Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 16:43
Tak, tak, po této souběžné cestě, v Letenye u kostela doprava, po sedmičce na starý přechod Goričan. V opačném směru je to z Letenye na Lenti. S těmi dodatkovými cedulemi. Polodálnice M15 i M70 byly zdarma jen pro osobní automobily do 3,5t, autobusy potřebovaly e-matricu již před touto poslední úpravou. Kamiony platily automaticky skrz elektronické mýtné.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 17:02
Další důvod to jet "od Břeclavi" přes AT / HU a ne přes SVK / HU... až pak přes Fertőd smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 18:35
Určitý argument to pro některé je. Rakouská silnice B49 (B47 - Reintal - Hohenau - Angern - Marchegg - Bad Deutsch Altenburg -B9) přes Moravské pole je poměrně slušná a s mírným provozem. B9. Každopádně se takto objíždí Vídeň i Bratislava. S tím, že mimo obce v Rakousku platí limit 100 km/h. Kdo chce pak nechce jet přes Břeclav, ale přes Mikulov, pak má možnost z B49 opustit v Suchých Krutech a přes Zistersdorf (těžba ropy) se napojit na brněnskou B7 na světelné křižovatce na obchvatu Wilfersdorfu. Alternativně pak lze po B49 dorazit až do Reintalu, zde kousek po B47 zpět na Vídeň a pak využít relativně nový lokální přechod Katzelsdorf - Valtice (úzká nová cesta/minimální provoz). Pro toho, kdo by jel přes Bratislavu po slovenské straně, tak se přes řeku Moravu dostane po mostě mezi Hohenau an der March (B49) a obcí Sekule (stará bratislavská silnice č.2). V noci je kvůli ochraně ptactva však most uzavřen.....Bližší detaily však asi již nepatří do maďarského vlákna.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 19:33
10 denní známka stojí necelých 300 Kč - není lepší si ji koupit?

V červnu 2015 má být v provozu kompletní úsek M15-M1-M85-M86 od hranic SK-H až k obci Szilsárkány jižně pod Csornou. Tedy včetně obchvatu Csorny. Rajka - Szilsárkány

V létě 2016 už snad nebude vůbec co řešit - měl by být v provozu celý úsek mezi Rajkou a Szombathely. Rajka - Szombathely 2016 Cesta mezi BA-Jarovce a Szombathely po placených silnicích bude 150km dlouhá a trvat okolo hodiny a čtvrt a neplacených bude 140km dlouhá a trvat přes dvě hodiny.

A samozřejmě ti jedoucí na Goričan mohou v klidu využít M70.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 19:51
Není lepší si ji koupit.... Když jedu přes HU, tak po placených dálnicích prostě jet nechci. Obchvaty měst, byť jsou to dálnice neberu jako jízdu po dálnici.

No je to jejich volba... Nějaká doprava se jim vrátí zpět do měst.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (02. 01. 2015 19:54).
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 20:06
Nám ta desetidení matrica nebude stačit,museli bychom sáhnout po měsíční....ta vychází cca 460kč.
[www.mosonmagyarovar.cz]
No uvidíme jak to bude,ale 86 jsem jezdil rád grinning smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 20:31
To je věc skutečně věc volby (i názoru), viz i předchozí dlouhé diskuze....Proto jsem komentoval jen bezplatné varianty po 1.1.2015..Pravda je, že výstavba dálnice M86 běží rychlým tempem, ale tak rychlé to nebude.

V současnosti úseky ve výstavbě:

M86: Szilsarkany – Csorna-východ 12.5km (červen 2013 - červen 2015)
M86: Szeleste – Hegyfalu 7.5km (říjen 2013 - říjen 2015)
M86: Hegyfalu – Szilsarkany 33.4km (říjen 2013 - léto 2016)

M85 mezi Csornou a Györem:
M85: Rabapatona – Györ (M1) 6.8km (červen 2013 - květen 2015)
M85: Csorna-východ – Enese 6.0km (červen 2013 - červen 2015)

Tzn., že do roku léta 2016 by měl hotový kompletně úsek mezi Csornou a Szombathely. Hotová bude i dálnice M85 mezi Csornou a Györem. Úsek E65/silnice číslo 86 mezi Mošoní a Csornou dálnicí doplněn ještě nebude (tzn. přímé dálniční propojení s M15). Možná je i problém nedaleký národní park Hansag. Pravdou je, že tento úsek stávající silnice je celkem bezkolizní, v úplné rovině, s možností předjíždět, jen dvě obce Jánossomorja a Bösárkány. Tranzit kamionů nad 20 tun je tam zakázán. Byť lokální provoz tu je, neboť směrem na Jánossomorju od Mošoně je průmyslová zóna. Nemyslím si, že objížďka po dálnici přes Györ. Samozřejmě, kdo si koupí už dálniční známku a pojede trase E65, tak by to přes Györ objel. Hlavně v noci.

