Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2016 17:12
Rada pro ty co se boji zaplatit kartou. Vaše banka dokáže kartu pro platby zablokovat. Povolte si platbu na internetu a po úspěšném zaplacení kartu opět zablokujte k platbám na internetu. Pak vám nehrozí neoprávněné čerpání. Napřiklad RB dokáže po platbě kartu automaticky zase zablokovat.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (17. 01. 2016 17:13).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2016 19:04
Ahoj,
díky za odpovědi. Platbu kartou jsem nějak pochopil. O vybrání účtu se nebojím.Mám předplacenou platební kartu od ČS, kterou si můžu nabít vždy jen na určitou částu a nemám jí spojenou se svým účtem. Funguje to úplně stejně jako předplacená simkarta.
Tu používám i k placení mýta v HR a obchodech v HR. Teď pokud máte někdo zkušenosti s nějakou normální trasou. A info o hustotě provozu na HU / HR hranicích. A ještě blbej dotaz. Když vjedu do HR z Madarska a pojedu po dálnici na Split, tak mne čeká před Záhřebem zdržení na mýtnicich jako když jedu do HR přes Macelj ? Nebo jednoduše na HU / HR hranicích najedu na dálnici na Split a jedu nepřerušovaně až na jih. Toto mne docela zajímá.Opakuji, že jsem přes HU do HR nikdy nejel. Mám jen zkušenost přes Rakousko-Slovinsko-HR.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2016 19:13
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím co myslíš pojmem směnárna. Ale ne všichni
> lidé ji mají za zadkem. Ty se máš, ty ji máš....za
> zadkem.
> Jednodušší je platit elektronicky určitě pro více
> lidí. Výhody jsou známé. Samozřejmě musí jít
> internet a pak je to zívačka.

směnárna je kancelář ve které lze směnit tuzemskou měnu za zahraniční a obráceně,lze nakoupit i dálniční známky okolních zemí.Směnárna se nachází v každém okresním městě.Nevidím žádnou výhodu placení známky přes internet,snad pouze pro lenochy,kterým je zatěžko při nákupu či vyřizování úředních záležitostí ve městě si skočit do směnárny.Pokud ovšem nebydlíš v lese ,živíš se ulovenou zvěří a lesními bylinkami smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (17. 01. 2016 19:15).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2016 19:17
to Tomáš 539 podívej se na" Fakta pro cestu do Chorvatska 2016"



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (17. 01. 2016 19:19).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2016 20:29
To Darko: Nezlobte se, ale argument, že směnárna je v každém okresním městě, který je sice pravdivý, je blbost. Nevím jak Vy, ale já (jenom kvůli tomu) nepojedu 20-30 km, abych si něco koupil, když se dá všechno udělat z pohodlí domova. To bych taky mohl napsat o Vás, že máte asi hodně času kvůli každé "blbosti" někam jezdit. Za pár let se veškeré technologie posunuly takovým směrem vpřed, že by byla blbost je nevyužívat. A rovněž mám vše pěkně zaznamenané na účtě a vím, co jsem kdy za co utratil. Berte to jen jako protiargument a ne jako útok.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2016 20:45
to gandalf : ne všechno si můžete zařídit on-line,pochybuji že si přes Aukro kupujete jídlo a doktor vás diagnostikuje přes Facebook.Do toho města nakonec stejně jednou musíte.Já bydlím ve městě, mám všechno pod zadkem a jsem za to vděčný.Tomu že máte všechno zaznamenané na účtě se říká "bankovní výpis". To mám taky. A pokud si ve směnárně koupíte el. dálniční známku,účet si dokonce vzít musíte,při případné kontrole máte doklad o zaplacení.Vy než se pomocí dvou SMS přihlásíte k internetovému bankovnictví,tak já už z té směnárny jdu domů.Pěšky thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2016 20:54
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... A ještě blbej dotaz. Když vjedu do
> HR z Madarska a pojedu po dálnici na Split, tak
> mne čeká před Záhřebem zdržení na mýtnicich jako
> když jedu do HR přes Macelj ? Nebo jednoduše na HU
> / HR hranicích najedu na dálnici na Split a jedu
> nepřerušovaně až na jih. Toto mne docela
> zajímá.Opakuji, že jsem přes HU do HR nikdy nejel.
> Mám jen zkušenost přes Rakousko-Slovinsko-HR.

