Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?

Autor sasann12 
Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
26. 07. 2011 00:20
Ahoj, jedeme poprvé do Chorvatska, do Rabacu, s dvouletým prckem, bohužel z patka na sobotu, tak se už ted hrozím cesty, ale už není cesty zpět yawning smiley Poradili byste prosím, jestli jet z ČB přes Linz-Salzburg-Willach nebo ČB-Linz-Graz-Maribor
Asi jde těžko říct, kde budou větší kolony co? Kdyby byl někdo z jižních Čech a tuto trasu čb do Rabacu jezdil, budu rada za radu! díky!! S pozdravem Šarka
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
26. 07. 2011 01:24
Ze zminenych dvou variant je asi lepsi pres Maribor, na Villach je to zbytecne zajizdka smer zapd, navic Rabac je vychodni pobrezi Istrie. Jen pripomenu, ze na Istrii se da jet i nejkratsi cestou, a sice namisto po dalnici az na Graz to lze vzit pres Alpy na Klagenfurt, vice ve vlakne zde.

Tu trasu jsem ted jel tam i zpet a pohodicka, zadne slozite navigovani...jedine "mene" prehledne misto je vcasne uhnuti na Klagenfurt jeste pred Judenburgem, ale to je detail... Tuto trasu jezdi malo lidi, cili vyjma hranic SLO - HR nehrozi zadne kolony ci komplikace v dusledku oprav a zuzeni dalnic v Rakousku...

Pokud jedete poprve a nevyznate se prilis v mape vs. ukazatele na dalnici/silnicich, pak bych z mnou vyzkousene trasy vynechal objizdeni placeneho tunelu Pyhrnpass....ale jinak tam zadna komplikace nehrozi....a pod Ljublanou jen vcas odbocit smer Rijeka...

Ale pokud mate strach z navigace v neznamem prostredi, trasa pres Maribor se asi ani neda zkazit, to lze jet temer "poslepu". :-)
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
26. 07. 2011 11:22
ahoj moc děkuju za pomoc, trasu ukažu přítelovi, ještě jednou díky! Jde nam hlavně o ty kolony, kdyby malej špatně spal, tak to zní fajn ))
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
26. 07. 2011 11:55
Ta cesta pres Alpy je hlavne krasna, navic diky tomu, ze to neni dalnice, tak nehrozi usinani za volantem v dusledku monotonni jizdy...a to je zvlaste u mene zkusenych ridicu na dlouhe trasy velka vyhoda.... Takze nenutim, nicmene doporucuji zvazit tuto variantu....
avatar Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
26. 07. 2011 17:18
Stačí se podívat nba tuto mapu a každému je asi jasné, že ta červená trasa je "jaksi" více přímá, takže Villach !smoking smiley

v2x
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
26. 07. 2011 21:33
Každému je asi jasné, že se tady ptají na trasu Budějovice - Rabac.
Pokouším se zadat odkaz na jednu trasu, nějak to nejde.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil v2x (26. 07. 2011 21:46).
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
26. 07. 2011 21:37
Kilometrově to vyjde nastejno, poplatky +- taky, takže jednou trasou tam, druhou zpět spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
27. 07. 2011 00:16
ahoj, tak jsme vybrali asi tu nejklasičtější trasu přes Graz - Maribor , přes ty Alpy to nemusí být špatný, ale v noci je to stejno jedno ty panoramata a rychlostně to asi bude lepší po dalnici smiling smiley ted zase dumam jak sjet už v tom Chorvatsku confused smiley jestli jet přes pobřeží, to už by bylo asi hezký k ranu, ale cesty asi nic moc, nebo přes ten tunel Ucka, chlap to moc neřeší, prej si vezme autoatlas a jede eye rolling smiley ja to řeším kvůli malymu, abysme tam pak někde neřádili s mapou v ruce angry smiley
napište prosim, kdo by měl chut, nejak podrobněji (pro pomalejšígrinning smiley) trasu, jestli jste jeli a vozkoušeli, díky!!!y Šárka ))
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
27. 07. 2011 06:38
Vemte to přes Buzet, od SLO dálnice do Rabacu 1,5hod yawning smiley
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
29. 07. 2011 02:48
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kilometrově to vyjde nastejno, poplatky +- taky,
> takže jednou trasou tam, druhou zpět spinning smiley sticking its tongue out


Pres Villach to rozhodne z CB neni kilometrove stejne...a navic se plati za tauernsky tunely a jeste ve Villachu za tunel...cili trasa CB - Linz - Klagenfurt je z tohoto pohledu zajimavejsi...clovek se muze snadno vyhnout jedinemu placenemu tunelu Pyhrnpass pres Liezen...

