Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 04. 2018 08:25
Dejff-díky za info.Už jsem tam nejel 4 roky,letos pojedu na Plitvice na jezera v červnu,tak zvolím vaši variantu .
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 10:07
Cestu Trnava - Bratislava - M15 - M1 - Gyor - M85 - M86 - Szombathely - 86 - Lenti - M70 - st. Goričan - Zagreb - Karlovac som išiel v piatok 30.3. . Video z cesty je na tomto linku [youtu.be]
Cesta v pohode, M85 a M86 takmer uplne prazdne.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 10:33
v lete sa chystá rekonštrukcia M1
[www.cas.sk]

@RadoG
iba tak off topic...z akou kamerou to je natáčané ?
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 10:50
@yeasty
Natáčal som to s TRUECAM A5
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 11:04
RadoG: To video je perfektní. Chodí sem hodně lidí a ptá se jaká je cesta - jedno video lepší jak tisíc slov smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 11:15
... RadoG ... pěkné, s popisem i vysvětlením, proč jsi sjel z dálnice do Varaždina ...
napřed mě napadlo, že jsi nechtěl tankovat na Goričanu, ale v městě předků Vaška Šatavy (hradečáka) thumbs up
... pak jsem myslel, že nabereš na Ljubeščici, a ani tam ne, jen se tama protáhl ... kolik km dojedeš na plnou nádrž ?
... P.S. teda počasí hrůza, ale bude líp ...

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 04. 2018 11:18).
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 11:21
Tankoval som v Lenti, ale podarilo sa mi to zostrihat tak, že to nie je vôbec vidno. Nakup ENC bola jedna z priorít pred letnou dovolenkou a mimo sezony to bolo vo Varaždíne bez dlhého čakania. Počasie cestou nebolo najlepšie ale na Plitviciach okolo 14:00 už bolo 19 C.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 13:58
Naozaj super video, je vidieť, že si sa s tým pohral... inak ENC fungovalo bez problémov? Ja som mal vlani problém s čerstvým ENC na Sv.Helene, načítalo sa až po zásahu obsluhy... ale asi to už opravili, uvidíme v lete.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 04. 2018 14:33
ENC fungovalo hned po namontovani na okno vo Varazdine (cca 3 minuty od nakupu zariadenia ), vsetky mytnice som prechadzal bez problemov, na ceste spat som si vyskusal aj FAST ENC na Demerje a tiez bez problemov.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 04. 2018 21:52
zde je v prvních minutách vidět stav na M70 /není mé video/

[youtu.be]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 04. 2018 23:04
Tony Stark-

Ano na M70 je problém,který můžu osobně potvrdit,jelikož jsem se tudy vracel 3.4.2018.Kolona se tvořila ihned po napojení z kruháče od St.Goričanu.Stal jsem tam asi 15min a pak v místě,kde nebyla svodidla jsem to otočil a valil zpátky na kruháč a jel podél M70 tzv. po staré přes Murarátka a dál na Lenti.Na této cestě jsem narazil na policejní hlídku,která měla bloklé dvě dodávky a kolem zadržených asi 20 "Čmoudů"
co vítala kdysi mamá Merkel.cool smiley.Po 5km jsem doproti pak potkal policejní dodávku(minibus) pod majákama,která asi jela k hlídce.
Takže uvidíme co do léta jestli to nebude lepší to zlomit v Kormendu na Zala a dál na St.Goričan.Resp.spíše na cestě zpět,protože směrem ven na HR po M70 problém nebyl.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2018 08:18
To vypadá na frézování povrchu, to může být za měsíc pryč.
Nedá se to zjistit na nějakých maďarských stránkách?
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2018 10:05
To frézovanie súvisí z rozširovaním existujúceho dvojpruhu M70 na plne funkčnú jednu stranu diaľnice. Celá stavba rozširovania diaľnice má byť ukončená do 10/2019.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2018 10:35
Díky všem za aktuální informace.