Nic podobného tě opravdu nečeká... jediný zádrhel může být tam, kde se potkáš s příznivci klasické trasy... sjedeš se s nima na Lučku na nájezdu na dálnici (zaplatíš na Sv. Heleně a pak jedeš bezplatný průtah Zagrebem), pokud se nerozhodneš tento krizový úsek objet po staré smoking smiley. Koukám, že letos bude přes HU asi husto grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 00:08
Slavkov,děkuji za konkrétní odpověď.
Při tom setkáni s příznivci klasické trasy budu na hlavní, když pojedu od Sv.Heleny? Nebo se to tam nějak zipuje ?
Nebo budu mít štěstí a budu na hlavní ? A zbrzdím mne jen kolona ? Když jsem se v Záhřebu napojoval od Macelje, tak ve špičce to bylo docela hustý, než jsem se napojil na ten hlavní tah na Split. Měl jsem pocit, že jsem byl na vedlejší.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 00:27
to Tomas539 : před Lučkem je to trochu komplikovanější s nájezdama,hlavně se drž směru Split.S přednostma si nedělej zbytečnou hlavu,vše je řešeno plynulými,dlouhými nájezdy.Když pojedeš v noci,kolona nebude žádná,pokud přes den o víkendu ,tak si možná postojíš cca 500 m.Směrem od moře je to mnohem horší s kolonama.Prostuduj si trasu pomocí Google street



Upraveno 2krát. Naposledy upravil darko (18. 01. 2016 00:29).
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 08:01
To Darko: OT: Odbočujeme od tématu, ale diskuze týkající se plateb se týkala platby dálniční známky a na to jsem reagoval, o žádném jídle nebyla řeč smiling smiley. To, že platbu máte ze směnárny zaznamenanou na účtě taky nemusí být jasné, protože můžete platit v hotovosti (v textu výše nebylo řečeno). U platby přes internet. bránu to tam máte vždy. Ale to už se pouštím do slovíčkaření.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 08:57
to Tomas539: nic ve zlém, ale s tvými dotazy bych raději zůstal doma, protože pochybuji, že bys cestu zvládnul.
Přes Maďary nejezdím, ale problém bych s tím neměl, vše je zde napsané a ve Faktech polopatě i pro úplné nováčky.
Ale k tvým dotazům. Tras přes HU je několik (dálnice, mimo dálnici), každému vyhovuje něco jiného, nelze vybírat obecně nejlepší trasu, tak si trasy nastuduji a jednu si vyber. S placením ematric si hlavu nelam, u hranic s HU cestou koupíš, či až v HU bez problému, totéž i SLO eznámku. Na přechodech do HR z HU bude v určitých hodinách v určitém dni šrumec, stejně jako na Macelju. Starý Goričan by na tom měl být lépe, nebo alespoň býval. Před Záhřebem platíš stejně za dálnici jako od Macejlu, ale samozřejmě jinou částku. Lučko je ve špičkách špunt. Zbytek trasy je stejný. Více říci nemůžu a myslím si, že ani není třeba. Zbytek je na tobě.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 11:33
to Zahajskej: máš recht,řeší Lučko a přitom např. křížení D1 a D2 v Brně je nebezpečnější.U Budapeště stačí minout sjezd a skončí v centru ani neví jak.
to Tomáš539 : svoji trasu si virtuálně projedˇ na Google Earth ,dál je to jen na tobě
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 11:44
Tomas539 už jen na doplnění,Maďarsko je jednoduché a dokonce v podstatě stále rovina.Tras několik,jsou zde na několika fórech popsány.Pokud zvolíš Goričan a dálnici,tak se dálnice platí až na sv. Heleně nikde jinde ne.Pak stále bezplatný úsek kolem Zágrebu po dálnicích.Trochu složitější,podle mne stejné jako když člověk jede přes Vídeň,sledovat cedule a řazení směr Split,jede se plynule z dálnice na dálnici.Pak následuje to známé Lučko,tam se vezme jen lístek a frčí se k moři.Nic víc.Platba až když se opouští dálnice.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 12:25
mam dotaz pro jezdce pres madarsko, kteri maji vozidlo schvalene jako N1. Kupujete el.znamku jako osobak nebo tu 2x drazsi urcenou pro N1?
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 13:02
Osobák, rozhoduje počet osôb, t.j. max 7 osôb aj s vodičom a nie kategória.
N1 kategórie už ani v EU nepoznáme.

Kupuješ D1 vignette.

Mám 7 miestne Verso, Kamoš išiel s MB Vianom tiež 7 miestne a rovnaká známka.


