Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 12. 2017 19:36
Tielk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj tak jak to tedy funguje jen to koupim pres
> net a nemusim se o nic starat ani vozit doklad o
> zaplaceni nebo si vytisknout fakturu.Oni si to pri
> kontrole automaticky dohledaji v databazi.Nemam s
> temi e znamkami zadnou zkusenost a nerad bych se
> tak s nimi dostal do sporu.Dekuji.

Zde pro info videonávod jak koupit slovenskou e-známku
je to stejné jako s rakouskou známkousad smiley doklad se opravdu vozit nemusí)
[www.youtube.com]

Zde postup zakoupení rakouské elektronické známky:
[www.youtube.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (10. 12. 2017 19:46).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
10. 12. 2017 20:12
Tak nevím, napsané to tam opravdu nikde není, povinnost to tedy asi nebude, ale letos jsme jeli s kolegou, oba dva jsme ji měli koupenou z domova přes net a zaplacenou kartou, oba dva jsme jí měli platnou a potvrzení o zaplacení u sebe. Po SK tam i zpět v pohodě, ale při zpáteční cestě hned za hranicí HR - HU byla dálnice svedena přes parkoviště. Mě skenovali - v pohodě jedu dál a koukám, jak kolegu hodili bokem - nenašli ho podle SPZ v systému (upozorňuji, že ji měl zadanou dobře). Prokázal se dokladem o koupi, co mu přišel mailem a hned mastil za mnou. Na rozdíl od ostatních čekajících neplatičů, kterých tam nebylo pomálu...Jako podle mne je lepší si ho vytisknout a nechat v autě, to mě nezabije a ani nezrujnuje. Ale hádat se s maďarským policajtem na cestě z a nebo na dovolenou - to zrovna není mé hobby. Dálniční známku jsme kupovali tady [ematrica.nemzetiutdij.hu]. Pro koupi SK známky zde [eznamka.sk]
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 12. 2017 10:04
V HU je potřeba mít potvrzení o zaplacení u sebe.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 12. 2017 11:57
t152 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V HU je potřeba mít potvrzení o zaplacení u sebe.


Maďaři to mají v nějakém zákoně?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 12. 2017 16:11
t152 napsal(a):
> V HU je potřeba mít potvrzení o zaplacení u sebe.

Zásadně to není třeba, nicméně dle zkušeností viz výše se to docela doporučuje.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 12. 2017 20:18
t152 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V HU je potřeba mít potvrzení o zaplacení u sebe.

OK, když se podíváš na mé příspěvky ve vláknu "Přes HU 2", tak tam vždy dávám odkaz na RELEVANTNÍ odkaz (dokonce se snažím najít "anglickou EU verzi" ) nějakého zákona či vyhlášky, která stanovuje zpoplatněné úseky v HU a další související věci...

Jsi schopen sem dát takový odkaz - pro výše uvedené tvrzení? eye rolling smiley

Osobně jsem vyjma článků "agentury JPP" (Jedna Paní Povídala) nikde nic takového nečetl.
smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 12. 2017 21:01
Niže uvedený text je překlad dvou otázek a odpovědí z madarských stránek provozovatele dálnic. Dle první odpovědi pokud mne při kontrole nedohledají v systému, tak mohu předložit potvrzení o platbě od nich. Je tam slůvko "nebo", to znamená, že pokud mojí registrační značku dohledají v systému, tak nemusím ukazovat žádné další potvrzení.To je tedy pouze doporučeno.

Příplatek za prohlídku na místě ?

Pokud vozidlo nemá platné mýtné při kontrole na místě nebo potvrzení o potvrzení odesláním poskytovatele služeb za použití služeb elektronického mýtného, ​​musí řidič zaplatit dodatečný poplatek v závislosti na kategorii vozidla, které podléhá kontrole.

Jak dlouho by měla být ověřovací kupón / potvrzovací zpráva zachována?

Ověřovací kupón nebo potvrzovací zpráva přijatá po zakoupení musí být uchována po dobu 2 let od posledního dne platnosti e-nálepky.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
11. 12. 2017 23:03
A nestačil by jim ten potvrzovací e-mail v telefonu? Tak jako si netisknu vstupenky, jízdenky, letenky, potvrzení bookingu v hotelu..., odvážil bych se cestovat bez papírového potvrzení o internetové úhradě poplatku za dálnici.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 09:43
V dnešním světě mi připadá dosti naivní nemít o platbě sebou potvrzení, ať již papírové, či formou sms nebo mailu. E-komerce - prodej známek přes net tím je - je jen složená z nul a jedniček kdesi v kabelech či vzduchu se svými chybami z toho vyplývajícími. Takže bez potvrzení o koupi známky, a je úplně jedno, že to jejich zákony nevyžadují, ani ránu. Už jen třeba z toho důvodu, jak se pak budu s polišem v zahraničí domlouvat.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 10:10
V dnešní moderní době má snad už skoro každý nějaké chytré zařízení (telefon, tablet apod.), které se dá připojit k netu a vše si stáhnout, popř. mít možnost ukázat potvrzení z e-mailového klienta ... Tím chci říct, že vždy se dá bez problémů prokázat, že jsem to skutečně uhradil. A když už nic z výše uvedeného nemám, tak proč si to pro klid v duši nevytisknout a nedát k dokladům od pojištění apod. Hlavně se nestresovat zbytečnostma, když jdou elegantně vyřešit :-).

