Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 22:07
Tomášovi rozumiem. Dcérka sa mi raz cestou tam nepredvídateľne povracala. Nášup po celom aute. Drhli sme to čistiacimi vreckovkami, ale aj tak to smrdelo v tom teple parádne. Ak majú deti tak citlivý žalúdok, šiel by som cez Maďarsko len po diaľnici. Ubezpečujem Tomáša, tak ako ho ubezpečuje aj gedu, že táto trasa vyzerá divne len na mape, reálne a najmä časovo /rovnaký čas za volantom/ to je fakt v pohode. Viac najazdených kilometrov kompenzujú iné výhody. Skratky majú význam najmä psychologický, preruší sa monotónnosť diaľnice a je to kratšie kilometrovo. Ja som viackrát šiel skratkou cez Mór, cesta má len pár miernych zákrut, miernych stúpaní či klesaní a je úzka, ale inak je OK a pre mňa to je vždy vítaná zmena tam či nazad. Inými slovami, po diaľnici sa dá Maďarsko prejsť bez prestávky za zhruba tri hodiny a niečo bez výraznejšieho stresu, napr. po 86 za rovnaký čas, resp. len mierne rýchlejšie, ale rozhodne s obavami z toho, čo to narobí so žalúdkami detí. Gandalf pritom správne poukázal na to, že na diaľnici sú pumpy a odpočívadla. Pri skratke cez Mór je pri ceste a slušná asi len pumpa v Kisbéri.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 01. 2016 00:55
Bych to nedramatizoval, nonstop pump s parkovištěm je všude dost... jak cestou na Veszprém (Tomáš539, tudy rozhodně nejezdi), tak třeba na 86-ce smoking smiley
Pravda, ne vždy jsou vidět přímo u silnice, ale v době navigací, kdy vyhledání nejbližší (slušné) pumpy je záležitost pár "ťuků" ... a zahnout za dva rohy nikoho nezabije...grinning smiley
Jak již zde zaznělo, i vhodné načasování je pro cestu s dětmi vhodným řešením. Možná bych k tomu ještě přidal důraz na stravu, kterou dětičky během cesty konzumují... slovy klasika: "To by nestrávila ani míchačka na beton..." aneb to musí hezky kvasit thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 01. 2016 11:12
Ladislav77 to vystihol myslím veľmi dobre.thumbs upsmileys with beer
Slavkova doplním k strave, že dôležité pre detičky, ktoré radi blinkajú, je aby sledovali cestu a nečumeli do telefónov, tabletov, tv na operadlách alebo trebárs aj len čítali knihu. Jednoducho mozog musí vedieť, že cestuje.
Ja sám mám osobne skúsenosť, ak idem na služobku s kolegom (on za volantom) a chce, aby som mu čítal spis a bavili sa tak o prípade...do 5 min mi je na blinkanie a hneď ho striedam za volantom, baviť sa môžem, ale čítať nie, takže potom číta on a ja šoférujem a aj prípad predebatujeme.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 01. 2016 17:17
No já jel v loni na noc po dálnici až po Gyor a pak jsem odbočil směr Kisbér(jel jsem tudy po prvé) a na Székesfehérvár a pak dál po dálnici.
Co se týče okresky vše v pohodě,místama se střídali nerovnosti s novou silnicí,ale věčně s dálkovými světly. Jel jsem sám,nikde nikdo a to byl pátek. Letos tudy asi znovu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 10:30
Já bych přes Maďarsko vůbec nejezdil a už vůbec né po 86, jsou tam medvědi, žádné benzinky, cesty rozbité, klikaté a žádné značení grinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 10:56
Přes Maďarsko - "proti gustu žádný dišputát".
Já bych tudy už nejel. Vleče se to, vleče. Hlavně se nám to zdálo kilometrově dlouhé od chorvatských hranic k Lučku. Ne že by to od Lučka na Makarskou nějak moc utíkalo.
No a přes Maďarsko žádná paráda. Nejeli jsme po dálnici. Ty maďarské vesnice před Goričanem, bez navigace pomalu na zabloudění.
Takže raději 4 hodiny přes Rakousko, hodinu Slovinskem a 7 hodin Chorvatskem. Už bych vyrazil, ale žena říká: Je tam ještě zima, pojedeme raději do termálů. Samozřejmě myslí do maďarských.
Tom
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 12:11
Já to mám stále také tak. Vezmu to A,SLo a HR.
Jasné termály super. Jezdíme často do Znojma na víno a potom to je kousek Laa an der Thaya. Začátkem března se tam chystáme.
Se těším.
Jo do HR už bych také vyrazil thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 12:19
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já bych přes Maďarsko vůbec nejezdil a už vůbec né
> po 86, jsou tam medvědi, žádné benzinky, cesty
> rozbité, klikaté a žádné značení grinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smiley

