Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 20:26
Asok12, O par hodin vyrazam. Pojdem po 81 dam potom vedietvked dorazime.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 20:33
SexDnes som siel po 81 z hr domov..cisty otras.pred morom robia cestu.cistia okolie,jarky a pod.pustali na striedacku bez semaforov.vela za tych desat dni sice spravili ,ale naspat z hr tadial uz nepojdem.tam v nedelu ok.ale naspat v tyzdni asi nikdy.radsej obchvat buda.a to nehovorim ,ze sme stravili hodinu v zapche.neviem co sa dialo ale do komaroma krokom od cca napojenia na dialnicu ,dialnica tiez krokom.z 81 sa nedalo vyjst na budapest.blokovali to tam .riadili to cajti.kopec kamionov,nedalo sa predchadzat,rozdrbana cesta,na mraky.taka smerom do hr nebola.neveril som vlastnym bulvam.siel som tade zrovna v spicke asi okolo 16tej.cestu kym opravia ,to potrva....takze tam v nedelu ,ked sa nepracuje a naspat bud v noci alebo obchvat budapesti.a este nieco.vyuzivajte stary hranicny prechod gorican.dnes cakanie sice len 15 min,ale...tak isto lucko.nechapem to. Za 20 sek.som bol na demerje vybaveny .myslel som ze mi karta zuby vybije.tak odtial vyletela,ale cakal som to....vyjazd z podgory presne o 6,prichod o 19tej.do trnavy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil twigyTT (28. 07. 2016 21:04).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 20:37
no pokud je tam několik semaforu a cesta se ještě včera stále opravovala,tak asi hodně těžko to bude OK.A ještě v pátek.Když už máš známku,a jedeš na Budapešt,tak jed už po té dálnici a prosím tě nepřemejšlej ! Pojedeš zkratkou,sice je delší a dýl trvá ale stojí za to,že....
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 21:27
Dnes som tadial isiel v noci z HR. Na mnohych miestach je uz uplne novy asfalt, celkovo je podla mna v lepsom stave ako minuly rok. Niekde je este cesta vyfrezovana a dopravu tam riadili chlapici + v jednom meste to bolo rozkopane a riadene semaforom,zdrzanie kvoli tomu asi 5min. Zmeneny je obchvat Szekesfehervaru, ale je to dobre znacene na Gyor. Celkovo mam tu cestu ovela radsej ako dialnicou okolo Pesti a je to prijemna zmena po monotonnej dialnici. Cez den to, ale to moze byt ine zdrzanie.. Cestou tam som isiel po M85 co bolo super, ale cesta Vasvar, Kam, Zalaegerszeg, Nagykanisza je podla mna otrasna( zly povrch a vela zvere) v porovnani s 81 a 81 je pre mna ovela vhodnejsia.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 21:36
danosan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a vela zvere) v porovnani s 81

To jako podle much na okně nebo letos již někdo něco trefil? smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 22:04
No v sobotu v noci vyrážam smer Živogošče, už roky chodím trasa PN-KN-Komárom po Szekeš, na "krásnom" kruháči spinning smiley sticking its tongue out zjazd na obchvat Szekešu a potom po diaľnici až na starý Goričan, tam natankujem, asi jedna z najlačnejších pump v HR, aj keď všade sa píše, že tento rok je lacnejšie tankovanie v HU, ale o čom si vieš s maďarským pumpárom pokecať tak nejak okolo 1,30h.confused smiley, to s Chorvatom je iné grinning smiley dáme kávu a valíme ďalej, väčšiu prestávku so spánkom asi 1 hod. robím až nad ránom 4-5 hod. samozrejme to musí byť niekde na odmorišti ďaleko za Lučkom, minulý rok menšie problémy s kúpou matrice v HU na dvoch väčších pumpách OMV a MOL mi povedali, že neberú kartu iba cash,lebo im nejde systém, že nech si tam vyberiem z automatu, tak som šiel ďalej a na malej pumpe AGIP - Sárkeresztes, ktorá je na ľavej strane cesty, úplne bez problémov, mladý chalan v obsluhe, komunikácia po anglicky, žiadne čakanie, zaujímavé, že jemu systém išielspinning smiley sticking its tongue out, takže ak nekúpim matricu cez internet tak kupujem tam, mesačnú, keďže ideme na 14 dní, za 4780Huf, podľa kurzu niečo cez 15€, čo je 7,5€ na týždeň, smiešne, preto nechápem tie diskusie, či kupovať alebo nie, ako sa vyhnúť, alebo ísť po 86, to som tiež v začiatkoch praktizoval, ale odkedy mi kamarát ukázal tuto cestu, tak asi 7 rokov chodím tadeto, no a to už vôbec nechápem, keď niekto ide ďalej ako na Istriu a valí sa cez Rakúsko a Slovinsko confused smiley, tak nazdar a ďalší príspevok bude hádam už z terasy apartmánu drinking smiley!!!



