Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 06. 2018 23:13
Jojojo s karavanem lepši.....
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 12:18
Za normálním osobákem kaegorie M1 ano.

S ohledem na rostoucí zájem o trasu přes HU, si zde dovolím opět upozornit na poněkud specifický český problém (bývalých) firemních "osobáků" kategorie N1, v tonto případě se oficiálně za auto platí mýtné kategorie D2 (nikoli D1). Za případný vlek za takovým autem se již oficiálně rovněž platí mýtné kategorie U.

Nechci zde spustit debatu na téma možnosti odhalení (pokud majitel zaplatí mýtné kategorie D1) systémem videokontrol vs. namátkových kontrol... pouze jsem upozornil na oficiální legisslativu.
smileys with beer

EDT: Ať je to na jednom místě.

Pozor na rychlostní omezení při jízdě s vlekem v HU.
- v obci 50km/h
- mimo obec a na rychlostních silnicích 70km/h
- na dálnicích 80km/h

Do které kategorie asi patří oblíbená M86? grinning smiley Tak opatrně s rychlostí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (21. 06. 2018 12:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 12:40
Zdravím,
letos jsme se rozhodli, že se taky zajedeme podívat do Chorvatska, co na něm všichni vidí a jelikož jsme hledali s dvěmi malými dětmi něco do 1000 kilometrů, tak pojedeme k Zadaru. Pročetl jsem poctivě většinu topiců tady na fóru a nakonec jsem si vybral trasu přes Maďarsko.
Díval jsem se na video průjezdu Maďarskem, které tady někdo postoval, a chtěl bych se tak asi trošku blbě zeptat, v těch odstavných pruzích na nové dálnici do Szombathely je písek?
Ale hlavní dotaz, jezdí někdo úplně celou cestu po dálnici až k Budapešti a potom kolem Balatonu nebo se vám to zdá zbytečná zajížďka s velkým provozem? Popravdě mám trošku obavy ze zvěře na silnici 86, i když na videu je vidět, že kolem nových úseků jsou postavené ploty. A není tedy lepší, když už tedy jet na Szombathely, potom na jet Zalaegerszeg a na Nagykanizsu, když M70 se opravuje a osobně moc nemusím okresky?

Jeli bychom v září v termínu čtvrtek - čtvrtek.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 12:57
Slavkov: Jet po té prázdné M86 70 km/h, tak zešílím a nasolím to do nějakýho sloupu. Maďaři prostě nechtějí na rychlostních silnicích a dálnicích auta s vozíkem.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 13:20
No to mě po-er, to jste sem ani neměl dávat. Nejezdím sice víc jak 80, ale těch 70 to je opravdu něco. To abych před každou mýtnou branou zpomaloval. No ještě že to taky nedali na 40 jako při tažení na laně.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 13:28
shaemi, s dovolením, ti to trochu upřesním, neboť to nemáš zcela korektně... a mohlo by to být zavádějící
M86 není dálnice, ale rychlostní komunikace, tzn. 110km/h max
Silnice 86 je tzv. "stará 86" to je něco jiného než M86...
86 je ta okreska (co vede přes dědiny) vedle které vede souběžně nová M86.

Již v době, kdy nebyla M86, ale pouze okreska 86, tak to v porovnání s dálniční variantou přes Budapešť vycházelo časově nastejno a kilometrově kratší...
Co se zvěře týká, tak tu lze samozřejmě na okreskách potkat všude (i v ČR a i v pravé poledne... je to jen pravděpodobnost). V HU jsem zvěř potkal jak na 86, tak před nájezdem na 84 ještě v AT.
Pokud je mi známo, tak na M86 zvěř ještě nikdo ze zdejších matadorů nehlásil thumbs up
Tudíž za mě, pokud dálniční varianta, tak po M86.

Vyhnutí se M70 je popsané několik stran zpět...
- těch pár km lze jet napohodu po souběžných silnicích přes dědiny
- lze i to, co popisuješ ("Zalaegerszeg a na Nagykanizsu", ) po 74, je to hezká silnice. Když jedu na 74, tak ale sjíždím dříve na 84 - Sárvár - Vasvár - 74. Z které strany řeky Rába pojedeš je jedno (Rum vs. Kám). Vše slušné silnice.
- nebo z 86 Rédics a přes SLO - Lendava - Mursko Središće - Varaždin - A4
Všechny varianty vyjdou cca na stejno smoking smiley Ta přes SLO samozřejmě znamená oželet případnou zastávku na (skvělém) Starém Goričanu.