D1: Vehicle; 3.5 t and persons 7
Motorcycles and cars (for up to 7 persons including driver) with a maximum admissible gross weight of 3.5 t, with or without trailer

autá DO 7 miest vrátane vodiča s max. hmotnosťou s alebo bez prívesu do 3,5 t

D2: Vehicle; 3.5 t and persons > 7
all cars for more than 7 persons including driver and all campers and goods vehicles up to a maximum admissible gross weight of 3.5 t
(Motorcycles and cars (for up to 7 persons including driver) with a maximum admissible gross weight of 3.5 t, with or without trailer)

autá S VIAC AKO 7 miest vrátane vodiča s max. hmotnosťou s alebo bez prívesu do 3,5 t

Čiže paradoxný príklad pre pochopenie.
VW Multivan usporiadanie 2+2+2 nálepka D1 versus VW Caravelle usporiadanie 2+3+3 nálepka D2



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (18. 01. 2016 13:07).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 14:41
Nevím jak u vás v EU,ale u nás v CZ máme tuto kategorii a dokonce i v sousedním Rakousku jej znají a při vjezdu do určitých oblastí musí mít plaketu.. Jedná se o nákladní automobil a nebo spec.auto /třeba obytné/ které má v TP N1 do 3,5 tuny/někde označováno LKW/.Technická oproti M1 je každý rok. Kategorii N1 mají někteří v TP u obytných aut a nebo vestaveb. Takové vozidlo musí splňovat hmotnostní vzorec a zatížení pro náklad musí být vyšší než pro osoby. Např. [www.uamk.cz] Určité změny jsou od roku 2015. Maďarsko také zavedlo pro takovéto vozidla novou kategorii a to myslím D2,já již neplatím známku jako osobák,ale spadám do této jako obytné M1,tím pádem dražší známka.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 14:56
Technicky vzato budeš mať Tvsat pravdu.
Ja som to myslel tak, že u nás bolo N1 osobák pre možný odpočet DPH.
Ak sa pýta na N1 v zmysle definície nižšie, t.j. má dodávku do 3,5t, aj tak platí ako osobák. Mýto v HU sa platí až nad 3,5t.

KATEGÓRIE VOZIDIEL N
motorové vozidlá s najmenej štyrmi kolesami projektované a konštruované na prepravu tovaru sa členia na
kategória N1 – voz. projektované a konštruované na prepr. tovaru s najv. príp.celkovou hm. neprevyšujúcou 3 500 kg,
kategória N2 – voz. projektované a konštruované na prepr. tovaru s najv. príp. celkovou hm. vyššou ako 3 500 kg, ale neprevyšujúcou 12 000 kg,
kategória N3 – voz. projektované a konštruované na prepr. tovaru s najväčšou príp. celkovou hm. vyššou ako 12 000 kg.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 15:40
Tak jako minulý rok, dám aktuální odkaz na spojení kategorie mýtného D2 a skupiny N1 v TP přímo u zdroje
"Hungárošfízloš" ani "cálošfirmu" jsem s dotazem nezkoušel kontaktovat, neboť osobní vozidlo s daňovým zvýhodněním alá N1 nevlastním. Že jsou taková auta typický český bord*l s potenciálními problémy jak v HU, tak v AT je jasné smoking smiley
U některých aut je možná zpětná přestavba, u některých nikoli... a samozřejmě to není zadarmo...
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 16:01
Tak sa musím opraviť.
Podľa vysvetlenia na odkaze od Slavkova autičko á la Berlingo bez okien sa už platí kat. D2.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 19:57
Copak "autičko á la Berlingo bez okien"... ono je problém, že takových "běžných" Oktávek, Fábií, Passatů atd. kategorie N1, (i s demontovanou přepážkou) jsou plné bazary... a drtivá většina lidí, co to kupují ani netuší, co to potenciálně obnáší thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 01. 2016 21:09
Tak ale na druhej strane HU policajt scanuje iba ŠPZ, a zisťuje, či je zaplatená e.znamka.
Iné som ani nebudem. A určite nie tak podrobnú kontrolu až do TP.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 15:01
Ahoj,
pročítal jsem trochu v historii tohoto vlákna trasy, ale moc jsem toho nenašel. Mám od některých z Vás nějaké poznatky o cestě mimo dálnici ( za to chci poděkovat), ale pro porovnání bych uvítal ještě zkušenosti s trasama po maďarské dálnici.Koukal jsem, že se dá jet i kolem Blatonu. Někde, kde není moc zatáček-děti v autě zvrací-po delší cestě i s kinedrylem.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 16:18
vsak dialnica ide len okolo Balatonu....
ako to myslíš?
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 16:33
pokud ti děti zvrací v autě,jedˇ v noci,budou spát.Jediná cesta do HR po dálnici přes Madˇarsko vede zatím jen kolem Budapešti a Balatonu.Ve výstavbě je M86 (Gyor-Csorna-Szombathely).Ještě jednou opakuji,všechny trasy jsou popsány ve vláknu "Fakta pro cestu do Chorvatska"
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 17:45
darko, máš pravdu. Jezdil jsem také na noc. Neviděl jsem ty zvratky.smileys with beerspinning smiley sticking its tongue out

