Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 20:48
Ok, díky za rady, natahnu to přes ten Sarvár a připojil bych se až za Sombatheli, vypadá to rozumně.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 11:19
Stručné shrnutí včerejší cesty zpět je zde (téma: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta? 2 )
[forum.ihvar.cz]

Spíš jen pro zajímavost: kousek od slovinských hranic stáli maďarští příslušníci s radarem. Člověk se snaží dodržovat předpisy, ale přijde mi, že jsem jediný...
Mimochodem: vesnice jsou v HU značeny bílými cedulemi s černými písmeny, že ano? Co však znamenají ty zelené tabule s bílými písmeny, co vypadají stejně jako jejich ukazatele, ale je tam jen nějaký nápis? Že by něco jako u nás mají kraje?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 16:29
Ne, na hranicích krajů jsou cedule hnědé s bílými písmeny.
Jinak zelené tabule s bílými písmeny jsousměrovky nebo předzvěsti před odbočkou, v tom případě je pod tím na dodatkové tabulce uvedená vzdálenost do odbočení. Pokud by na ní nebyla šipka, je to jen označení, že se to tam tak jmenuje. Co je na dodatkové tabulce, taky nevím, ale snad by se to dalo najít.
Kdes to viděl?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 16:40
Bessy tabulky nevyfotil? Asi vyfotí letos.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 19:47
Aleš80 zkus najít tu značku na google earth,nebo napiš jestli si vzpomínáš v jaké obcí jsi ji viděl.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 23:11
V HU se dají potkat i jiné zvláštní "cedulky" thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 23:40
A těch je tam mraky. 😀 Neví někdo co je to za písmo?
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 23:47
Slavkov, normálně to je Kapuvár. Je to rovaš písmo neboli sikulsko - maďarské runové písmo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2018 23:49
Runové písmo smoking smiley

edit:
Pepa62 thumbs up

Čte se to zprava doleva... Kdyby to chtěl někdo studovat



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Slavkov (14. 07. 2018 23:56).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 10:13
Pepa 62+Slavkov: Vida, díky za osvětu s "runovým písmem" - to mi taky vrtalo hlavou :-)
Kopera: tomu hledání na google street view jsem se chtěl vyhnout, ale nevyšlo to :-)

Hill:
Ano, pravda, ty hnědě cedule s bílými písmeny [goo.gl] budou hranice krajů, protože jsou vždy na obou stranách silnice.
Ty zelené, co jsem myslel, vypadají takhle: [goo.gl]
Hille, ty´s to pojmenoval správně - ano jsou to "předzvěsti", že někde o kus dál bude ta obec. V tomto případě je za pár set metrů [goo.gl] a to už označena bílou cedulí s černými písmeny.
Prostě tyhle zelené cedule jsou vlastně k ničemu. Když jsem je však viděl mezi baráky, tak jsem znejistěl, jestli to není nějaká obec a tzn. omezení rychlosti. Děkuji za rozřešení.
Přeci jenom přes Maďarsko jsme jeli zatím jen párkrát. Přičemž poprvé jsme jeli jen po dálnici (až k Budapešti), což mi z dnešních nových zkušeností už přijde zbytečné.
Inu, situace se neustále vyvíjí a co platilo donedávna dnes už neplatí. S manželkou jsme si nedávno zavzpomínali, že ještě před nějakými 18-ti lety když jsme v HR potkali auto s CZkem, tak jsme na sebe s nadšením mávali! :-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 10:37
Jenom to upřesním - Maďaři mají župy (megyék) smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 10:49
S těmi zelenými jmenovkami jsem to jen odhadl podle toho, jak to funguje v Německu: tam to znamená, že silnice vede krajem takto se jmenující vesnice, ale bez omezení rychlosti. Na odbočce z hlavní ale začíná silnice s omezením rychlosti bílým (případně žlutým) označníkem začátku obce.
Tam kde o nic nejde, přece nebudou zdržovat provoz na hlavní silnici tím, že prdnou bílé tabule daleko do polí, jako u nás, a vymáhat dodržování padesátky. Asi jejich úředníci dávají přednost průjezdnosti před výběrem pokut za rychlost tam, kde omezení rychlosti bezpečnost stejně nezvýší...
Někdy je ta informativní zelená značka nanejvýš doplněná omezením rychlosti třeba na osmdesátku. Případná doplňková tabulka buď říká, že silnice nemá odbočovací pruh, nebo že silnici můžou přejíždět pomalu jedoucí hospodářské stroje, nejčastěji však "Pozor na odbočující vlevo" (Achtung, Linksabbieger!), ale to se vyskytuje jen tam, kde za nepřehlednou zatáčkou nebo těsně za horizontem je odbočka bez odbočovacího pruhu.


