO, desktop a laptop tzn. ze je to bez hacku a carek...Kdyz pisu z iPhone nebo iPad tak to potom hacky a carky mam...smiling smiley
avatar Re: Jeden řidič
16. 03. 2012 11:09
kabinet: Ja nedluzim nikomu ani cent, VSECHNO at je to barak, zarizeni v nem, auta atd. patri me a manzelce a su MOC rad ze tady v te "kapitole same pro sebe" zijeme a za par let se teprve ukaze kdo se s tim zadluzenim lip vyporada jestli my nebo Evropa...smoking smiley
avatar Re: Jeden řidič
16. 03. 2012 21:56
Florido, toto vlákno je o dlouhých cestách absolvovaných jedním řidičem.
Týdny dovolené řeš, prosím, na jiném fóru.
A admina prosím o promazání příspěvků mimo téma.
avatar Re: Jeden řidič
16. 03. 2012 22:28
Letos mám naplánovanou dovolenou v Trpanji .Čeká mě to poprvé autem,šoferovat budu sám asi 1200km,celkem se těšímspinning smiley sticking its tongue out,ale mám s té cesty i respekt.
avatar Re: Jeden řidič
16. 03. 2012 23:15
To máš správně. Respekt ano, ale bát se toho nemusíš. Také jezdím na Pelješac 1200 km a... a vůbec: to důležité je tu od začátku tohoto vlákna.
avatar Re: Jeden řidič
17. 03. 2012 02:34
Loni jsem to taky absolvoval.
Cesta Břeclav - Trpanj 14 hodin v pohodičce,řídil jsem sám.cca 1200km.
asi 5 přestávek po půl hodině.
Re: Jeden řidič
17. 03. 2012 07:27
Desátým rokem jezdím k moři do lokality mezi Makarskou a Gradacem. Vyjíždíme v osm večer, kvůli dětem. První krize přichází kolem půl druhé ráno někde za Záhřebem .Hned sjíždím na prvním odmorišti kde se schovám za kamion aby mě nebudilo osvětlení parkoviště. Usnu asi na hodinu,kdy mě budí hluční Maďaři nebo Poláci. Okolo šesté ranní přichází další minikrize,která je uťata úsvitem (jezdím až koncem srpna) a výjezdem ze Sveti Rok .Hned zastavuju, proběhnu se, pár dřepů, hluboké nádechy už je cítit moře.Trochu únava - ani ne spánek - se dostavuje na Krce kde se asi půl hodinu zdržím, snídáme, fotíme se a tak.... Okolo deváté kdy najíždím na magistrálu jsem úplně OK- v dením módu, probděná noc není vůbec znát. Nemám problém se zháněním ubytování a beru jen to ce se nám nejvíc líbí.Okolo poledne ale býváme vždy ubytováni a jdem se koupat. Na zpáteční cestu se vydáváme po čtrnácti dnech také na noc a tím jak spím na dovolené v podstatě denně přes den - slunce mě zmáhá- jedu nonstop bez odpočinku a někdy jdu do konce pracovat....
Re: Jeden řidič
17. 03. 2012 12:27
Bóóóórec...smileys with beer
Re: Jeden řidič
17. 03. 2012 21:50
Chtělo by to založit speciální vlákno jen pro Floridu (Fl.89), tam by se mohl dosytosti vykecat mimo téma.
Re: Jeden řidič
18. 03. 2012 08:31
Jednou jsem jel ze Semeringu na Graz a v takovém tunelu bouchla u protijedoucího kamionu . návěsu - guma. Lidi to byla taková prda že jsem si málem ucvrnknul. I s takovou věcí se musí počítat. Pěkně jsem se probral z takové ukolébané jizdy. Potom jsem zadumal - co kdyby to bouchla levá přední ? No to už je ...kdyby.
Faktem je, že pokud je obousměrný tubus, jsem neustále na "číhané". Ono jet deset km v tunelu - nic moc zábava.
Re: Jeden řidič
18. 03. 2012 21:38
khanka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My letos řešíme dilema. Jedeme s 4-letými kloučky
> a 8-letou slečnou. Je lepší noc nebo den? Děsí mě
> představa,že děcka budou ráno odpočatá a my dva
> hotovka, Fakt nevíme. Nyní nás švára ještě
> navrtal,že je lepší z Prahy to vzít přes Maďarsko
> než Rakousko. (my dříve jezdili jen přes A) Co
> myslíte?

Tenhle dotaz docela zapadl, nevšiml jsem si, že by někdo odpověděl. Já osobně bych na děti tolik ohled nebral, za chvíli usnou ve dne nebo v noci. Důležitý je, aby se dobře cítil řidič. Pokud je klimatizace, je cesta za horkého dne snesitelnější pro celou posádku, bez klimy bych volil raději noční přesun. Je však třeba zvážit, zda si nezvyklý řidič troufne na takový nápor. Jak se píše výše, není radno přeceňovat síly, únava je velice záludný společník, je třeba včas zastavit a dát si pauzu. Osobně preferuji třeba i jen krátký spánek. Dá víc, než pobíhání po parkovišti, to sice dobře probere, zkušený řidič pak podá další slušný výkon, ale únava se poměrně brzy vrátí a udeří větší silou. Protáhnout si tělo je účinnější a potřebný po krátkém spánku. Taková hoďka spánku je k nezaplacení. Co se týče trasy, nevím, jaký význam má cesta z Prahy přes Maďary. SK a H dálnice po 10,-E tuším, A za 8,-E. Já jel několikrát přes H před dvěma lety (kamionem), 86 silnice nejhorší šíleně rozbitá (nejvíc v Evropě) přes vesnice, plná pomalých kamionů, proč??? Za 8,-E letím jako vítr po luxusní rakouský dálnici, max půl hodiny ztratím při objíždění slovinský, svinsky drahý dálnice a opět klidná, rychlá jízda po chorvatský dálnici. Rychlý, snadný, jednoduchý, pohodlný. Co víc dodat?
Re: Jeden řidič
19. 03. 2012 08:04
Závidím!(opraveno :-)) Dědi co usnou přes den nemám :-( a to jim je letos 4 a 7. Podotknu,
že v autě neusnuli přes den ani před třema lety, kdy jim bylo 1 a 4. Ten menší dal
leda tak 2x20minut a usnul až ve 20hodin, ten starší až ve 22hod po té, co z Šibeniku
jsme vyjeli kolem 13hod.
:-(



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mára (19. 03. 2012 22:32).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.