Děláš tu "agitku" dobře... aby bylo volno na nízký průlet smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 12:39
Fakt nejezděte přes Maďarsko,raději přes Slovinsko,tam nejsou běženci.Nikde vás nebudou stavět.Maďarsko má plot a spousta běženců.Nejezdit !!!! smiling bouncing smiley

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 12:50
bububu
akoby neboli utečenci v celej Europe....smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 13:00
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Děláš tu "agitku" dobře... aby bylo volno na nízký
> průlet smoking smiley

smileys with beer

Nechci si dělat reklamu, ale na mém videu zhruba on 1:40 do 5:40 je průjezd cestou 86, není to, pravda, uplně dokumentační, ale jde si udělat obrázek.
Jo a bylo to 1.8.2015, tedy v pátek, kdy hlásili největší Saigon směrem do HR.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 13:41
Přes to Maďarsko chci jet právě kvůli tomu, abych se trochu uprchlíkům vyhnul. Maďaři mají sice plot, ale Čechy pustí. Minulý rok jsem měl dost uprchlíků cestou ze Slovinska do Rakouska. Plný odpočívadla a pumpy.
Doufal jsem, že to přes Slovensko-Madarsko-Chorvatsko bude lepší a uprchlíci se tam nebudou procházet po dálnici.
Uprchlíci mně nevadí, když je nevidím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tomáš539 (26. 01. 2016 13:43).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 14:00
Sakra,tak se to nepovedlo,vás přemluvit a Tomáš539 tomu nasadil korunu. thumbs up smiley letos to zkusím trošku jinak,ale to musím tajit,aby se to tam nehemžilo.Jen opatrně nastíním,známá trasa na Břeclav a pak Rakouskem až po Köszeg do Maďarska a nájezd na 86 atd.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 14:05
Já jel vloni přes Maďarsko v září v době, kdy měli v Budapešti problémy s migranty. Jel jsem velkou část po dálnici až po Mor a pak zas kolem Balatonu. Nepotkali jsme jediného běžence a celníci nás nezdrželi ani minutu. Jistě. může se to změnit, ale určitě měnit nebudu.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 20:19
Jak říká tvsat,přes Břeclav a Rakousko a za 5 hodin v poklidu na Goričanu
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 01. 2016 20:25
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak říká tvsat,přes Břeclav a Rakousko a za 5
> hodin v poklidu na Goričanu

Tak nějak. Do Břeclavi to mám 50km.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2016 01:59
Pánové mohl by někdo nastínit kudy tuhle trasu.
"Jak říká tvsat,přes Břeclav a Rakousko a za 5 hodin v poklidu na Goričanu"
Jsem z Břeclavi
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2016 07:37
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pánové mohl by někdo nastínit kudy tuhle trasu.
> "Jak říká tvsat,přes Břeclav a Rakousko a za 5
> hodin v poklidu na Goričanu"
> Jsem z Břeclavi


pravděpodobně Břeclav-Wien-Sopron-Szombathely-Lenti-Goričan
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2016 11:55
...nebo Břeclav-Wien-Koszeg-Szombathely atd...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2016 13:03
Prosím-poplatky na trasách

darkova trasa:
Břeclav-Wien-Sopron-Szombathely-Lenti-Goričan - prosím jaké budu platit popletky

Romansova trasa
Břeclav-Wien-Koszeg-Szombathely atd...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2016 13:10
Pánové,jen velmi opatrně nastíním,aby tam pak nebylo moc "HUSTO" smiling bouncing smiley

