Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 06. 2016 22:12
Tak ako som napísal vyššie /15.5.2016 a 16.5.2016/. Oproti roku 2015 žiadna výraznejšia zmena, žiadne veľké prekvapenie na ceste. Pod Szombathely tri semafory, teda podobne ako minulý rok. Na hraniciach v Murskom Središći zdržanie cestou tam aj cestou späť 10 sekúnd. Prejazd Čakovcom bez dopravných obmedzení. Už si presne nepamätám, ale myslím, že dva alebo tri tunely v Chorvátsku prejazd len jedným tubusom, ale zrejme len do začiatku sezóny. Cestné kontroly som nezaznamenal, iba v Maďarsku časté kontroly ich mýtneho pre autá nad 3,5 tony. Chorvátsko ako vždy nádherné, more studené ako točeno Karlovačko, ale kúpať sa dalo, o tri týždne sa tam po 86 opäť vraciam, prípadné novinky nahlásim.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2016 07:53
zdravím,jelikož je rozhodnuto,že na beton pojedem 24.6. do Rogoznice,změním trasu a nepojedu přes Rakousko kvůli dost zásadním dopravním omezením ve Vidni a u Grazu.Opráším starou trasu která se mi dřív osvědčila :Brno-Bratislava-Csorna (letos už přes Mossonmagyarovar)-Sárvár-Kezsthely-Nagykanizsa-Letenye-Zagreb.
Ještě bych měl dotaz,jestli ten krátký úsek,mezi dálničním přechodem Rusovce-Rajka do odbočky na Rajku (cca 200 m) je také zpoplatněn,abych se nemusel tahat přes Jarovce.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2016 08:20
Pokud chceš jet tuto trasu, tak musíš sjet na exitu Jarovce (je to zpoplatněné).
Pokud nemáš (nechceš kupovat) SVK "známku", tak zvaž variantu to střihnout na Břeclav a přes AT (např. 49, 51)... jsou tam lepší silnice než Lanžhot, Malacky...
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2016 08:50
ok,dík,mrknu se,ale asi to vemu po D2,po uhrech se ještě nakroutím až až smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2016 10:51
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
....nepojedu přes Rakousko kvůli dost zásadním dopravním omezením ve
> Vidni a u Grazu....

Co konkrétně máš na mysli?
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2016 11:36
mám to z příspěvku "Grizzliho" z vlákna "už jsme objeli placenou silnici ve Slovinsku" strana 75
citace :
HILL - jen doplním, že přes kraj Vídně. Už 7 let nejezdím na Horn, Stockerau a Vídeň, ale peru to na Krems, St. Polten a Vídeň jen líznu krajem, což mě nyní nutí shrnout poznatky z několika vláken ohledně uzavírek:
Jihlava - problémy s uzavírkami
Vodňany - kompletní uzavírka hlavního tahu Písek - Budějice, snad až do září
Čeké Budějovice - opravy mostů, nájezdů a přilehlých komunikací ve městě, na hlavním výpadu směr Č.Krumlov a Dvořiště (Linec) = kolony ve městě
Vídeň - oprava komunikace i mostu ve městě na hlavním tahu na Graz. Omezení provozu, chvílemi i totální uzavírka komunikace s objížďkami
Graz - oprava dálnice a příslušná omezení
Ptuj - hranice Hr - práce na dálnici, projíždí se kolem staveb s omezeními
a tak jistě někdo přidáte další



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (09. 06. 2016 11:37).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 06. 2016 11:54
video z hotového úseku M86 ze směru Gyor-Csorna a zpět
[www.youtube.com]
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2016 19:08
takže moje definitivní podoba trasy kterou pojedu 24.6. : Prostějov-Brno-Bratislava-Gyor-Csorna (po M86)-Sárvár-Kezsthely-M7-Leténye-Zagreb-Rogoznica.
Je to takový kočkopes,kombinujcí dálnici s okreskami.Nicméně se vyhnu pro mě problematickému úseku pod Lenti,kde bych se mohl v noci velice lehce ztratit.Dálnici k Szombathely mě vynahradí velice rychlý úsek Sárvár-Sumeg kde cesta místy připomíná spíše ranvej,než cestu smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2016 22:25
Je to síce kočkopes, nakoľko treba kúpiť matricu, ale páči sa mi to. Nemusíš si robiť hlavu, či zablúdiš na platený úsek. Z Blavy cez Gyor si za Csornou veľmi rýchlo /vyskúšané/, potom trošku 86, trošku 84, diaľnica a Nový Goričan. Palce hore
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 06. 2016 23:17
obchvat Csorny je zdarma [autopalya.hu]

_______________________________________________________
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 10:45
Zdravím,

kolegové nevíte někdo,jestli bude letos klasicky,jako v minulých letech v provozu pro osobní dopravu přechod Starý Goričan?
Lépe řečeno od 1.6 do 31.8.2016.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 12:05
ÁNO, stranu dozadu mi na to odpovedal jeden klasik fóra.yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 12:37
Jojo.Díky za info
Už jsem to našel i o tu stranu dozadu
Jsem to předtím přehlídl.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 13:00
koukám, že jsem asi jediný co jezdí přes Mursko Središće, co vás vede na Goričan?

