Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2017 09:42
Tony, přes (starý) Goričan nám to trvá vždy výrazně déle... se tam "zaseknu" minimálně na kávu grinning smiley
Jinak je to časově cca "šullnull"...
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2017 10:13
prečo idete až do Varaždinu, prečo nenabehnete na dialnicu už v Čakovci ?

pýtam sa len tak, je to o 5 km dlhšie, ale zase časovo je to rýchlejšie



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (04. 07. 2017 10:19).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2017 10:19
Slavkove, díky za odpověď, já si to myslel, já tam někdy tady "zkysnu " - alespoň, pokud nejsou komáři smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2017 10:28
dbart, je to čistě věc osobních preferencí. Jak časově, tak vzdáleností to není žádný rozdíl..
Záleží, jak a kdy to chceš jet. Přes Varaždin jedeš po obchvatu, všude 70+, pokud potřebuješ, tak se tam dá nakoupit atd.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2017 14:34
Zdravím všechny cestovatele přes Maďarsko, máte někdo aktuální zkušenost s placením mýtného za použití dálnice v Maďarsku přímo na hraničním přechodu za Bratislavou. Je v noci otevřeno? Funguje prodej stále? Naposled jsem kupoval tři roky nazpět a ve dne. Jedeme za
7 dnů smoking smiley. Dík Nenis
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2017 16:35
Dálniční známku pro HU kupuji po netu, je elektronická.
Žádný stres, klídek, pohoda, tabáček....
[www.virpay.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomkin (05. 07. 2017 16:35).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2017 18:16
Zde je můj návod, co jsem narychlo vytípal, když jsem si kupoval známku pro sebe. Třeba někomu pomůže.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2017 23:05
Zdravim, kdyz jsem jel vcera pres Rajku tak jsou tam dve prodejny. Jedna na Slovenske strane a jedna na madarske. Ta na Madarske ukazovala vignete 0-24 z toho usuzuji ze je tam nonstop. Ale kupoval jsem pres net z domu....
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2017 22:05
Taky tak,Slovenka úsměv a 19,10 Eur na měsíc! A vijo !!!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2017 16:43
Tak to je terno...ja online za 15.40€...ináč ta pumpa v lenti otvorená aj v noci...nafta 333.90 huf, benzin 344,90 huf
v noci z piatka 7.7. na sobotu o 02:15 na starom goričane uplne prazdno, prejazd trval asi 1 min, žiadne skenovanie dokladov, takže pohodička...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2017 07:36
Včera projeta M86. Jedním slovem parada. 86 je také ohodně zlepšená. Hodně často objíždí dědinky. Starý Goričan bez zdržení v 0:45. Jen Chorvat zkontroloval pasy jako dřív.
Maďarsko projeto za 2hod. a 45 min. Provoz byl vemi nízký.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2017 08:34
Taktiež cesta cez Maďarsko v pohode,len pozor na mostoch som videl 3 hliadky policajtov a merali rýchlosť (na mostoch)
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2017 17:46
Včera (sobota)odjezd 16:30 ze Vsetína přes Slovensko a Maďarsko. Známky koupeny předem online. Maďarsko neskutečné zlepšení kvalit cest o M86 nemá cenu ani mluvit, ale i 86 za Szombathely. Nové povrchy cest, obchvaty, přes dědiny jen cca posl.15km před Redicsem, ani jedna 30tka v obci, jak to bývalo dříve. Tam jsem dotankoval plnou za cca 29.5Kc/l nat.95. Provoz mírný, jen v opačném směru občas hustější.
Dále Dolga Vas na Slo-Hr přechod v cca sobotu 22:00, první na řadě, slovinec jen mrknul do pasů a jelo se dál. Nicméně tam měli odstaveneho chorvata s VW Tiguan a zkoumali v motoru asi vin...
Dále Čakovec, Varaždin, dálnice...vše ok. S přespáníním na Dobre, dnes v 11:00 cíl Drašnice.
Super cesta, snad i zpět přes Plitvičky bude za tyden ok...
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2017 21:58
My sme dnes ráno vyrážali o 3hod, M85-86 absolútne prázdna, boli sme tam medzi 6-7 hod a za celý čas som nepredbehol jedine auto a nás predbehlo iba jedno auto, aj 86 bola vcelku prázdna, naozaj kvalitná jazda. Len sme 2x stáli kvôli vlaku....na starom Goricane sme sa zdržali asi pol minúty, bolo prázdno pozreli občianky pas a šli sme ďalej.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2017 14:07
pozdravujem z Rabu,
my sme isli cez madarsko v nedelu rano, vyrazali sme o 02:45 z Noveho Mesta n/V, smer BA, 03:57 sme boli na SR-HU haniciach, dalej Gyor,Szombathely, 86, Lenti, Stary Gorican,
madarsko prazdne, ako pisu ostatni, miestami sme isli uplne sami, skoda ze na tej novej ceste je len max 110km/h.
06:50 sme prisli na hranice, pred nami asi 5 aut, zdrzanie max 1 minutu, madar len nazrel do obcianskych, ziadne skenovanie, chorvat jedno auto odmaval, nam tiez iba pozrel obcianske, dokonca detsky PAS si ani neotvoril.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2017 15:44
Zdravím,

