Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 06:58
Když se jede přes Mursko Središće tak je třeba nějak pečlivěji hlídat, abych omylem nenajel na slovinskou dálnici A5? Předpokládám, že ihned za hranicemi HU/SLO nesmím jet na kruhovém objezdu rovně, ale musím na druhém výjezdu sjet na "Glavna ulica" směr na Dolga vas. Jaké je zázemí na tomto hraničním přechodu HU/SLO? Podle map by tam mohlo být podobné zázemí jako na starém Goričanu.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 08:03
Pozor Maďari začínajú opravovať diaľnice
[www.topky.sk]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 09:02
Martine, pak je tam ještě na konci Lendavy další kruháč (dva-tři)... kde je to ve finále značeno na Čakovec (HR)...
Není to nic složitého, prostě se musíš držet "žlutých" a nesmíš najet na "zelenou" dáůlnici grinning smiley
Navigace (správně nastavené) to také znají... maximálně si dáš na kruháči druhé rozhodovací kolečko thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 09:09
Tzv. mazácké kolečko.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 09:21
Martin R

přesně jak píšeš... na prvním kruháku za hranicema doleva (2. výjezd), směr Dolga Vas, posléze si v Lendavě hlídat žluté cedule "Maribor" a "Murska Sobota", pak už se objeví opět žluté cedule "Čakovec" jsou tam ale všude kruháky, takže můžeš odbočit až v momentě kdy si seš opravdu jistý. Dálnice je značená zelenou cedulí. Pozor i na zvýšené přejezdové prahy na místních komunikacích...
Co se týká zázemí na přechodu, tak to už je horší, přímo na přechodu prakticky nic, ale cca 4km před přechodem je na maďarské straně nonstop benzínka, kupuju tam benzín a bagetu, záchody vyhovující... na slovinské straně je taky benzínka, tam jsem ovšem nikdy nestavěl...
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 17:23
Hned za hraničním přechodem v Mursko Središče je po pravé straně na břehu řeky Mury krásná kavárna Trska s veškerým zázemím a dobrou kávou. Vedle je dětské hřiště a chvilka odpočinku v pěkném prostředí přijde po cestě z ČR vhod.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 18:00
Možná by nebylo od věci k tomu vždy přidat info o otevírací době (cca), každý tam totiž nejede v době odpolední kávy...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 19:02
Strejda google napoví ;-)

