Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kontroly na hranicích

Autor Tobi 
avatar Re: Kontroly na hranicích
28. 07. 2011 23:09
TO KALACH ANDREJ : slusnost nam byla absolutne knicemu, celou dobu sem mu vykal - on me tykal, auto 8 let stary, vekem patrime s manzelkou ke stredni generaci, obleceni jako normalni slusny lidi - okna u auta otevreny aby videl dovnitr - na okne nalepenou SLO vinetu, zadne jidlo ani piti sebou nevozime, oba sme nekuraci - jak vic slusne se mam priste chovat ??? To ze se veme krev varila ? - ano ale i tak jsem zachoval klidnou hlavu a nedal na sobe nic znat a pokorne se nechal od neho urazet. Sem zvedavej co nas ceka za mesic...
Anonymní uživatel
Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 03:18
Český celník mne tak probral na hranicích s Polskem asi před deseti lety, že to co píšete o celnících HR a Slov. to je jen slabý odvar. Měl jsem tehdy BMW 735 a jemu se nelíbilo, že jedu 2x za den do Polska. Měl jsem v Klodsku sl. jednání a ten kreten na mne vyjel, že si na mne pamatuje, jak jsem pašoval maso. Tehdy mi skutečně vyházeli z auta i sedačky. No a z tašky mi vyndal záznam z jednání a pročítal ho. No a to byl jeho závěr. Po příjezdu šéfa celnice v Lipce otočil a byl jak milius. Začal se i omlouvat. Prosil doslova za odpuštění. Co je to platné, když na hranicích stálo tolik aut, spoustu lidí znám a oni znají mne a ten debil mne tam zašlapal do země. Jo to byla ostuda. Když na mne řval o tom pašování masa. Potom najednou zmizely fronty na hranicích, zmizely dokonce budovy a celní prostor. Zmizel i onen celník a když ho v Králíkách potkám, stejně si na to vzpomenu a dal bych mu nejraději přes hubu. Je jako spousta ostatních uniforem již v civilu, ale slyšel jsem, že se má budovat nějaká odnož finanční stráže a má tam jít. To se asi bude budovat pro ty horlivé a propuštěné?
A němci jak jdou po češích za hranicemi? Ve vnitrozemí? To je také ponižující a urážlivé.
Jednou jsem jel za totality do NSR a jel jsem Mercedesem 123. Byl jaksi přirezlý a grenzpolicajt Pichler řekl, že je to schrottauto. Tak jsem mu s úsměvem odpověděl že né, že je to Mercedes Benz. No a již jsem se nezastavil.Úsměv na rtech tvrdě zmrzl. Ano, jeho sl. zařazení a jméno se mi hluboce vrylo do paměti. To byly doby. A nikomu to tak moc zlé ani nepřišlo. V pase jsem měl 187 razítek z různých států a to jeho bylo nade vše. Pas byl plný, tak jsem si ho šel vyměnit, PC ještě tenkrát nebyly a tak byla pohoda. Byla, jen do doby než jsem šel pro vstupní vizum. Tam skončila. Že jsem ten vtip a šarm na těch hranicích tenkrát nenechal doma.
Zavzpomínejte a porovnejte. Jinak naprosto souhlasím s Jirkou z Ri. Špatně pochopená slova a průser je nasnadě.
25.7. v 9.31- i malinko dříve - jsem takto apeloval na případ oné mládeže ze Slovenska.
P.S. To z toho Německa píši jenom pro to, že jsem si tenkrát jako mladík také pustil hubu na špacír. Kdybych ji držel, jel bych dál. Takto - ende. Na dva roky dohráno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (29. 07. 2011 03:29).
Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 06:05
To Šatava: Co to bylo za experta celníka na Dolní Lipce? Vyrústal jsem tam a bydlel i v Králíkách. Jednou za rok tam jezdím k rodičum. To abych si na něho dal pozor.
avatar Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 11:17
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Stenly, jsem mužskej. Ono se to pozná podle
> koncovek některých slov (sloves)..