1.7. večer trasa Olomouc - Bratislava - Szombáthely - Rédics - Lendava - Mursko Sredisce - Split - Vela Luka. Celá trasa úplně v pohodě, naposledy jsem jel tuto trasu před dvěma lety, proto mě překvapil průjezd Maďarskem po 86-ce. Nová dálnice , nové obchvaty (např. Zalalovo), nový povrch - neskutečně rychlé. MOLka před Redicsem open 24 hod., čistota, cena nafty pod 30,- CZK. Hranice Mursko Sredisce ve 3 ráno zdržení cca 30 sekund, to samé zpět 11.7. cca v 15.00. Jen jsem nezáviděl cestujícím v busech, když jsem jel k moři a na hranici v M.Sredisci směrem do SLO fronta busů až za most přes Muru na chorvatskou stranu. Podle odhadu zdržení tak aspoň na 2-3 hodinythumbs down. Ale osobáky v poho!!!smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Houston (13. 07. 2017 15:48).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2017 10:39
Dobrý den,
prosím o radu s trasou
vždy jsme jeli Vídeň Graz objezd Mureck Ptuj, ale jak to tady čtu, asi bude lépe přes Maďary. mapaOdjíždíme 29.7.2017 v 21:00 ze Zlína do Pakoštane. Jel někdo takto přes Rakousko, nebo je lepší projet Slovenskem. nebo Ilz Bad Radkersburg Ormož těch variant je tolik spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kirij3 (14. 07. 2017 10:50).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2017 12:04
Variant je opravdu mnoho... mám to projeté jak přes SVK Kúty - Malacky, tak přes AT po 49. Já preferuji verzi přes AT, neboť mě už Kúty - Malacky nebaví grinning smiley V AT jsou hezčí silnice, mimo obec 100km/h, jedeš kolem "polí" větrných elektráren...
Na HP Omrož zde někdo reportoval nějaké zdržení (zkus ve vláknu, kdo se letos již vrátil)...
Pokud pojedeš přes HU, tak dle aktuální situace na HP můžeš volit, zda do HR přejedeš přes dálniční HP nebo (starý) Goričan (zde je velké odpočívadlo, pumpa, restaurace... na dálnici není nic) nebo to protáhneš přes SLO Lendava - Mursko Središće. Ještě v Baku máš možnost volby všech tří variant.thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2017 12:30
Děkuji moc za vyčerpávající odpověď.
Ještě malý dotaz, vyplatí se šetřit na maďarské známce, jaký je časový rozdíl když pojedu po staré 86 ?
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2017 14:54
Min.1 hoďku a parádní jízda a přes Lendavu super odbavení ,počet pasů, počet osob a jeďte!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2017 15:47
kirij3
To jsem moc zvědav, co ti k tomu napíšou ostatní grinning smiley
Já (a nejenom já, ale i Mirek alias tvsat atd.) to jezdím celé mimo, ale trochu jinak...
V podstatě stejně jako ty jedu na Břeclav (já přiletím po D2)... z Břeclavi do AT a po AT49 přes Dunaj a pak buď po AT51 do HU na Fertőd nebo severně kolem Neziderského jezera (pokud pojedeš přes den, tak tam zajeď na kochačku - nádherný biotop) po AT50 a do HU na Sopron.(jezdit to po AT50 dál a do HU na Kőszeg mám také projeto, ale raději Sopron).a dál po HU84... dál můžeš jet, jak jsi chtěl na Sárvár, Vasvár nebo po HU86 (nikoli M86) na Szombathely.

