Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 10:57
jj, přesně tak, kdo nemá SVK známku, tak může pouze využít bezplatný dálniční průjezd Bratislavou, tzn. od Lamače po Jarovce (a obráceně). Ten kousek k HU hranici je zpoplatněný...
V Maďarsku, jak píšou kluci, do 3,5t to je od hranic až po danou odbočku zdarma.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 12:03
ano ano, ako pise Slavkov, bezplatna trasa cez SVK je takto:
google alternativa here



Upraveno 4krát. Naposledy upravil namazuma (29. 06. 2014 13:10).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 12:26
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ano ano, ako pise Slavkov, bezplatna trasa cez SVK
> je takto: bez
> poplatku od CZE cez SVK do HU


Ten odkaz to posílá po dálnici... pravděpodobně opět nová verze Google map nebo co, kdy se to každému zobrazuje jinak... i když jsem se podíval na "své" trasy na str. 25, tak také špatně hot smiley
V nastavení trasy je potřeba si zaškrtnout vyhnout se placeným úsekům....


Letos to asi zkusím pro změnu od Břeclavi přes AT po silnicích č. 49 a 51 na Fertőd (HU) smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 12:53
vymazane



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (29. 06. 2014 13:23).
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 12:59
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Uz opravene, bolo tam aj zaskrtute, ze vyhnut sa
> spoplatnenym cestam, ale ujo Google nepozna
> miestne pomery. Upravil som ako to poznam ja
> Bratislavcan.

to prvé bolo správne
[goo.gl]
spoplatnené je to od križovatky Jarovce D4/D2 po hranicu SK-HU.
[www.dialnicnenalepky.sk]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (29. 06. 2014 13:36).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 13:43
namazuma, na here.com to vede (zbytečně) přes Petržalku... nicméně je to celkem jedno oproti Jarovce - Rusovce.
Prostě bezplatný je úsek Lamač - Jarovce, v navigaci doporučuji zkontrolovat, případně dát vhodné průjezdní body...
Ten SVK úsek od Jarovců po HU je zpoplatněn a (býval) často kontrolován smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 17:45
Slavkov, preto som písal alternatíva. V každom prípade je to pekná štvorprúdovka až na koniec Petržalky, kde sa to zúži na Rusoveckej ceste smer hranica Rajka.
A, áno potvrdzujem, tie naše hnusné zelené žaby majú v popise práce len vyberať pokuty, "vyberať a zase len vyberať" namiesto "pomáhať a chrániť". No a či ich prvé napadne? Stáť tam a čakať na cudzincov....takže pre tých, čo idú z CZE a za tie 2 hod jazdy cez SVK nechcú zbytočne kupovať SVK známku, sa každá rada a alternatíva zíde.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 20:15
Ahojky cestovatelé!
Poslušně hlásím návrat z výletu na ostrov Pag. Ach jo, bylo to krátké, ale bylo krásně, takže si uchováme krásné vzpomínky.
Nuže zde info z cesty přes Maďary. Tam 20.6., již osvědčenou pěšinkou (podrobnosti např. zde: [forum.ihvar.cz]). Na starém Goričanu sami (23:50 hod/470 km) bez zdržení, jen kontrolní kouk do pasů. Jak se píše i na jiných místech v tomto vlákně, kvalita silnic v HU se každým rokem zlepšuje a již dávno předčila ty naše. Jak smutné. I na této trase na mnoha místech nové nebo opravené úseky, avšak proti 86 ani jeden semafor. Tam i zpět úsek přes Maďarsko cca 215 km; 3 hod se zastávkou na jídlo a kávu. Takřka žádný provoz a bez kamionů.
Pro milovníky dálnic dobrá zpráva, mezi Csornou a Sombathely je rozestavěn další úsek, staví se souběžně s 86 jižně od ní. Projížděli jsme tím staveništěm mezi KO s ČS ÖMV a Sárvárem. Zatím se sice jen vrtají v zemi a hrnou pláň, ale podle hemžení techniky v sobotu odpo je vidět snaha. Na rozdíl od šnečího tempa na D1.
Zpátky 28.6. ráno stejnou cestou přes starý Goričan a opět bez zdržení či potíží.
Toš tak. Calada
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 21:19
Ahoj všichni,
může mi,prosím,podat někdo informaci,zda se vztahuje v Maďarsku nějaké placení mýtného na trase Köszeg- Szombathely-86-Letenye-Mursko Središce se soupravou nad 3,5t, (VW Multivan+Karavan) ?
Děkuji
Jardaa4
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2014 23:20
Jardaa4 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všichni,
> může mi,prosím,podat někdo informaci,zda se
> vztahuje v Maďarsku nějaké placení mýtného na
> trase Köszeg- Szombathely-86-Letenye-Mursko
> Središce se soupravou nad 3,5t, (VW
> Multivan+Karavan) ?
> Děkuji
> Jardaa4

