Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2016 08:40
dal jsem si tu práci,obětoval jsem pět minut času a spočítal jsem průjezdní trasy přes Madarsko.Použil jsem plánovač v Mapy.cz. Začátek trasy: SK/HU dálniční přechod Rajka. Konec: dálniční přechod HU/HR Goričan.
Trasa Bratislava-Budapest (po M1,M0,M7)-Goričan 386 km 3:29 hod
Bratislava- Mor-Székesfehervár-Goričan 317 km 3:25 hod
Brat.- "86" přes M85/M86-Szombathely-M70-Gor. 257 km 3:33 hod
Bratislava- Czorna-Sárvár-Kezsthely-M7-Gor. 312 km 4:03 hod (já to sjel za 4 hod vč. 30 min celkem přestávky)

Výsledek: trasa po "86" při využití M85/M86 po dostavbě bude bezkonkurečně nejrychlejší a nejkratší trasa přes Madarsko
Pro porovnání : Wien-Graz-Macelj (vše po dálnici) 298 km 2:53 hod
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2016 19:40
Škoda, že jsem tohle níže nevěděl dřív a řídil jsem se tou blbostí, že se v H nevyplatí tankovat ;-(


jorgos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to dollpa:
> jak muzes napsat takovy nesmysl, ze se v H
> nevyplati tankovat! vzdyt je tam benzin o 3 az 4
> Kc levnejsi nez v HR!
>
> to black9:
> 29.8. se uz dalo v Redicu na MOL tankovat



Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Aktuální ceny benzínu, nafty a LPG v Evropě
> [www.bmwmotoclub.cz]
>
> [www.tolls.eu]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 08. 2016 23:01
Tak jsem se dnes ráno vrátil.
Kdo najíždíte do HU přes AT (49, 51), tak na 49 je objížďka přes Oberweiden (ta tam byla již 16.8.). Nově je uzavřen i kus hned za Břeclaví u Reinthalu, z ČR se odbočí na 47 a pak vlevo po místních komunikacích (čerstvý asfalt posypaný štěrkem). Vše v pohodě sjízdné i pro mirkův obytňák...
Zpět jsem vyzkoušel variantu pak do AT a po 50 z druhé strany jezera... suma sumárom opět zoo. Jednoho již přejetého zajíce jsem také přejel, asi třikrát srnka atd. Letos je asi opravdu dost zvěře. Navíc, na můj vkus je na té 50-ce hafo malých kruháčů... někde nějaká 30km/h - ofrézovaná vozovka atd. Za mě osobně letos raději nájezd z AT po 49, 51.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2016 07:41
To: Aleš 80 : Ptal ses na NAFTU.
Tak Jsem ti odpověděl.
Tankuji NAFTU.
Ti pisálkové co mě napadají za blbost ať si pořádně přečtou na co ses ptal.
Na benzín ne.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2016 07:47
jorgos napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to dollpa:
> jak muzes napsat takovy nesmysl, ze se v H
> nevyplati tankovat! vzdyt je tam benzin o 3 az 4
> Kc levnejsi nez v HR!
>
> to black9:
> 29.8. se uz dalo v Redicu na MOL tankovat


To: JORGOS
Nenavážej se do mě.

Ptal se na NAFTU.
Psal jsem to výš.
Tak se podívej pořádně.
Než začneš tlachat nesmysly
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2016 09:12
Devcata,presunte svuj spor do vlakna "ceny paliv cestou do chorvatska"
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2016 13:30
Už to nebudu komentovat.
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2016 17:26
To Dollpa: já se neptal, to se ptal Radomír smiling smiley
Ale udělal jsem chybu, že jsem si pořádně nepřečetl, že jde o naftu a vzal jsem si z tvého příspěvku jen informaci, že v HU se nevyplatí tankovat.
No nic, v pohodě, nic se nestalo!!! :-)