M86 povede od Mošoně a u Szombathely bude končit. Bez pokračování na jih. Od rakouských hranic u Köszegu se napojí dálnice M87 (2020?). Do roku 2018 by měla být rozšířena i polodálnice M15 o chybějící druhý pruh.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 20:47
Olink napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... Kdo chce pak nechce jet přes
> Břeclav, ale přes Mikulov, pak má možnost z B49
> opustit v Suchých Krutech a přes Zistersdorf
> (těžba ropy) se napojit na brněnskou B7 na
> světelné křižovatce na obchvatu Wilfersdorfu.
> Alternativně pak lze po B49 dorazit až do
> Reintalu, zde kousek po B47 zpět na Vídeň a pak
> využít relativně nový lokální přechod Katzelsdorf
> - Valtice (úzká nová cesta/minimální provoz).

No, když už to tu řešíme, tak zrovna přes Poysdorf bych to asi nejel, tam se člověk potká se všema, co jedou dálniční variantu... a semafory ve špičce thumbs up smiley Cesta Katzelsdorf - Valtice je samozřejmě funkční, nicméně hlavně pro neznalé napoprvé a v noci asi nic moc... osobně než Mikulov - Valtice, tak opravdu raději přes Břeclav ... samozřejmě, pokud to člověk nechce spojit s návštěvou Lednicko-Valtického areálu grinning smiley
tongue sticking out smileyRe: Přes Maďarsko (2)
02. 01. 2015 21:30
Uvedl jsem jen alternativy k BV, že jsou možné. Záleží na osobních preferencích a termínu cesty. Na maďarském vláknu jsem trasy přes Marchfeld i Weinviertel bral jen okrajově. Při použití B49 je BV základní možností.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 01. 2015 18:06
Pak tedy pojedu zase pod Vídní na A3, S31, Köszeg a Szombathely.
Nebo Bessyho cestou, z A2 na 138km sjet na Fürstenfeld a Körmend.
Dotaz pro Bessyho. A co v Rönöku vpravo na Öriszenpéter do Zalalövö zkoušel jsi to?
Já to jednou při cestě zpět vzal rovně přes křižovatku na 86 z Lenti na Örisze.... a ještě zkratkou přes Szattu ale kus nebyla silnice jen šotolinová cesta v lesích. Na cestě stála srnka a vypadala jako když poprvé vidí auto.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 01. 2015 20:01
... Karle, nezkoušel ... jen jsem několikrát uvažoval o tom ... za Heiligenkreuzem tradičně po 66 na Rönök a pak to střihnout dolů ... ale až za Zalabaksu [www.rajce.net]
... jen nevím, jestli tam není cestou nějaké chráněné území ... a taky mě trochu znervózňuje to, jestli to tou zkratkou nebude časově náročné ...
... z hranic A / HU, po 66ce do Kormendu, dále po 86 po Zalabaksu ... Lenti ... Tornyiszentmiklos ... Goričan
... to šlo rozumně za 1,5 hodiny ... navíc teď už by to mělo z Kormendu na Goričan jen profičet ... asi takto ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2015 17:11
Přesně touto cestou jsem jel v 2010 a je to asi o 20 km kratší než přes Körmend. Ale někde u Szatty byla ta šotolinová cesta lesem. Mohl jsem si to dovolit Favorit r.v. 1992 jde ještě opravit kladivem a vázacím drátem což např u Fabie u které mi další rok cestou dvakrát hořel motor nejde. Asi pojedu přes Köszeg páč mi těch mejch 47kW nestačí na ty táhlý kopce na A2 pod Wiener Neustadt.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 01. 2015 21:38
Zajímala by mě Vaše osobní nejlépe loňská zkušenost,již výše se oní psalo a i Olink ji zmíníl.Jedná se mi o bezplatnou trasu a hlavně o úsek který neznám, Sárvár... Vasvár...Zalaegerszek.Jak kvalitní je tam vozovka a vůbec dojmy s tohoto úseku?
[www.mapy.cz]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 01. 2015 22:38
To Kopera:
Ja som siel tu trasu 2013 a mozem kludne odporucat. S vynimkou useku nizsie, kde na jednom kusku to bolo trocha hupavejsie, neviem uz ale kde presne (ale inak nic hrozneho a aj to len asi max 5 km) to bola fajn cesta. Po napojení na E66 je to uz uplna lahoda.

