Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 09:28
Kto by mi vedel povedať, či cesta M30 od Miškolca po M3 je spoplatnená alebo nie?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 10:11
M30 je 100% placená i pro kategorii D1 smoking smiley

Tady to máš v psané podobě:
Seznam nezpoplatněných HU dálnic v *.pdf (ENG)

a zde v grafické:
Mapa zpoplatněných úseků dle kategorií

D1: motocykly a motorová vozidla o maximální celkové hmotnosti do 3,5 t (včetně jakéhokoli druhu přívěsu)
B2: autobusy a karavany s připojeným přívěsem o hmotnosti více než 3,5 t.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 10:23
Medzi nespoplatnenými úsekmi M30 nevidím: [www.toll-charge.hu]

Podľa Google street view úsek cez Miskolc nie je vyznačený ako diaľnica, ale na výjazde z Miskolca je začiatok diaľnice s dodatkovou tabuľkou MATRICA-VIGNETTE, takže JE spoplatnená: [goo.gl]
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 10:34
Když jsme u spoplatnění dálnic, tak stále je tady rozpor s oficiálním dokumentem a dopravním značením na M7 v úseku od křižovatky s M70 po hranici s HR. Ve výjimkách se neuvádí, ale podle dopravního značení zpoplatněný není: [goo.gl]

Já tav vidím povinnost platit pouze pro směr na Budapest. Směr Zagreb je podle tabulí bezplatný. Není však v seznamu bezplatných úseků.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 10:40
On je spoplatnený ale od smeru z Budapešti. Ak ideš z toho smeru vignettu musíš mať, ak sa pripájaš z M70, ktorá je bez vignetty nemusíš mať.

z PDFka vyššie:
4. § (1) The following roads may be used free of charge by vehicles belonging to category
D1 under the Ministerial Decree on the tolls payable for the use of motorways, highways and main roads:
1.
2.
..
..
21. Roadway M70 between M7 motorway and the border (number of section: 0-19);




Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (03. 07. 2014 10:54).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 11:05
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..
> 21. Roadway M70 between M7 motorway and the border
> (number of section: 0-19);[/i]

Problém je, že tím je myšlena pouze M70 v úseku od M7 po hranice se SLOVINSKEM... nikde není napsáno, že M7 je bez poplatku od křižovatky s M70 po hranici s Chorvatskem smoking smiley

mdr v podstatě navazuje na loňskou debatu. Mimochodem ani "hungárošfízloš" se k tomu i přes potvrzené urgence oficiálně nevyjádřili... Neoficiálně to berou jako bez poplatku, ale to nařízení, kde to není uvedeno je problém...
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 11:27
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> M30 je 100% placená i pro kategorii D1 smoking smiley
>
> Tady to máš v psané podobě:
> [url=http://www.toll-charge.hu/Documents/37_2007_G
> KM_20130701en.pdf]Seznam nezpoplatněných HU dálnic
> v *.pdf (ENG)[/url]
>
> a zde v grafické:
> [url=http://toll-charge.hu/Road-network/ED_0831_ma
> trica_300dpi%20eng.jpg]Mapa zpoplatněných úseků
> dle kategorií[/url]
>
> D1: motocykly a motorová vozidla o maximální
> celkové hmotnosti do 3,5 t (včetně jakéhokoli
> druhu přívěsu)
> B2: autobusy a karavany s připojeným přívěsem o
> hmotnosti více než 3,5 t.


Všetkým ďakujem za odpovede.

Z vyššie uvedeného mi vyplýva, že M30 je spoplatnená až za vyjazdom č.24, nakoľkoaž tam je umiestnená dopravná značka dialnice spolu s dodatkovou značkou použitia matrice.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 11:46
Slavkov napsal(a):

> Problém je, že tím je myšlena pouze M70 v úseku od
> M7 po hranice se SLOVINSKEM... nikde není
> napsáno, že M7 je bez poplatku od křižovatky s M70
> po hranici s Chorvatskem smoking smiley
>
> mdr v podstatě navazuje na loňskou debatu.
> Mimochodem ani "hungárošfízloš" se k tomu i přes
> potvrzené urgence oficiálně nevyjádřili...
> Neoficiálně to berou jako bez poplatku, ale to
> nařízení, kde to není uvedeno je problém...




Slavkov, ja ti teda neviem, ja to zle citam alebo co?
Kde mas napisane, ze dialnica M7 ide na slovinske hranice?
M7 je dialnica Budapest - Letenye. A dalej "The M70 between the M7 and the country border" - "M70 medzi M7 a hranicami krajiny"
Z toho potom vyplyva, ze smer M7 od Budapesti od napojenia M70, t.j. pri Letenye az Novy Gorican je bez poplatku.
Vid foto co je M7


A potom text vyhlasky, ktora stanovuje vynimky z povinnej platby (celá tu: vyhlaska:

Vynatok:

Vehicles in category D1 can use the following expressway roads for free:
DESCRIPTION OF THE SECTION KM - KM
The M1 between Budapest and the M0
5 - 16
..
..
..
The M70 between the M7 and the country border
0 - 19

