Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2011 12:28
Pokračování původního tématu Přes Maďarsko , které blokuje chyba v databázi.

Michal
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2011 14:22
My planujeme z Bratislavy cez madarsko az do Drašnic od 26.8 - 4.9 ak by niekto siel tiez ten termin nech sa ozve smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2011 15:35
My ideme 25.8-3.9. cez Madarsko po 86 do Trogiru.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2011 16:34
Do Brely .Odjezd z ČR 5.8 - 13.8.Cesta přes Madary
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2011 19:54
13.7 Čiovo po 86 Maďarsko...4 auta...smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2011 19:54
Ahoj,

dneska jsem se vrátil. Ačkoliv jsem jel dvakrát bessyho cestu a byla výborná. Letos jsem trochu zlenivěl a cestu jsem si rozdělil na dva dny. Jel jsem z Milovic v pátek ráno. Klasicky na D1 až do Blavy a potom dále do Budapešti. Spaní jsem si domluvil v Nagykanyzse. Vše po dálnici.
V sobotu ráno jsem vyjel na Chorvatskou dálnici a pokračoval až na Pelješac.
Pravda je, že se cesta trošku prodraží. Ubytko stálo cca 1000kč, tak se zpáteční cestou jsou to tisíce dva.
Cesta zpět v sobotu z Pelješace do Nagykanizsa proběhla v poho. Malé zrdžení na Lučku. Asi 45minut(příště platim kartou!).
Dneska ráno při zpáteční cestě jsem odbočil na Vesprém a Gyor. Tato cesta je naprosto v poho a nemusel jsem se lámat a přemáhat v autě. Každý den jsem udělal cca 700km. To je dle mého zkousnutelné.
rst
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2011 10:30
Zdravím všechny, chystám se v sobotu na Pelješac přes Maďarsko, zajímá mě, jestli stále platí, že ten kousek dálnice na Budapešť po výjezd na E 65 - Csorna je bez poplatku? A jestli do Chorvatska jezdíte přes Lendavu nebo Letenye, u Letenye mám obavu, jestli mě to nebude od Nagykanizsa tlačit na dálnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2011 10:44
Ahoj, ten kúsok je stále bez poplatku. No a dole si dávaj bacha na značky a použi starú cestu. Ja to tam ešte trochu skracujem pri Baku na Sojtor a Borsfu. Takže vyjdem z lesa pred Becsehely a idem hneď do prava na Letenye.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2011 11:43
Kopíruju poslední příspěvek ze starého vlákna. Jel jsem Tam 17.6. a Zpět 28.6. Opět po trase Rajka-Csorna-Szombathely-Zalaegerszeg-Söjtör-Borsfa-Becsehely-Letenye-Starý Goričan-atd. V Maďarsku jsem potkal celkem asi 2 semafory na kyvadlo, ale zdržení v řádu jednotek minut, zpátky snad ani to, avšak v sezóně to asi bude trochu jinak. Žádné problémy se Starým Goričanem, ani s trefením k němu. Používám free navigaci od Nokie, kam jsem si zadal natvrdo (nalezením přímo v mapě) průjezdní body - právě kvůli tomu, aby mě to bez problémů protáhlo přes Letenye a Starý Goričan. Žádná auta, žádné problémy - pouze kontrola pasů a mávačka. Žádný zákaz vjezdu. Akorát při cestě zpátky je potřeba se nezakecat a sjet z dálnice na exitu označeném jako celnice pro nákladní auta. Takto praktikováno již léta a dálniční budovatelské nadšení kolem Letenye to nijak neovlivnilo. Kdo jezdí tou zkratkou (Borsfa) jako já nebo kolega přede mnou, neměl by mít s trefením na starý Goričan problém.
Šťastnou cestu všem (hned bych jel znova)!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2011 17:06
rst. My jsme projeli 86 minulý týden.:
Rajka,Mosonmagyarovar,Csorna,Szambathely,Kormend,Zalabaksa-za ní jsme odbočili směr Lenti,Tornyiszentmyklos,pak jsme najeli na M70-je bez poplatku do 3,5t a pak šup starý Goričan.
Cesta bez problemu, jen dva semafóry na trase před Csornou,téměř bez zdržení.Nepotkali jsme při cestě tam i zpět,ani jednu policejní hlídku.
Hranice Letenye, jen prohlédnutí pasů a celník říká: čau.
Jediná věc co mi vadí,v několika vesnicích třicítky.Jinak tam brzy pojedu znovu.Takže tak:grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2011 20:55
Chystám se přes Maďarsko (Balaton), kde bych měl vyzvednout někoho, do Chorvatska. Kolik chtějí maďaři za dálnice. Popřípadě doporučíte mi nějakou trasu? Díky za info. :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2011 21:07
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2011 21:08
Janka: Díky :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2011 08:20
Chci se se zeptat na kvalitu silnice zkratky přes Borsfu.Ukázalo mě to úsporu asi 15 km.Jezdím většinou po 86,ale letos uvažuju o změně.Díky
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2011 13:25
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 07:06).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2011 15:52
Vloni jsme byli v Zalaegerszegu a cesty v okolí se nám zdály dobré.Nevíš,jak to vychází na km proti klasice po 86?Tušil bych,že to bude stejné.Mám ještě dotázek,doufám,že mě tady neukamenují:Takzvaný Starý Goričan je na maďarské straně nebo chorvatské.Podle mapy město Goričan je v HR a zázemí přechodu v HU.Zatím jsem jel vždy po dálničním přechodu.Zajímá mě to proto,kdybych tam chtěl odpočinout,čím se tam platí.Dík