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 11:25
To gandalf. Starší ročníky s PC a chytrými telefony moc kamarádi nejsou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 14:03
To ajax: Ano to je pravda, ale já to celé vztahuju na lidi / uživatele, co chodí zde, které považuju za trochu PC znalé, když jsou aktivní na fóru (myšleno v dobrém). A přihlásit se k e-mailu přes PC nebo mobil je v podstatě to stejné.

Asi mě budete mít za drzého, co už, ale je jedno, co říká kdejaký zákon (jestli tisknout doklad nebo ne), prostě si to vytisknu a není potřeba sáhodlouze rozebírat kdejakou pytlíkovinu smiling smiley.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 14:41
Tak se snad tady nebudem hádat kvůli maďarům nebo rakušákům , pro mne je pozitivní, že e-známka existuje a určitě jí použiji.Další plus je pro mne ten kus nové dálnice v Rakousku, že to o pár minut urychlí cestu. Rakouskou e-známku z nás ještě nikdo nezkoušel, tak až budou nějaké zkušenosti, tak ocením každou info z cesty.
Ocenil bych něco podobného i ze slovinska. Pokud se týká česka, tak pokud trochu půjde, tak budeme mít e-známku od roku 2019. Přípravy jsou již ve stádiu, že se řeší drobnosti = třeba roční známka bude platit rok od data pořízení = koupím v červenci 2019 = platí do července 2020.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 15:55
... papír je papír ... na druhou stranu se dá na mobil ofotit ledacos ...
např. karta, kterou si z fotky v mobilu sejme čtečka branky u vstupu do Makra ... a taky samozřejmě pustí ...

smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 19:57
Přesně tak. A přitom to ani nemusí být moje vlastní karta, že...tongue sticking out smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 22:10
Celé je to o něčem úplně jiném...

... alá holinky či hodinky... obojí se natahuje grinning smiley

Pokud někdo napíše, že je něco potřeba, viz.:

> t152 napsal(a):
> V HU je potřeba mít potvrzení o zaplacení u sebe.

Tak to (alespoň pro mě) znamená, že je to nutné = vyžadované

Pokud by to bylo formulované jako doporučení (je vhodné, je dobré mít u sebe atd.), tak neřeknu ani popel... (a samozřejmě to v elektronické podobě mám, pokud využívám zpoplatněné úseky).
smileys with beer

O tom, že by opravdu bylo vhodné u takových tvrzení uvádět i zdroj informací ani nemluvě... Neboť bludů o cestě do HR je plný internet... i díky "motoristickým novinářům" (mám na mysli bludy o zpoplatněných a free úsecích v HU, o hraničních přechodech atd.)
Bohužel je dnes takový fenomén, že to, co je na internetu nebo bylo v televizi je pravda... a je opravdu velmi málo lidí, kteří si informace alespoň trochu ověřují nebo o tom alespoň racionálně přemýšlí.. OMG WTF hot smiley

P.S. Pokud je to pro někoho nepochopitelné, tak se omlouvám za intelektuální průjem... a slibuji, že to rozchlastám thumbs up smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
12. 12. 2017 23:11
Mám otázku na vás, kteří máte zkušenosti s kontrolou elektronické dálniční známky (jako např. tomkin a atnarfus).

Domníváte se, že tyto známky jsou průběžně kontrolovány systémem kamerového dohledu (např. na mýtných branách) či podobně, jak je to ze strany provozovatele prezentováno (VideoControll)?

Anebo, vzhledem na "přepadovky" na odpočívadlech, kde i tam dochází k nedohledání registrované značky (a tedy zaplacené známky) v registru, žádný stacionární ani mobilní dohled neexistuje (popř. nefunguje), ale je nahrazován nárazovými fyzickými kontrolami "v terénu"?