"Köszeg- Szombathely-86-Letenye-Mursko Središce", trochu nechápu, co tím chtěl básník říci eye popping smiley
Máš na mysli trasu Köszeg- Szombathely-86-Rédics-Lendava-Mursko Središce nebo něco jiného?
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 07:25
Prosím Vás o potvrzení:

Dle výše uvedeného je trasa v Maďarsku po M15 a následné napojení na M1 po výjezd na 86 pro osobní automobil bez poplatku?

Děkjuji

______________________
*Dříve pod nickem LOVA registrace 20.7.2006
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 07:40
ondra.morava - ano je to tak, je to obchvat Moso...Masokombinátu
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 08:54
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ondra.morava - ano je to tak, je to obchvat
> Moso...Masokombinátu


"Mosonmadˇarovár"
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 09:04
To Slavkov:

Jo,přesne to jsem chtěl říci.
Jen mi není jasné když budu mít v soupravě nad 3,5 tuny,zda budu platit nějaké mýto na vstupu do HU.
Děkuji
Jardaa4
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 10:06
Jardaa4,
v Maďarsku mají od 1.7.2013 nové elektronické mýtné (systém HU-GO). Nicméně povinnost platit mýtné se týká nákladních aut s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny. Na současné kategorie vozidel D1 a B2 se toto elektronické mýtné nevztahuje, tam je to i nadále klasika pro použití dálnic v podobě "elektronické dálniční známky".
D1: motocykly a motorová vozidla o maximální celkové hmotnosti do 3,5 t (včetně jakéhokoli druhu přívěsu)
B2: autobusy a karavany s připojeným přívěsem o hmotnosti více než 3,5 t.

Tudíž, "tvá" trasa bude přes HU bez poplatku. Pozor si dej přes SLO, ať v úseku Rédisc - Mursko Središće nenajedeš na placenou SLO dálnici. Pokud by jsi chtěl jet přes Lenti na starý či nový Goričan, tak ten úsek M70 je pro kategorii D1 také bez polatku.
Na chorvatských dálnicích se připrav na platby za kategorii 3sad smiley, nicméně dá se to jet i mimo: Mursko Središće - Varaždin- Sv. Helena, bezplatně obchvat Zagrebu a dál po staré na Plitvice... a není to žádná hrúza. Osobně jsem to jel se stejnou soupravou, akorát jsem táhnul člun... prostě byly nečekané výdaje před odjezdem, tak jsem pošetřil na mýtném...
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 10:26
Slavkov
Děkuji ti za bleskovou odpověď.
Vím,že zpoplatnění komunikací v HU dostálo v r. 2013 velkých změn a proto jsem byl "zmaten".
Takže,jestli tomu dobře rozumím,ani B2 na "bundesce" 86 neplatí,a tudíž ani elektronickou známku není nutné kupovat.
Přeji Tobě a Tvé rodině krásnou a pohodovou dovču.
Jardaa4
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 11:15
Chápeš to dobře, nicméně pokud se ptáš s ohledem na Multivan (celkovou má max 3000kg), tak jsi jednoznačně kategorie D1 i se 7(-9) místy., případně postelí atd.
Pokud to byl obecný dotaz, tak autobusy a (velké) obytňáky nepodléhají systému platby mýtného HU-GO, pro dálnice mají e-vignetty.