To Bessy: Tobě díky za info o Starym Goričanu - skvělá pumpa, klid a pohodový hraniční přechod! yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 09. 2016 19:24
Aleš 80 ... není zač ...
a přídavkem malý pitaval od mýtnice na starý Goiričan, cestou domů ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 09. 2016 15:33
tak včera sme tade šli a uvedomil som si to na poslednú chvíľu, asi už bolo neskoro. Takže čakám list sad smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2016 19:24
Bessy - krása :-). Myslím, že jsem se před dovolenou nějak dostal ke tvému videu na youtube, kde je natočená cesta přes Stary Goričan. Trochu mě to mátlo, že je nalevo od dálnice a že INA je ještě před hranicemi, ale po znovu nahlédnutí do mapy jsem zjistil, že se jedná o cestu z HR :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2016 08:43
black9 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nedávno jsem na některém foru dočetl,že čerpací
> stanice MOL Rédics je v rekonstrukci. Pokud jste
> tudy někdo nedávno jeli,budu rád za info,jestli je
> už otevřená. Vyjíždíme na Brelu 2.9. Díky.

MOL Redics byl myslím otevřený i během rekonstrukce. Já tam tankoval 17.8. a to ta pumpa vypadala že je zavřená a probíhal tam čilý stavební ruch.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2016 16:49
Prosím pěkně, budu se vracet domů přes HU bez jejich dálniční známky. Slovenskou mít budu. Z Mosonmagyarováru pojedu přes Rajku a co nejdříve chci najet na slovenskou dálnici. Nevíte, odkud je zpoplatněna maďarská M15 při pohledu jako bych jel z SK do HU? Nechci se dostat do situace, že 100 metrů před hranicemi HU/SK (odbočka z Rajky) najedu na M15 a vyhmátnou mě.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2016 16:55
Bohužel oficiálně od hranic... takže nájezd až v Jarovcích smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 09. 2016 21:47
Děkuji.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 10. 2016 21:13



Tak tohle přesně taky řeším, neboť jezdím tam velmi často do maďarských lázní. Nyní jsem tam viděl při příjezdu ze Slovenska jak v protisměru přesně na hraničním přechodu stáli s vozem Videokontrol a odstavovali tam vozy. 150m za hraničním přechodem je elegantní přejezd na silnici č150 od Rajky. Pokud by to bylo již od hraničního přechodu podle Google map je ještě možno přejet na silnici č.150 přímo na hraničním přechodu. Ovšem to je jen podle Google maps. Otázkou je zda je to průjezdné reálně v souvislostmi s dopravním značením na místě.Přímo na hraničním přechodu jsem okamžitě odbočil do pravého pruhu pro nákladní vozy a dostal jsem se k vahám, kde svítilo červené světlo, a to trvale na obou vahách..... no jestli je to košér nevím. Couvl jsem asi 15m, Kde byl přejezd zpět do pruhu pro osobní automobily a pokračoval k tomu přejezdu na 150 tku asi 150m za hraničním přechodem.Přímo z hraničního přechodu je spojka na 150tku. Jenže taky bych porušil předpisy. Jediná možnost je sjet skutečně asi ještě na Slovensku



Upraveno 3krát. Naposledy upravil dada211 (01. 10. 2016 21:19).
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 10. 2016 21:54
Není zbytí, v tomhle případě,je to jak napsal Slavkov ...Jarovce , Rusovce exit již před hranicí HU....nebo vignete 10e na 10 dní.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 10. 2016 22:20
Ještě bych se rád podělil o zkušenost,kdy jsme projížděli starý Goričan 17.9. ...osádka auta tři muži,proto jsem měl určité obavy....byly zbytečné,celník se jen otázal "kuda" a řidič mu odpověděl...Makarská riviéra a bez problémů se pokračovalo v cestě.Když jsme se vraceli 24.9. zňela otázka na celnici st.Goričan...Češi? Ok a jelo se k domovu.
Jinak myslím že cestování k Jadranu přes Maďarsko je již na velmi dobré úrovni,myslím tím starou 86ku.Až ty rychlostní komunikace dokončí,asi mi bude chybět ten styl jízdy po okrskách,bude to jen dálnice, dálnice a mónnotonost jízdy.

......................................................................................vjerni Adriatic
jo
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 10. 2016 08:08
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Až ty rychlostní komunikace dokončí,asi mi
> bude chybět ten styl jízdy po okrskách,bude to jen
> dálnice, dálnice a mónnotonost jízdy.