Upraveno 4krát. Naposledy upravil berino (28. 07. 2016 23:33).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 22:07
zkuste raději moji trasu po 84.Sárvár,Kezsthely,M7.Krásný povrch,jezdí se tam dálniční rychlostí a až na jednoho jezevce u Sumegu nic.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 09:38
nastastie som nic netrafil :-), ale videl som prebehnut cez cestu 4 srnky a asi jednu lisku...
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 09:39
Vysvětlí mi někdo, prosím, proč sjíždět z dálnice na starý Goričan?
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 09:41
ale do sarvaru to "krasny" povrch urcite nie je... teda okrem dialnice po gyor a nasledne m85 po szilsarkany
nech si kazdy vyberie co mu vyhovuje..
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 09:44
kôli čakaniu v kolónach ?

[www.waze.com]


[www.google.sk]
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 10:13
To danosan: spatny povrch je pouze v useku od konce obchvatu Csorny po kruhac u Hegyaflu (cca 20 km).odtamtud uz pohoda.Cele madarsko jsem projel za 4 hodiny(od 20:40-0:50) vcetne dvou 15ti minutovych zastavek
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 11:33
Mne sa zdá,že tam to ide rýchlejšie cez hranice,naviac veľa ľudí si myslí,alebo nevie že sa dá ísť cez starý.Nás cez nový vždy viac zdržia.Chcú vod,tech,zel.kartu,otvoriť kufor...Na starom max.otvoriť kufor,alebo mávnu rukou.A na starom môžeš robiť pauzu,na novom hneď pokračuješ.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 14:02
Já jsem loni do HR nejel, takže naposledy jsem přejížděl HU - SLO - HR hranice u Lendavy v roce 2014...to jako v současné době na těch hranicích jsou fakt celníci a kontrolují auta???
Klidně se mi vysmějte, ale za poslední roky jsme vždy projeli ztemnělé celnice a nikde nikdo!
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 14:15
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vysvětlí mi někdo, prosím, proč sjíždět z dálnice
> na starý Goričan?


Však nemusíš keď nechceš, už som to písal je tam lacná benzínka INA s dobrou kávou smiling smiley a ak si chce niekto dať prestávku, alebo zdriemnuť, nájde si kľudné miesto a ak potrebuje niekto hneď zameniť je tam zmenáreň !
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 14:16
HU-SLO je Schengen, SLO-HR ešte nie.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 14:22
Ajo, máš pravdu, na SLO - HR hranicích vlastně celníci byli vždy, ale rozhodně jsme nikdy ani nevystoupili z auta, natož abychom otvírali kufr.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 14:22
Ano aj na MA a SLO stoja colnáci,oni Chorváti sú v EU,ale nie v Shengene!!!! A teraz sa nám tento rok už ľx stalo,že chceli i vod.preukaz a papiere od auta /máme Octaviu novú/ Na starom toto ešte nechceli,pred migrantami im stačilo zakývať op,ani do ruk ho nebrali.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 16:21
Proč starý Goričan? U mě a možná jiných nostalgie či srdeční záležitost. Bez front bez kontrol jsou tu restaurace pumpa. Já jsem tam vždy odpoledne tak zastavím ve stínu za domem odpočinem si, najíme se a záchody jsou kousek u pumpy. Jako zastávka na Plitvicích to taky musí být, dáme si tam hranolky a hned se líp jede. Ale pokud na dálnici trháte rekordy a nemáte čas se rozhlédnout vaše věc. Vždyť všude je tak krásně.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 18:32
pozdravujem,ako som slubil, tu je info z dnesnej cesty
START piatok 29.7 o 02:40 z Noveho Mesta nad Vahom
smer D1-blava-Gyor-81-Szekesfehevar-letenye-zagreb-senj-Rab (Lopar) prichod o 13:20