Mne osobne dava odpoved ze usek krizovatka M7 a M70 ku hraniciam (co je len a len hranica s HR) je bez poplatku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 12:33
Tak ještě jednou, bezplatné úseky M7 pro vozidla kategorie D1 jsou následující (z nařízení 37/2007):

15. Motorway M7 between Budapest and Érd (number of section: 5-18);
16. M7 Motorway, on its Székesfehérvárt loop (between Highway No. 7 and Highway No. 63 (number of section: 5664);

a pak bezplatné úseky M70

21.Roadway M70 between M7 motorway and the border (number of section: 0-19)

Co je podmětem v té větě? Roadway M70, že? Tudíž bezplatnost se vztahuje na M70 a nikoli M7...
Tudíž doslovný překlad: "Silnice M70 mezi dálnicí M7 a hranicí"
Nyní se podívej do mapy, kde vede M70? Od "sjezdů-brejlí" na M7 po státní hranici se Slovinskem... i na té mapce k vinětám je to krásně vidět.
Pokud se zamyslíš nad tím úsekem (number of section: 0-19) a podíváš se na kilometrovníky na exitech (mapy Google to tam už také mají), tak to uvidíš, že km0 na M70 je od M7... km2 jsou "brejle" starý Goričan, Letenye.... km18 je sjezd na Lenti a km19 je SLO hranice. Sedí, že?
Ke státní hranici s Chorvatskem vede pouze M7...když odbočuješ z M70 doprava na Chorvatsko, tak tam je jasně E65, E71 a M7 nic, že by M70 vedle dál k HR hranici...

Pokud tomu stále nevěříš, tak zkus svůj přístup aplikovat na bezplatný úsek:
18.Roadway M15 between M1 motorway and the border (number of section: 0-15)
Také to není o M1 k hranici se Slovenskem, ale o M15... tam to také krásně vidíš na mapce.

Již OK? smileys with beer
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 13:50
Já vím, že se to tady už řešilo, ale nedořešilo ;-) předpokládám, že maďarští policisté úsek M7 od křižovatky s M70 po hranici s HR (a opačně) nekontrolují. Já osobně jsem jel tímto úsekem jednou z HR a hned jsem sjel na M70 a žádná pokuta mi nepřišla. Já osobně stejně radši jezdím přes starý Goričan ;-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 13:59
... má pravdu Slavkov ...
když pojedu z M70 na M7 ( dálniční hraniční přechod Goričan ) ... tak bych teoreticky měl za těch cca 600 metrů dálnice M7 ...
Maďarům zaplatit ...
no, nikdo to nikdy po nikom nechtěl a jestli ano, ať to dotyčný napíše ... teď a tady ... thumbs up smiley
... vím, že před časem někoho na starým Goričanu ... varovali aby na dálniční přechod nejel, že by se tam mělo platit ... toť vše
... a stejně si myslím, že to varování pronesla obsluha čerpačky, či bistra ... kteří se báli, že jim uteče kšeft ...
( na dálničním přechodu ale stejně žádná čerpačka ani čárda není )
... jo, byt to ve Slovinsku ... tak Vás za nezaplacení 10 metrů dálnice v lepším případě nezastřelí ...

... P.S. ... když se jede z dálničního přechodu Goričan z HR do vnitrozemí Maďarska ... tak je vinětou označen úsek ... až za odbočkou na M 70 ...
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (03. 07. 2014 14:06).
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 14:32
je v szombatujhely tesco pumpa otvorena nonstop tak ako tesco shop?dakujem
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2014 15:09
To Slavkov:
Takze plati moja prva veta cit: "ja ti teda neviem, ja to zle citam alebo co?"
Odpoved je ANO confused smiley

Dik za obsiahle vysvetlenie (aj s pojmami z gramatiky a vetneho rozboru)

PS: uz mam v tom jasno
PS2: zatial som vzdy isiel z M70 Novy Gorican a aj opacne bez vignetty, nic sa nedialo.
thumbs up
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2014 09:33
oscil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> je v szombatujhely tesco pumpa otvorena nonstop
> tak ako tesco shop?dakujem

Přiznám se, že ani netuším, že tam je někde Tesco pumpa... pokud myslíš tu Shell vedle Tesco, tak ta je nonstop. MOL (hned u kruháče) je také nonstop .
Další možnost nonstop tankování poblíž je v Körmendu OMV (hned u kruháče) a nonstop Shell vedle Tesco (obchod není nonstop).
Mám takový pocit, že Shell-ky jsou nonstop všechny, mimo výše uvedené jsou z osobní zkušenosti 100% nonstop i Sárvár a Csorna.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2014 21:33
Tak som si vcera cez Madarsko presiel aj na ceste spat:

Vyskusal som trasu, ktorou som isiel pred 6 rokmi:

Z HR dialnice som isiel az na Gorican, odbocil som na stary Gorican (na dopravnych znackach stale znacene ako prechod pre nakladiaky), posielalo ma tak Waze, na hraniciach nebol nikto, takze to prebehlo rychlo.