Přesto by se hodilo, kdyby se k tomu vyjádřil někdo, kdo přesný význam těchto značek ovládá v Maďarsku.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 11:41
Zlaté Rakousko a Slovinsko !!!
Podle nápisu na ceduli (stejně jej nepřečtu) nevím, jestli je to název obce, nebo upozornění na divočáky!
Je to hnus Velebnosti ! spinning smiley sticking its tongue out thumbs up smileysmileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 11:48
Hille, je to vyčerpávající info a naprosto srozumitelné, děkuji.
Je s podivem, že někteří mají problém tato jasná sdělení přelouskat (Mirus) spinning smiley sticking its tongue out
Slavkove, až takovéhle podrobné zasvěcení netřeba grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 11:48
Jardo, co je mi známo, tak to jsou opravdu pouze takové "místně názvové cedule", opravdu netuším nic o pravidlech či zvyklostech, co na ně kde píšou... Někdy tam je okres, jindy místní lokální název, už i megye jsem viděl v tomto provedení....
Omezení z nich opravdu nevyplývá žádné...
Je to prostě Helynévtábla grinning smiley

Jinak v DE se mi líbí, že na konci obce bývá název další následující obce a vzdálenost k ní thumbs up... že člověk ví, zda má smysl se rozjíždět...
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 15:44
U nás jsou cedule následující obce taky .Konec Vysokých Popovic směr Zastávka na silnici č ,23
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 18:49
13.7. návrat bez problémů přes HU. Všechno potřebné už tady zaznělo. Jen drobnost, těsně před sjezdem na Čakovec mě předjížděl borec v T5 a protože trošku prasil, tak jsem si ho zapamatoval a říkal jsem si, jestlipak mě náhodou nebude předjíždět na 86, protože přes Starý Goričan to je rychlejší. A taky že jo. Na 86 někde před Zalalovem ve zpětným zrcátku T5 co předjíždí co to jde.
Tolik k rychlosti obou tras.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 19:16
eye popping smiley Trochu mi unikly myšlenkové pochody, kudy, že to kdo jel???
Jako dálniční přechod vs. starý Goričan nebo přes Čakovec a Lendavu vs. starý Goričan nebo... ?
Opravdu v těch trasách vidíš nějaký zásadní časový rozdíl? 5 minut? Třeba stihnul "cikpauzu" grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 19:36
Casove to je asi plus minus - mozna velmi lehce ve prospech Goricanu, ale me osobne uz nikdo v Mackovci, Strukovci, Senkovci atd neuvidi, sveho casu me to naucili slovinsti celnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 19:43
Tony a to jsem zvažoval že to letos po 10ti létech prubnu přes Dolga Vas.
Tož ještě nehážu flintu do ovsa,ale asi zase st.Goričan confused smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 20:01
V tom ti, pane, neporadim, ja pres Dolga Vas nejel 11 let, ale mapy rikaji, ze je to podobny cas, prece jen pres Gorican je to +20km nebo tak nejak.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 20:09
Jezdím podle nálady a počasí... za mě osobně, je to právě časově úplně jedno. Jezdím to až na Varaždin, neboť
obvyklou zastávku na starém Goričanu případně nahrazuji právě zastávkou u obchodních center / nonstop pumpy ve Varaždinu smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 20:23
Nejel jsem přes Lendavu dlouho, jak píšu výš.Trochu mě vadí ta dvojtá hraniční kontrola Maďarů,Slovinců a Hrvatů,naopak když pojedu na exit až za Varaždinem,mám ušetřeno na Ožujsko.
Na hranicích bývám okolo 21h,Hu jezdím za denního světla a roky jsem neviděl přes cestu přeběhnout ani Ň.
Jak píše Slavkov,rozhodnu se až na odbočce za Zalabaksou,buď mi cukne volant doleva nebo pojedu rovnou za nosem.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (15. 07. 2018 20:24).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 20:28
No jasne, nejaka uspora tam je. Me osobne je to fuk, protoze jedu jen do Karlovacu. Je skoda, ze M70 bude hotova az pozdeji po sezone, my tam jsme za tmy a osobne to tam moc rad nemam.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2018 20:35
Po dlouhe dobe jsem jel na Varazdin.Redisc Dolga vas atd.Jen muzu rict parada.
Vyhnul jsem se St Goricanu ,letos uz po ctvrte. Kolony a oprava cest od Lenti 2 zastavky na semaforech 30 a 40 minut.Cesta zpet jeste horsi.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2018 09:05
dollpa
Smazaná citace posledního příspěvku


Ahoj dollpa, chapem to spravne ze si v madarsku stratil 70 minut cakanim na 2 semaforoch? kde presne prosim? idem o 2 tyzdne a chodievame vzdy cez 86-lenti-M70-st.gorican



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (16. 07. 2018 09:29).
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2018 10:28
Pokud chceš přesná místa, tak si otevří maďarskou stránku s mapou uzavírek a prací na silnici na serveru ÚTINFORM. Přepni do angličtiny, dej vyhledat Redics, zaškrtni ještě traffic a uvidíš kde to stojí. Mimojiné na předchozí straně jsem ty dva semafory popisoval a dle výše uvedeného serveru, ten druhý semafor pod Lenti již není.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2018 11:02
traffic si viem pozriet aj na waze live mape a aj na google maps.
zarazilo ma to cakanie 30+40 minut. ..

nechapem kade teda isiel.v prvej vete pise,ze isiel cez varazdin, v dalsej,ze cakal 30+40 na semaforoch pri lenti.mi to nejak nesedi,alebo nieco nechapem.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2018 12:54
Já to pochopil tak, že dollpa už tuhle cestu absolvoval a zůstal trčet na semaforech, tak aby to nestál na semaforech znovu, tak cestu nátáhnul po 86 až na hranice až do Varaždinu.
Ten trafic je tam jako bonus, když to přebírají of Googlu, tak proč to nevyužít. Důležitější je, že vidíš kde přesně ta uzavírka, omezení je a také kdy to končí, tak si to dle své cesty můžeš naplánovat. Na to ses ptal, ne.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 07. 2018 17:44
Ano presne jak pises.
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 155
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.