Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 08. 2017 14:54
znovu od veci, ale na tému:

keď sme boli teraz v čechách, tak dcéra spočítala podľa počtu 10 korunáčok v mojej peňaženke, koľko krát môže ísť niekde na WC-ko smiling smiley .
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 08. 2017 15:35
To jako není v Madarsku dálnice? Bud su blbý já nebo někdo jiný.Naco jsou teda dalníční známky?confused smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 08. 2017 18:14
AJAXI NA DALNICI JE VSE.
smileys with beer
PSALI JSME O RYCLOSTNI SILNICI 110KM/H
ZDAREC
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 08. 2017 18:50
Takovou mapku jsem měl vytištěnou (a zalaminovanou :-) ) pro ostatní (manželka) kvůli wc, kolečko dotýkající se - benzínka je na cestě/dálnici, nedotýkající se je nutno sjet. Všechno by to měly být benzínky. Je to to orientační.


Re: Přes Maďarsko (2)
30. 08. 2017 19:16
Dnes bez známek Opava-Novalja 13,5h pohodove jizdy.Uh.Hradiště-Skalica-Bratislava-přez rakous do Sombantely- Lendava- Senj a trajekt na Pag.Pro mne dobra varianta
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 08. 2017 19:58
Nazdar Nedojede,
pokud se nacházíš v Novalji v kempu Straško, sděl prosím, jaká ke obsazenost toho kempu. Chystám se tam v tuto neděli vyrazit z Ostravy. Dík za odpověď.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2017 12:29
ajax: Můj příspěvek byl i v tom smyslu, že po klasické dálnicí (M1 a M7) nemá moc smyslu jet. Výhodnější je to po silnici pro motorová vozidla M85 a M86. Rychlostní limit 110 km/h, odstavný pruh není vyasfaltován, ale pokrytý kamínky, sem tam část odstavného pruhu vyasfaltovaná.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2017 14:49
Nazdar Lagane😊
Jsem v novém kempu Novis asi 5km od Novalje směr Lun.Ve Strašku jsem byl dnes na kole a celkem plno.To se muže dle mne o vikendu změnit.Mista bylo dost v neparcelovanem pod plotem kolem přijezdove cesty a delux parcely nad cestou od recepce dolu zaplněny napul.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2017 15:45
Nedojede,
děkuji za vskutku brzkou odpověď a přeji příjemný pobyt v kempu Navis.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2017 16:39
Lagane dik a Tobě pěknou cestu.Jinak snad počasi vydrži.Planujem tak 14 a do Novalje jezdime skoro denně.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2017 14:18
Jen něco málo.I v Maďarsku už je dvacátéprvé století a k tomu odpovídající vymoženosti třeba v podobě stacionálních
radarů.No a některé poštovní zásilky v podobě zalepených a patřičně orazítkovaných obálek chodí neskutečně rychle.Kupodivu tam není poděkování za vaší návštěvu této země,ale vyplněná složenka s patřičnou částkou a ve srozumiteném našem jazyku sděleno,jak s touto složenkou máte naložit.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2017 15:15
Na stacionární radary odpovídá 21. století záležitostmi jako POI nebo Waze :-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2017 16:24
... Vašku, s lítostí se tážu ... kolik ?