Borino:

Co myslíš tím "jestli to nebude lepší to zlomit v Kormendu na Zala a dál na St.Goričan"

Přes Körmend a Zalalövö stejně musíme jet tak jako tak a nesouvisí to s opravami na M70.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2018 10:50
Tipnul bych si, že to vzít na Zalaegerszeg a po 74 (slušná silnice) dolů do Nagykanizsa... atd.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2018 12:40
Slavkov: tudy jezdíme pokaždé a vždy naprosto v pohodě...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2018 13:27
Jj, také jsem to již několikrát jel (obvykle 86 - Sárvár - Vasvár - 74), proto jsem psal, že to je slušná silnice.
My si letos zopakujeme loňskou trasu přes BiH, tudíž přes HU po 84 k Balatonu a pak po 68 na Barcs, vše krásné silnice thumbs up

Všem doporučuji si před cestou aktualizovat POI radarů v navigaci, využít online Waze apod., neboť mám pocit hraničící s jistotou (z jiných žup v HU), že radarů v HU opět přibylo. Řekl bych, že zejména v místech křižovatek, kde je 70... a často využívají k umístění radarů mýtných bran systému HUGO smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 04. 2018 20:05
Martin R-

přesně jak píše Slavkov,tak je to odemne myšleno.Já to akorát netahám na Nagyka,ale přes Sojtor a dál do Becsehely.Nula kamionů a cesta v klidu i přes den.V noci je ale občas dole před Becsehely problém s "rohatým safari"eye popping smiley.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 05. 2018 19:08
Zdravím, asi dotaz z kategorie "na přezdržku"- cesta se známkou po 86 stejná, jako loňský rok? Nebo něco někde vylepšili.. thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 05. 2018 19:29
Sorry za OT, procitam to a prave jsem se ztratil "" v prispevku Borino... Resp v podpisu. Ocima to ctu dvakrat, AZ mi po roce doslo, ze to je vycet a nutny podpis ;-), ovsem za part let budes mit delsi podpis, nez samotne prispevky ;-)
Ps nechci se takovychto podpisu dotknout, jen vizuelne to dost zneprehlednuje forum
Zvlast pokud je ten odstavec velkym pismem... Vsichni jezdime do hr uz roky, jinak bychom tu nebyli..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 05. 2018 19:41
Loni jsem tu dával odkaz ohledně dopravního omezení v HU. Dovolím si ho letos obnovit yawning smiley Doprvni_omezeni_HU
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2018 10:42
Kamil: Super, díky, bude se hodit koncem července.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2018 11:28
K tomu odkazu na Maďarsko. Narazila jsem i na apku do mobilu. Ale je to velmi omezené - pár kamer podle čísel silnic. Nepřehledné, resp. nutno se zorientovat na trase, kde to cca je
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2018 00:47
Tomu říkám fair play:.. thumbs up

No fine can be imposed during the 60 minutes preceding the purchase of the e-vignette.

If road users have not purchased the necessary road use authorization in advance, they have 60 minutes to do so from entering the toll road network. This rule prevents the imposition of a fine on those who inadvertently enter the toll road network. It also allows for the adjustment of the journey plan to the road user’s actual needs instead of to where they can purchase the e-vignette before the entry. Pursuant to this new rule, the validity period of road use authorizations practically starts in the 60th minute before the time of purchase.

Další letošní změny (od ledna 2018)

Aktualizovaná legislativa v angličtině (od ledna 2018):

Decree 36/2007 (III. 26.) of the Ministry of Economy and Transport (GKM) on the tolls payable for the use of motorways, expressways and main roads

