Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Dálniční známky A,SLO, HU

Autor kare-l 
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 06:35
Minulý rok 30.6. se na Gralle nedalo najít místo k zaparkováni,rok předtím jsme tam stavěli a bylo tam strašně národa a fronta na vše,ale v autě chěji všichni na wc zrovna když jedeme kolem,tak letos při žádostech o zastavení na Gralle budu dělat hluchýho
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 08:36
Preto som napísal že Gralla radšej nie. Ale nechcel som to opakovať. A nezohnal si na pumpe na diaľnici v Rakúsku? Lebo zväčša nemajú na pumpách mimo diaľnice ale na diaľnici vždy. Inak ak ideš cez Viedeň v téme špecifiká s deťmi máš niekoľko čerpačiek od Viedne až po Graz.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 08:56
Chlapi dík za rady, nebudu to teda příliš řešit a zastavím někde na dálnici mezi Linz a Graz a koupím. Pokud by se nepovedlo, tak ta Gralla, jedu v noci na středu, takže nějaké fronty na pumpě neočekávám.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 09:13
Ako v pohode vybavíš aj na Gralle WC aj natankuješ aj kúpiš známku. Ale ja som tam bol vždy asi tak medzi 2h - 4h a rušno ako na diskotéke tam bolo vždy. Nehovorím že som sa zdržal dlho ale aj na toaletu som si počkal aj na zaplatenie či nákup iba známky. Rovnako aj na palivo. Doma tankujem iba Shell V-PD Nitro + ale tam bola vždy cena o dosť drahšia tak odvtedy sa zastavím pre diaľničnú známku na iných čepračkách a tankujem v Slovinsku na diaľnici.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 09:18
s těmi nalepovacími známkami je to stejně opruz, doufám, že někoho zodpovědného brzo napadne přechod na elektronické známky, jak to mají už teď v HU a SK



Upraveno 1krát. Naposledy upravil martin7601 (04. 06. 2017 09:19).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 09:42
Přátelé, trošku hodně příspěvků, ale pokud to chápu správně: tak informace, že "Všechny pumpy na dálnici v rakousku mají slovinskou DZ" NENÍ pravdivá. Všechny ne. Jen ty blíže k hranicím a proto je právě Grala jistota. Osobní zkušenost, chtěl jsem známku kupovat dříve a až na třetí pokus mi vyšla Grala. (Zkušenost z roku 2015). 2016 Už jsem stavěl jen Grala.

S rakousko známkou je to někdy (Někdy, prosím, netahejte mne za slovíčko) podobné, už se mi stalo vícekrát, že jsem úmysln projel Mikulov i tu budku na čáře a známku rakouskou sehnal až na třetí pumpě, protože už zkrátka nebyly. Jistější je ta velká OMW, první v rakousku v zatáčce, pokud jedete od Mikulova na Vídeň (nemohu si teď vzpomenout na název té vesnice). Ale také jsem tak už 2x nepochodil. Obsluhuje tam češka a prostě měli vyprodáné.

Někdy je jistější (zvlášť) na noc koupit si to fakt v ČR v tourist centru. A ušetřit zastávku na pumpě, kterou třeba nepotřebuješ v itineráři k zastavování smiling smiley Dobře dojeďte! smiling smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 10:25
Vždy v noci od 00:30 do 04:30h som kúpil na google maps: GPS 48.034249, 16.338604 GPS 47.834082, 16.181993 GPS 47.333051, 16.060905 Je to náhoda že vždy mali? Kupujem mesačnú. Inak sú jediné 3 čerpačky normálne na pravej strane diaľnice. Ďalšie 3 čerpačký sú vľavo teda zväčša sa točiť a prechádzať nadjazdom. A ešte je na pravej ZOBERN ale tam je tiež plno vždy aj v noci. Samozrejme pokiaľ to bude niekde kde človek zíde z diaľnice lebo v Rakúsku je drahšie palivo na diaľnici tak to je jasné že nemusia mať.