Dejff, jo i proto s vlekem jezdím hlavně mimo dálnice... a raději trasu Břeclav - AT / HU, než SVK / HU. S vhodným vlekem je to na okreskách v AT legálně 100km/h thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 14:13
Slavkov moc děkuji za odpověď a za ujasnění thumbs up. Původně jsem chtěl jen po dálnici kolem Budapeště, ale pak jsem viděl video, kde cesta vypadal perfektně, tak jsem trošku na vážkách. Je kolem Budapeště opravdu tak velký provoz na dálnici, jako třeba okolo Prahy nebo Brna v kritických hodinách (jeli bychom kolem zhruba mezi šestou až sedmou ráno)?

A jen pro zajímavost, je to tedy písek nebo co v těch odstavných pruzích?
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 14:49
shaemi - tá prevádzka okolo Budapešti je dosť hustá. Osobne využívam trasu z Komárna po 13ke ceste, potom na 81 obchvatom okolo Székesfehérvár a napojím sa na diaľnicu M7.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 14:53
Ano, v odstavných pruzích na M85 a M86 je drobný štěrk. Jen v některých místech je asfalt. Myslím, že s osobákem se dá v nouzi odstavit i na tom štěrku, s náklaďákem radši na asfaltu. Osobně nechápu, proč ten odstavný pruh nevyafaltovali celý, to by stavbu snad už tolik nepředražilo?

M85 a M86 je označená značkou "rychlostní silnice" (bílé autíčko na modrém podkladu) a tak jako v ČR, i v Maďarsku na takové silnici je limit 110 km/h. Naproti tomu na Slovensku je na rychlostní silnici limit 130 km/h stejně jako na dálnici.

Na M85 a M86 se dá jet v pohodě i rychleji než 110, je kvalitní s minimálním provozem, ale Maďaři tam rádi měří, nejčastěji jsou na mostech.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 15:07
shaemi V sedm ráno je okolo Budapešti (mimochodem, je poněkud větší než Brno či Praha) již silný provoz i na tom "vnějším okruhu", kde by jsi projížděl.
Ty máš za sebou nějakou ošklivou nehodu se zvěří? Proč chceš jet nějakou skoro hodinu a přes 100km navíc?
Pokud se chceš podívat na Balaton, tak je elegantnější a rychlejší M86 a po 84 k Balatonu grinning smiley 84 mám také projetou, když jedu do HR přes BiH... také pohodová silnice.
Když to ryze pragmaticky shrnu, tak jsem viděl víc "sestřelených" smrťáků na M7 okolo Balatonu, než "sestřelené" zvěře kdekoli jinde.
Nicméně volba trasy je opravdu čistě individuální a každý preferujeme něco jiného...
smileys with beer

