Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2012 17:26
to namazuma
Už keď si to napísal,tak mi bolo jasné,že si sa minimálne o 1/2 hodinu pomýlil.Priemer 104,to by si musel ísť všade,kde sa dá cez 150,v dedinách tak 40 plus limit.Nepíšem to,aby som sa hádal.Minulý rok som to išiel 6x a pod 3 hod.som sa dostal len tesne a to som mal na rovinách 140.Tento rok som išiel v týždni tiež v noci,ponáhľal som sa na finále NHL a bolo to 2,45,ale nestačil by ani kýbel vodičákov.Neuveriteľný priemer robí Patak,ale ten práši po diaľniciach.
Prosím,nezačnite debatovať o bezpečnosti,pointou je,že drvivá väčšina 86 je v stave lepšom,ako cesty u nás.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2012 18:34
Já jsem jel poprvé po 86 v roce 1979. Letos byla jízda po této silnici nejlepší.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2012 21:17
Tak chlapi uz som aj spat.
Dnes (Stvrtok) som si to smerom hore stopol, pri plnej ceste kamionov aj smerom SVK aj smerom HR/SLO a ich predbiehania, keď sa dalo, to bolo 3 hod 5 min . Takze tych 2 a 1/4 hod smerom dole som riadne prehnal, To bola urcite nejaka euforia, ze si v aute nikto nezmyslel zastavit. No ale keďže to bola Nedela 1.7. tak nieco 2,45 by to kludne realne mohlo aj byt. Fakt som vtedy nepredbiehal, lebo som nemal koho a naviac oproti len za cele HU 4 kamiony a mojim smerom nic.
Jasne tie mesta dediny to spomaluju, ale fakt medzi nimi niektore useky od 110 di 120 ziadny zabijak pohoda klidek jazda a semtam kludne aj 130-140 tie dlhe rovinky, co maju akoby tam mali nudzove pristavacie drahy.
avatar
FAT
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2012 22:18
onical napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Prosím,nezačnite debatovať o bezpečnosti,pointou
> je,že drvivá väčšina 86 je v stave lepšom,ako
> cesty u nás.
A presne o tom to je. Osobne mám na Maďarov svoj názor, ale chlapsky musím priznať, že cesta po Maďarskom vidieku je pre mňa prínos. Keď si porovnám naše Slovensko s nimi, môžeme sa od nich učiť. A to pri jazde po diaľnici nikdy neuvidím. Dovolenka nie je pre mňa závod, vôbec mi nezáleží na tom, či to prejdem za dve alebo tri hodiny.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2012 15:44
zdravím všechny, určitě to tu bylo stokrát, ale musím se zeptat, tak se předem omlouvámyawning smiley
Je zpoplatněný úsek z hraničního přechodu Rajka směr Csorna, Szombathely..? SK dálniční známku máme.
Díky moc!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2012 16:13
M15 je od Bratislavy po dialnici po odbočku na Janosmossorja a Csorna doprava a doľava sa ide do Mossonmagyováru bez HU poplatku, kto chce ísť ďalej dialnicou má pre zjazdom z dialnice na Janosmossorja a Csorna poslednú možnosť kúpiť HU dialničný poplatok na veľkej čerpacej stanici MOL asi 1 km pred samotnou odbočkou, po odbočke je už dialnica na Budapešť s poplatkom.
To isté dole na M70 od Redics alebo Tornyimiklos smer Starý alebo dialničný Goričan bez HU poplatku auto do 3,5 t

Zrovna včera sa so mnou ťahalo smer SVK české Mondeo a ťahal to do Mossonmagyovaru a neodbočil so mnou na dialnicu..... asi nečíta toto fórum. smileys with beer
No nič asi si chcel pozrieť centrum Mošoňu a Rajku s Rusovcami.spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 3krát. Naposledy upravil namazuma (13. 07. 2012 16:18).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2012 17:55
pro Namazuma
Já bych si tak úplně jistý nebyl.Jezdili jsme také po M15 až před Moson,přejezdem po kousku dálnice.letos jsme byli v zimě v Bük a tam jsme jeli po i po M7.Při zpáteční cestě jsem si všiml,že je změněná odbočovací tabule,kde bývala poznámka vineta 3,5t a na nové tabuly už nebyla.Raději jsme" si jeli prohlédnout okraj Mosoně".Díval jsem se pak na net na stránky s poplatky dálnic a bylo to tam zpoplatněný,tak nevím
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2012 18:28
to Fanda: Namazuma má pravdu. Letos v červnu jsem tama taky jel a cedule byly OK. Vineta nad 3,5t yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2012 18:41
tak aby sme len nekecali, pre tych, co pochybuju a aj to fanda a reniula