[www.google.sk]
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2018 22:00
Zdravím, popíši přesněji průjezd Slovinskem. Po vjezdu na Slovinsko (hraniční přechod Rédis) je po cca 500m na levé straně ve směru na HR benzínová stanice Petrol a pak následuje kruhový objezd. Zde POZOR! Ne rovně, ale druhým nenápadný výjezdem směr Dolga Vas po ulici Glavna ulica, až do města na 1 kruhový objezd. Tento opouštíme druhým výjezdem a pokračujeme na 2 kruhový objezd. Ten opět opouštíme druhý výjezdem (rovně) a pokračujeme po hlavní k 3 kruhovému objezdu,
který opouštíme prvním výjezdem. Následuje poslední 4 kruhový objezd a ten opouštíme třetím výjezdem na silnici č.109 Trimlini, až na hraniční přechod Mursko Središče. Cesta super bez dálniční známky a kolon. Tankují a první chorvatskou kávu si dáváme již několik let hned po projetí vesničky Šenkovec (cca 15km od hranic) je po levé straně ve směru jízdy benzínová stanice Mobenz. Nic nobl, ale obsluha vždy v kavárně super v kterou koliv hodinu co jsme zde dojeli. Otevřeno nonstop. Do kavárny je přístup z pravé strany jak je parkoviště. Káva s mlékem minulý rok stála 7kun. Po pauze pak hurá na dálnici a směr Gradac.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2018 07:22
Díval jsem se na tu kavárnu Trska, nevypadá špatně, je tam i relativně velké parkoviště. Podle recenzí jsou tam ale nevyhovující WC. Máte někdo osobní zkušenost? smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2018 15:59
V čem by mělo být WC nevyhovující? V Chorvatsku jsou jiné - menší- plošné standarty sociálních zařízení než u nás, ale ke svému účelu plně postačují, včetně kavárny Trska v Mursko Središče.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2018 19:35
Tak ještě v Maďarsku vletíte do turkyně a je to. grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2018 12:58
Tak letos 30.6 jsem použil severní cestu Maďarskem, abych odzkoušel novou M86ku, když jsem se vloni rozhodl pro jižní cestu po M7. Kvalita povrchu dobrá, takže se dalo jet rychleji než 110, aby člověk nebyl ten nejpomalejší. Na přemostění jsem žádného policajta nezahlédl, ale to budu s jistotou tvrdit až tak po prázdninách. Chtěl jsem nádrž dotankovat v Szombathely a podle map Googlu jsem si našel tuhle nonstop OMV, ale která bohužel nebyla nonstop. Podle vyhledávače OMV je čerpačka s nepřetrřitým provozem o jednu hlavní ulici dál, jakoby nad tím posledním kruháčem, kde se stačí 86 na jih.
Po odbočení z 86 na Lenti je semafor kvůli frézování vozovky. Na semaforu ubíhá čas čekání a mě tam naskočilo 90s. Další semafor kvůli opravě mostku byl za Lenti na cestě do Tornyiszentmiklós. Další dva nás čekali na M70. Na starém Goričanu oproti loňsku zácpa, byli jsme 12 v řadě zdržení 4 a 1/2 minuty. :-) Nějak moc se to rozkřiklo do světa, že se zde nečeká. spinning smiley sticking its tongue out
Při zpáteční cestě na starém Goričanu půl hodiny před půlnocí ze 7. na 8.7 jsme byli jako čtvrté auto, zdržení cca 1 minuta. Krátce po napojení na M70 má imigrační policie stan se světlem a odklánějí vytipované vozy na kontrolu převozu nelegálních imigrantů, při cestě dolů tam také byli. Tankování jsem tentokrát plánoval v Kormendu, kde byl Maxx Motion Disel za 446,90 Ft/l. I přes malý noční provoz jsem zkusil pro oživení cesty v Csorne sjet z M86 na 86 a pokračovat na M1 přes Jánossomorja.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 07:40
Pro zajimavost - aktuální stav M15
Re: Fakta pro cestu do Chorvatska 2018 (FAQ)
13. 07. 2018 06:54
Možná to až tak nezapadne,je ještě týden času,ale zajímají mne fakta - něco nového,myslím tím problémového na této trase ?
OV - Lipník po D1,pak PR,D55 Otrokovice,55 Spytihněv tank ONO,Sudoměřice - Skalica,po 2 do BA na ex 55 pak zdarma až po ex 71 Jarovce - snad hlavní tah po D2 není rozkopaný
Stará Rajka,150 na M15 a pak M1 - po Mosonn... ex 160 na starou 86 až před Czornou na odbočku na M86 - loňské protažení až na ex 129 mne nějak nenadchlo i km + cca 20km
Szombíci,Redics - tank MOL - N95 býval oproti HR o cca 3 kč levnější
Dolga Vas,Mursko Središče,Čakovec,Varaždin,Novi Marof,Komin,PRETOKI - odb. na Svetu Helenu,
pak A4 zdarma na Zagreb a Lučko.
Karlovac na Plitvice,tank INA - Slunj,Gračac,Knin,Šestanovac,Zadvarje,2x Brely a pak parking u moře na magistrále.
Ráno pokračování Promajna a pak Živogošče Blato.
Vloni dopravní info bylo k ničemu - na trase ani dlouhodobé objíždy nebyly uvedeny.
avatar Re: Fakta pro cestu do Chorvatska 2018 (FAQ)
13. 07. 2018 07:20
To víš, že to sem nezapadne. Ty máš uvádět fakta, aby zde byly a ne se tady dotazovat navěci, které už byly zodpovězeny jinde, nebo by měly být řešeny v jiném vlákně.
Takže moderátorem smazat, nebo přemístit příspěvek a samozřejmě můj taky smazat.
Re: Fakta pro cestu do Chorvatska 2018 (FAQ)
13. 07. 2018 07:30
Doporučuji před cestou prostudovat plánovanou trasu na google mapách. Je tam barevně zvýrazněna aktuální hustota dopravy. Např. jedeme přesně za týden - takže dnes budu sledovat celou trasu a budu odhadovat hustotu dopravy, která by mohla být za týden obdobná ve stejný den a ve stejný čas (jistě, neplánované problémy nelze ovlivnit). Tímto studiem lze zjistit jaké trase se vyhnout (Macelj), jaké se asi vyhnout (M70, raději jet přes Mursko Srediśće) a v kolik hodin nejpozději být např. před Lučkem.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 08:29
Přesunuto

