Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 10. 2017 13:24
Rudlo. Jel jsem z Gyoru do Szombhately po novém úseku. Cesta prázdná, ale radar byl jednou nebo 2x na mostu nad silnicí.
1x normálně u silnice kousek od Kermendu.
J.
15. 10. 2017 17:25
Chlapi,pokud chcete vědět zhruba,kde jsou radary v Maďarsku,tak mrkněte sem.Je tam spousta pevných,ale jsou vesměs ve snížených rychlostech v obcích nebo na křížovatkách. [traffihunter.hu]
15. 10. 2017 17:47
halama, piš příspěvky k vláknu, nebo ti je budu mazat. Tvé příspěvky přicházejí z adresy blokovaného člena, budu to více hlídat.
24. 10. 2017 14:25
Dobrý den,prosím hlavně asi diskutující ze Slovenska.Pojedeme do Maďarska a chtěl bych si koupit jen slovenskou známku a sjet za celnicí směr Rajka.Je nutná a kontrolovaná maďarská dálniční známka na těchto asi 300m.Nějaká značka tam je.Už jsem tak jednou jel a zeptal jsem se u okýnka,kde prodávají HU známky a tam mi pochopitelně řekli,že je známka třeba.Děkuji za zkušenosti.
24. 10. 2017 17:35
Staci trochu pohledat tady na foru, resilo se to tu mockrat a zjistite, ze... kupodivu potreba je. Stejne jako treba u nas nebo na Slovensku.
24. 10. 2017 17:50
Známka tam dle platné legislativy je potřeba, to je bez debat. smoking smiley
Nicméně (na 90%) tam videokontrolní brána osazena není a v tomto úseku jsem kontrolu nikdy nezažil... narozdíl od slovenské strany, kde příhraniční zpoplatněný úsek občas kontrolují.
Osobně (pokud nemám "známku" ) sjíždím na exitu Jarovce.
24. 10. 2017 20:35
Takže nic nového,nevím,kdo to kde řešil,ale když si zadáš Rajka,tak ti to nic nenajde.Toto vlákno sleduji celkem pravidelně a nevzpomínám si,že by se to nějak řešilo,protože M15 je zpoplatněná celkem krátce.Značka je tam jedna za celnicí a pak za odbočkou další.Navíczse tu také probíralo,tuším pan Hill,že podle nějaké úmluvy,by měly být úseky po první sjezd od hranic nezpoplatněné.Že tam není nic stabilního nic neznamená,mají na monitorování i oranžové Fiatky.Jen se mi nechtělo kvůli jednodennímu platit 2 známky,SK a HU.O možnosti objetí vím.
24. 10. 2017 20:51
Co "Jarda někde psal", při vší úctě a respektu k jeho znalostem a zkušenostem (mimochodem, přes HU nejezdí) je věc jedna, realita je věc druhá...
Z mého pohledu jsou Maďaři galantní a tyto příhraniční úseky tolerují... narozdíl od nás (úsek SVK/CZ hranice - Břeclav) a Slováků (úsek SVK/HU hranice - Blava).
Nicméně HU legislativa to říká naprosto jasně:
Decree No 37/2007 (III. 26.) GKM of the Minister of Economy and Transport Effective as of January 1, 2017

Pokud máš rád adrenalin, případně průvan v peněžence, tak je to tvůj boj...
smileys with beer
25. 10. 2017 08:17
Já tedy nekupuji ani slovenskou známku,dá se jet vedle po silnici č.2.Je to časově delší o cca 20-30min oproti dálnici.Bratislava se dá jet po dálnici,tam je to od Lamače zdarma.Maďarská známka i slovenská se dá pořídit el. přes net,takže nemusíš nikde zastavovat.Navíc v budkách je to dražší.
25. 10. 2017 10:00
Celá táto vec je postavená na hlavu, Fanda chce ísť do Maďarska a rieši tu pár minút navyše ak opustí D2 kúsok skôr, nie až za hranicami. Proste M15 je spoplatnená a ak tam budú policajti, nič nevyhádaš a platíš pokutu ak nebudeš mať zaplatenú Matricu. Preto treba z D2 zísť ešte na Slovensku a obísť to cez Rajku po obyčajnej ceste, hotovo....

Na TA3 keď išli do HR ešte v máji tohto roku, redaktor M. Karpat kupoval matricu na pumpe až na M1 - ja osobne by som túto možnosť určite nevolil, ale každý urobí ako chce. Ja by som nešiel ani meter po M15 bez známky, načo riskovať?
25. 10. 2017 13:23
Dobře tedy,šlo mi o to,že když jedu na jednodenní výlet,tak peníze za Sk známku bych zaplatil,protože bych po po slovenských dálnicích najel asi 120 km,po maďarské asi 30.Takový adrenalin riskovat nebudu kvůli půl hodině.
26. 10. 2017 07:46
Pokud jedeš do termálů do Györu,tak můžeš jet i SK mimo dálnici na BA. Já tak pojedu v neděli z Kroměříže na U.Hradiště,Strážnici,Holíč,Malacky,Bratislava,Rajka,Mosonmag.,Györ. Obyčejně jezdívám na Strání,Pieštany,Galanta,ale hlásí sněžení na horách,tak chci Javorinu vynechat,protože jsem ještě nepřezul na zimní pneu a už to nestihnu.Pár let nazpátek jsme na Javorině trčeli hodinu než fréza prohrnula cestu,ale to bylo někdy v lednu nebo únoru.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 31
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 538 během dne 21. 05. 2011
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.