Úsek (Besce... - Kám)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 01. 2015 13:26
To Kopera:
jel jsem tuto trasu 06/2013 a 06/2014 tam i zpět a mám ji v plánu i letos yawning smiley . Cesta je v pohodě a v červnu se slabým provozem. Můj popis z 2014 v četně mapy trasy tady: Přes Maďarsko 2014 . Myslím že máš navigaci TomTom, tak by nebyl problém přeposlat průjezdné body yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (08. 01. 2015 13:29).
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 01. 2015 17:01
namazuma a Kamil díky za informace,to jsem potřeboval vědět...už mě v Maďarsku překvapily úzké a nerovné cesty poblíž obce Bukfurdo,proto se chci do budoucna vyhnout dobrodružství,které nemám v plánu.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 01. 2015 17:02
Také potvrzuji průjezdnost výše uvedené trasy.thumbs up
Bezproblémově se dá jet i z druhé strany (podél) řeky Rába tj. Sárvár - Rum - Kam - Vasvár... také mám osobně projeto.
Ta "Kamilova" trasa elegantněji objíždí Sárvár, kvalita silnic je srovnatelná...

Mimochodem, řeka Rába je i pěkný vodácký zážitek... krásné meandry atd.... bohužel zrovna v tomto úseku je pod Ikervárem elektrárna, kde se přenáší...
Rábu křižuje i 86-ka pod Körmendem smoking smiley ... kdyby někdo chtěl vybalit člun grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2015 10:27
a je teda od rajky po mosonmagyarovar po novom spoplatnený? mam z toho vrtuluconfused smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2015 13:11
Jsem také zvědav,ale vypadá to,že to asi zpoplatnili,sleduji to i na jiném fóru.Vylepšili i cenu známek pro některé typy vozidel,konkrétně se to týká i mne,tedy obytných aut,jen tak dál,Euro,dálnice postupně jde ta EU dopředu k vylepšení našeho života obyčejných lidí thumbs down

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2015 19:15
Aktuální mapy pro igo, při nastavení ať se vyhýbá placeným cestám, už navádí mimo ty zmiňované úseky.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2015 21:20
neviem ci to tu uz je, ale hodi sa to do temy:

Ceske Lamborghini na madarskej dialnici
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2015 21:30
takže je i pro letošek M70 na Goričan pro os.vozy bez poplatku???

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2015 21:37
Lamborghini na madarske M7, rekord 336 km/h, to je pak skutečně velmi rychlá varianta.....Někdy prostě pekelná smůla tyto lidi potkat na cestách........
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 01. 2015 21:45
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> takže je i pro letošek M70 na Goričan pro os.vozy
> bez poplatku???


Podle mě bohužel už s poplatkem.
mapa
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 01. 2015 19:55
... souběžně s M70 ( Tornyiszentmiklos / Letenye t.j. 19 km ) vede komunikace č. 7538, po které se jede o 10 km / hod pomaleji ...
... pak z Letenye 3 km po komunikaci č. 7 na " starý " Goričan ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 01. 2015 20:04).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 01. 2015 10:16
No, ono pokud se pojede po 86-ce již před Szombathely (ve směru od Csorny) , tak tam je také zpoplatněný úsek (86-ky).
"Bessyho" trasy AT - Kőszeg - Szombathely se ten zpoplatněný úsek 86-ty nedotkne... a pak asi opravdu objet jen ten kousek M70...
Za mě osobně, v této konstalaci na klasické trase po 86-ce, již raději na Sárvár, Vasvár, a dolů po 74-ce do Nagykanizsy a po staré 7 na "starý" Goričan... zároveň se vyhnu úseku okolo Zalalövö. smoking smiley
Respektive, jak jsem psal již dříve, s ohledem na zpoplatnění M15, M1 u hranic s SVK, tak raději od Břeclavi přes AT (49, 51) - Pamhagen - Fertőd - Sárvár...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 01. 2015 12:03
... Slavkov ... mrknu na tu trasu ( 74 ) ...
mám ovšem zato a loni tomu už leccos nasvědčovalo ... že 86 bude jedna z nejlepších ( co do kvality ) komunikací v HU
pravda nemám Maďarsko projeté celé ... ale v porovnání s CZ ... bych řekl, že u nás bude tak 10 ... 15 % stejně kvalitních povrchů ...
... doufám, že to vědí kamioňáci ... eye rolling smiley
hot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 01. 2015 15:58
Je pravda, že to "špatné" tušení o zpoplatnění jsme již měli, když se objevil ten nový čtyřproudový úsek smoking smiley
Té 74-ky není důvod se bát... je to kvalitou klasika jako původní 86-ka... prostě pohodových 110km/h a jedém... pokud máš CB a info od kolegů, že na trase nejsou nějací "hungárošfízloš" (rendőrség), tak se dá i víc...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 01. 2015 09:33
Jezdím také trasu na Břeclav,AT,HU a fakt je tato v pohodě,navíc myslím?? že je tam částečně někde cedule zákazu nad 3.5 tuny. Mohu ji také doporučit.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 01. 2015 21:00
Nad 3,5 tuny je právě uzavřen přechod Poštorná, tj. pro autobusy a kamiony. Takto si to od dálnice D2 nemohou zkracovat přes Břeclav na Vídeň. Tranzit tak musí na Mikulov nebo Bratislavu. Zákaz platí pro krátký hraniční úsek.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.