Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 10:28
Taky můžu potvrdit,že dálnice v HU je v pohodě.Projeto několikrátsmiling smiley

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 17:42
Když už jsme u té zvěře máte někdo vyzkoušené Ultrazvukové plašiče zvěře?? Zajímalo by mě jestli to funguje. [www.conrad.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 20:41
je to leštěný prd.Nekupovat
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 22:04
S těma plašičema neporadím,co je ale účinné je dobře si naplánovat cestu.Pokud jsme projížděli Hu v denním světle nebylo těchto vymožeností potřeba.Zvěř jsem na silnici za deset let neviděl.Ano jednou jsme jeli v noci a bylo tam po příkopech živo,vesměs lišky číhály na kořist.
Dnes pokud bych musel vyjet na noc přes 86ku,jel bych určitě opatrně,pokud bych mohl volit,zvolil bych průjezd po Maďarských tepnách.Ano je dražší,ale téměř bez zvěře.
Letos,odhaduji že se ocitneme na Chorvatské hranici okolo 21 hodiny a tím pádem nás zvěř snad mine.Pojedeme po 86ce,matraci koupíme,kdybychom náhodou udělali přešlap,budeme bez sankcí.


J

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 23:13
Taky je mám a doposud (zaklepat na dřevo) bez kontaktu.....čert ví,jestli je to těma píštělkama,nebo štěstím, nebo řidičem..
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 23:41
Jednou v noci, pri prujezdu lesiku jsme stali na miste a bylo to zive safari, kolem auta, ktere jsem byl nucen zpomalovat, az zastavit se sebehlo asi 10 srnek a v naprostem klidu prochazely okolo.....A kde jsou lišky, psi, kočky a prasata.... Vzhledem k tomu, že jezdíme na noc jsem to zkusil jeste jednou a opakovalo se to. Od te doby v Maďarsku mimo dálnice za sebe ríkam, že ve dne mozna, ale v noci nikdy. Ale 100 lidi a 100 chuti.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2016 09:24
... běžně před sebou nemám rád náklaďáky, ale na 86ce není špatné se nějakého chytit ... ten Vás ochrání jak před před dopravní policií, tak před zvěří ... a že jedou dobře, to teda jedou ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2016 14:08
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S těma plašičema neporadím,co je ale účinné je
> dobře si naplánovat cestu.Pokud jsme projížděli Hu
> v denním světle nebylo těchto vymožeností
> potřeba.Zvěř jsem na silnici za deset let
> neviděl.Ano jednou jsme jeli v noci a bylo tam po
> příkopech živo,vesměs lišky číhály na kořist.
> Dnes pokud bych musel vyjet na noc přes 86ku,jel
> bych určitě opatrně,pokud bych mohl volit,zvolil
> bych průjezd po Maďarských tepnách.Ano je
> dražší,ale téměř bez zvěře.
> Letos,odhaduji že se ocitneme na Chorvatské
> hranici okolo 21 hodiny a tím pádem nás zvěř snad
> mine.Pojedeme po 86ce,matraci koupíme,kdybychom
> náhodou udělali přešlap,budeme bez sankcí.

žiadneho prešlapu sa báť nemusíš, pred SK/HU hranicou odbočíš na starú Rajku a pojdeš po starej ceste, trvá to max o 10 min dlhšie, je to pohoda
>
>
> J
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2016 14:20
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... běžně před sebou nemám rád náklaďáky,
> ale na 86ce není špatné se nějakého chytit ...
> ten Vás ochrání jak před před dopravní policií,
> tak před zvěří ... a že jedou dobře, to teda jedou
> ...
> smileys with beer

náklaďáky sú super vec, vôbec ic netreba ani objehať, idú dosť rýchlo a foto-radary rozmiestnené to taktiež monitorujú, načo sa ponáhlať, naplánujem dobre odchod a idem na dovolenku...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2016 17:03
Bessy thumbs up
Já si s sebou vozím CB, tak mám přehled i přímo... kamioňáci jsou v éteru skoro všichni a "hungárošfízloše" si pěkně hlásí...
Můžeš se i zeptat, akorát vesměs na 86-ce řeším: *Jak powiedzieć po polsku:* grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 06. 2016 21:30
... jo jo, i zde ... rychlost před Zalalovem určovaly kamiony...
... dopravní značky v serpentinách ukazují 30 resp. 50 km / hod ... ale to je asi jen doporučená rychlost ...
[www.youtube.com]
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (19. 06. 2016 09:06).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2016 19:24
Ahoj, projížděl někdo v poslední době "86ku". Jsou tam "semafory"? Popřípadě kolik a kde? Jedu 23.6 2016 večer.
Díky Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2016 20:02
Odkud čerpáte dopravní info o maďarských silnicích a dálnicích? Momentálně je obrovský kolaps na M7 a nedaří se mi najít žádné bližší informace.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2016 20:27
1. Tak pokud vím, byla tam nehoda už kolem 7,00 hod. ráno. Nákladní automobil a dodávka - vše směrem na Budapešť. Zdroj: [police.hu]