Jj, to jsem si myslel. Ale někdo tě tu oslovil jako ženu a nějak mě to zmátlo.
Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 14:44
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> hanah napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Stenly, jsem mužskej. Ono se to pozná podle
> > koncovek některých slov (sloves)..
>
>
> Jj, to jsem si myslel. Ale někdo tě tu oslovil
> jako ženu a nějak mě to zmátlo.


Asi já, se omlouvám. Ale v různých příspěvcích mě přišel jako baba a jinde zase jako chlap. No.
Tak za to přeřazení do vedlejší kategorie se omlouvám.
Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 15:51
Jo Vašku, za komoušu (sedmdesata leta) to bylo na hranicich prima...jedu z Vidne na Znojmo...Rakušaci (ješte dnes tam ten baraček stoji) sedeli v setničce.. zaklepu, vlezu tam, policajt u stolu mrkne do pasu a jdu...pomalu jedu pres mustek k ČSSR hranicim...dva betonovy bloky, klikate, (prej aby to jako pred nekolika tydny nekdo neprojel tatrovkou)...ostnate draty vlevo vpravo...dva kluci se samopaly...zastavim pod schodištem - že pujdu jako nahoru...ale...rozkaz! ...počkat v aute..tak sedime...pred nami nikdo, za nami nikdo...vedle nikdo...pul hodinka...nic...pak sejde soudruh, abychom šli nahoru...kluci se zrcatkem pod autem...matka im povida, date si štamprličko rakkie - kluci že nesmi, ale matka (Češka) to umela, a už nalila - tak se sehnuli a v kufru to do sebe nejak vrazili... no, a nahore at sepišem kam ke komu a proč...seznam veci a penez...kopii jsem dostal a jelo se - prej ten formular nezapomenout ukazat pri zpatečni ceste...ve Znojmu už jsem byl doma...lidi hodni...až k plači...jenom se ale moc nestykat s cizincem , ponevadž by se to melo policejne nahlasit...no ale zato jsme si to vynahradili v hospodach, u piva, u karet...jo to byly časy...Praha šediva, ale pro mne hezči než ta (pre)barevna dneska...za mlada to bejvavalo vždycky lepši...povidal už muj deda...
Anonymní uživatel
Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 17:36
Lachtane, večer jdu na hřiště trochu na pivo a trochu na rum. Musím ze sebe spláchnout tu tíhu hlídání vnoučat. Čtyři holky 11, 8, 2x 6. To dá zabrat. No a protože si nemohu vzpomenout - nerad bych tvrdil že to byl Brůna - optám se kluků.
Dnes byl v Blesku soused - haďák Roman Brůnu. Chvíli bydleli někde jak se jede na Hedeč. Ale ten celník - to by byla jenom shoda jmen. Poptám se a pošlu SZ. V.
avatar Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 17:43
... smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (06. 11. 2012 18:23).
Anonymní uživatel
Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 19:13
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (14. 03. 2018 23:42).
Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 19:44
A ještě nám, Bessy, popiš, jaké to bylo na hranici mezi NDR a NSR, případně cesta zpět.
avatar Re: Kontroly na hranicích
29. 07. 2011 20:22
... smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 11. 2012 18:24).
Re: Kontroly na hranicích
03. 08. 2011 20:08
Štír napsal
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TO KALACH ANDREJ : slusnost nam byla absolutne knicemu, celou dobu sem mu vykal - on me tykal, auto 8 let stary, vekem patrime s manzelkou ke stredni generaci, obleceni jako normalni slusny lidi - okna u auta otevreny aby videl dovnitr - na okne nalepenou SLO vinetu, zadne jidlo ani piti sebou nevozime, oba sme nekuraci - jak vic slusne se mam priste chovat ??? To ze se veme krev varila ? - ano ale i tak jsem zachoval klidnou hlavu a nedal na sobe nic znat a pokorne se nechal od neho urazet. Sem zvedavej co nas ceka za mesic...