Tak a po úvodu to nejzajímavější - loňská palubní data ze Sygicu:
Trasa Břeclav, AT49, AT51, Fertőd, HU84, na křižovatce po kousku loni bezplatné M86 (cca 30km) do Szombathely a dále přes SLO Lendavu...

Ladná (Shell na D2 před Břeclaví) cca 22:46
Fertőd +2h 27 (158km, průměr 64km/h)
Fertőd 1:15
Lendava +2h 18 (150km, průměr 65km/h)
Lendava cca 3:34

Sumasumárum, od Břeclavi po Lendavu za nějakých cca 4h 45.

Není v tom žádná velká pauza. Jezdím celkem svižně, ale ne jako prase smoking smiley Je tam 30km po (loni bezplatné) M86 od křižovatky s 84 po Szombathely, nicméně když tento úsek pojedeš po 86, tak to bude max +4 minuty. Na druhou stranu je v tom objížďka na AT49 (... trefená až napodruhé), pak trochu pomaleji (cca 70km/h) v lesích mezi AT a HU (koukalo dost zvěře), jeden semafor v HU... a na konci HU byla mlha, tudíž opět o něco pomaleji. Ve výsledku (+ a -) a za ideálních podmínek by to mohlo být asi o 15min rychlejší... 4h 30

Když zaplatíš obě známky (SVK + HU), tak Břeclav - Lendava pojedeš za cca 3:30, což je cca o 1:10 rychleji.

Nicméně pokud by jsi objížděl SVK dálnici, tak jak máš ve své mapce, tak zde již téměř hodinu ztratíš a pak už ta HU dálnice moc nemá smysl vzhledem k "mé" trase to vyjde časově cca nastejno...