_______________________________________________________
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 13:39
... vyhnutí se Slovinsku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 17:38
Peter1:

Přes Mursko jsem jezdíval(2001,2002,),ale v roce 2003 jsem se rozhodl,že to v kvůli tankování LPG přes Varaždin do zavíračky stanice nestihnu(moc jich v HR tehdy nebylo),tak jsem tankoval v Letenye.Pak jsem sice ještě asi 2x jel přes Mursko,ale nakonec jsem přestal jezdit po 86(v dolní části HU)úplně
a buď mastím po M1 a M7,nebo po E65,pak 84a74 (dříve na Lenti a Dobri)do Letenye-Goričan.Tam většinou tankování LPG(Felicia pak Octávia) na Ině(Letos s Merivou už teda BA95)
a pak okamžitý nájezd na A4.Obě trasy mi příjdou pohodovější oproti 86ce kvůli provozu.Uvidíme jaká situace bude po zprovoznění dálnice do Szombathely příští rok.Pak to bude na Mursko zase aktuálnější.

No a hlavně by mi chybělo vyhánět komáry ještě někde u Zágrebu,kteří mi do auta nalítají v průběhu goričanské pauzy spinning smiley sticking its tongue outsmiling smiley.To je vždycky sakrůůů,než je pomlátím nějakým třičkem.grinning smiley

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 19:44
Já jezdím taky Mursko a letos poprvé ne LPG. A posledních 7 let jsem pokaždé tankoval LPG ve Varaždinu (akorát od Břeclavi) a pokaždé cca 2-3 ráno. Při cestě na dálnici jsou 2 nonstop LPG čerpačky. Jinak vyhnutí Slovinsku neřeším protože objetí (podjetí) dálnice je úplně jednoduché :-) Ale asi to bude tím že nemám rád komáry :-D
pgp
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 20:03
Zdravim a prosím o radu. Při ceste zpět z Cerne hory jedu pres Banja Luku a pres prechod Gradiska. Chtel jsem dale pres Slovinsko a Rakousko ale od toho jsem upustil . Jedu pres den a chci se vyhnout zacpam. Jak se nejlépe dostanu na Bratislavu, kolem Balatonu po dalnici? Nebo poraďte průjezdni body z Gradisky. Hlavně jak se nejlépe dostat pres ten kousek chorvatska. Dekuji za rady.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pgp (15. 06. 2016 20:10).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 06. 2016 20:05
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> koukám, že jsem asi jediný co jezdí přes Mursko
> Središće, co vás vede na Goričan?

Nejsi jediný..... yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2016 05:42
Na nevíte někdo kde by se dali najít doby trvání dopravních omezení v HU? Na 86 u konce je prý 6x semafor.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2016 07:24
pgp: Já jsem jezdil z Gradišky na Lipik, Daruvar a Viroviticu a hraniční přechod chorvatsko-maďarský Barcs a pak dále na Nagyatád a Marcali a od Balatonu po dálnici, i když by to šlo i bez. V Lipiku naproti nemocnice je malá kavárna a výbornou kávou a atd., akorát zastávka na menší přestávku. Anebo od Barcse na Szigetvár a Kaposvár, ale je to stejné, jako první varianta.
pgp
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2016 14:33
Děkuji za radu. Vyzkouším.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2016 20:04
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peter1 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > koukám, že jsem asi jediný co jezdí přes Mursko
> > Središće, co vás vede na Goričan?
>
> Nejsi jediný..... yawning smiley