A pro nezkusene i tato trasa lze jet po dalnici az na Graz a pak uz tradicne jako vsichni, co to vali pres Viden...
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
29. 07. 2011 02:51
Modena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stačí se podívat nba tuto mapu a každému je asi
> jasné, že ta červená trasa je "jaksi" více přímá,
> takže Villach !smoking smiley
> [galerie-jadran.net]
> asa.JPG


To je pekne, ale oni jedou z CB...a tam je to jiz trochu o necem jinem...tvoje trasa pres Salzburg - Villach by uz byla zbytecna zajizdka na zapad...
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
29. 07. 2011 06:56
No mě to teda vychází téměř na kilometr a čas stejně... chtějí jet po dálnici, po okreskách v noci nesmysl.
avatar Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
30. 07. 2011 12:49
Když jsem jel z Budějc já do Rabacu, jel jsem Salzburg - Villach, proto radím tuhle trasu
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
30. 07. 2011 19:43
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No mě to teda vychází téměř na kilometr a čas
> stejně... chtějí jet po dálnici, po okreskách v
> noci nesmysl.


Je videt, ze tudy si nikdy nejel, cili jen proto muzes neco takoveho placnout...ta tvoje okreska je jiz dost dlouho nad Klagenfurtem normalni 4proudovka a i zbytek tech "okresek" se zcela normalne jezdi 100 km/h - a vzhledem k absenci huste dopravy a nemoznosti sjet jinam se to smazava...jel jsem to ted "poprve" za dne i v noci a no problemo ;-)

Jen pro ilustraci tu trasu na Rabac - a nedejte na odhady casu mapy.cz, ten je mimo misu (me to z Prahy do Porece touto trasou napocitalo skoro o 2h vic jak navigace, ktera naopak byla realnemu casu nejblize):

CB - Rabac

A jeste by usetrili za tauernske tunely a tunel ve Villachu...ale proti gustu zadny disputat yawning smiley (meril jsem si zkusmo, jak by to dopadlo do Porece pri jizde pres Villach a kdyz pominu zbytecne platby za tunely, za ktere si radeji dam do nosu az v Hrvatsku, tak to bylo i tak o cca 80 km delsi)

EDIT: Tak jsem docela rad, ze pres Villach jsem jel snad jedenkrat v zivote, navic omylem a bylo to asi pres 15ti lety :-) Toto bych zazit nechtel thumbs up smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil xkovi (30. 07. 2011 20:30).
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
31. 07. 2011 11:46
Jel sem od dálnice u Lublaně přes hory do Klagenfurtu a bohatě mi to stačilo... v noci fakt nic moc (pokud bude nějakej problém u Karawanke tunelu tak asi lepší jet tudy než stát 2hod)

sasann12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Poradili byste prosím, jestli jet z ČB přes
> Linz-Salzburg-Willach nebo ČB-Linz-Graz-Maribor

Obě tyto trasy jsou časově i kilometrově stejný, poplatky též +-
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
31. 07. 2011 23:09
Moje trasa z Kladna do Rabacu: Praha, Č.Budějovice, Linz, Salzburg, Villach, před Villachem doprava na Udine a Terst,
z Terstu na Kozinu, Buzet, tunel Učka a těsně před ním na Labin a Rabac. Jel jsem to již několikrát
a naprostá spokojenost. Jezdím z pátku na sobotu a ještě se mi nestalo, že bych někde čekal v koloně.
Kilometry jsem neporovnával, ale v celkovém součtu, nemůže pár kilometrů navíc být zásadní. Platím Tauernské
tunely (platí se za oba dohromady) a mýto v Itálii. Dálnici ve Slovinsku nepotřebuji.
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
01. 08. 2011 17:56
Kolik se cca platí v Itálii ?
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
02. 08. 2011 09:15
Loni jsem za usek Gorizia - Venezia platil asi sedm euro. Zjisti si to na www.viamichelin.com
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
02. 08. 2011 23:01
To dj. DEKL, Jak píše Jozka, sedm Euro, já za úsek Tarvisio ( za Rakouskou hranicí) - Monfalcone ( nad Terstem) cca 140 km.
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
04. 08. 2011 21:00
Tak ta Itálie podražila. Letos jsem platil 9,80 EUR. Já se po vlastních zkušenostech přikláním k variantě ČB-SALZBURK-VILLACH-TERST. Je to sice delší, ale vše pohodově po dálnici a neplatíš ani dálnici ve Slovinsku ani tunel Karawanki. Vracel jsem se tudy 4/7 a jediný problém byl u tunelů v Rakousku, kde probíhaly větší opravy a tvořily se tam kolony.
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
04. 08. 2011 22:34
dj.DEKL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jel sem od dálnice u Lublaně přes hory do
> Klagenfurtu a bohatě mi to stačilo... v noci fakt
> nic moc (pokud bude nějakej problém u Karawanke
> tunelu tak asi lepší jet tudy než stát 2hod)