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 08:45
Ale to doporučení na hustotu provozu v google mapách mohlo klidně ve faktech zůstat.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 09:10
Martine, myslím si, že právě tento víkend bude (vzhledem k dalšímu) poněkud zkreslující, neboť teď vyjede na prázdniny Severní Porýní-Vestfálsko a i kus NL smoking smiley
To se asi primárně na trase přes HU až tak neprojeví (možná přibude CZ a PL objížděčů klasické trasy), ale na Lučku to bude thumbs up smiley... a předpokládám, že i na "staré" přes Plitvice bude vyšší výskyt D a NL obytňáků a souprav s karavany...
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 09:24
Nové info:

"Kdo zamíří o víkendu do Chorvatska přes Maďarsko, měl by se podle BESIP připravit na komplikace na chorvatské dálnici A3 od maďarských hranic do Záhřebu. Na několika místech tam silničáři vyměňují starý asfaltový povrch za nový a řidiči tam projedou v jednom jízdním pruhu vedeném v protisměru."
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 09:41
Proboha, zase ta pisálkovina thumbs down
Od HU hranic je A4 a nikoli A3...

Konkrétní informace jsou samozřejmě dostupné již velmi dlouho "překvapivě" na webu HAC.HR / MOTORWAY CONDITIONS / A4
Samozřejmě rovněž v mobilní aplikaci HAK...

Momentálně:
"Radovi na autocesti A4 između 68+800 km i 69+800 km u smjeru Zagreba promet se vodi jednom prometnom trakom. Predviđeno trajanje radova do 12.07.2018. godine . Zbog obavljanja radova na sanaciji kolnika autoceste A4 od 56+300 km do 57+300 km (smjer Zagreb) promet se odvija voznom trakom uz ograničenje brzine od 60 km/h. Predviđeno vrijeme trajanja radova je do 12.07.2018 godine. Zbog sanacije kolnika na A4 između čv. Komin i čv. B. Hum od 59+250 km do 65+070 km promet se odvija dvosmjerno istočnim kolnikom uz ograničenje brzine od 80 km/h. Predviđeno vrijeme trajanja radova je do 19.07.2018.godine."
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 10:00
Eh, vezmu si z toho ponaučení a budu ověřovat informace od novinářů a dalších odborníků grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 11:45
MartinR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ale to doporučení na hustotu provozu v google
> mapách mohlo klidně ve faktech zůstat.


Tak to tam dej znovu já ti to tam nechám.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 12:42
OK, díky.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 13:45
Ahoj, vracím se zítra odpoledne domu angry smiley přes Maďary a místo obvyklé trasy na Lenti a na Korméd bych chtěl zkusit trasu po silnici č.74 na Vasvár a Kám. Jaká je tam kvalita silnic - dá se srovnat s "mojí" původní trasou a co hustota provozu?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 13:53
74-ka je naprosto pohodová silnice thumbs up
Nevím, kam jedeš dál, nicméně pokud by jsi chtěl jet dál na Sárvár, tak je to v pohodě z obou stran řeky Rába (Kám - Sárvár nebo Rum - Sárvár).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 13:54
Zvaž ještě trasu přes Varaždin, Čakovec, Mursko Središće, Rédics.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 13:58
Poté pokračuji na Szombatheli a přes Czornu na Blavu a Brno
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2018 14:06
Tak to zkus na ten Sárvár a na M86 se napojit z 84-ky.
Samozřejmě, vše co radím, tak mám projeté (i s vlekem)...
Vracet se na Szombathely je zbytečné, to by mělo smysl, pokud by jsi jel na Kőszeg a přes AT smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.