Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

cena nafty

Autor maniacm 
avatar Re: cena nafty
13. 11. 2012 18:56
Červená nafta se dá koupit i v Rakousku a je výhradně určena na topení. Je levnější (jiné daně), ale do auta se tam nesmí používat. Rakouská policie to kontroluje a použití této nafty lze v nádrži zjistiti i prý po velmi dlouhé době. Poté je policie nekompromisní, následný odtah a tučná pokuta jde za majitelem vozidla.
Re: cena nafty
13. 11. 2012 20:24
V Německu a Rakousku se dá sehnat nafta červená, která je obohacena barvivem a indikační látkou, která je viditelná pouze testerem. tato nafta je osvobozena v rámci dotace od spotřební daně a je určena výhradně pro obsluhu zemědělských strojů, předpokládám, že normy nebudou pro naftu motorovou podstatně přísnější než pro naftu zemědělskou (zmíněnou "červenou"winking smiley. Takže z toho mi vyplývá pokud jí máš ze zahraničí, tak se jedná o naftu jen vizuelně znehodnocenou barvivem a indikačími látkami.
Jinak se často používá pojem zelená nafta, která je ve skutečnosti ale červená :-) Pozor v některých zemích může být kvalita opravdu na úrovni LTO. Takovouto naftu ti prodejce prodá pouze do kanystru, s tím není problém. Ale pozor na ty obrovské sankce, mega flastr až po zabavení auta. A pozor, ten test je realizovatelný ještě po dlouhé době cos toto palivo použil, defacto pouhým otřením hrdla nádrže jakýmsi testerem(princip jsem nezjišťoval).
Jak shora uvádí Jurajs je podobná obdoba nafty na topení, ale to bysme se opravdu bavili jen o LTO.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (13. 11. 2012 20:28).
Re: cena nafty
13. 11. 2012 20:33
Jeden čas sem s tímto koketoval a velmi o tom uvažoval, ale nakonec to zavrhl právě z důvodu, že těch pár cest do zahraničí, resp. příhraničí mi v případě kontroly může pěkně rozhodit rodinný rozpočet na několik let ! Jinak u nás se tím celní správa snad nezabývá !
Re: cena nafty
14. 11. 2012 20:14
Co se "zemedelske" nafty a jeji kvality jen asi tolik... traktory se k common rail motorum (a tudiz urcitym narokum na kvalitu) propracovali o dost driv nez "koncern f tedeiii".
Re: cena nafty
14. 11. 2012 20:54
U nás je "zelená" nafta řešena jinak. Zemědělec kupuje za normální cenu a pak vyplňuje bumážku pro financ, kde uplatňuje slevu na tuto naftu. Je limit litrů na hektar. Financ mu pak prachy z nafty vrátí.
Re: cena nafty
14. 11. 2012 21:33
Ale to jim letos chemik Kalousek myslím zrušil . No neumím si představit tu divočinu, kdy se u nás také praktikoval přímý prodej se slevou jako místy v zahraničí :-)
avatar Re: cena nafty
15. 11. 2012 20:06
No dobře,ale co je přesně červená nafta,je to nafta nebo palivo do kamen?Oni to Němci lejou i do nových moderních traktorů?To by musela být echt kvalita,ne?A co má společného naše zelená nafta s červenou třeba Německou???

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: cena nafty
17. 11. 2012 09:01
Zelená nafta se často říká naftě pro zemědělce, tedy osvobozené v rámci dotace od spotřební daně, v různých zemích různou formou, je to normální nafta. Pojem červená se používá u té co je barvena a je to také normální nafta, je barvena pro rozlišení od té s daní, aby jsi mohl dostat flastr pokud ti ji najdou při kontrole autě, to není praktikováno u nás.
Co se týče kvality, není problém v kvalitě je to stále stejná nafta, jak shora někdo píše moderní traktory se systémem common rail mají špičkové motory.
Takže rozdíl je jen v obarvení, její místo na trhu, kvalita atd. to je vše podobné.
avatar Re: cena nafty
18. 11. 2012 17:24
A dodávám,že je to zatracené lákadlo,při nákupu v Žitavě jsem se ptal domácích na cenu červeňáka a vyjde bratru na 19-22 Kč.Ale je fakt,že už se pak na levný nákup nezajede.Ledažeby....drinking smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: cena nafty
19. 11. 2012 15:28
... ne zcela je zelená nafta osvobozena od daně ( v ČR 6 korunami na 1 litr ) ... příští rok bude v ČR zrušena ... ve většině EU však bude fungovat dál ... ( ideální stav by byl, kdyby se zrušila zelená nafta všude tak jako veškeré dotace do zemědělství ... ale všude ... yawning smiley
např. na Novém Zelandě ... tankuješ dotovanou naftu pro zemědělce třeba i v osobním Mercedesu ... jen ukážeš kartu s kvótou ...
Re: cena nafty
25. 11. 2012 19:16
pro ty co to ještě zajímá :
Máte posledních několik týdnů na to, abyste využili výhody takzvané zelené nafty, což je možnost vrácení části spotřební daně z minerálních olejů použitých v zemědělské výrobě. Příští rok se totiž tahle výhoda ruší. Takže jestli máte dodavatele, tak honem.......
dod. platí u nás v česku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (25. 11. 2012 19:23).
avatar Re: cena nafty
25. 11. 2012 19:53
... dobrý nápad Schimi ... ještě to upřesním ... aby Vám to vyšlo, tak svému " dodavateli " poraďte, aby do daňového přiznání
na uplatnění odpočtu daně napsal celníkům například ... odvoz obilí do mlýna ... yawning smiley
avatar Re: cena nafty
25. 11. 2012 21:28
Co se týká , nafty tak já jsem kupoval auto na naftu proto , že je to pro mě provoz výhodný , když to lehce odlehčím -- tak za rozumnou cenu .
jestli je zelená , nebo příští rok nebude .. tak to neřešim , jinak bych měl auto předělané na -- [www.windsport.cz]
Re: cena nafty
28. 11. 2012 07:49
Benzin v HK - u Terna 32.90 kč/lt 95ky
U Renaulta - 33,90 /lt

Že by se blýsklalo na lepší časy ?
avatar Re: cena nafty
28. 11. 2012 23:36
[www.ceskybenzin.cz]
akorát si v nabídce po výběru kraje změňte benzín za naftu.