2. Mapa - nějakým způsobem pomalejších nebo jinak zaseklých úseků na cestách - počínaje oranžovou - horší červeně a nejhorší černě vyznačeno. Mapa: [www.futas.net]
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 06. 2016 21:02
Na kamióny - bych až tak už nespoléhal - předloni jsem jel v závěsu,kamión stopli,právě když jsem jej předjížděl,protože zpomalil,mě stopli po pár km.I když byl hic,stála delegace dvou sličných voňavých dam a jednoho kápa,jako by bylo svěží počasí.Jedině,co jsem rozuměl byl - problém - pak šermování rukama zpět a Zala něco - napsala rychlost 71 km.Vědomně bych tak nejel.Pak stále komunikovala vysílačkou asi s radaristou a jejich centrem a vždy hlásila moje údaje,č. auta...Pak asi dostala nějaké jednací číslo a vypsala složenku - předtím 100 euro - bylo v těch jejich šváblících - 30 000 Ft.Na to,že bych zaplatil kartou nezazájem a jak jsem řekl " keš " tak všichni skákali jako bych měl mor.
Výsledek - jako pořádkumilovný občan,netuším,kolikrát jsem odesílal platbu přes dvě banky i s os. bankéřem,převáděl kč na forinty a stále to nešlo.
Až snacha měla nějaké zkušenosti s platbami do zahraničí - na jednom dokladu bylo více čísel a u nás se např. nuly nepíšou,protože stejně zmizí,ale tam byly nutné,alespoň podle jednoho z dokladů.
Takže nějakých 2 780 kč + 300 kč popl. a ještě popl. za protistranu 400 kč a navíc ještě forinty zpět na kč,jenže ve špatném kurzu,dalších cca 180 kč.
Taky se mi stalo,že kamión nešlo předjet řadu km a když byla pěkná rovinka,tak zpomalil a těžko jsem se zapích před něj,protože byla cedule obec a bandur s plácačkou se hnal do cesty.Když viděl čehůň,vrátil se zpět - ale to byli staří froňtáci.Mladí by to neudělali.
Viditelnost začátku obce je taky problém,když se předjíždí kamión nebo jen dodávka.
Takže svižná jízda obcí na třicítce 80 - 90 km/h za kamiónem i když mají vysílačky a to jich tehdy bylo všude se mi nevyplatilo.Domnívám se,že při rovných 70km/h by to snad ještě šlo,ale ten 1 km navíc už né.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2016 12:58
Dobrý den, nevíte někdo, jestli je i letos přes sezónu otevřen přechod Letenye-Starý Goričan ? Děkuji.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2016 14:03
to čert17
Na str.72 najdeš odpověď, že hraniční přechod od 1.6 bude otevřen. Na str.73 se také někdo ptal a na této straně (74) taky. Někdy to chce přečíst alespoň 2-3 stránky dozadu, když už se to člověku nechce číst celé. smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2016 19:25
Ptal jsem se na to na str.73 já a zítra ho i projedu kolem půlnoci.Takže odpoveď zní-ANO V PROVOZU JE.

Potvrzeno tady od času 4.55 ve videu.

[www.youtube.com]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2016 18:02
...s těma kamionama to tak je,rychlost určují opravdu oni...jednou sem tak kamion předjel,,,mimo dědinu,,,a v dědině, já jel poctivých padesát, on mě dohnal a v dědině i předjel...eye popping smiley
Jinak při včerejší cestě přes Maďary jsem cca.třikrát potkal lišku-zajíce-ježka no a jednou srnku na krajnici,jezdím také přes noc a samo si na to dávám bacha.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2016 18:23
přes maďary jezdím za kamionama, dělaj jakoby křoví i na bengasmiling smiley stejně mají pohodovou cestovní rychlost tak proč je předjíždět.....

_______________________________________________________
jo
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2016 18:57
Peter1
Smazaná citace

Mám na "pohodovou cestovní rychlost" úplně jiný náhled. Čučet kamioňákovi na brzdová světla, nechat se otryskávat odletujícími kamínky, čichat jeho výfuk, nevidět dopředu na cestu - to není pohoda, ale utrpení. V důsledku je to i nebezpečné. Ale kdo chce kam, pomozme mu tam...