"Jistější je ta velká OMW, první v rakousku v zatáčce, pokud jedete od Mikulova na Vídeň (nemohu si teď vzpomenout na název té vesnice). Ale také jsem tak už 2x nepochodil. " A takže vesnice nie! Jedine na diaľnici priamo a ak som pozeral dobre tak pred Viedňou máš na diaľnici iba jednu aj tú na ľavej strane OMV. Druhá na rýchlostnej ceste ak ideš na S1 tiže vľavo OMV aj tam majú. Potom za Viedňou stačí jednu z troch čo som napísal a pochodíš určite. Samozrejme nechať si to môžeš aj na poslednú Grallu.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil triplex (04. 06. 2017 11:06).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 10:36
EU rozhodla, že se do desti let sjednotí systém platby za dálnice a to na mýto. Takže krabky v HR budou žít dál, jen nám asi přibudou na skle další, pokud nebude jedna krabka pro celé EU.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 11:16
Osobně nerozumím tomu, proč vyjedu na dovolenou a cestou se musím pídit potom, kde seženu známku , zda náhodou nebude vyprodaná .... stojí mne to čas, zbytečné odbočování na pumpy.....apod.
Raději si ji koupím doma v klídku kdykoliv a kdekoliv - pošta, benzinka, tourist centrum , směnárna.... apod. Že je tam pár korun navíc, no a co, neřeším.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 11:25
SLO známku v ČR všude taky nemají, takže se člověk taky musí pídit kde ji koupí a loni mi to trvalo cca hodinu času pro ni dojet do UAMK. To že někde v A zastavím na pár minut a ještě ušetřím 50-100Kč je pro mě rozhodně výhodnější. V další řadě taky princip, nevím, proč mám platit CZ prodejci výrazně vyšší marži než tomu v A.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 11:46
Tak nějak. Rakouskou koupím v A. Slovinsko objedu a v Chorvatsku mámENC.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 12:32
Triplex:
ta OMW je první v AU - první velká nonstop a poslední před případným prvním vyjetím na dálnici. Ať jedeš na makarskou nebo na kaprun. A je tak frekventovaná, že se "umí přihodit", že už známky ten den (nebo tu hodinu) nemají. Myslím, že je to z mého příspěvku čitelné.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 13:23
couddy

Smazaná citace posledního příspěvku

No a presne o tom som písal že to isté sa stane aj na Gralle a tým pádom je úplne jedno kde to je pokiaľ je to priamo na diaľnici. Tak sme sa nakoniec dohodli :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (04. 06. 2017 13:27).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 16:13
ľudia - to nemyslíte vážne....
ako berem, že sú to informácie na mieste, ale riešiť kde na ceste kúpiť známku len pre pár korún, ano pár korún, pretože rozdiel medzi kúpou v ČR a na ceste vyšší nebude ( dobre nech nežerem 100 kc ). Kúpim doma a idem nie, no problem, no stres grinning smiley thumbs up
od prvého dňa som neriešil a kupoval v ČR

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 17:56
Mám na to totožnej názor. V Tourist centru koupím všechny známky na celou cestu. Nehodlám je někde nahánět po cestě.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
04. 06. 2017 19:19
Já jsem kupoval A 10denní nálepku u UAMK za 260,-Kč. A jsem podobného názoru, že si vše vyřešim v klidu a pak už jen jedu. Protože jedu přes noc tak mi odpadne nějaké shánění po benzinkách.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 06. 2017 09:56
A známky kupuji také v ÚAMK. Většinou půl éčka na jedné přirážka. SLO známku řeším až cestou, protože dolů většinou objíždím, podle nálady a chutě, zpět jedu po dálnici. Takže pokud se cestou dolů rozhodnu známku koupit a jet po dálnici i dolů, Gralla to jistí, koupím hned měsíční. Pokud kupuji jen na cestu zpět, kupuji ji cestou domů hned za hranicí HR/SLO Gruškovje. Mají tam i A známky, platba kartou.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 06. 2017 14:08
Přesně jako Zahajskej. smileys with beer A pokud na noc, kupuji to i s EUry ve směnárně. To je podle chuti. Každej ať si to dělá, jak chce. Mužeme si jen vyměnit pohled na věc smiling smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 06. 2017 14:31
... tak jak Zahajskej a couddy ... je to jen pohled na věc ...
rakouské známky vždy kupuji dopředu, jedna desetidenní mi nestačí ... jestli je v cestovce o 20 kaček dražší to neřeším, protože jak vyjíždíme, chci, aby byla DZ nalepená ... tím mi jedna starost a čas při kupování cestou ( zvl. v noci ) ubývá ...
... při tom chápu ty, kdo nemají dostupný zdroj pro kupování dálničních známek v místě bydliště ( těm se nehodí pro známku jet někam do tramtárie
a pak ji koupí cestou )
... slovenské, maďarské ani slovinské známky a viněty nepotřebuji ..