je to v cestine
[www.motorway.hu]

stastnu cestu reniula.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2012 11:57
No tak se dívám že po exit Mosson-Jánossomorja je HU dálnice bez poplatku,fajn.Toho bych užil jedině při cestě zpět,protože jedu bez známek a cestou tam jedu z Bráti po 2-Rajka-Mosson a zpátky bych to právě vzal po dálnici na Level,ale co dálnice Bratislava-Level?Je tam potřeba známka?Díky za info...
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2012 12:34
co myslis tym Bratislava - Level? tomu nerozumiem, ale mozno ti pomoze tento odkaz.
z CZ cez SVK ak chces ist po dialnici az na Rajku musis mat znamku.
[www.ndsas.sk]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (14. 07. 2012 13:17).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2012 14:12
Z Bratislavy na hranice je třeba slovenská známka, na maďarské straně (m15) není třeba nic až po zde zmiňovaný exit.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2012 16:30
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> co myslis tym Bratislava - Level? tomu nerozumiem,
> ale mozno ti pomoze tento odkaz.
> z CZ cez SVK ak chces ist po dialnici az na Rajku
> musis mat znamku.
> [www.ndsas.sk] dálniční jsem myslel,ale i tak to pro mě postrádá smysl tímpádem...
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2012 22:42
Díval jsem se na tu mapku a snad máte pravdu,asi jsem byl nepozorný nebo vyplašený,ale v tu dobu jsem to raděj objel.Tak v srpnu pokud vše vyjde pojedem tudy do HR
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2012 23:09
Nevím jestli jsem nenáročný,ale cesta po 86ce letos proběhla velmi svižně,bez semafórů či jiných zdržení.Jsem nad míru spokojen se stavem silnice.
Nutno dodat že jsme ji zdolali v sobotu od 17.15-20.10. ...cíl Letenye-Goričan.
Jediný nežádoucí vliv,který jsme na cestě potkali byl déšť a vytrvalý.
Doporučení:Kdo jezdí stejnou trasu v pracovní dny,dodržujte v obcích rychlost....pokuta je 110 e...je to vyzkoušeno.
[www.smajlici163.wz.cz]
Tuto smůlu měl kamarád.O výkendu jsme radary nespatřili.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 07. 2012 23:22
Ja pre zmenu som ani v Nedelu, cesta tam a vo Stvrtok, cesta spat nevidel ani jedneho policajta.

....a pardon cesta spat, na M70 smer Lendava colnici s policajtami, ale radar ziadny
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2012 10:53
Já jsem sice nejel, po 86tce, jezdím po M1čce a po M7čce. Letos tam noc ze středy na čtvrtek, ani jeden policajt.. a při cestě domů ze čtvrtku na pátek, jsem před Gyorem, potkal policajty, stojící na půl v příkopě, na půl ve křoví..! Měli rožlé, obyčejné světla a čekali. Z dálky, celkem těžko poznat, co to tam je, tož jsem je problikl dalkovýma.. thumbs up smiley Musí na mne vzpomínat, ještě ted smiling smiley Jinak, poznamenávám že za cestu tam i zpět, to byli PRVNÍ A ZÁROVEŇ POSLEDNÍ POLICISTÉ, co jsem viděl smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Cesta do Bratislavy
29. 07. 2012 10:59
Ahoj,

řeším dilema. Určitě pojedu přes Bratislavu a Maďarsko na Makarskou. Chci se zeptat, která cesta do Blavy je lepší. Vyrážím z Ostravy a mám na výběr buď jet přes FM, Ostravici, Turzovku a dále po slovenské straně na Blavu čí jet po české straně na NJ, Otrokovice a přes Strážnici, Holič na Bratislavu. Nepojedu určitě po dálnici. Kde je lepší cesta? Kudy to bude rychlejší? Dík za radu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2012 11:27
Rychlejší to máš určitě přes Bílou a Makov. Osobně ale nejraději jezdím Příbor, Val. Meziřící, Vsetín, Trenčín.