To by totiž naznačovalo, nakolik je kontrolní systém "těsný" anebo "děravý".
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 12. 2017 18:45
Ano, domnívám se, že brány, které jsou vedeny přes dálnici a kterých je tam dost snímají. Alespoň jsou tam tabulky, které na to upozorňují. Kamery jsou tam také (teda detailně jsem je nepozoroval, zda jsou funkční či atrapy). Přepadovka mě odchytla, při cestě zpět, ale to brali všechny a bez kompromisu. Maník skenoval značky nějakým "udělátkem", ti co bylo v pohodě, pokračovali, ti co ne, šli bokem. Bylo to v těchto místech [www.google.cz] Možná, že to bylo tím, že dálnice teprve začínala a myslím, že tam brána s kamerou ještě nebyla. Na kolegu byli docela vostrý, skener nepoznal jejich SPZ, maďar ani slovo anglicky,blekotal pořád dokola v nějaké univerzální řeči spinning smiley sticking its tongue out , že budou pokutování atd...a že ho nic nezajímá. Uklidnil se, až teprve, když mu kolega ukázal doklad o zaplacení, na kterém je patrno, že se jedná o jeho vůz a je na něm jeho SPZ. Pak hned pokračoval v cestě. Takže spíše bych řekl, že to ještě nemají moc vymakaný, ale asi se to nevyplatí pokoušet... Na druhou stranu - je to pohodička, známku koupíš i zaplatíš po netu, bez dealerských přirážek, doklad o zaplacení schováš do kaslíku a frčíš. Nemusíš si blemcat sklo od známky a pak ji složitě odstraňovat.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
13. 12. 2017 20:52
... díky mýtní bráně a kameře na ní ... před časem v Rakousku zachytili (záznam si stáhla projíždějící rakouská Cobra)
projíždějící, v česku (půl roku před tím) ukradený Superb ... auto bylo zastaveno až před Mariborem, ale to není podstatné ...

smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 12. 2017 10:15
V Rakousku brány známky hlídají. V noci se běžně prozradí hrůzu nahánějícím bliknutím, kdy si neznalý šofér hnad promítá, kolik bude pokuta za rychlost. Také jsem již v A zažil vytažení všech z dálnice a kontrolu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 12. 2017 20:16
Co hlídají brány v Rakousku? Platnost dálničních známek, anebo rychlost vozidel?
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
14. 12. 2017 23:16
Hlídají přítomnost známky na skle.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 12. 2017 00:18
Jenom její přítomnost? To se ty brány moc nevyplatí thumbs down Takže mohu v pohodě jet s neplatnou známkou?
Tom
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 12. 2017 07:06
Nejen, že můžeš jet s neplatnou známkou.
Můžeš jet dokonce bez známky.
Společným ukazatelem však bude - nesmějí tě chytit. smoking smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 12. 2017 13:21
Jasně. Ovšem pokud kamery skutečně hlídají pouze přítomnost známky na skle vozidla, pak se podstatně zvýšuje pravděpodobnost, že projedu i s neplatnou známkou (kamera stěží rozliší platnost známky).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 12. 2017 18:52
Tak dobré kamery tam stoprocentně nemají, aby bylo možné rozpoznat vystřižené dirky na známce.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 12. 2017 21:40
Brány určitě nehlídají nalepené známky osobáků, ale mýtné krabičky kamionů.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
15. 12. 2017 22:36
Již před deseti lety nabízel tuto technologii Kapsch našemu ministerstvu dopravy, je proto docela dost možné, že doma to dávno mají.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (15. 12. 2017 22:37).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 12. 2017 17:13
Neměl jsem delší dobu čas číst.Známku v Maďarsku jsem kupoval naposledy v srpnu 2016 .Nevím jestli jsem si to špatně vyložil,ale potvrzení jsem tiskl na základě informace co jsem buď četl někde na netu nebo na těch stránkách co jsem platil,ale tiskl jsem si to a vezl sebou.Ten potvrzovací email nemůžu dohledat asi jsem ho už smazal.Pokud jsem někoho uvedl v omyl a je to stará informace,tak se omlouvám.Platil jsem to na těchto stránkách [ematrica.nemzetiutdij.hu]#
Nikde tam není napsané,že to člověk musí mít u sebe,jen,že jako potvrzení o zaplacení slouží potvrzovací zpráva a má se uchovat po dobu 2 let jak bylo již výše někým psáno. [toll-charge.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil t152 (16. 12. 2017 17:30).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
16. 12. 2017 21:08
t152: ó ano, opakování je matka moudrosti eye rolling smiley

atnarfus: před asi osmi-devíti lety jsem pracoval u Kapsche. S použitím jeho technologie byla u nás vybudována síť mýtných bran, které komunikují elektronicky s krabičkou ve vozidlech nad 3,5 t. Kamery mýtných bran dokáží zaznamenat detaily auta (včetně reg. značky) i řidiče, ale platnost nalepené známky opravdu, ale opravdu nepřečtou yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.