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2011 19:45
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 07:06).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2011 21:20
Díky za odpověď.Maďarsko po 86 jezdím také kolem 4 hodin,při dodržování rychlosti v obcích a bez zbytečného přehánění s rychlostí mimo obce.Maďarskem jezdím většinou v podvečer tak,abych než je tma byl na HR dálnici a pak v klidu s přestávkami jedu po dálnici na Makarskou.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2011 21:35
Prochy,se vším co píšeš souhlasím,jen ten čas projetí za 2:25,to je na mně moc.Protože když uvážíme trasu 200km plus,mínus,
tak jste to projeli bez zastávky a tím pádem mně vychází průměrná rychlost 73km/h.Když uvážím kolik vesnic projíždíme s nejvyšší rych.50 někde i 30, tak
to snad nejde.
Letos jsem projel 86 za 3.35 se zastávkou 10 min. a vesnice jsem projel téměř předpisově a zbytek mimo obce projet dle předpisu snad ani nejde.confused smiley
Tak nevim.eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2011 22:02
Kopero, někteří lidé se rádi chlubí. Nicméně já když kolem roku 2000 jezdil z Kyjova přes Blavu a po č. 86, tak jsem byl pravidelnně za 5 hodin na Slovinsko-Chorvatské celnici. A o Maďarské 86 bych řekl jedině to, že jsem v životě neviděl perfektnější silnici. Ve víkendu, kdy nejezdily kamiony, se to Maďarskem dalo bezvadně uhánět. Samozřejmě ne devadesátkou, ale 110, no a v dědinách tak 60. Těch 205 km Maďarska se opravdu dalo za dvě a půl hodiny projet. A to bez pocitu, že bych jel nebezpečně. Nyní s třicítkama v obcích, opravami silnic, dírami, atd. o hodinu déle.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2011 16:13
Po troch rokoch čítania príspevkov som sa rozhodol prihlásiť a poďakovať hlavne Bessymu a Rohalovi. Chodievam pravidelne každý rok od 2005 cez Maďarsko a trasy týchto dvoch "štramákov" som začal sledovať po návrate z dovolenky v 2008, keď to Slovinci dokončovali pri Lendave. Teraz to mám tak nakombinované, že cestou tam idem po 86 cez Dobri a na starý Goričan a naspäť podľa toho v akom čase a koľko mám kukúnyawning smiley idem cez Lendavu (reštika v Mačkovci Mala Hiža) alebo cez nový Goričan po M70. Tento rok po 86 iba malý zverinec 4 líšky, jeden ježko.smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2011 19:27
Zdravím,
vrátil jsem se z Drašnice. Jel jsem po staré známé "86"- hodně se na ní pracuje-stále hodně omezení, ale při jízdě v noci a v sobotu to uběhlo docela rychle. Jen asi znovu upozorním na zvěř. Opravdu si dejte bacha-teda pokud to vůbec jde. Já málem na jihu Maďarska sejmul srnu a rodina viděla u cesty další kusy. Samozřejmě až při svítání. Ale to,že je toho kolem silnice hodně, je pravda.
Jinak jsem jel přes starý Goričan. Jen kontrola pasů a přání příjemné cesty.Nikde žádné zdržení, ani na Cestarinách. Nejdelší fronta- tři auta.Tam i zpět asi nejlepší cestování za tu dobu co do Chorvatska jezdím.
Tak všem, co je cesta čeká, přeji šťastnou cestu a příjemnou dovolenou.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 10:39
Dá sa hneď za hranicou starý Goričan kúpiť maďarská známka na diaľnicu a kde konkrétne je tá búdka? A keď sa ide cez nový Goričan aj tam sa dá kúpiť známka? A aj v noci?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 11:17
Na starom Goričane je búdka, kde sa dá kúpiť matrica, kúsok za maďarskou hranicou (smer Budapešť) vedľa veľkého parkoviska pred nejakou reštauráciou - po ľavej strane.
Je to súčasne aj zmenáreň.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 11:18
Na novém Goričanu žádná budka není, za Goričanem je označeno místo sjezdu, kde na benzině mimo dálnici známky mají,za tímto sjezdem nemilosrdně snímá videokontrola. Pokud sjezd minete, další možnost je až sjet do Nagykaniza, ale to už je 99% jistota, že vás videokontrola načte.(loňská zkušenost)sad smiley
Proto kupujeme při cestě tam měsíční vinětu a je klid.
Jak na starém Goričanu - nevím.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 15:07
A nedá sa kúpiť vineta pri ceste tam aj na spiatočnu cestu na nejaký konkrétny termín návratu?
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 16:00
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 16:32
To je super, keď vieme kedy sa vraciame.Vďaka
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 16:34
Minulý rok jsme kupovali dvě 4denní, takže jde to bez problémuwinking smiley tento rok asi jednu 10denní, protože vyjde levnějc...
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2011 19:41
No, já když jel v loni přes nový Goričan, z HR do H, tak mi H celník řekl, že si mám koupit matricu hnedka v té budce co je v protisměru. Viz foto:




Ještě podotýkám, že takto vypadá kompletně hraniční dálniční přechod Goričan Letenye, tzn. společná celnice, žádná pumpa, odpočívadlo nebo parkoviště.........



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Přema (26. 07. 2011 20:33).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 76
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.