Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 03. 2018 10:53
Zdravim

planujem trasu Bratislava - Brela, doteraz sme chodili cez rakusko, ale teraz zvazujem trasu cez madarsko. Cestujeme vnoci, preto sa chcem vyhnut tej novej rychlostnej ceste koli zvieratam, vraj ich je tam vela. Chcem ist smerom na budapest a potom zahnut dole, poza balaton. Je tato dialnica dostatocne odhradena od okolia? Vzdialenost a cas jazdy by mi vyhovovali, len sa obavam tych prebehujucich zvierat.

Vdaka
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 03. 2018 12:18
I na "ohrazené" chorvatské dálnici jsme "potkali" v noci srnku. Naštěstí byla v levém jízdním pruhu u středových svodidel a nejevila zájem nám vlítnout pod auto. Takže je potřeba" jet" podle hesla Nicka Cartera z filmu Adéla ještě nevečeřela: "Vždy ve střehu".
A je jedno jestli v Maďarsku nebo Chorvatsku.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 03. 2018 12:41
nová rýchlostná cesta je tiež oplotená, tak či tak sa zver dostáva na oplotené úseky cez pripájacie a odbočovacie pruhy, kamarát takto napr. rozbil Golfa na diviakovi za Viedňou......
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 03. 2018 17:43
... otázka je, jestli není víc zvěře na cestách v Chorvatsku ...

[forum.ceskedalnice.cz]
na tomto Foru si najděte příspěvek ze dne 10.11.2015 14:46:43 ... Dálnice A6 (Bosiljevo 2 / Rijeka)

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 07:34
Loni jsem viděl stádo prasat u dálnice (už za plotem) mezi Karlovacem a Zagrebem. Docela mě zatrnulo, ale byly v klidu. Spokojeně ryly v zemi.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 08:12
v chorvatsku som nic take nevidel, tak som bol vtom, ze tam zver nie je, a mal som strach z madarska, teraz sa mozem bat dalsich 500km smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 09:13
No ,zrovna teď o víkendu mi kamoš ,co spolu jezdíme do HR říkal,jak v Maďarsku na oploceném úseku viděl novou Fabii se Slovenskou spz pěkně rozsekanou. Podle rozsahu škod typoval na divočáka,nebo jelena. Za poslední léta se tam ta bezpečnost díky novým cestám a oplocením hodně zlepšila,ale na dovolenou by tudy prý nikdy nejel. Hlavně v noci to tam bývalo jako v zoo. Škoda,chtěl sem tu trasu letos vyzkoušet,ale jelikož jezdíme na noc,tak to asi neklapne smiling smiley.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 10:13
Ono s tou zvěří je to na pováženou skoro všude.
Např. i ve Slovinsku. Už jsem "při klasickém" objíždění u mezi Lenartem a Ptují viděl sraženého jelena. V noci. Auta ho objížděla. Je pravda, že tam široko daleko není žádný plot.
Někdy jedeš a nenatrefíš ani na ocásek, jindy jich bylo vidět pomalu" jak v zoologické zahradě". Ale mimo silnici. Záleží samozřejmě i na štěstí. Hlavně opatrně a předvídat!
Na autě mám už několik let nalepené umělohmotné "píšťalky". Věřím jim, že i ty pomáhají. Jejich "zvuk" snad odhání aspoň částečně zvěř od silnice. Teď mne napadlo pro zvýšení plašícího efektu: musím přikoupit a nalepit ještě jeden pár.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 14:36
Loni jsem jel poprvé přes Maďary a mohu pouze potvrdit, že pověsti o zvěři jsou napůl pravda. Nikde jsme nic naštěstí nepotkali(a to jsme jeli na noc), ale za ploty se to očičkama jen blýskalo. Ale jak píši, všechny nové silnice jsou oplocené a hlavně kvalita silnic je na super úrovni. Lepší cestou jsem zatím do HR nejel. Holt musí být člověk pro jistotu ve střehu ale alespoň nezaspí :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 17:30
Vloni jsem brzdil i očima před skupinkou selat. Až po zastavení jsem uviděl tu obrovskou bachyni. Nebýt těch selat, tak ji nevidím. Ta by asi skončila až v kufru. Bylo to u plitvic na staré asi v jednu ráno.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 18:38
Ja som síce rozbil auto pri ceste do HR u nás /srna/ ale nedávno som mal skoro čelnú zrážku s debilom v dodávke kde som "iba" ošúchal zvodilá . Po týchto skúsenostiach už osobák vôbec nechcem ale idem kúpiť nejakú opachu kvôli bezpečnosti .
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 18:48
Čučorietka, cencúl, piškať, to vím.
Ale co znamená opacha jsem si musel najít.
Doporučoval bych kolový obrněný transportér OT 64, možná by mohl na silnici i bez doprovodu s majáčkem. A když ne, tak nějakou Tatru. Ta na silnici nezná bratra. Ale ta spotřeba......trošku problém.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 19:57
... kabinet302 ... musím potvrdit, na Načeratickým kopcu jsem se s ním najezdil ...
v Maďarsku jsem na zvěř zaplať Bůh nenarazil ... jedno sele jsem zato odhodil u Rychtářova ...

smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 20:20
Bessy a jak jsi k tomu OT 64 na Načeratickým kopci přišel? U VÚ 9108 Znojmo tyto transportéry nebyly. Maximálně pár "hliníkových" OT 65. (maďarských - k tématu) Jelikož to byla motostřelecký pluk u motostřelecké divize, tak tam byly pásové OT 62. Taky dobrá volba jako opacha.. Ale v terénu jim BVP vždycky na VVP Libava zamávaly a byly v prachu.
Kdežto OT 64 na VVP Doupov tankům T 54M od VÚ 7368 Podbořany hravě stačily, když teda zrovna nezapadly v blátě. A že tam teda toho bláta bylo. A kvalitního!!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 20:33
... SZ ...
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 03. 2018 21:38
Opacha ako tu už niekto písal "budulínek " grinning smiley má svoje opodstatnenie , čo sa týka bezpečnosti fyzika nepustí .
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2018 11:03
tomkin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni jsem jel poprvé přes Maďary a mohu pouze potvrdit, že pověsti o zvěři jsou napůl pravda. Nikde jsme nic naštěstí nepotkali(a to jsme jeli na noc), ale za ploty se to očičkama jen blýskalo. Ale jak píši, všechny nové silnice jsou oplocené a hlavně kvalita silnic je na super úrovni. Lepší cestou jsem zatím do HR nejel. Holt musí být člověk pro jistotu ve střehu ale alespoň nezaspí :-)



A akou trasou si siel? Mne sa najviac pozdava M1 k Budapesti a potom M7 az do chorvatska.





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vpohodechalan (22. 03. 2018 11:04).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2018 16:08
vpohodechalan: z hlediska bezpečí před zvěří je to asi nejlepší, ale je to o slušnou porci kilometrů dál a tím pádem i pomalejší. Hodně z nás tady preferuje M85, M86, 86, M70.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2018 16:12
Dejff: google maps mi ukazuju rozdiel 33 minut, to som ochotny akceptovat ak to je bezpecnejsia trasa.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2018 16:21
Z hlediska zvěře asi ano. Ještě je potřeba počítat s tím, že kolem Budapešti může být provoz docela hustej. Pokud nepojedeš ve tři ráno smiling smiley
Ještě jsem zapomněl, ten rozdíl 130 km navíc není zrovna málo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dejff (22. 03. 2018 16:25).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2018 16:33
Okolo budapesti pojdem v pracovny den medzi 23:00 az 01:00 tak dufam ze to bude vklude prejazdne. Zatial som na 70% rozhodnuty pre trasu m1 -> m7.