Ten odstavný pruh je na povrchu jemný štěrk... a ÚDAJNĚ by to mělo sloužit pro nouzové zpomalení / zastavení kamionů.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 15:18
Slavkov: Ať hledám jak hledám, tak více odkazů na rychlost osobáku s přívěsem na rychlostce jsem našel na 80km/h. A teď babo raď. Máte nějaké ofiko stránky, kde by to bylo na 100% ?
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 17:04
Ten světlej štěrk na krajnicích si vymohla autosklová lobby. Taky jsem jim díky tomu štěrku přispěl 3000Kč.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 17:37
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 15:18).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 18:45
... Slavkov ... Pavle, taky jsem studoval max. rychlosti s 5 metrovou lodí ...
Rakousko ještě ujde se 100 km/hod na dálnici ... a 80 km/hod na okreskách ...
za to Maďaři s tou jejich posr..nou 70kou ...což se týká E66, 86 i zbytku cesty na Goričan je teda formule 1 ... ještě že to mám přes Maďarsko asi jen 110 km ... raději se ale nebudu rouhat, abych pak nepichl kolo v Tornyiszentmiklóšu dvacítkou za traktorem ...
... jo, to Chorvati, ti už se vycajchnovali s 80kou po okreskách a 90 na dálnici ... smoking smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 06. 2018 22:50).
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 21:01
Chtěla bych se zeptat, jestli by cesta přes Maďarsko s 10i měsíčním mimčem ( takže zastávky) byla lepší přes Budapešť nebo Szombathely? Jedeme tudy poprvé, tak vůbec nevíme...
Moc děkuji
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 21:52
Já být mimčem, tak beru Szombathely. Budu mít prázdnou silnici, odpočívadla, pravda, nebudu mít, ale pár benzinek kousek od sjezdů je.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 22:05
smiling smiley mimču to vyřídím, moc děkuji
A ještě jeden dotaz, na tuto trasu tedy maďarskou dálniční známku nepotřebujeme? Načetla jsem tady spousty příspěvků a už se v tom ztrácím...Jedeme přes Brno, Bratislavu do Vodice.
Ještě jednou děkuji.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 22:14
Do Szombathely vede obyč cesta číslo 86, prostě jak u nás silnice prvni třídy - přes obce, tudíž bez známky. Ale taky tam vede rychlostní cesta M86, ta je s poplatkem, bez provozu a se super hladkým povrchem. smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 23:18
Jitka: Ako napísal Tony, lepšia varianta je ísť cez Szombathely, je to výrazne kratšie a rýchlejšie ako ísť až na Budapešť. Ak ideš cez Bratislavu, na diaľničnom hraničnom prechode s Maďarskom kúp maďarskú diaľničnú známku, je to tam dobre značené a je tam slovensky hovoriaca obsluha. Matrica je lacná a s malým miminom sa neoplatí sa ísť mimo platených úsekov. Hneď za hranicami je totiž platená M15, z nej sa pripojíš na M1, podľa mňa to nekomplikuj smerom na Jánossomorju, ako to robia niektorí fóristi /je to kratšia varianta, ale nie rýchlejšia/, ale choď po M1 smerom na Győr, pred Győrom je dobre značená odbočka na M85 a tá sa pri Csorne nekomplikovane napája na M86, ktorá vedie až do Szombathely. Za ním je to už síce len cesta 1. triedy , ale rovná, nový povrch a výborne značená. Na M1 je pumpa, kde sa dá zastaviť, ale na M85 a M86 nie je žiadna pumpa a ani odpočívadlo, tento úsek je však relatívne krátky a dá sa na veľa úsekoch núdzovo zísť bokom do dedín a mestečiek popri ceste. V samotnom Szombathely je zastávka bez problémov a na hranice je to už len 80 km a max. hodinka cesty.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 23:21
shaemi : jezdili jsme po dálnici směrem k Budapešti a pak kolem Balatonu. Cesta byla dost často velmi vytížená, ale měla i něco do sebe a to, možnost podívat se na Balaton. My jsme vždy stavěli v Siofoku, dobré jídlo, koupání. Nedal jsem na tuto trasu dopustit. Ale pak jsem 3 roky zpátky ochutnal novou M86 směr Szombathely a byl jsem a pořád jsem z této trasy nadšený!!! Pravda, chybí zde odpočívadla a první zastávka na kafe, naftu a WC je pro nás až samotné Szombathely, ale i přes tento drobný problém říkám, že to je super výběr! Se zvěří musíš počítat všude a vždy, ale pravdou je, že takové zoo na cestě, co jsem zažil v Maďarsku, tak to jsem nikde jinde neviděl. Neříkám, že zrovna na této trase, ale i zde musí člověk počítat se vším možným a pokud to alespoň trochu jde, rád se vezu ve vláčku za někým od Szombathely po Goričan.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 06. 2018 23:29
jiiitka : Před 4 lety jsme jeli se synem přesně v tomto věku. Myslím si, že mu bylo úplně jedno, kudy jedeme, v autě se mu jízda vždy líbila. Ale pokud bych se vyloženě nechtěl zastavit někde kolem Balatonu, tak bych tama nejel a volil bych cestu přes Szombathely. U nás byl tehdy problém pouze v tom, že jsme měli v plánu zastavit po půlnoci někde u Balatonu a zdřímnout si v autě. Chyba lávky, jak jsem vypnul motor, malý začal křičet, bylo několik pokusů, dokonce jsme i popojeli, ale bylo to k ničemu. Takže jsem musel jet na jeden zátah.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 05:54
Všem moc děkuji za rady...thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 08:16
Moc děkuji všem za rady a odpovědi thumbs up.
Asi to tedy vezmeme taky přes Szombathely. Podle obrázků na googlu a dle velikosti Tesca v Szombathely předpokládám, že záchody tam jsou yawning smiley.