Břeclav,po 55 do Rakouska,tam stále po 49,přejedete Dunaj,krásný most,za ním pak kruháč (první výjezd),pak po nějakých 500m nájezd vpravo na 167,vrchem nad dálnicí A6,pak následuje 10 a pak 50,stále po ní,ta se pak změní na 61 v Oberpullendorf a po ní až na přechod Köszeg v Maďarsku je to pak 87,po ní až do Szombathely,obchvat nájezd na 86,na Körmend a směr Chorvatsko a nebo Slovinsko,jak do si přeje.Osobně jedu na Lendavu,Mursko Središce,Čakovec (možno na dálnici) a nebo dále na Varaždin a dálnici.Kdo chce ušetřit,může mimo dálnici z Varaždínu po D3 až na nájezd Svetá Helena a pak na bezplatný úsek dálnic (obchvat Zágrebu,asi 38 km) až na mýtnici Lučko.Kdo nespěchá a chce projet starou trasu na Plitvice,může před Lučkem nájezdem na Karlovac.Vše projeto a cesty jsou pěkné,až na jeden úsek v Zágrebu,kde to bylo horší co se týká povrchu,snad to opraví ?? Jinak je ještě jedna varianta a to také projeto,ale v Maďarsku je horší povrch cest.Jedná se v podstatě o stejnou trasu,ale nejedete až na ten Köszeg,ale na přechod Pamhagen,dále na Lövö (tam je horší povrch cesty),najede se na 84 a po ní až na kruháč a nájezd na 86 a po ní až na obchvat Szombathely a pak stejná trasa.
Co se týká poplatků,tak CZ nemám,tak jezdím na Břeclav,Rakousko nic,Maďarsko nic,Slovinsko nic,Chorvatsko jsem projel až před před sv. Rok bez poplatků,jel jsem na Plitvice,poplatek za tunel až dolů do Zadar I,tam jsem sjel k moři na Nin.Letos jedu na Pag,tak to bude dolů k moři celé bez jediné korunky.Kromě trajektu na ostrov Pag,Po ostrově a zpět přes most a nahoru sv. Rokem a pak na Plitvice.Potom ani korunka až domů.Já nespěchám a užívám si cesty.Nejezdím na týden,tak je mi to jedno. grinning smiley

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (27. 01. 2016 13:18).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 01. 2016 15:03
Osobně to jezdím (jako Mirek - 2. varianta) na Břeclav, pak 49, 10, 51, Fertőd, 84 a pak buď 86 nebo 74... a buď přes Lendavu nebo na Goričan... za 5 hodin jsem tam i s dětmi smoking smiley Je to naprosto na pohodu, nicméně pro typické "dálniční" řidiče to není... Detailní popis a debatu lze v tomto vlákně nalézt jak ode mne, tak od Mirka.
Jak psal Mirek, i já mám vyzkoušenou celou trasu (až do Brely) zcela mimo placené úseky a to jak osobákem, tak VW Transporterem (Multiwanem) s člunem na vleku. Pro představu, běžný / průměrný čas Brno (Slavkov) - Brela cca 14 hodin včetně zastávek s dětmi,... bez ohledu na špičku atd. Každý si to může porovnat s klasickou variantou... jak časově, tak finančně. Detaily jsem v tomto vlákně také již uváděl.
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 01. 2016 23:58
Vloni jsem jel na Forted,Sarvár .,Zalaespreg,Nagysza..,Goričan,Drvenik.Snažím se jet,tak,abych byl na Hr dálnici než se setmí.Ranní přístav v Makarské má pro mne svoje kouzlo.V Maďarsku se i na této trase budují nové obchvaty a rozšiřují silnice
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 02. 2016 10:40
info o systéme e-známok a o pokutách na SVK úseku diaľníc: Pokuty na jazdu bez eznamky na SVK
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2016 15:52
nevíte někdo kdy by měla být komplet hotová dálnice M86 (Gyor-Szombathely) ?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2016 16:39
Ahojtesmiling smileyR
Taky jsem se už zajímala. Vypadá to, že po několika dokončovacích fázích úseků dálnice v průběhu 2016 - bude konečné dokončení celé dálnice M86 až letos na podzim. Pak do konce roku to bude zdarma - a od ledna 2017 se bude myslím platit už za M86 známka.
Zdroj:
[vaol.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2016 19:45
Byli jsme tento týden v termálech v Maďarsku a svezli jsme se po M 86 ze Szombathely ke známému kruháči u Hegyfalu,tam to zatím končí,ale směrové tabule byly psány až do Bratislavy.Viděli jsme tam už jednu mýtnou bránu a u Szombathely číhali policajti s radarem na nadjezdu.Je to značené jako silnice pro motorová vozidla s rychlostí 110 km.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 03. 2016 11:38
Pokud se nepletu tak obchvat Szombathely byl v provozu v loni a ty brány tam již byly.Lekl jsem se,když jsem na něj najel,ale nic mne nezastavilo,tak jsem frčel dál.Podle mne je to jen otázka času,jakmile to propojí,tak to také z poplatní.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 03. 2016 14:04
Taky si myslím, že to zpoplatní. Bude to již letos do sezóny? Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 03. 2016 16:22
Přes sezonu bez poplatku, ale od 01.01.2017 už nejspíše s poplatkem. Info mám ze skyscrapercity, takže za správnost neručím.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 146
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.