cesta uplne v pohode, v spominanom useku po 81-tke sme isli v case cca 4:40-5:40. vacsina usekov je uz po oprave. jedine zdrzanie bolo v Kisber, kde stavaju novy kruhac, je to tam riadene semaformi. zdrzanie asi 3-4 min. avsak cez den to tam moze byt podla mna aj 10-15 min.
Za Morom je usek,kde to riadili brigadnici, jeden pruh ma uz novy koberec. mali sme stastie,presli sme to bez zdrzania.
vsimol som si,ze na dialnici v smere na budapest su znacky zakazujuce vjazd nakladnym autam na 81-tku (ako tranzitne)
Na vsetkych mytniciach a na hraniciach max 5 aut pred nami, cize vsetko priebezne bez nejakeho zdrzania.

o tyzden naspat pojdeme tade asi v popoludnajsich hodinach,este neviem ci nepojdeme inou trasou.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 21:27
Můžu se zeptat na ten kruháč v Kisberu, kde to je? Já pojedu od Komárna, takže pokud je to křižovatka, kde se napojuje 13 na 81, tak mě to čeká. Jinak mě to nejspíš mine. Ale letos jedu v neděli (za týden) a brzy ráno, tak to snad půjde. I to asfaltování nového povrchu.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2016 21:43
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proč starý Goričan? U mě a možná jiných nostalgie
> či srdeční záležitost. Bez front bez kontrol jsou
> tu restaurace pumpa. Já jsem tam vždy odpoledne
> tak zastavím ve stínu za domem odpočinem si,
> najíme se a záchody jsou kousek u pumpy. Jako
> zastávka na Plitvicích to taky musí být, dáme si
> tam hranolky a hned se líp jede. Ale pokud na
> dálnici trháte rekordy a nemáte čas se rozhlédnout
> vaše věc. Vždyť všude je tak krásně.

Karel úplný súhlas s tým starým Goričanom, ale je to
každého vec kade pôjde, tie Plitvice nepraktizujem, chodil som v začiatkoch po starej ceste, ale len kvôli tunelom, keď sa chodilo len cez jednu rúru, ale to niektorí mladí "pretekári" ani nezažili, ale odkedy sa v tuneloch otvorili oba smery, tak chodím po diaľnici, predsa len, je to rýchlejšie a pohodlnejšie, pravda pokiaľ nechytíš nejakú super zápachu spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2016 12:57
ten novy kruhac stavaju tam kde sa cesta 81 zataca vlavo, priamov centre Kisberu. na rohu ulice Szechenyi a cesty 81.
cca 20m pred aj za kruhacom rozkopana cesta.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2016 11:58
Zdravím,můžete mě prosím poradit cestu přes HU do HR - Daruvar?Pojedu od Trenčína po dálnici směr Bratislava, pak asi na Komárno a pak jsem chtěl jet na Kisbér a Székesfehérvár a pak dálnice,ale nevím zda tam jsou nějaké uzavírky?

Jel jste tudy teď někdo?Jak to vypadá?Pojedu přes den kolem poledne
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2016 12:43
trochu jsem nepochopil proč chceš jet z Bratislavy na Komárno a pak na M1 ?? Ta M1 od Rajky po Gyor tě nepokouše.A poradit cestu ? Stačí se podívat na Mapy.cz a pokud máš alespon trochu orientační smysl,trasa se ti vyjeví sama.Pokud ne,je tam funkce "plánování".A pokud ani to ne tak [forum.ihvar.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (02. 08. 2016 12:48).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2016 13:00
Nepsal jsem že jedu až do Bratislavy,jen směr Bratislava.Píši z mobilu,tak jsem se do mapy nedíval.Jinak se asi sjede u Trnavy na Nové Zámky a Komárno.
Ale hlavně mě zajímá,kdo tudy nedávno jel,aby napsal jak to na této trase vypadá z provozem
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2016 12:55
zdravím,díval jsem se na google maps a u Székesfehérváru je uzavřen sjezd nebo nájezd ze směru od Moru.Nevíte zda tudy projedu na obchvat a dálnici M7?
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2016 13:06
Dilanica M15 a M70 je už spoplatnená aj pre osobné autá ? lebo doteraz tomu tak nebolo :-(
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2016 14:51
M15 a M70 je DÁVNO zpoplatněná,stačí prolistovat pár stránek pozpátku. A ještě jednou pro méně chápajcí jedince [autopalya.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2016 15:18
dávno asi nie lebo pre osobné autá len od januára 2016
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 75
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.