Pelješac - Trpanj
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
jo,jo jak píše Štír. My 6 let staré Volvo V50. Já(30) na sobě košili s krátkým rukávem,přítelkyně(27) šaty. Byl jsem apsolutně slušnej,říkal jsem si "je to jeho práce" A jak psal sparrow75,když se přítelkyně chtěla domlouvat anglicky nebo německy,zakroutil hlavou a furt kecal to jeho ČEŠI NAMAJ KULTURU!!! Všem přeju hezkou dovolenou a hlavně,ať nenarazí na toho slovinskýho vola co my.
Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 19:28
Ty kontroly na HR hranicich mohly zmizet současne se zmizenim kontrol na českych hranicich s okolnimi staty...nebyt dnešniho rana o 5 hodine pred 16 lety.....pres 200.000 tisic chorvatskych vojenskych a prislušniku jinych jednotek zautočilo všemi možnymi vojenskymi prostredky na sve okupovane zemi (1/3 Chorvatska) v širi 800 km...85 hodin stačilo...nebyt tech nasledujicich jednotlivych zločinu - vypalovani obytnych domu, zabijeni ...(pomsta byvalych sousedu - neco podobneho jako byla pomsta Čechu k Nemcum v pohraniči po II valce...), tak by Chorvatsko v roce 1995 nebylo vyloučeno z priprav na prijeti do EU...proto je zde dnes svatečni den a turiste to poznaji podle svatečnich uniforem policistu a celniku na hranicich...a podle tisice vlajek cestou k mori...tretina uzemi HR však tech 10 let zpoždeni lehce oduvodni...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (05. 08. 2011 19:53).
avatar Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 20:41
no, no, máte se opravdu čím chlubit a mávat fangličkama....ale vítěz měl v dějinách vždycky pravdu....
Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 20:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:37).
Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 21:01
Ja nic, ja muzikant...nejde o Eu a valky...ale o kontrolach na hranicich, na ktere si zdejši (a nejen) forumari stežuji...bez hranic by tech zadrhelu bylo min...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (05. 08. 2011 21:05).
Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 21:16
...ne da mi to...že by Cheb a Karlovy Vary nemeli byt po okupaci osvobozeny...a čs hranice by byli za Kladnem...a melo se tam dnes mavat jinymi než českymi fangličkami...ovšem, že nekteri tomu fandi a bohužel fandit budou...prijmeni jim, s vyjimkami, často konči na - man...
Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 21:36
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:37).
avatar Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 21:41
von si to spletl s Franjo Tjudmanem....ještě že ne s Ante Paveličem....co toho nechat ?
Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 21:44
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:37).
Re: Kontroly na hranicích
05. 08. 2011 22:00
...no bodejt, že v Chebu takovych koncovek UŽ neni...Tudjman byl asi ta vyjimka...doufam, že se z toho všichni ti, co by porad jako meli pravo na neči uzemi, po nejake dobe vyspi...Klausovi to ale neda...a moc tomu neveri...ja jsem se z toho vyspal...i když, po prababičce Nemce (predstav si Rotman(n)ove!) si nejake naroky nedelam...nebo bych mel?...a protože se zde jedna o kontrolach na hranicic, tak fandim k 1.7.2013...cesta bez celnih kontrol...a snad k 1.7.2015...prujezd...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JIRKA Z RI (05. 08. 2011 23:48).
Re: Kontroly na hranicích
06. 08. 2011 17:54
Toto upozornění Jirka napsal již v červenci 2010
Myslím, že Jirka na problémy na hranicích upozorňoval s předstihem.