Stále máš možnost jezdit po okreskách. Dokonce se ujalo jakési retro a jezdí se po "staré cestě" i v Chorvatsku.
Dálnice se jmenují tak proto, že jsou určeny pro daleké cestování. A jízda cca 1.000km je přece dálková túra.

Kdo se na dálnici nudí, tak tam nepatří, nechápe totiž že dálnice má své kouzlo. Samozřejmě, že se nám to tupí byrokrati snaží znepříjemnit, seč můžou. Kdysi se po M15 (což není dálnice!) jezdilo zdarma až po Mosonmagyrovár. Slováci dělají naprosto stejné obstrukce i při návratu na D2. Na hraniční čáře udělají zpomalovací pruh a kontrolují nálepky. Třikrát fuj! Ještě že Chorvati jsou velkorysejší a nepostavili mýtnou branu na hraniční čáře...

P.S.
Maďaři finišují s M86, tak "nuda" opravdu začne (snad příští rok).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 10. 2016 09:32
Jízda cca 1000 km mi nepřijde jako dálková, pokud je to cesta za odpočinkem a poznáním. U komerční cesty to je něco jiného. To už 300 km považuji za dálkovou. Dálnice je přínos i pro ty co ji zrovna nepoužívají. Na dovolenou jezdím co nejlevněji a ušetřené peníze použiji na plánovanou přestávku s přenocováním u nějakého přírodního, nebo historického úkazu, případně nějakou jinou raritu.
Každý jsme jiný, někdo u domu položí cihlu na plynový pedál a v cíli ji sundá, zkontroluje, zda to letos bylo v rekordním čase. Takový malý splašený bufet. Jiný ochutná místní kuchyni a to lze asi pouze mimo dálnici. Na dálnici přežije jen Fast Food.
Těší mě, že většina jezdí po dálnici, jinak by se ze všech restaurací staly Fast Foody(Rohlenka s táckem). Všude by byly fronty. Na Rohlence zastavím skoro pokaždé, když je pro mě dálnice pracoviště a spěchám.
Jinak, každému jak je libo. Mercedesem, Dáčijí, po dálnicí s krabičkou, nebo bez ní. Hlavně ve zdraví a s toleranci.
jo
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 10. 2016 11:41
Košík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jízda cca 1000 km mi nepřijde jako dálková, pokud
> je to cesta za odpočinkem a poznáním... Na dovolenou jezdím co nejlevněji a
> ušetřené peníze použiji na plánovanou přestávku s
> přenocováním u nějakého přírodního, nebo
> historického úkazu, případně nějakou jinou
> raritu..
> Jinak, každému jak je libo. Mercedesem, Dáčijí, po
> dálnicí s krabičkou, nebo bez ní. Hlavně ve zdraví
> a s toleranci.

Správně, jezdím do Chorvatska ("jugošky"winking smiley od roku 1984. S papírovou mapou na klíně jsem si užil skoro všechny možné varianty cesty. Dálnice byla jen kousek mezi Zagrebem a Karlovacem. Od nepaměti nás silně znevýhodňovala státní politika umělého kurzu koruny vůči ostatním měnám. To vedlo k improvizovanému nocování na trase.
Máš pravdu, když se těch tisíc kilometrů rozdělí přestávkami na kratší úseky, už to není "dálková" cesta. Uvítal jsem zprovoznění chorvatské dálnice, protože se to nyní dá zajet s odpočinkovými pauzami za 16 hodin (12 hodin čisté jízdy - na Makarskou - cca 1.200Km). A nejen z toho důvodu, ztratilo pro mne loudání po vnitrozemí svůj půvab. To si může dovolit ten, kdo plánuje pobyt na dovolené na několik týdnů. Mých deset dnů je příliš málo na to, abych ztrácel čas návštěvou památek a jiných atrakcí. Jen jednou a naposled jsme to zkusili projet s denními přestávkami od Julských Alp, přes Istrii až do Ulcinje. Ale měl jsem z toho takový guláš dojmů, že jsem napoznal, odkud mám všechny diapozitivy...
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 10. 2016 19:02
jo. Tak nějak.thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 10. 2016 19:32
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdo se na dálnici nudí, tak tam nepatří, nechápe
> totiž že dálnice má své kouzlo.