To D1 je podstatné např. pro bezplatné použití M15, části M1 (od SVK po Mosonmagyaróvár) a M70, neboť v těchto úsecích musí mít vozidla kategorie B2 e-vignettu.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 11:41
To jsem tedy D1, i když v soupravě s karavanem mám přes 3,5t ?
Ano Mulťák je "osobák"......
Jardaa4
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 12:03
Ano, opravdu spadáš do D1, rozhodující je celková hmotnost vozidla (do 3,5t) nikoli celé soupravy.
U soupravy ti samozřejmě musí vycházet dovolené hmotnosti TZ, poměr hmotností v soupravě a mít dostatečné řidičské oprávnění, na to bacha.
Pokud máš přívěs do 750kg, tak ti stačí sk. B.
Pokud dáš za multivana (3000kg celková) přívěs nad 750kg, tak jsi nad 3500kg, pokud se vejdeš do 4250kg, tak potřebuješ minimálně řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu, tzn. harmonizační kód 96 (doplňovací zkouška).
Pokud budeš celkovou (nikoli okamžitou apod.) hmotností soupravy nad 4250kg, tak již nekompromisně B + E.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 12:09
Moc,moc díky.
A ještě jednou hezkou dovču,já jedu do Duče.
Ahoj
Jardaa4
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 12:20
Golonkaj sa tu pýtal na ktorých úsekoch 86-tky sú tie opravy s obmedzeniami so semaformi a okrem toho, že úsek od Vát po Szombat je už otvorený sme sa to stále nedozvedeli smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 12:32
To je výhoda "mulťáka", že je nižší. Vivaro přesahuje výšku některých limitů právě o tuším 9cm... Takže např. most na Krk je pro mne vyšší kategorie. Potkal jsem se pak na parkovišti s pánem co měl multivan a jeho kolega s transporterem (tudíž skoro to samé, co do rozměrů a výbavy), nicméně myslel jsem si, že mají laserový měřič nebo, že pán v okýnku má program, který mu jasně napovídá. No samozřejmě, že 2 ze 3 jsme platili správně a jeden jako osobák. Pak si mě pánové dobírali skr pár cm smiling smiley

Jinak štastnou cestu při tažení caravanu, je to super dlouhé jak písnička. Ale těch věcí, co člověk pobere smiling smiley ...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 13:03
couddy, sniž podvozek, pořádně to nalož... a to by bylo aby to nebylo pod 1,9m smoking smiley Těch 1,3m nad přední nápravou se už letos neřeší... Mimochodem, říct majiteli Multivana, že má skoro stejnou výbavu jako Transportér hot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 06. 2014 15:58
... promiňte, že to odlehčím ... yawning smiley
... Slavkov má pravdu ... thumbs up
... je to nějakých 12 let, kdy jsem dělal z Hustopečí ... v Ibize ... doprovod kombajnu dál " na sever ... "
... dojeli jsme k Vojkovicím pod železniční viadukt ... kombajn vjel pod něj ... resp. pokusil se vjet pod něj ... a rana jak sv.ňa, skřípání plechu jako když Costa Concordia objíždí ostrov Giglio ... a stop ...

... byli jsme moc vysocí ... hlavně proto, že byla na vozovce po nedávném lijáku vrsta naplaveného písku a všelijakého šurvajzu ... slovenský kombajnér zůstal v klidu ... a reku upustíme ( není myšleno česky ... řeku ) ...
tak jsme upustili tlak v pneu, popojeli asi metr ... a tečka ... při další operaci by jsme už šli na ráfky a stejně by to dál nešlo ...
... to, čeho jsem se nejvíc obával ( nikdo jsme neměli ani polní lopatku ) se naplnilo ... jít do Vojkovic na zastávku ... za ajznboňákama půjčit lopatu na proházení naplaveniny ...