JIRKA Z RI napsal(a):
------------------------------------------------------
> Chtel bych zde pripomenout a upozornit, predevšim
> mlade hochy a devčata...v Chorvatsku stale plati
> zakaz uživani všech opojnych latek...na hranici te
> celnik ledabyle poprosi, abys otevrel, napr.
> prihradku....co to mate v te plechovce?...a už v
> tom litaš...odstavit...sepsat policejni zaznam...6
> gr. marihuany - canabis, nebo 10 tabletek xxxx
> ...nasedat do policejniho vozu a jedem k
> (nejbližšimu) soudu... (hranice Rupa>soud v
> Opatii)...trebas i v nedeli...soudkyne: zde to
> neni povolene mlady muži...ani tech vaših 6
> gramu...tak udaje...lituji, kdybych to vedel...nic
> naplat...kolik u sebe mate?...50 - 70 euro....ale,
> platebni kartu snad mate?...jo...(kdyby ne, tak na
> poštu a prachy pošle tata za pul hodiny pres
> Western Union...)... tak minim. pokuta za tento
> prestupek (kdybyste to vezl k prodeji, tak byste
> se dopustil trestneho činu...!) je 5.000
> kun...ale, protože ste mlady a litujete toho, tak
> to udelame na 1.700 plus soudni poplatek 300
> kun...mate nejake namitky, odvolate se?...ne...a
> Vy pane policisto co sedite vedle...nic?..tak to
> sepišeme....tady podepište...a vy pane tlumočniku
> tady...Tak, a ted hezky zpatky s panem policajtem
> na hranici k autu...je tam pošta, tak zaplatit
> kartou podle te soudni stvrzenky...original si
> policista vezme, kopii zahodim do koše, nasedat a
> jede se dal k mori...(do žadneho tr. rejstriku se
> tento prestupek nezapiše...jako když zaplatim
> pokutu za prekročeni rychlosti)....bude to asi
> kratši dovolena...a zbytečne ztracene
> dopoledne...chorvatsky rozpočet o neco
> bohatši...čs tlumočnik sice neco vydela, ale
> radeji kdyby se to nestalo...CO TAKHLE DAT TO
> NEKDO DO MF NEBO TV...aby toho bylo mene...
avatar Re: Kontroly na hranicích
06. 08. 2011 21:20
JIRKA Z RI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ty kontroly na HR hranicich mohly zmizet současne
> se zmizenim kontrol na českych hranicich s
> okolnimi staty...nebyt dnešniho rana o 5 hodine
> pred 16 lety.....pres 200.000 tisic chorvatskych
> vojenskych a prislušniku jinych jednotek zautočilo
> všemi možnymi vojenskymi prostredky na sve
> okupovane zemi (1/3 Chorvatska) v širi 800 km...85
> hodin stačilo...nebyt tech nasledujicich
> jednotlivych zločinu - vypalovani obytnych domu,
> zabijeni ...(pomsta byvalych sousedu - neco
> podobneho jako byla pomsta Čechu k Nemcum v
> pohraniči po II valce...), tak by Chorvatsko v
> roce 1995 nebylo vyloučeno z priprav na prijeti do
> EU...proto je zde dnes svatečni den a turiste to
> poznaji podle svatečnich uniforem policistu a
> celniku na hranicich...a podle tisice vlajek
> cestou k mori...tretina uzemi HR však tech 10 let
> zpoždeni lehce oduvodni...

Jednotlivých zločinů ??? Máš to jako vždy poněkud jednostanně pomotané, ale co už ...[forum.ihvar.cz]
Pacifisty z vás nikdo neudělá a 4 a půl milionu dalších nácků Evropa také unese !
Re: Kontroly na hranicích
07. 08. 2011 09:37
...nebyt tech nasledujicich
> jednotlivych zločinu - vypalovani obytnych domu,
> zabijeni ............................ tak by Chorvatsko v
> roce 1995 nebylo vyloučeno z priprav na prijeti do
> EU...

Modeno, čti pořádně. V něčem se Jirka mplete ? Rozdělení proběhlo ne tak jako u nás - "sametově" ale to co následovalo, to bylo ještě horší jak válka.
Ono také jejich mentalita je malinko jiná.
Re: Kontroly na hranicích
07. 08. 2011 10:30
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (09. 01. 2013 21:36).
Re: Kontroly na hranicích
07. 08. 2011 12:55
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Modena chtěl spíš upozornit, že to nebyly jen
> "jednotlivé" zločiny , ale něco trochu víc.

Přesně toto jsem myslel když jsem psal.
Byl jsem zrovna v ty dny v SFRJ. Řeknu jen jedno. Bál jsem se.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

job
Hosté: 204
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.