Já teda opravdu nechápu, jaké kouzlo dálnice může mít!? Takže se rád nechám poučit (a nezaměňovat, prosím, slovo "kouzlo" se slovem "význam", nebo "přínos" ). yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (02. 10. 2016 19:38).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 10. 2016 19:37
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To si může dovolit ten, kdo plánuje pobyt na
> dovolené na několik týdnů. Mých deset dnů je
> příliš málo na to, abych ztrácel čas návštěvou
> památek a jiných atrakcí.

Pokud je pro někoho dovolená jenom o tom, jak se co nejrychleji dostat na pláž, tam se válet, "tvých", deset dní a potom co nejrychleji domů, tak to pro něho jistě ztráta času bude. V tom případě ovšem nechápu, proč ten dotyčný jede autem a neletí letadlem, které je tam ještě rychleji. grinning smiley
jo
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 10. 2016 20:30
To se nám Peťas pěkně rozjel!

I když by to mělo být obráceně, ale já si v pokročilém věku více vážím svého času. Zážitků z vnitrozemí mám habaděj, tehdy to bylo jednodušší, protože Jugoslávie nebyla rozparcelovaná na pidistátečky. To je další, dosud neuvedený důvod, proč mě vnitrozemské památky (a tzv. turistické atrakce) nemotivují k zastávkám. To zažil každý, kdo se např. zastavil na Plitvicích...
Dálnice je pro mne nástroj, jak dosáhnout cíle. Doma po dálnicích toho moc nenajezdím, má to pro mne i nádech exotiky. Ona ta dálnice směren na jih od Bosiljeva II má svou neopakovatelnou atmosféru.

K moři a zvláště od moře nesprintuji (viz 16 hodin na cestu). Čas jsou peníze a to platí o výjezdech mimo republiku 27-mi násobně (to je kurz Kč/€). Cílem není válet se na pláži, ba naopak. Auto na dovolené nezakrývám plachtou a pneumatiky papundeklem. Moje oblíbená Dalmacie nabízí od Šibeniku, Splitu až po Dubrovník spoustu možností. Moře i výlety do hor se zapomenutými vesničkami. Protože jsme jezdívali před nebo po sezóně, tak to s ležením u vody nebylo jednoduché.

Každý svého štěstí strůjcem.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 08:51
Jo. Víš, že těm velkorysejším Chorvatům zaplatíš za projetí od Maďarských hranic do Ploče, tam a zpět, skoro jak za roční známku. Já tam jezdim 2x do roka.
jo
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 09:40
Košík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo. Víš, že těm velkorysejším Chorvatům zaplatíš
> za projetí od Maďarských hranic do Ploče, tam a
> zpět, skoro jak za roční známku. Já tam jezdim 2x
> do roka.

To mi neříkej! Ne "skoro" ale více (!) než za naši roční známku. Když to vysvětluji tamnímu mému ubytovateli, tak nevěřícně kroutí hlavou.
Máme na vybranou: jet po "staré" a riskovat možnost že nás skasíruje místní policie na nesčetných radarech a úsekovém měření - nebo platit na dálnici jejich šílené cestariny. Prašť jak uhoď.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 10:00
Chorvatská dálnice za ty kuny stojí - je kvalitní.
Akorát kuny nestojí za nic , jsou uměle nadsazené ,tak 1kč - 1kuna , ale přejme to Chorvatům , musí si přece vydělat , nejsou to žádní boháči ,ale dobráci.
Přes Madarsko jsem jezdil za starých časů , ted jenom do lázní.

...poslední zvonění...
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 10:56
...poslední zvonění...

hovoříš jako kdyby si sám určoval i jednání vedení ČNB k současné divné situaci ohledně omezení kurzů, měny atd.
Vzpamatuj se člověče. thumbs up smiley
Kdo jsi že všemu tak rozumíš ?spinning smiley sticking its tongue out I v Chorvatsku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 11:30
Přes Maďarsko (2) ??? eye rolling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.