... ste blbí, my tady lopatu nemáme ... byla odpověď ... leda tak lopatku na uhlí, kterou v zimě přikládáme do téch
bubínků
...

.... mě málem omyli, pač bych ... i v tom nejhorším případě bral jako řešení ... tu polní lopatku ...
... zkrátím to ... já tou lopatkou na uhlí prohazovall cestu pod viaduktem ... přes dvě hodiny ...
... když bylo hotovo, tak jsme se sice prosoukali ... ale na prázdných ... co fčil ... pumpu ani kompresor jsme neměli ...
asi po 1/4 hodině přijel v protisměru jako smilování Boží ... traktor, který si jel až někde od Svitav ... taky " pro svůj " kombajn do Hustopečí ...
traktorem jsme nafoukali, traktorista od Svitav mým tlakoměrem ( ten jsem měl naštěstí v autě ) vyzkoušel tlak v pneu kombajnu ... a s uspokojením konstatoval ... že tady už je proházeno i na kombajn ...
... rozloučili jsme se a všichni vyjeli svým směrem ...
jo, ten tlakoměr mi ten svitavák nevrátil dodnes ...
... chybama se člověk učí ... v tom měl Lenin pravdu ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 06. 2014 15:59).
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2014 07:47
Slavkove, smiling smiley
psal jsem "skoro stejná", to je jasný, že "multivitamín" je něco jiného než "transšpritér" drinking smiley
Beru to, že to tu každej ví smoking smiley
Ale cituji Tě:
"Těch 1,3m nad přední nápravou se už letos neřeší.."
Tak s tím jsi mě překvapil .
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2014 09:11
couddy, také mě překvapili, nicméně od 5.11.2013 mají u HAC nové podmínky pro zařazování vozidel do jednotlivých kategorií mýtného. U HAC těch 1,3m nad přední nápravou vypustili... oproti tomu Slovinci tam těch 1,3m mají...
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2014 10:48
No ale s tím vypouštěním gum sis dělal legraci, že jo smiling smiley
Ponevadž mi jsme se s těma chlapa přeli jestli mají laser, nebo to mají v oku, nebo co. Ten rozdíl těch dvou byl vtipný.
Já (vivaro) jsem vyšší oproti vw Tx, takže u mě je to asi jasné, bez výhrady. ....
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2014 11:06
S tím vypouštěním začal Bessy grinning smiley

Jsem měl na mysli trochu snížený sportovní podvozek.
Na Multivanu má kamoš -40mm a je to o něco tužší, ale stále komfortní, žádný kostitřas, žádné "vyvrácené" poloosy apod.
Vezmu-li udávanou výšku 1970 (1990, dle typu) mm mínus 40mm na podvozku mínus něco sundá naložení... to by při jisté (plusové) toleranci měření mohlo klapnout smoking smiley Pokud letos pojede do HR, tak dám vědět, zda se vešel do 1,9m...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2014 11:12
... Slavkov ... kombajn, to ja ...
ale jak se vypouští Vivaro nebo rybník ... to jsem pravda nezkoušel ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2014 09:45
Slavkov, Bessy, vy jste vtipálci drinking smiley
Vivaro se bude asi vypouštět stejně jak rybník co má hloubku 2m smileys with beer

ps jsem zvědav jestli projede. ps2 nižší pružiny 35mm jsem naposledy dělal na focusu I, to byla pak motokára smiling smiley (16tky, podvozek, motor yamaha....škoda té elektriky a koroze), dodnes vzpomínám, takové ecce homo, nebo červená voda, nebo celá 11tka byl super zážitek a nepotřebuješ mít zrovna 4.2 biturbo....smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 198
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.