[www.oeamtc.at]
Tuhle stránku mě ( a doufám, že nejen mě ) naučila Fanky.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Luis (29. 11. 2012 00:46).
Re: cena nafty
16. 12. 2012 18:59
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A dodávám,že je to zatracené lákadlo,při nákupu v
> Žitavě jsem se ptal domácích na cenu červeňáka a
> vyjde bratru na 19-22 Kč.Ale je fakt,že už se pak
> na levný nákup nezajede.Ledažeby....drinking smiley


Doufám, že Ti "domácí" sdělili, kde Ti toho červeňáka prodají, myslím na které čerpačce, já jsem včera projel celou Žitavu křížem krážem a nic jsem nesehnal.Pokud víš kde ji prodávají, prosím o sdělení, pro pracanta Felina 1,9 Pick up by to bylo výborné papání,teď v zimě se na olej moc jezdit nedá.........
avatar Re: cena nafty
06. 01. 2013 19:42
Včera cena nafty na Shell Hollabrunn 1,329€ (cca 33,30 Kč), dnes Shell Retz Rakousko 1,335€ (cca 33,40 Kč). Dnešní cena na Shell Znojmo 37,20 Kč thumbs down
avatar Re: cena nafty
10. 01. 2013 09:53
Já si dělal přes vánoce statistiku, a zjistil jsem , že nejdražší naftu jsem tankoval ve Slovinsku v Ptuji při zpáteční cestě. Jak je to možné, když všichni píší, že tam je nafta nejlevnější ??

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: cena nafty
10. 01. 2013 21:22
Isekon.....potvrzuji
Re: cena nafty
13. 01. 2013 09:50
Cena nafty na ONO - 33,50thumbs up
avatar Re: cena nafty
11. 02. 2013 20:36
... tak copak nám včera udělaly ceny goriva ? smileys with beer
... teď je to možná dobrý pro Mika ... ale taky aspoň hodím čučku

[www.hak.hr]
avatar Re: cena nafty
12. 03. 2013 18:42
... kurňa ... abych tak ještě jednou ... ve šlépějích Ajaxe předělával auto na plyn eye rolling smiley

[www.novinky.cz]
Re: cena nafty
12. 03. 2013 23:37
Já tam dávám E85 a zatím pohoda. Syn říká, že nejdřív se pose-e motor a potom z ceny za opravu já. No uvidíme.
Zatím 50 lt benzinu a 25 lt e85. Až bude tepleji - přidám grády. Zatím dobrý. Asi 3,10 kč/km Pak by to mělo jít ještě níže.spinning smiley sticking its tongue out
Kdo se směje naposledy, ten se směje nejvíc.
avatar Re: cena nafty
13. 03. 2013 02:02
Já jezdím za 9 litrů LPG............
Re: cena nafty
13. 03. 2013 05:47
Jsem nevěděla že NAFTA má označení E85 a LPG a že lze na ni jezdit za 3,10 kč/km.
avatar Re: cena nafty
13. 03. 2013 07:49
Karkulko, ty jseš normálně provokatér. Jestli trpíš na někoho a na to co napíše alergií , tak si nech tu vyrážku ošetřit. Musíš už být pěkně osypaný.
Re: cena nafty
13. 03. 2013 08:44
Kabinete302 jestli jsem napsala něco špatně tak mi to prosím tě vysvětli a nepiš tu o alergii,vyrážkách a ospaosti když se tu píše o ceně nafty a věcmi s tím souvisejícími.
Potom si někdo splete naftu s benzínem a je problém.
.
Tom
Re: cena nafty
13. 03. 2013 08:56
Přesně Karkule.
My to máme v rodině. Manželka to udělala 2x smiling smiley. Vzala do nafťáku benzín. Ujela asi kilometr. A když jsem jí řádně vynadal, tak povídá: No víš ona to natankovala dcera...když to nejelo, tak kouknu na účtenku...a holka povídá: mami naftu neměli jen diesel, tak jsem vzala co ten pán vedle...
Tož tak.
Re: cena nafty
13. 03. 2013 09:03
Tome děkuji.
Re: cena nafty
13. 03. 2013 10:28
Karkulko,
dříve bylo vždy na ČS pořadí normal, natural, nafta. Jenom u ČS Brněnská Hradec Králové byla nafta uprostřed. Někdy v r. 1972 jsem tam přijel s náklaďákem a tankoval a tankoval. Asi 60 lt. benzinu než jsem na to přišel. Dolil jsem to naftou, dal jsem bloky na naftu doplatil benzin ze svého a jel pryč. Holt stalo se.
No a žiji.
A cena nafty - ať je dodrženo téma - taky 0,90 kč/lt. Vydělával jsem asi 2.300,- kč + přesčasy.
Dnes hledám, jako každý z Vás, něco levnějšího. A nafta to není zcela jistě. Možná u těch nových moderních dieselů - prosím. Octavia kom. 1,6 a skutečná spotřeba asi 4,4 lt. To je zvládnutelné.
A ta alergie ta je u Tebe skutečná. A na ženskou máš skutečné odborné znalosti z motorismu jako takového celkem.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 183
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.