.smileys with beer
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 06. 2017 14:41
Slovenskou a maďarskou případně vyřešíš od počítače... či z mobilu až cestou smoking smiley
Samozřejmě je to opět věc osobních preferencí, někdo si i toto raději nechá udělat v CK či směnárně smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 06. 2017 15:12
Doma si na A a SLO známku ani nevzpomenu, jsem rád, že si dobiju ENC. Známky kupuju vždycky až v Rakousku, na SLO přechodu. Už to takhle dělám 10 let, měnit to nebudu a vždycky to spojim i s krátkou přestávkou na protažení se, krásně mě to výjde. 1 přestávka v Takousku, druhá Slovinsko a 2-3 v HR podle potřeby, i když to bylo loni s nafťákem, letos jedu poprvé s benzínem a to bude asi víc přestávek u pumpyspinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil agent007 (05. 06. 2017 15:14).
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
05. 06. 2017 15:24
Mít nalepenou A známku předem je fajn. Jen jí člověk nesmí zapomenout nalepit, což se mi stává cestou domů, kdy musím nalepit druhou. Už jsem jí taky lepil po ujetí 60km po A dálnici, když jsem si na ní s hrůzou vzpomněl. A to bývají dost často kontroly na Gralle ve směru od SLO hranic.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 06. 2017 09:21
Jsem na tom stejně jako většina. Známku/známky mám koupené před odjezdem. Rakouskou známku koupím doma na OMV při tankování (na firemní Routexku), SLO známku nepotřebuju, ale v minulosti když jsem asi 3x jel po SLO dálnici, tak jsem si známku koupil ve směnárně v Tesco při nákupu na dovolenou. Zdržení při nákupu známky minimální, skutečnost, že zaplatím o něco málo víc, neřeším a při odjezdu jsem v klidu, bez stresu a bez starostí kde budu shánět známku a co když ji tam co ji chci koupit, nebudou mít.
Stejně tak nechápu confused smiley diskusi v jiném vlákně na téma pořízení HU (či SK) známky. Nerozumím tomu, proč někdo chce kupovat HU či SK známku na pumpě, když tyto známky jsou elektronické. Nákup je možné učinit z domu nebo kanceláře, neplatíte nic navíc a potvrzení máte v mailu (případně lze vytisknout). A odkazů na nákup SK a HU známek včetně postupů už tu bylo napsáno několik. Asi je nákup známky cestou pro někoho součást dovolené a proto se tady o tom bude donekonečna diskutovat.
smileys with beer
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 06. 2017 16:03
Treba proto, ze ne vsichni maji nalinkovanou cestu? Ja treba loni pred Brnem menil kvuli kolone pred Brnem trasu tak, ze Slovensko jsem nakonec uplne minul. Kdybych ji mel koupenou byla by mi k nicemu.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 06. 2017 17:08
Každej, ať si dělá, co chce. Někdo vyjede a má to naplánováno na minutu přesně, někdo vyjede a děj se vůle Boží. Dálniční známka se dá koupit úplně v pohodě, bez stresu v Rakousku i Slovinsku.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 06. 2017 17:39
Tak ono se dá naplánovat úplně vše, nakoupit předem úplně vše, včetně známek, pokud člověk jede sám- myslím jedno auto. My letos jedeme tři auta, z toho dvě posádky v Chorvatsku autem ještě nebyly. Takže je dobré si pozišťovat a posichrovat cokoliv, neb čert nikdy nespí.. Takže ikdyž já osobně si známky jak SVK tak HU pořídím na netu, což jsem dalším spolucestovatelům taky doporučil, tak přece jen je dobré vědět, že na té Molce v HU za Rajkou jde známka když tak koupit a dá se tam platit Eurem. Pro někoho možná zbytečné, pro někoho užitečné. Věc názoru.
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 06. 2017 18:20
Dvě auta je moc. Vubec Ti nezávidím.
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 06. 2017 18:24
radek24, to ti nezávidím... dělat "vlakvedoucího", když "vagónky" mají "cochcárnu" smoking smiley
Re: Dálniční známky A,SLO, HU
06. 06. 2017 19:15
Tk jako "vláček" určo nepojedeme, mám pro všechny sestavený takový "itinerář", kde jsem zapsal úplně vše, včetně pauz, tankování, atd. Prostě každý sám, a někde se vždy potkáme. Když, tak máme mobily. A jedeme na dovču, ne na závody. Navíc ze soboty na neděli, takže snad vše bude ok.. Jako OT to můžeš admine klidně smáznout.. yawning smiley
avatar Re: Dálniční známky A,SLO, HU
07. 06. 2017 10:00
i v německu mají DZ jak rakouské, tak i slovinské. Běžně obě kupuji na pumpě u Degendorfu, nebo u Pasova. Nikdy nebyl problém.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.