V klidu si to projdi, vyber si tu svou správnou trasu a Sretan put
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2017 22:10
Ještě jednou díky, zkusím to dle Tvého doporučení. Po návratu dám vědět, jak to dopadlo smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2017 08:12
Zdravím, já jezdím z UH už několik let trasu Poštorná, Vídeň, A3, S31, Köszeg, Szombathely, Lendava-Dolga Vas. Platím jenom rakouskou známku, cesta trvá cca 3,5 hodiny a je v pohodě. Koncem července bude ve Vídni jen jedno omezení na A23 před mostem, dá se to bez problému svižně projet.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2017 22:03
Včera v pátek 14.7. cesta Ol-Břeclav-Wien,pak na A3, S31 Koszeg,Szombately, Lendava,Varazdin, Tučepi. Obavy z páteční Vídně se nenaplnily, kolona na A23 v omezení byla ale jelo to. Byl jsem tam kolem 18,00. To v opačném směru peklo. Jinak super cesta v této variantě, krásný povrch na 86 od Szobathely a malý provoz. Mursko srediste jen spočítal pasy a mrkl na děti. Nafta 8.33 u INa Čakovec, jinak na dálnici 8.43. Využil jsem ENC, vše ok, ale nebyly fronty na Lučku, tak časově bez úspory. Dávejte na silný vítr za tunelem Sveti Rok,pokud fučí a značky doporučují 80 , tak Chorvati vědí proč, s autem to cvičilo řádně. Jinak teď v Tučepech přišla Bora., ale ne snad na dlouho. Tak všem co se chystáte Sretan put
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2017 23:19
V pátek 14.7. po 8.hodině odjezd z Orebiče, přes Neum. Oboje hranice bez většího zdržení, letmá kontrola pasu a přepočítání osádky, dotankováni na INA.
Dále po dálnici na Bisko následně sjetí na Sinj, Knin kvůli obědu. Na dálnici moc velký výběr míst, kde se dobře najíst není sad smiley. Pokračování na Slunj a Karlovac. Celý úsek mimo dálnici bez výraznějšího provozu, policejní hlídka klasika u Gračacu a pak před Karlovacem u Tušilovic. V obou případech měřili opačný směr. Demerje (bez většího zdržení). V Záhřebu směrem na HU před nájezdem od Sesvete mírné zdržení kvůli zúžení. Starý Goričan a restaurace Zelengaj. Hranice se zdržením do 2 minut, 6 aut před námi. Bokem odstavené BMW s D spz a tmavší osádkou, prostě rodilí němci spinning smiley sticking its tongue out.
HU projeto s využitím dálniční známky přes Lenti, Szomb, Gyor. Cesta po 86 bez zvířecího doprovodu. Nejhorší kvalita cesty je příjezd k hranicím SK po M15.
Pak přes Bla, Brno do OV bez větších potíží. Dojezd pár minut před půlnoci.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2017 07:27
Vsetín - Podstrana 989 km
odjezd 2.7. v 4:20 Dubnica nad Váhom, Bratislava, Gyor (chtěl jsem sjet na Csorna přímo ale exit byl zavřený) Szombathelly, Lendava, celnice 2 minuty přede mnou 2 auta - SLOV celník skenuje 1 pas HR jenom mává dál Čakovec a po dálnici až Split a Podstrana 14:30 i ze 4 krátkýma přestávkama - všechny cesty OK trasa Szombathelly - Redics nové části. Stav perfektní asi jenom 4 dědiny a par omezení na 70 v rámci okrajů obcí.
návrat 15.7 16:10 trasa stejná jenom opačně. Chtěl jsem jet až ráno kolem 6:00 ale hlásily buru tak sme jeli po koupačce. Příjezd 2:20 Na dálnici místama už hodně foukalo ale jinak cesta bez problémů - na Lučku cca 19:30 na hotovost "kolona" tak 5 aut ale já jsem jel ENC, Celnice to samé opačně - HR celník skenoval jeden pas a SLOV jenom mávnul
86 - je uz čim dal lepší i když žasnu že to někdo dá jak psal za 1:45 mě dala 2:05 a to sem mezi obcama jel 110( M86 115 )
nejhorší stav ale únosný HU M15 a SK D1 kde bylo několik omezení rychlosti
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2017 17:40
Přes Maďary pro Moraváky ideální trasa. Projeto dnes v noci, stejně jako asok12, jen ne na Lendavu, ale na Letenye- Goričan. Jinak můžu potvrdit, cesta bez lopotání se třicítkami přes dědiny jako v minulosti. Průjezd Maďarska 2h 30min. Na HU-HR hranicích bez většího čekání a bez skenování, jen vizuální kontrola. Až tp budou mít hotovo celé, bude to paráda.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2017 19:47
Zdravím, Petře,
za 3 dny nás čeká odjezd ze Šternberka, chceme přes Břeclav, pak přes Rakousko kolem Neusidlerského jezera, přejet do Maďarska na Sopron, Szombathely. Prý by měl být úsek 86 zpoplatněný. Je to tak?
Díky...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2017 20:53
Silnice 86 zpoplatněná není, silnice M86 (silnice pro motorová vozidla 110km/h) zpoplatněná je. Silnice vedou souběžně, v tvém případě se jedná o úsek od křižovatky s 84 po Szombathely (cca 30km). Od Szombathely. dál vede opět pouze nezpoplatněná 86...
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2017 22:41
Ahoj,
tak včera start z Tábora v 18:45, dnes v 8:00 ve Splitu nalodění na trajekt.
Jel jsem trasu Tábor-Halámky(po projetí hranice asi po 20km je tam cca 10km objížďka, ale celkem OK, moc nezdrží)-Vídeň-dále podle itineráře Besyho(Díky!!! smiling smiley přes starý Goričan. Celá cesta v pohodě, pouze Maďarsko připomínalo safari-cestou jsem potkal-1x neukázněný přecházejcí pes, 1x kuna, 1x zajíc, 3x liška, 8x srna(z toho jedna stopařka na vniřní straně svodidel za zatáčkou) a nejvíce překvapilo stádo 10-15 srn v talutě za zatáčkou - v 70km/h jsem je nestihl spočítat sad smiley .

Děkuji všem za rady.
Potřeboval bych ještě jednu, je na Hvaru něajký schopný pneuservis? Při výhýbání na úzké silnici jsem prorazil pneu.

Ahoj Joud@
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.