Momentalne hladam info o tom, ci neprebieha este nejaka dostavba rychlostnej cesty ktora by skratila usek po 86, to by este mohlo ovplyvnit.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2018 17:11
Zdarec

jelikož se chystám na velikonoce na 5 nocí do HR stejně jako loni a pojedu jako vždy přes HU,tak pak když tak podám info,jestli je něco nového.
Zatím je faktem pro mě akorát to,že tankovat budu na MOLce na konci v HU,protože v HR to nějak víc hrotí letossad smiley(Takže v HR pouze na cestu zpět do HUsmiling smiley

[holtankoljak.hu]

[holtankoljak.hu]

Oproti HR-

[www.hak.hr]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2018 18:00
Jel jsem z Rakovníka přes Prahu na Blavu a Gyor, pak dolu přes Szombathely, Korméd přes tarou silnici na Lendavu, přechod Mursko Srediště a HR jsem najížděl u Varaždinu na dálnici (kupoval jsem tam ENC, proto jsem najížděl až tam). Pak hurá přes Záhřeb až do Živogošče...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2018 08:44
Borino, máš pěkný podpis thumbs up .. Zkoušel jsem to tady před léty zavést, ale moc se to nechytá.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2018 09:00
Bomiňo ja si ten podpis nezapinam, lebo vyzera zvlastne smiling smiley

-----------------------------------------------------------------------------------------
2013 Brela | 2014 Brela | 2015 Brela | 2017 Brela | 2018 (jul) Brela
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2018 09:31
Prečo, veď stačí napísať 5x Brela smileys with beer ...ináč brácha byl 2x v Brela Jakiruša a veľa sa jim páčilo.
Jinak přemýšlím tento rok také o cestě přes HU, po M8... cestách, ale ještě nevím, jestli pojedeme sami nebo 3 auta ve vláčku. Pokud 3 tak jak jsme zvyklí A,SLO,HR.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2018 09:48
Bomiňo-

Mě to přijde účelné třeba pro ostatní tady na foru.Pokus se chce někdo třeba zeptat na konkrétní místo,tak alespoň vidí komu napsat SZ.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 03. 2018 10:30
Ahoj.
Letos poprvé zkusíme jet přes Maďarsko. Ta cesta se mi líbí a už se na ní teším.
Bydlíme mezi Prahou a Plzní, tak jsme vždy jezdili na Budějovice, Linz, Graz a projeli jsme Slovinsko přes Lenart. Jenže ta cesta od nás dolů přes Příbram a Budějovice je hrozná. Přes den docela provoz a v noci je to jak na safari.
Navíc nevím jak to bude s nájezdem v Ptuji, jestli se bude nový úsek dalnice platit nebo nebude.
Slovinci jsou v tomhle směru nevyzpytatelní.
Tak jsem si to začal plánovat přes Maďarsko.
Od nás po D5, pak D1 a D2. Po M86 a 86 na Rédics, přes Lendavu a Čakovec.
Je to sice o 100 kilometrů víc. Ale časově a cenově naprosto stejně.
Jedeme druhý týden v červnu, už se nemůžu dočkat.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 03. 2018 10:51
Nevím zda je to pro někoho od Plzně správná volba, ale kdo jednou....Sám jsem tu cestu tvrdošíjně odmítal a dnes to je rituál. Tak je to i s cestou přes Bosnu s noclehem.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 03. 2018 12:22
hosa87:

Tvůj návrh: na Rédics, přes Lendavu a Čakovec

Máme vyzkoušeno: ze silnice č. 86 odpočit za obcí Zalabaksa na silnici č. 7416 přes Lenti, následně se napojit na M70, na sjezdu č. 2 sjet na hraniční přechod "stari" Goričan (silnice č. 7).

Má někdo osobní zkušenosti s výše uvedenými variantami? Jaký je provoz na hraničním přechodu Mursko Središće?

Myslím, že výhoda té námi vyzkoušené trasy je hraniční přechod s naprosto minimálním provozem.

Doufám, že se nezmění status přechodu "stari" Goričan.Ukazatele na silnici M70 ukazují sjezd na tento přechod jen pro nákladní auta, ale po sjetí na silnici č. 7 se již objeví ukazatele i pro osobní auta, navíc minulý rok byl tento přechod i na oficiálních internetových stránkách veden jako řádný přechod pro veškerou dopravu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.