Na ty otrokovice je to časově nejhorší cesta. Samá dědina, šíleně se to vleče.......
klobasky
29. 07. 2012 12:37
Ještě mám dotaz. Nejlepší jsou prý maďarské klobásky, má někdo zkušenoti, dají se tam koupit nebo Tokay při cestě v noci? Je tam nějaké non stop tesco a pod?
Re: klobasky
29. 07. 2012 13:24
Szombathely Tesco po cestě u kruháče. Tedy jednoho z 26-ti To mělo non stop. Jak je to teď nevím. Právě kro klobásky jsem se tam stavoval. Nedá se to přehlédnout. Je to první kruháč po takovém mostovém křížení s 86 a 87.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pacesol (29. 07. 2012 13:25).
Re: klobasky
29. 07. 2012 14:22
este priamo v Csornej je Tesco, neviem ale ci je nonstop.
avatar Re: klobasky
29. 07. 2012 14:50
[tesco.hu] ak ostali nastavenia tak by mali byť zobrazené len nonstopky na mape. klobásy nekupuj tesco ale majú ich tam požehnane.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2012 15:02
Jenom bych dodal, že úsek Kunovice - Veselí nad Moravou je uzavřen. Jezdí se Staré Město - Nedakonice - Polešovice - Moravský Písek. Cesta je tu v dobrém stavu, ALE je tu velký provoz a někteří (je jich hodně) prostě nepochopí, že na těch 15 km nic nenaženou a předjíždí a předjíždí.

Klobásek mají v Szombathely dost na výběr a jsou perfektní, ale co jsem tam minulý rok nenašel je csípos salát sad smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2012 15:43
Janka86 - jsem taky z Ostravy..a určitě, bych nevolil ani jednu trasu, jak píšeš smiling smiley Nejrychlejší a nejpohodlnější je jet celou dobu po dálnici smiling smiley Ale když po dálnici nechceš, tak dej na uživatele Peťas smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (29. 07. 2012 15:48).
Re: klobasky
29. 07. 2012 16:48
Inak minuly rok tu niekto pisal ohladne tych klobasok, ze niekde pri Kormende to kupuju a ze su bajecne a niekto to aj potvrdil, takze je to nejak znamejsie miesto na nakup.
Neviem ale ci to bolo v noci, skor nie ako ano.
Mozno niekto z nich napise aj teraz.
Re: klobasky
29. 07. 2012 17:25
Szombathely je nonstop v Csornej né.
Jel jsem všechny trasy,ale žádná není nejrychlejší za určitých okolností.Z Ostravy je nejrychlejší za ideálních podmínek Rakousko,Slovinsko a Chorvtsko po dálnicí.Z Ostravy Slovensko,Maďarsko po 86.Chorvatsko po dálnicí.Při jízdě po Maďarské dálnici je to cca 180km navíc.
Já jezdím Brno, Bratislava, 86,Karlovac po jedničce na Makarskou.Čas nejde plánovat.Jezdíme větší parta cca čtyři auta,každý svojí cestu a dojíždíme v ruznou dobu.Kávičku si dáváme na Rohlence a potom každý inividuálně.První chladí pivo.
Byl jsem i první i poslední.Někdy je pivo ledové.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil postak (29. 07. 2012 22:21).
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2012 19:37
Jezdím od Nového Jičína a i letos jedu na Lidečko, Nemšová - Bratislava- dálnice,86, Starý Goričan a pak podle nálady celé po dálnici nebo letos v Karlovacu na starou a přespím před Plitvicemi. Každý má jiný pocit kde se jede líp, ale osobně jezdím takto.Když vyjedu, tak za 45 min. natankuji v ve Val. Kloboukách a pak na Starém Goričanu, kde si dávám jídlo a pak pomalu dál a dál
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2012 21:15
Pokud jde jen o klobásy,tak ty se dají koupit ve vesnici Repcelak.Je tam restaurace a vedle ní je něco jako zahradní restaurace před kterou je udírna a tam se udí klobásy.Na tabulích je nabídka i česky.Je to přímo na 86.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2012 23:17
postak - hmmm, co jsi napsal na můj vkus pravdivě, je snad to, že je to o 180 km dál, to je tak asi vše.., nejrychlejší přes A a SLO, bych netvrdil smiling smiley Jezdím k Zadaru, 1130 km, dělám za 10 hodin čisté jízdy, upozornuji přes SK a HU, HR po dálnici.. Taky jsme zkoušeli vše, ale jen toto, se dá..

napsal jsi - Z Ostravy je nejrychlejší za ideálních podmínek Rakousko,Slovinsko a Chorvtsko po dálnicí.. - čtu forum celkem pravidelně, ale ty IDEÁLNÍ PODMÍNKY, jsem snad ještě neviděl nikdy tady..

a jako malý příklad, letos jsme se zcela náhodou potkali v Pakoštane, se sousedem co bydlí ve vedlejší ulici.., on vyjížděl v 18 hodin večer, jel přes A a SLO.., my v 19:15, jel jsem přes SK a HU, po dálnici.., v Pakoštane jsem byl před 7mou hodinou. A on dorazil kdy? 10 min předemnou.., takže no comment

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (29. 07. 2012 23:21).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.