Ten šterk podél silnice je dle mého názoru poměrně nebezpečný, by mě zajímalo, kolika lidem se tam rozbilo čelní sklo, nehledě na to, když potřebujete rychle zastavit. Před pár lety jsme jeli do Francie a v Itálii jel po dálnici nezakrytovaný nákladák naložený šterkěm, nikdo neměl odvahu ho dojet, oba pruhy jely disciplinovaně za ním ve vzdálenosti cca půl kilometru, dálnice plná kamínků.

Máte prosím ještě zkušenost s benzínkou MOL v Letenye? Nějaké kvalitativní problémy s palivem?
kh
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 08:30
Zdravím,

minulý rok jsme do Chorvatska jeli přes Slovinsko mimo dálnici. Cestu jsem měl perfektně připravenou, takže nebyl žádný problém. Nicméně když pročítám fórum o objezdu dálnice letos, mám z toho nějaký divný pocit a rozhodnul jsem se pro Maďarsko. Jelikož bydlím kousek od Ostravy je to myslím dobrá volba. Z toho co jsem tady vyčetl, se asi nejlépe jeví tato trasa:

[www.google.cz]

Počítám s dálniční známkou, jelikož ušetřím za tu, kterou bych normálně kupoval v Rakousku. Jedem v sobotu 11. 8. mezi 17. - 19. hodinou. V tom čase by měl být dle mého názoru provoz v pohodě, i když je to srpnový víkend.

Je ta trasa, dle Vás co už máte přes Maďarsko něco najeto, v pořádku? Respektive je to TA trasa, kterou se jezdí?

Díky.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 08:32
Shaemi,

tankoval jsem tam ve čtvrtek Premium diesel a
dojel jsem až k moři - žádný problém s autem
jsem nezaregistroval....smiling smiley

Jinak cesta přes HU bez známky v pohodě,jel jsem
ve čtvrtek večer a na 86 jsem potkal pár aut a autobusů
s odpoledních šichet a jednu lišku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (22. 06. 2018 08:41).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 08:36
Jj, přesně tak to jezdím, jen s rozdílem, že na konci nejedu na dálniční přechod ale ohnu to ještě v Maďarsku na hraniční přechod Starý Goričan. Je tam menší provoz a klídek.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 16:36
shaemi, s tím TESCO Szombathely Hipermarket pozor, již nějaký ten rok NENÍ nonstop (po-so 6-22, ne 7-22) smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 20:31
kh: popřemýšlej ještě o této trase. Není třeba SVK ani HU známku, jen AT.
[goo.gl]

Edit: je asi třeba to otevřít v PC, bo v mobilu se to každému zobrazí podle jeho nastavení bez průjezdních bodů.
Anebo mapy.cz: [mapy.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dvoukvitek (01. 07. 2018 13:34).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 06. 2018 22:41
Omlouvám se, ale buď tam nemáš body zajmu....odkaz nabízí trasu po slovenské dálnici a bez jakéhokoli kusu rak.dalnice. Tak to nechápu.
Chci jet zítra a furt nevím kudy se zpět rozhodnout. Ještě do 12 u vody a pak 24.00 bych byl rád radve své posteli.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 06. 2018 10:14
Já potkal na zpáteční cestě letos v HU 2 lišky a jednu v Chorvatskusmiling smiley Bylo to přes den. Nedělal bych si s té zvěře tak velkou hlavu.V noci je tam větší pravděpodobnost někde dole u rakouských hranic,ale jinak vpohodě.Jel jsem celé HU i HR mimo dálnice a vpohodě.Ušetřené peníze jsem nacpal do nehorázně drahého vstupného na Plitvicích :-(
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 127
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.