Ja teda porad nevim, zda koukas na tu trasu, co jsem naznacil ja, tj. nad Ljublanou odklon z dalnice na Trzic a pres prechod Loiblpass hura do Rakouska a nach Klagenfurt....anebo o nejake jine trase....jak jsem rekl, pres Loiblpass jsme jeli asi 6x tam i zpet, za ruzneho pocasi....ve dne i v noci...snad neexistuje jiz kombinace, za jake jsme to nejeli :-)

Podotykam, ze teprve 2x jsem to jel jako ridic, drive jako spolujezdec, ktery za jizdy nedaval absolutne pozor a nikterak se o trasu nezajimal...presto jsem to dal naprosto v pohode a opravdu nevim, proc tu porad "strasis" nejakym silenym prejezdem pres hory...

Cesta do Chorvatska samozrejme vyzaduje urcitou kvalitu ridice, ale predpokladam, ze pokud se uz nekdo rozhodne vyrazit tam autem jako ridic, neco jako cca 4km usek na slovinske a rakouske strane tohoto prechodu, kde je nekolik typickych "360ti stupnovych" serpentyn (jak se na hory patri), ho nerozhodi....pokud ano, mel bych vazne pochybnosti o tom, zda je rozumne, aby vubec cestu do HR nekdo takovy absolvoval...

Par ostrych zatacek pri prujezdu horskym prusmykem nemuze byt preci takovy problem...mene zkuseny ridic to projede "krokem", zkusenejsi rychleji, ale nedelal bych z toho vedu a uz vubec tim nestrasil...

A jak jsem psal jiz nekolikrat, tato trasa vedle usetreni za nekolik placenych tunelu ma hlavne zážitkový potencial, protoze je to pastva pro oci (spolujezdci oceni). A kdyz pak vidite, jake kolony se mohou udelat pred Villachem ci u Karawanke, trasu pres Salzburg bych proste z principu neriskoval...tato (nejen) mnou vyzkousena trasa se osvedcila jako 100% "bezkolonová" ;-)
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
30. 07. 2012 11:38
->xkovi: Tak tak, minout v létě koridor Salzburg - Villach je snad povinnost, když to nejde tak svižně jako v Německu, o Karavanken nemluvě. To se raději projedu po rakouských lokálkách přes kopec, kde je něco vidět, pakliže je slušná vozovka. Osobně to vidím i na variantu bez rakouských dálnic přes Pregarten, Enns, Steyr, Trieben a Klagenfurt...
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
21. 08. 2012 18:27
A vyhnu se i slovinské dálnici objetím po staré v této celkové trase
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
21. 08. 2012 20:37
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (02. 01. 2013 22:12).
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
24. 08. 2012 13:07
Asi pojedu příští týden na pár dní do Poreče,nevíte někdo jestli při cestě přes Terst směrem na Koper,potřebuji slovinskou dálniční známku?Dlouho sem tenhle směr nejel,takže nevím ani jestli to nejde objet,jelikož se mi zdá že na tu dálnici asi najedu.
Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
24. 08. 2012 21:17
Tam se to dá object mimo dálnici naprosto v pohodě. Ale jestli tam jedeš jen na pár dní, tedy myslím do 7, tak si kup známku za 15 Euro a máš to. Jinak zaplatíš 2 x 10 Euro za Itaslkou dálnici a ještě je to delší cesta. I kdyby si měl kupovat měsíční slovinskou známku, je to cenově skoro stejné a časově je to rychlejší přes Slovinsko.
avatar Re: Kudy z Českých Budějovic do Rabacu?
24. 08. 2012 22:48
KaJe... má pravdu přes Itali bych nejel a už vubec ne přes H.R. Slovinskou známku klidně bych dal 2x 15 éček a využiju SL. dálnici skoro až do Koperu ..je to rychlá a celkem pohodová dálnice ,mam to vyzkoušený ..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.