Ne, srandičky srandičky ale vím o co jde. Ale musím podotknout, že naši kluci byli absolutně s tímto problémem v pohodě.
Nejsem si ale jist, zda jízda v noci pomůže.
Jaký názor máte ostatní. Určitě to dá některým z nás inspiraci. Třeba budu jednou k moři vozit i pravnoučky.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 18:10
Ahoj, myslím jet po dálnici co nejvíce.Brno-Bratislava-Gyór a pak bych to až do Budapešti nechtěl jet, je to dost daleko. Zajímá mne varianta z Gyóru na Kisbér-Mór-Székesfehérvar, nebo varianta z Gyóru - Zirc - Veszprém. Někdo také uvádí variantu z Gyóru po dálnici až na Bicske a pak teprve opustit dálnici na Szěkesfehérvár, ale mně příjde také daleko=výhodou této trtasy je, že se vyhne Budapešti, ale je to už také dost dlouhé.Pokud někdo tyto trasy jezdí, tak jak vypadají ty úseky co vedou mimo dálnice. Děkuji za každou radu.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 18:23
zkratky u Gyoru se ti nevyplatí,ušetříš pouze cca 20 minut.Po zkratkách se jede pomaleji a jet v noci po okreskách v cizině není žádný med.Pro začátečníka je trasa Bratislava- Budapest-Zagreb ideální,blbuvzdorná časově je pouze o hodinu a něco náročnější než přes Víden.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 19:39
Nejsem asi takový expert, co se týká cesty přes Maďarsko, jako někteří, ale již jsem přes něj několikrát jel. No ono mi ani nic jiného "nezbývá" - jezdím přes Střelnou na Púchov - Bratislavu a zde pokračuju buď na Gyor a nebo na Kittsee, tj. po dálnici a nebo různýma "zkratkama". No můžu říct jen tohle:

a) cesta přes [www.google.cz]

b) cesta přes [www.google.cz]

c) cesta po H dálnici

d) cesta do Gyoru, následně Szekesfehrvar a dále po H dálnici

Všechny cesty jsou časově podobné (rozdíl 30 minut je zanedbatelný, aspoň v mém případě to nehraje žádnou roli). Cesta přes vesnice je někdy únavná, někdy nesmyslné omezení a snížení rychlosti na 30-40 km/h. V lesních částech docela zvěře (aspoň v roce 2015 jsem potkal během jízdy tak 30 zajíců a nějaké lišky), ale dá se to bez problému jet, jen je potřeba si dávat pozor a moc to nehonit. Cesta po dálnici je monotónní a rovněž může být únavná. Je to takové prašť jak uhoď.

V dálnici vidím asi výhodu v tom, že jsou co cca 50 km (odhadem) benz. pumpy nebo odpočívadla, tak se dá bez problémů dle potřeby zastavit a 50 km na dálnici uplyne rychle.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 20:01
Ahoj Tomáši 539,
stejný problém, u vnoučat, jsem řešil. Máme tři vnoučata a je dobré, když dítě není v autě samo. Přijatelný výsledek : Odjezd /Chrudimsko/ mezi 16 - 18 hodinou navečer, častější přestávky s pohybem po parkovišti, tyto přestávky jsou dle nálady posádky. Konzumace potravin nenápadně a přiměřeně omezena. Cesta - Brno, Blava, Csorna, Szombathely, Redis, Lendava, Čakovec a D4. Na Lůčku cca 2hoď přestávka pro řidiče. Cíl - Podgora mezi devátou a desátou ráno to jistí. Důležitá je komunikace s dětmi při jízdě, včetně udržení "bojové nálady" /pokud nespí/. Problém u nás byl tímto vyřešen. Zdraví Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 01. 2016 21:40
Jazdím cestu Komárno-Kisbér-Mór-Székesfehérvar a ďalej po diaľnici až do HR a môžem povedať že je úplne v pohode. Je to rovná okresná cesta. Avšak ak ideš z Bratislavy po diaľnici tak ti je zbytočné odbočovať na okresky a je lepšie pokračovať smerom na Budapešť a tam po nultom obchvate obísť mesto, a hlavne keď majú deti problémy s nevoľnosťou. Je to síce o cca 70 km dlhšia trasa ale časovo len o cca 20 min., takže nič strašné.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.