P.S.
Tumu všem se dá vyhnout tím, že nepojedu po silnici čís. 86.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (30. 06. 2016 20:55).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2016 20:06
A nebo se vyhneš kaiónům,když pojedeš v sobotu nebo neděli.Když projíždím 86 v sobotu podvečer,mám pocit že jedeme skoro sami(jezdíme v sezóně)pak dojedu na Goričan a už se někdy i stmívá a krom nás jsem žádnou zvěř nepotkal grinning smiley
ps: osobně taky nerad trávím cestu pohledem na velikou bednu před sebou.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2016 21:03
> Čučet kamioňákovi na brzdová světla,

Brzdí podstatně míň, než kdejaký jouda s TDI. ;-)

> nechat se otryskávat odletujícími kamínky.

86-ka je čistá, tohle tam opravdu nehrozí (vyjímka se může najít). A nebo se mu nelepit tak moc na prdel. ;-)

> čichat jeho výfuk

TDI s vykuchaným filtrem je taky extra zážitek. ;-) (a normální auto má možnost zapnutí vnitřní cirkulace)

> nevidět dopředu na cestu

Pokud ho nechci předjet, tak to není žádný problém. I kdyby brzdil, tak osobák zastaví vždycky dřív. ;-)
jo
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 08:07
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
Pán se rád hádá! Vždyť jsem napsal: "Kdo chce kam. pomozme mu tam". Vidíte jak jsem tolerantní...
Je na každém soudruhovi, jakou trasu zvolí.
Já mám špatné zkušenosti s jízdou po 86, a to už z dob totality v roce 1986, kdy mě tam dvakrát stavěli pohraničníci se samopaly a psy, protože to bylo "blízko" rakouských hranic.
Z Bratislavy je to na přechod do Slovinska něco přes 200km. Přirovnávám to k tomu, jako bych z Ostravy jel do Brna mimo dálnici po staré cestě - průměrná rychlost cca max. 50km/h. Pro dálkovou túru to není moc výhodné. Nehledíc na to, že se na 86 mohutně opravuje a jsou různá další omezení.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 12:15
Dneska jsem 86 projel. Klasika - Bratislava, Rajka, Csorna až do Lendavy.Z Bratislavy jsem vyjížděl cca 1:30 - 230 KM trvalo necelé 3 hodiny včetně semaforů.. 5x světla celkové zdržení 20 minut. Zvěř žádná. Cesty prázdné paráda. Stav cest - žádná hitparáda ale ani průser. Comě ale dostalo tak GPS od Garminu která mě u nás poměrně přesně ukazuje kde je jaký limit km/hod tam ukazovala dobře rychlosti tak na 35 procentech trasy. Jinak hlavně ze začátku hodně 30 v dědině. Ale to nikdo nedodržoval.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 13:20
jo, my jsme názorově tolerantní... a chápeme strach některých jedinců z kamiónů a okresek.
To přirovnání ti v tomto případě poněkud hapruje, neboť dálniční varianta je delší než varianta po 86-ce... a časově to pak je "šulnul".
Výhodou dnešní doby je, že i soudruzi si mohou vybrat svou cestu grinning smiley

P.S. Mimochodem, v úterý jsem jel v cca 15h z Prahy (raději) mimo D1, neboť 1:30 parkovat na dálnici se mi opravdu nechtělo. To jsou pak i ty okresky rychlejší a pohodovější cestování... Nicméně nemám nic proti dálničním jezdcům, kteří si to raději "odparkují"... a ani nemám potřebu je přesvědčovat o jiné variantě...
Možnost volby je krásná smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 14:25
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Pán se rád hádá.....

Nezdá se mi, že bych se hádal, nebo Tě o něčem přesvědčoval. Napsal jsem jenom proti argumenty k tvému vyjádření. ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 15:56
Vie mi niekto povedať, kde môžem kúpiť maďarskú matricu, keď idem po A4 od ZG smer Goričan? Musím isť na hraniciach cez starý Goričan, alebo je aj iná možnosť? Ďakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 16:31
najlepsie elektronicky cez [ematrica.nemzetiutdij.hu]
da sa platit kartou
ak to nie je mozne, tak by to malo ist aj na hranicnom priechode, minimalne tusim na tom novom, ale nikdy som to tam nekupoval
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 17:11
Přesně tak, ideálně přes internet... ostatně letos již i SVK "známku" také přes net thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 220
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.