Decree 37/2007 (III. 26.) of the Ministry of Economy and Transport (GKM) on toll motorways, expressways and main roads
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2018 17:12
Jezdím přes Maďarsko a nehodlám to měnit. Ale mám otázku k tankování. Není problém s plnou nádrží doma, tankovat až v Goričanu nebo i Čakovci (to těch asi 150 metrů sjedu z dálnice). Jenže v posledních letech bylo výhodnější tankovat v Maďarsku, nejlépe mimo dálnici. Zvláště výhodné ceny jsou na čerpačce u nákupního centra Auchan. Jenže moje maďarština končí u "jounapod". Když jsem to byl loni okouknou, tak se dá platit v pokladně, ale nabyl jsem dojmu, že to jde jen hotově. A pak jsou tam samoobslužné automaty, kde se platí kartou. Jenže ta jazyková bariéra. Je tady někdo, kdo tam tankoval a může popsat zkušenost? Mě by se líbilo - vložím kartu, natankuji, zadám pin a karta je mi vrácena. Kdysi dávno jsem tento typ tankování vyzkoušel ve Vysokém Mýtě, ale ty automaty v Székesfehérváru jsou asi nějaké jiné.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2018 17:57
Ohledně automatů - v zemích EU je při služebních jízdách občas využíváme.
( Německo, Polsko, Belgie, Lucembursko, Portugalsko )
Vždy je na výběr z několika jazyků. Němčina a angličtina jsou víceméně všude.
Dokonce se stává, že je někde k dispozici i čeština.
Takže bych předpokládal, že v Maďarsku to bude podobné.
Je tam většinou nápověda, takže to zvládne i nováček.
Jen se neděste, když po vás bude automat nejdřív požadovat částku a pak teprve dovolí tankovat.
Pokud částku nevyužijete celou, nic se neděje. Strhne se Vám jen to, co skutečně natankujete.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2018 17:59
Mám pocit, že jsem u nich jednou v automatu tankoval a bylo to trochu jinak...
Navolit si finanční limit (tvůj odhad cena za litr x litry), karta + PIN... na základě toho proběhne autorizace platby bankou a blokace této částky na tvém účtu. Pák s klidem zacvakni pistoli a čekej na konec... buď tankování automaticky skončí s limitem částky nebo vycvakne při plné nádrži...
Vytiskneš si účet.
Pokud částku nevyčerpáš celou, tak se ti z blokace na účtu ve výsledku strhne pouze cena za tankování smoking smiley
Zda to bylo v maďarštině, či to šlo přepnout do angličtiny či němčiny ti opravdu nepovím, neboť těch pár slovíček (za ta léta, co tam jezdím) rozumím...

Takto to má např. i Globus na Zličíně.

Nicméně, mám pocit, že u pokladen lze normálně platit kartou.
Maďaři jsou velmi srdeční lidé, natož Maďarky thumbs up... a chápou, že jejich jazykem moc lidí nevládne grinning smiley , tudíž někde před zaparkovat, vydat se s kartou v ruce (... a ukazujíce na auto a stojany) k pokladně s otázkou "Igen?, Nem?" a podle toho se zařídit...
Samozřejmě občas není od věci nazačátku zkusit němčinu či angličtinu (mladší generace obvykle nemá problém se základní komunikací)... nebo češtinu - třeba tam bude na brigádě holka ze Slovenska.

Přiznám se, že pokud nemám tamější hotovost, tak se raději jdu vždy zeptat předem, zda to půjde kartami (VC / MC), takto to dělám raději i v Bosně atd. Člověk tím předejde případným komplikacím... život mě již vyškolil thumbs up smiley
... a že i v Německu v obchodech či v restauracích člověk s VC či MC občas tvrdě narazí, neboť berou pouze jejich EC hot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2018 16:22
To Slavkov jestli jsem to dobře pochopil,tak by se dalo s Rajky
jet po dálnici na sjezd 160 a pak na 86 bez viněty.
Asi tak 30 minut a dělat,že jsem se spletl a na nejbližším výjezdu(sjezd 160)
opustit dálnici...smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2018 17:25
Obávám se, že nikoli...
To opravdu není 60 minut bezplatného pohybu po dálnicích v HU. Prostě můžeš najet (cíleně či omylem) na zpoplatněnou dálnici bez platné "známky" a máš 60 minut na zaplacení (někde, kde se připojíš k netu, na pumpě apod.) bez možnosti okamžitého postihu (60 minut od najetí na zpoplatněnou silnici). Např. pojedeš po SVK D2 a najedeš na HU dálnici (je zpoplatněná od státní hranice) bez platné "známky". Tzn. nemusíš hledat / řešit, kde koupit před nájezdem, ale zakoupíš v průběhu těch 60 minut (např. na nejbližší pumpě)..
Pokud během těch 60 minut nezaplatíš (cenu známky), tak ti samozřejmě může následně přijít poštou "pozdrav" (ve výši pokuty), neboť videokontrol se nespáruje s platbou smoking smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2018 09:53
Nevím, jak v Maďarsku, ale na Slovensku podle neoficiálních informací stačí, když koupíš známku do půlnoci téhož dne, kdy jsi najel na dálnici. Je to prý proto, že se to vyhodnocuje jednou denně a kontroluje se jen datum platnosti známky a ne čas. Ovšem oficiálně musíš mít na Slovensku známku ještě před najetím na dálnici.

Nevím, jak se to vyhodnocuje v Maďarsku, ale slouží jim ke cti, že zavedli alespoň ten šedesátiminutový limit oficiálně. Já myslím, že je to i proto, že jinak by nemělo smysl prodávat známky na pumpách na dálnici.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.