Isiel som tou polodialnicou smer Lenti, cez odpocivadlo policajna kontrola na vignety, trocha som trpol, ci je to stale bez poplatku pre osobaky ako naposledy, odstavenych tam mali 2 dodavky z talianska, policajtov tam bolo asi 12, mna si nevsimali. Na "86" som sa pripojil az pred Zalabaksou.

Cesta prazdna, par kamionov som predbehol, novy usek za Sombathely je fakt perfektny, len som trpol, ze ak tuto meraju, tak sa pokuty nedoplatim... Vyzera to ako dialnica zo znackami odmedzujucimi rychlost na 60. Isiel som 120...

Prvy krat som videl 86 cez den, zver nebola teraz ziadna.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2014 21:58
Slavkov -ano, Shell-ky bývaj nonstop vesměs. Což se divím, při frekvenci přepadení v HU..

oscil - až Tě tam bude v noci obskakovat nějaký človíček ze Shellu, tak v klidu. Je to jeho práce.

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2014 05:15
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2014 19:17
2rik2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Golonkaj sa tu pýtal na ktorých úsekoch 86-tky sú
> tie opravy s obmedzeniami so semaformi ,
> sa to stále nedozvedeli smileys with beer

Ta to věc mě taky zajímá a stále nic.Do kdy jsou plánováné práce?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jan.A (05. 07. 2014 19:18).
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2014 14:07
Vraceli jsme se z Trogiru 25.6.a podle toho v jakém stavu byly práce na cestách v Maďarsku se mi nezdá, že by byly v dohledné době dokončeny. Některé úseky jsou vybagrovány snad půl metru a ta polovina po které se jezdí ještě opravená není. Jeli jsme v tudy v úterý v podvečer, všude plno kamionů, ale nikde jsme nečekali moc dlouho. Ty opravené úseky jsou supr. Pro ty, kdo chtějí tankovat v HU - nafta na benzince u kruháče v Szhombathely stála tuším 433 HFt - protočily se mi panenky. Přeji všem šťastnou cestu a krásnou dovolenou.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 08:50
433 Ft sice vypadá hrozivě, ale po přepočtu - aktuální kurz je 8,82 Kč / 100 Ft - to vychází lehce nad 38 Kč / l. Pravda, když si k tomu kurzu banka něco přirazí, dostanu se skoro na 40 Kč / l, ale i tak mi to ve srovnání s Chorvatskem vychází + - stejně.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 09:23
Také si myslím, že to není nic mimořádného, mám pocit, že i 444HUF/l nafty jsem již někdy platil, respektive určitě i přes 450HUF/l DieselExtra na dálnici smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 10:08
Morten - pěknej kurz kde nakupuješ?
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 20:35
Chcem sa spytat ci je mozne kupit madarsku e matricu este na slovenskej strane. Pocul som ze anoale niesom isty smiling smiley) Pojdem na Rajku
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 20:39
Mala by tam byť nonstop služba,ale koľko si za známku pýtajú neviem.Kupujem cez internet,z ich stránky.Poplatok za predaj 100 HUF
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 21:10
S ohledem na to, že se opravdu jedná o elektronickou záležitost (nic se na auto nelepí), tak bych také volil pořízení přes net smoking smiley
https://en-ematrica.autopalya.hu/
Zaplatíš online debetní / kreditní kartou, zanesou tě do systému, vytiskneš si potvrzení a jedeš...
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 21:28
No prave kupe cez net sa chcem vyhnut (asi som stara skola)

Vierka, kde je non stop sluzba (idem prvy krat cez madarsko)???? Pre mna idealna moznost: kupit na SK a trada s cistou hlavou bez obav ze ma niekde odfotia.... Da sa na SK alebo len na HU??? smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 21:35
Stala sluzba je na dialnicnom hranicnom prechode na Rajke na madarskej strane.... Ale da sa to zariadit aj na cerpackach PHM
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 21:52
Našel jsem toto:

peter964 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> aha, fakt je to tam napísanéconfused smiley...nečítal som celý
> článok, zameral som sa len na to podstatné čo sa
> týka nákupu e-vignety.
> tak to čo tam píšu určite nie je pravda, lebo viem
> že sa dá kúpiť aj na niektorých benzínkach pred
> hranicami.
> napr. aj tu [goo.gl]

Možná bych si dal pozor na kurz ve kterém ti to na pumpě spočítají, případně jiné poplatky smoking smiley Nicméně osobní zkušenost s touto formou nákupu nemám...

Také jsem trochu "konzerva", nicméně již nějakou dobu běžně platím kartou přes net... mrkni se na to... jde si nadefinovat limit... případně v elektronickém bankovnictví si takovou platbu povolit... provést... a opět zakázat. Když chceš platít kartou na netu, tak na něm jsi a tudíž máš vždy přístup k bankovnictví.... jenom podnět na vyzkoušení smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 22:11
Diky moc smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 22:27
Pre platby kartou na nete mám extra účet vedený v nemenovanej banke grátis,prevediem si naň koľko treba,ich kartu používam i na platby v cudzine.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 145
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.