Zdravím vás, som tu nový, doteraz som nebol registrovaný ale čítaval som pravidelne príspevky....
Jazdím pravidelne" asi 10x" do HR cez HU, dva tri-krát aj cez A.
Moje cesty po nie dobrej skúsenosti z HU dialnice vedú opakovane po 86-tke, ktorá sa mi rok čo rok viac pozdáva, následne na Mursko a Čakovec2. na A4....
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2016 20:59
pinin: Letos se poprvé chystám jet právě po HU dálnici. Můžeš, prosím, trochu vysvětlit "ne dobré zkušenosti z HU dálnice?"
Jinak jsem jezdil přes Mikulov, Vídeň, Eisenstadt, Köszeg, Szombathely, Mursko, Čakovec. Letos mě od této trasy odrazuje oprava mostu ve Vídni a semafory na jih od Szombathely.
Díky za odpověď.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2016 21:25
asi mu chyběly vyskakujcí srny a divočáci před auto thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 06. 2016 23:18
Již 4 roky jezdíme po maďarské dálnici a mohu říct, že je maximální spokojenost. Ano, kolem Budapešti a pak směrem k Balatonu to může být v jistých dnech a časech trochu více rušnější, ale nic, co bychom neznali z českých dálnic ve špičku. Jezdívali jsme v Maďarsku i mimo dálnice, ale právě ta zvířecí ZOO, především po setmění nebyla nic, co bych chtěl a musel snášet. Navíc zastávku u Balatonu, jídlo vynikajicí téměř všude za ceny o chlup vyšší, než u nás, prostě jasná volba a to jezdíme z Ostravy.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 07:36
dvoukvitek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pinin: Letos se poprvé chystám jet právě po HU
> dálnici. Můžeš, prosím, trochu vysvětlit "ne dobré
> zkušenosti z HU dálnice?"
> Jinak jsem jezdil přes Mikulov, Vídeň, Eisenstadt,
> Köszeg, Szombathely, Mursko, Čakovec. Letos mě od
> této trasy odrazuje oprava mostu ve Vídni a
> semafory na jih od Szombathely.
> Díky za odpověď.


Ahoj, moja skúsenosť: nekonečná búrka popri balatone" vraj je to normálne, podľa info od mojich známich", plná dialnica aj na začiatku sezóny, množstvo komárov, bezohľadná jazda vodičov kamionov prepravujúcich nadrozmerný náklad, bolo ich niekoľko a aj počas lejaku arogantná jazda ľavým pruhom....a tie dve alebo tri parkoviská podobajúce sa na bezpečnostnú odstavnú plochu na obchvate Lipska..
Sorry mám za sebou spústu kilometrov po Európe celkovej ale toľko dementov na stovke kilometrov som doteraz ešte nezažil.
Čo sa týka zveri na 86-tke, áno pár očí bolo pri krajnici, ale...... idem na dovolenku a pokiaľ ideš podľa rýchlosti ktorá je na značkách, vermi je to úplná pohoda, tie značky tam niesú na parádu a okrem toho je to len 190 km a tá zver je aj u nás aj u vás, teda ja to beriem "u nás ", navyše nové rýchlostné úseky sú oplotené a budúci rok to bude prepojené..... paráda.
Čo sa týka semaforov pod Szomb., nikde nieje napísané že práve tebe skočia všetky červené....
dovolenka je pohoda a radšej kúpim deckám sladoled ako dať za "diaľnicu" v HU 15,-€ + 100km navyše a časovo je to to samé.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 09:54
Tak HU znamka stoji 11 E a ne 15.Ta dalnice je jenom vymluva.Proste se bojis po ni jezdit a mas hruzu z husteho provozu.Ja naopak mam strach z polskeho kamionu co se mi celou cestu po "86"ce lepi na kufr a pokud jedes pod 110 tak te zacne predjizdet.Nejlepe v zatacce.Proto jizdu po okreskach eliminuju na co mozna nejmensi miru a jedu v poho po dalnici,kde muzu bezpecne kamiony predjet.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 10:22
Jezdím hodně dlouho po dálnici HU do Chorvatska a žádný problém jsem neměl a to jezdím v pátky.
Naopak na 86 byly menší problémy s kamiony.
Letos opět dálnice HU.
Zdarec
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 06. 2016 10:26
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak HU znamka stoji 11 E a ne 15.Ta dalnice je
> jenom vymluva.Proste se bojis po ni jezdit a mas
> hruzu z husteho provozu.Ja naopak mam strach z
> polskeho kamionu co se mi celou cestu po "86"ce
> lepi na kufr a pokud jedes pod 110 tak te zacne
> predjizdet.Nejlepe v zatacce.Proto jizdu po
> okreskach eliminuju na co mozna nejmensi miru a
> jedu v poho po dalnici,kde muzu bezpecne kamiony
> predjet.

Ha, ak ja mam strach jazdiť po dialnici tak neviem..... Po dialniciach mám najazdenych pár 100- tis.km a chodim na dva tyždne, takže preto 15 očí...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 290
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.