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2017 17:37
Jeden stacionárny radar je napríklad v dedine Kálocfa, v smere na Rédics. Je to pri takom čudnom elektrickom stľpe.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2017 08:26
Bessy na silnici s číslem 81 a jak mi bylo sděleno,měl jsem 81 místo 60 a částka 30 000 Ft..Chybička se někde vloudila
skutečně si toho nejsem vědom kde,ale v žádném případě to nebylo město či vesnice.Jízda po M 6 mi připadala únavná
tak jsme si chtěli užít trochu půvabu venkova,takže někde mezi Székesfehérvárem a Győrem.No,ale i to patří k jistým půvabům dovolené i když taková maďarská husa na talíři působí příznivěji,než nepůvabná pošťačka s obálkou v ruce.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2017 07:16
Tak na tom úseku jsou 2 pevné radary a jsou to rapmy,takže jsou dobře viditelné i navigace je mají poznačené. Podle rychlosti bych to tipnul na Sored,je to před odbočnou do obce, [www.google.cz] takže proto snížení rychlosti. Mapy google tam tu rampu ještě nemají zachycenou [traffihunter.hu] Místí to dobře znají a tudíž už z dálky vidíš,jak všichni brzdí. Já tama taky jezdívám do Řecka nebo Bulharska.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil t152 (03. 09. 2017 07:20).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 09. 2017 17:37
A byla to jen pokuta, nebo i nějaký poplatek právní kanceláři, jak to bývá při nezaplacení dálniční známky?
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2017 11:36
Je to pokuta a odpovídá ceníku zveřejněném i na našem netu
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2017 12:46
t152 Asi máš pravdu,protože uvedená kilometráž měření odpovídá a protože není přiloženo argumentační foto,jsem na vážkách,zda omezení rychlosti tak jako je tomu u nás,nekončí křižovatkou,ale až následnou značkou.Zdaleka nejsem ideál,ale trochu mě mrzí,že bych tímto způsobem a takto veřejně tahal čerta za ocas.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2017 13:19
Pokud si to projedeš mapama dál,tak je ukončeno značkou: konec všech zákazů,takže i toho zákazu předjíždění. Ta omezená rychlost nekončí křižovatkou,protože za ní je další značka s 60 a mezi tím je nyní ten pevný radar. Naštěstí ti maďaři nejsou až tak pitomí,aby dávali radary na rovné a přehledné úseky,kde každý valí 110 i více. Jsou umístěny bud v úsecích,kde je odbočka a zpomalení rychlosti a nebo v obcích.Navigace na to dopředu upozorňuje. Škoda,žes to přehléhl.Za ty peníze by byl víkend v termálech.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2017 18:49
Ano já už vím,tak jako teď už vím co je to super radar pod názvem VÉDA a jeho schopnosti..Tu cestu znám z časů minulých,takže navi byla vypnutá.Na tuto zemi ale nezanevřu,kus husy ,kachny ,nebo klobásy na talíři,potlačí tu trochu rozčarování,cože jsem to spáchal a termály netřeba komentovat.smiling smileyA konec abychom nedostali přes ústa
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2017 19:19
Vašku, jak dlouho mám trnout, zda také něco nepřijde... aneb jak rychle ti to přišlo?
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2017 20:12
12 dní,ale jak na to tak koukám a hrabu se v tom(náš net),tak promlčecí dobu v celé EU rozšířili na dva roky.Jen dodám,dnes jsem dal bance příkaz k úhradě,jen mě trochu zaskočila ta osluhující dívenka slovy-to už jste dnes druhý.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2017 08:16
Cesta s pátka na sobotu přes Madarsko na pohodu. Asi u ní zustanu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2017 13:49
Ahoj Ajaxi, léta jezdíme klasiku s objížďkou Slovinské dálnice, přes Maďarsko jsem jel asi před 10 lety. Na příští rok ji po referencích tady na foru, začínám zvažovat. Jakou trasu jezdíš?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2017 13:59
Neblázněte, to už nás tam bude jezdit moc grinning smiley
Kdo pak bude přispívat do rozpočtu Rakušákům (na známkách a radarech)? Tolik radarů meziročně přistavěli, s IG-L se také pěkně snaží... a vy chcete jezdit přes HU.
Nicméně i Maďaři to s těmi radary pochopili..
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2017 15:17
Tuto trasu jsem jel porvé na doporučení známého. Výchozí bod Břeclav. Bratislava, Gyor m15 poté odbočit směr Szombately Zhruba 20km před Szombately odbočit na Sarvar č.s. 84 poté na 74. Držíš se cedule Nagykanizsa atam najedeš na dálnici H7 směr HR. Chce si to proštudova v mapách.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2017 13:16
Já stále jezdím podle pokynůsmileys with beer Bessyho. Nikdy mě nezklamal. Letos koncem srpna o5.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2017 17:26
Nedá mi,abych se taky nepodělil o své zážitky při průjezdu Maďarskem.Jel jsem poprvé,tak že bez zkušeností.Cesta tam čt.31.8.po M15,M1,81,M7 chtěli jsme namočit nohy v Balatonu.Tolik kamionů jsem po cestě do HR ještě neviděl,dalo se jet jenom levým pruhem od Rajky až po Gyor, protože pravý pruh byla jedna souvislá kolona kamionů.Nic příjemného,při nastavených 135 na tempomatu mě pořád někdo problikával že zdržuju.Tak jsem to vzal po 81 ale moc jsem si nepomohl,protože ve městech se na mě lepil kamion asi se mu 53 zdálo pomalu.Ale abych si jenom nestěžoval, tak na M7 už pohoda.Jel jsem přes den.
Cesta zpět ne.10.9,jsem chtěl vyzkoušet "kratší"trasu M70 ,86,M86.....Taky přes den.Žádné kamiony (asi neděle) ,ale na M86 na každém druhém mostě prěs "dálnici" policajti s radarem.No a 110 je na tu cestu fakt málo.Taky jsem tam postrádal nejaké odpočivadlo a o benzince ani nemluvím.Tak uvidíme.No a aby toho nebylo málo tak se mě podařilo před hranicí přejet odbočku na Lenti a najednou jsem byl v Lendavě bez známky.Tak asi mám čekat pozdrav ze Slovinska?Nemá někdo zkušenost?
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 09. 2017 07:37
zbynaz,pokud tam někdy ještě pojedeš,hlídej si z M70 výjezd na Torniyszentmyklos,pak by si jel správně dál na Lenti
[www.google.cz]
edit:ještě dodám,je to výjezd č.18

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (12. 09. 2017 07:58).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.